Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 83 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Po 25 máj 2015 - 16:31

Ahoj

Michell, len že držím sestre palce, snáď má už aj po štátniciach... tak daj vedieť. Very Happy

ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Po 25 máj 2015 - 16:51

Ahojte Wink

ester - ďakujem, a áno ma už po štátniciach a už aj po oficiálnom vyhodnotení....a teraz netuším čo robí....ale spravila to it is perfect a to si vytiahla niečo iné...ale vedela ....takže síce nevieme ako to spravila...ale spravila ....cheers  

Teším sa aj ja....no aspoň tak trošička som pokojnejšia... Laughing

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 630
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Po 25 máj 2015 - 16:54

super, tak nech jej ten titul prinesie nejakú dobrú pracovnú pozíciu Very Happy
A ty kedy nastupuješ do práce?
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Po 25 máj 2015 - 17:02

Ja od prvého teda od pondelka nastupujem Wink sa teším aj bojím....a to ten kolektív aj poznám....ale aj tak tri týždne sme sa nevideli tak no zmena to bude....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 630
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Po 25 máj 2015 - 17:04

neboj, zvládneš to... vo štvrtok môžeme podebatiť, ak by si potrebovala alebo chcela Very Happy
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Po 25 máj 2015 - 18:33

Ahoj priatelia community together

Od soboty (vrátane) nechatujem a je to len a len pozitívne. V sobotu som sa ešte poflakoval a snažil som sa nejak dorovnať spánok. Totiž chcem dosiahnuť ideál, že byť kontinuálne hore od 6:30 do 21:00. V sobotu sa mi to ešte nepodarilo, vyspával som v doobedí, aj v poobedí. Nedeľa však bola perfektná, ráno som vstal už o 6:30, potom som si žiaľ zdriemol medzi 8:00 a 11:40, no poobedie bolo veľmi rušné a aktívne - robil som mnohé domáce práce, ktoré ma bavili a celkovo som mal pocit užitočnosti, kontroly a zveľaďovania svojho okolia v zmysle minimalistického životného štýlu. V pondelok (dnes) som vstal o 7:20, bol som na krvi kvôli hladine valproátu sodného (orfiril), tiež v knižnici, obchode, na pošte, na úrade a v ďalšom obchode. Vybavil som dôležitý mail a tiež dôležitú súkr. správu na facebooku. Dnes som mal žiaľ silný obed (ťažký), takže ma to premohlo a rezíduá zlého spánkového rytmu sa mi ešte prejavili, takže som si poobede zdriemol. Teraz som si písal do denníka a rozhliadam sa ďalej v učení. Totiž robím do školy veci - vsugerúvam si, že ma to baví. Smile Už som v tých školských povinnostiach, zdá sa, pokročil od minulého príspevku. Reading Teší ma to. Pretty good

Nálady mám teraz dobré. Spánok - okrem narušeného rytmu, s ktorým postupne bojujem a vylepšujem ho, tak mi narúša aj množstvo kofeínu, ktoré do seba dávam. Ťažko sa teda zaspáva, asi 2 a pol hodiny priemerne. Očakávam však v skorej dobe zlepšenie, akonáhle si ustálim rytmus. Psychopatológia - nič závažné, čo by bolo treba nejak riešiť, cítim určitú stabilitu a pokoj, dokonca ani blížiace sa deadliny ma zvlášť nestresujú. Fyzično zhoršené. Chudnutie zhoršené - evidujem opäť typických májových 81 kg, ktorých sa od posledného aprílového týždňa neviem reálne zbaviť. Thumbstone

X, podľa mojich vedomostí sa musí poklikať každá téma zvlášť. sad and unhappy

Ďakujem Vám, že ste a želám Vám veľa optimizmu, nádeje, pokoja a spokojnosti. Smile
So srdečným pozdravom
Váš kamoš
matej
typing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Po 25 máj 2015 - 21:41

Ahoj Mischelll,
tak mám dojem, že sa tešíš, keď si prípadne aj zaspievaš Gaudeamus na promóciach. Je to významný deň a iste ho prežiješ spolu so sestrou a rodinkou ako slávnosť.
cool

................

Ahoj Matej,
tak to je celkovo dobré, že si sa vzdal činnosti, ktorá Ti nerobila dobre, t.j. chat. Taktiež som rád, že v rámci psychopatológie si Ok, je to predzvesť, že veľmi pravdepodobne pozvládaš svoje povinnosti v škole a aj ten august. Predpoklady na to máš.
it is perfect

...............

