Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 84 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  opadané lístie St 27 máj 2015 - 10:51

ahojte,

Tuto, obdivujem, ze hoci svoj den nazyvas vsednym, si dost aktivny. mna by napriklad taky den, aky si mal, celkom potesil. ale to mozno preto, ze ja sam som teraz dost pasivny a vela pospavam.

Matej, Tvoja aktivita je obdivuhodna. je super, ze mas z upratovania konicek. to ja sa do takych veci musim strasne nutit a nakoniec ich aj tak odflaknem. laughing

ako sa teda mam? chvilu lepsie, chvilu horsie. stale este mavam silne vykyvy, najma rano a doobeda, kedy pocitujem tlak v hlave, podrazdenost, napatie a zaroven utlm. mal som to aj dnes. preto som sa to snazil "vylezat". uz to trochu ustupilo. snad uz tieto vykyvy nebudu trvat dlho, lebo je to vycerpavajuce a frustrujuce. mavam ale aj svetlejsie chvilky, vtedy som schopny sa aj niecomu potesit a zasmiat.
celkovo teraz niekolko dni je to ale v znameni pasivity, ani som necital, serial nepozeral..., aspon toho hava vencim. dost casu prelezim alebo presedim za pc.

pekny a aktivny den. cheers

avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej St 27 máj 2015 - 11:22

Ahoj Lístie. Smile

Asi dobre robíš, že sa to snažíš vyležať. Ja by som to robil rovnako, resp. som to aj tak riešil. Keď bolo najhoršie, tak som si dával na spanie antihistaminikum a vyspal som trebárs i cez deň na pár hodín ten guláš v hlave. Vidím nádej v Tvojej situácii vo veci tých svetlých chvíľok, kedy sa Ti darí aj zasmiať. To je veľmi fajn, lebo v takej chvíli môžeš mať skúsenosť s nahliadaním na Tvoju situáciu aj optimistickou optikou. Možno to občas dodá aj povzbudenie vystáť frustráciu a útlm, ktoré sa pravidelne hlásia u Teba o slovo. Čo sa týka aktivity za počítačom, vnímam to ako pasívny relax, ktorý aj trošku namáha hlavu a sústredenie, takže toto vnímam práveže skôr ako pozitívum. Niečo ako hovoril svojho času Steve Jobs: "Televízia sa zapína na to, aby ľudia vypli. Počítač sa zapína na to, aby sa aj ľudia zapli." Tak aj Ty podobne. Smile

Ten havo - to je geniálny koníček, nakoľko Ťa to drží pri normálnej úrovni hygieny a pri určitej kvalitnej aktivite, aby si mohol chodiť na ulicu. Je to výborný spôsob ako precvičovať zodpovednosť. To napríklad ja nemám - ja starostlivosť o zvieratko obdivujem. it is perfect

Čo sa týka môjho upratovania = celkom ma to baví, to je pravda. Dáva mi to pocit slobody a kontroly nad okolitým prostredím, v ktorom sa býva. Ale som trošku sklamaný, že ma až tak už nebaví čistiť a umývať. Napr. mám vyčistiť vnútro mikrovlnky, trúby a záchodovú misu. To sú také úkoly, ktoré mám uložené ako najbližšie predsavzatia. No ale nechce sa mi. Oveľa radšej dávam veci na poriadok, robím s vecami systém, vyhadzujem nepotrebnosti a organizujem uloženie vecí. Takže nie som v tom upratovaní až tak všestranný. very sad3

Prajem Ti, Lístie, všetko dobré. Drž sa, kamoš! it is perfect winking Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 84 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  filipka St 27 máj 2015 - 18:08

Matej, teba by som doma potrebovala aj s tvojou upratovacou mániou lol! Ja keď prídem z roboty, už sa mi vôbec nič nechce very unhappy , potrebovala by som nejaký povzbudzovák, čo by ma prebral z únavy. Pritom by som mohla robiť toľko vecí...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 27 máj 2015 - 21:00

Matej, ja sa staviam hneď za Filipku do fronty zaujemcov O upratovaciu maniu Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina St 27 máj 2015 - 23:11

Ľudia,

ledva vás stíham sledovať, tak málo volneho času mám.