Ahojte všetci,
Dnes som sa krásne vyspal, hoci pre istotu som si včera večer naordinoval a aj užil 2XGerodorm. Spal som okolo 11 hodín, ale ani potom sa mi nechcelo z postele. Vzhľadom na to, že som sa mal do 10:00 dostaviť na úrad, tak som predsa len fungoval.. Po obede som mal hneď aj zubára, lebo mi minule, keď som u neho bol, mi našiel nejaké kazy. Keď som sa dozvedel, čo mám platiť, nebolo mi všetko 2X ľahostajné.  affraid

Inak dnes pekne popršalo, takže som nebol ani polievať, ani za kocúrmi. Celkom do pohody bol tento deň, pokiaľ vynechám platbu u zubára.

S pozdravom Tuto 
Rain 6
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Ut 26 máj 2015 - 9:50

Ahojte Wink

Tuto - presne tak, už sa teším teda ja som tomu v kútiku duše verila, že spraví ....teda už aj darček som jej kúpila Laughing  v predstihu....totižto nechodím často do mesta tak som to riešila naposledy keď som bola...no aj tak som mala takú pochybnosť, že dopredu kupujem a čo keď nespraví....ako tak no....ale dobre to dopadlo...napíšem k tomu ešte niečo totižto segra nevedela 3 otázky z jedného predmetu a keby si ich vytiahla tak by sa ani neozvala....totižto ona je táka zaťatá, že keď nevie aj na skúške keď sa jej to pýtali a pomáhali jej tak nič nepovie...proste je v takom strese...že ani nevie čo povedať....inak tých predmetov mala 6 a v každom asi 6 otázok....presne neviem....takže v celku dosť vedela ale nie všetko.....dosť to bola lotéria...no dobre si potiahla... jumping inak ešte k tomu zubárovi tak mne tiež povedal par krát čo som tam bola dosť vysokú sumu....ešte dobre, že som toľko pri sebe vtedy mala....

Matej - tak s tým chatom je ozaj dobre že si prestal....len preto, že ti neprospieva....asi ti aj bude chýbať tak tráviť čas....no keď to nejako nahradíš niečim iným tak v pohode to bude si myslím....aj zabudneš na nejaké chat-ovanie.... flower

Dnes u nás zase raz prší a tak som spala až do ôsmej....čo nezvyknem....no ani sa mi nechcelo vstavať .....a tak no....už som si aj kávu dala....a len z časti pomohla....akurát som dala prať...a možno pripravím aj polievku...dnes takú špeciálnu kapustovú ako ešte som ju nikdy nevarila sama.....tak idem hľadať nejaký dobrý recept....no a takmer by som zabudla...že v noci som bola hore kvôli psovi....brechal v kuse aj dve hodiny....a to som bola aj vonku za nim....a nič neprestal....a teraz spi...ta mala potvorka... dog stavím sa, že susedia boli naštvaní....ved aj ja...

Prajem pekný deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 630
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 26 máj 2015 - 11:28

Ahoj kamaráti Ghost

Tuto, veru, u zubára je to ťažké s tými peniazmi. Vždy sa tam v zubárskom kresle v peňaženkách urobí taký prievan že až. Mňa to čaká v júni alebo júli, keď pôjdem na pravidelnú prehliadku. Yes Coines_Euro Držím palce, dúfam, že aspoň Ťa tie zubále nebolia. lol

Mischelll, gratulujem sestre. Aj našim susedom niekedy v bytovke šteká pes a je to počuť cez panely. Našťastie sa obvykle podarí utíšiť. Držím tomu Tvojmu palce a samozrejme aj Tebe, aby sa Ti vydarili domáce práce a blížiaca sa robota.  flower

---

Trošku mám teraz napäté vzťahy s mamou. V posledných dňoch som viacej chodil za ňou akože konverzovať a je zo mňa nervózna. Aj otec je. Aj na mňa zvýšili hlas, hoci som im našťastie neodvrával. Je to akýsi ponorkový efekt, lenže tento raz je plne zapríčinený mnou, nakoľko sa k nim chodím vykeciavať. Je na nich vidno, že by chceli pokoj a mama špeciálne ma pobáda, aby som sa sústredil na dokončenie semestra, a nie stále chodil do obývačky rozprávať reči. Prvý raz som si všimol, že aj otcovi niektoré moje témy a otázky prekážali. Vyvolalo to vo mne pocit, že som veľmi otravný a sebestredný, čo koniec koncov možno je aj pravda. sad and unhappy Je mi toho ľúto. Sad Keď už básním o minimalizme, tak by som mal vedieť, že jeho súčasťou je aj pokora, ktorá sa prejavuje tým, že menej riešim seba samého, a už tobôž neriešim seba samého pred inými ľuďmi. Musím menej myslieť na seba. Včera v noci som napr. rozmýšľal nad takým Jožkom X, ktorý sa venuje rodinke, statočne pracuje a robí kopec projektov pre napomáhanie druhým ľuďom. A rozpráva o sebe? Nie, veď pomaly nič o sebe nepíše, len občas na okraj. Seba nejako nepertraktuje, ani na fóre. Tomu sa hovorí pokora!  Embarassed A nie ako ja. Mrzí ma to.

Ako najbližší cieľ, čo sa týka vlastného sebarozvoja, si dávam pokročiť v duchu minimalizmu aj vo veci vlastnej morálnej výbavy tak, aby som bol viacej pokorný, viacej skromný a menej sa riešil. A to najmä momentálne pred rodičmi, nakoľko práve oni sú z mojich rečí nervózni najočividnejšie. Mal by mi stačiť môj denník.

Mám sa teraz takto v zmysle uvedeného. Všetko dobré, kamoši a kamošky!  community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ut 26 máj 2015 - 11:49

Matej, nechcem zas na niečo naliehať... ale šak presne od takéhoto vykecania je zello, dokonca teraz štvrtok tam máme aj takú náboženskejšiu debatu už od 19:00. Alebo súkromne ti ponúknem, šak mi zavolaj na telefón - mám O2 Slovenskú takže cenovo pohoda...

Ja som BRUTAL zdochnutý. Včera MEGABRUTAL dnes len BRUTAL. Ale dosť... pripomenulo mi to časy v predchádzajúcej práci na Zyprexe... tfuj, zvolním a nejak to zvládnem it is perfect
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ut 26 máj 2015 - 22:33

Ahojte všetci,
dnes to bol taký všedný nezaujímavý deň. Čo bolo treba som porobil. Vybehol som na poštu zaslať súťaž z cigariet, mame som kúpil žiadaný časopis. Bol som u kamaráta na partičku dámy. Raz vyhral on, neskôr aj ja. Potom som doma riešil nejaké knihy a bol som na Nete.

Chorobnosť tak ako minule: trochu nervozita nervozita, málilinko hlasy, trocha znížená pamäť, ktorú sa snažím vyrovnať sústredenosťou...

Zajtra idem MUDr., teda aj na injekciu. Z toho vyplýva aj návšteva lekárne a čakanie. Dúfam, že zajtra nebude už tak liať ako dnes a pohnem sa niekde na prechádzku.

S priateľským pozdravom Tuto
welcome or bye
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej St 27 máj 2015 - 9:54

Ahoj Smile

Celkom sa mi Tvoj deň, Tuto, aj tak páčil, hoci si ho vnímal ako všedný. Dámu som nehral už roky rokúce, určite to muselo byť fajn posedenie. Snáď sa nám už vyčasí, aby sa dalo podnikať aj vonku dačo. Pozdravujem kocúra! cat it is perfect

Páči sa mi, X, Tvoj optimistický postoj, že zvládneš svoju únavu a zdochnutosť, keď trošku zvolníš. Dobre sa to číta a povzbudzuje to aj mňa a ostatných. Držím Ti pevne prsty, nech zase naberieš svoju tradičnú hojnú energiu a chuť. Drž sa! Všetko dobré!  winking  Smile
-

Včera som mal celkom pekný deň. Podarilo sa mi byť hore kontinuálne od 7:00 do zhruba 23:00. Potvrdilo sa mi, že pri takomto spánkovom rytme sa mi prirodzene zaspí už do polnoci, a to aj napriek kofeínovo-taurínovým stimulantom. Doobeda to bolo ešte o otravovaní rodičov, ale potom som sa nejak nakopol a začal som byť aktívnejší. Dorobil som všetky písomné zadania do školy, aj som ich už