Matej, obdivujem skutočnosť, že rád upratuješ. Až teraz som postrehla, že prestupuješ na externé štúdium a rysuje sa ti nová práca. Gratulujem a chválim. Skutočne, prax je dôležitá.

Tuto, držím palce, aby sa hlasy ani naďalej neozývali.

x, tiež schvaľujem to zvolnenie. Robievam to podobne. Keď príde depresívna fáza alebo únava, spomalím a oddychujem. Nebojujem s tým, trochu sa tomu poddám. Asi to občas náš organizmus potrebuje - spomaliť.

Ako sa mám? Teraz každý deň niekam musím zbehnúť (k obuvníkovi, na postu, kadernícke, lekárke, na mestský urad, na nákup,...). Všetko to mám od ruky, v meste. Pritom treba aj navariť, oprať a aspoň udržiavať aký- taký poriadok v domácnosti. Okrem toho sme začali robiť na tom projekte (ihrisko pre deti v dedine a mensiu posilku pre tých starších). Blíži sa MDD a my chceme aspon čo-to sprevádzkovať do osláv dňa detí, ktoré budeme robiť už túto sobotu. Doteraz stále pršalo, tak až dnes sme sa dostali k tomu, aby sme na dvore areálu aspon naplánovali, čo, kde umiestnime (pieskovisko, šmykľavku, trampolínu, preliezačky). Dnes tu fúkal hrozný vetrisko, tak dúfame, že zajtra už nebude a stihneme ponatierať farbami staré existujuce preliezačky.
Dnes som sa od obeda zastavila až večer o ôsmej a to dobre vyčerpaná. Ešte ma doma čakal hladný syn a kopa riadu, ale po krátkom oddychu som aj to zvládla.
Zajtra idem psychiatričke. Chcela by som znížiť AD alebo antipsychotiká, lebo myslím, že moje postoje k udalostiam v mojom živote sa dosť zmenili. Oveľa menej stresujem a menej zaťažujem svoju myseľ problémami. Už toľko veci v mysli neriešim. Myslím, že je to krok vpred a mohlo by to mať vplyv i na zníženú pravdepodobnosť relapsu. Uvidíme, čo ona na to.
V piatok mám stretávku zo strednej školy a v sobotu zas to MDD, takže nudiť sa ozaj nebudem.
Okrem občasnej únavy, ktorá je pochopiteľná, nepociťujem žiadne potiaže. Manžel dokonca skonštatoval, že sa mu vidím akási komunikatívnejšia a otvorenejšia, menej uzavretá do seba.

Tak na dnes toľko. Majte sa aj vy dobre, nech potiaže ustupujú a únava vás opúšťa!

regina

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto St 27 máj 2015 - 23:22

Ahojte,
zhodou okolností som mal deň rýchleho upratovania, ale aj tak by mi Matejova pomoc bodla.

Bol som u MUDr., dostal som do zadku Akineton aj Haloperidol, depot. Sestrička bola fajn, podobne ako MUDr. Celkom som sa rýchlo vybavil a ponáhľal som sa do lekárne. Popoludni som najmä oddychoval s knihou a navečer prišiel kamarát na kávu. Pozrel som si TVnoviny a neskôr sčasti futbal na STV2. Na ČT2 bežal dokument "Klany", tak som im dal prednosť.

Chorobnosť dnes Ok, približujem sa normálu. Trochu ma však trápi únava, z čoho vyplýva lenivosť a pohodlnosť. Netvrdím, že je toho príliš, ale na môj vkus, je toho až moc. Tabakizmus nezmenený, "hlasy" Ok, spánkový režim nič moc. Cítim pokles kondície, lebo sa pomenej hýbem. Na druhej strane, myslím, že v zásade som fajn a už sa mi možno bude ľahšie premáhať k zmene.

Zajtra sa teším na Zello.

S priateľským pozdravom Tuto welcome or bye

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 84 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore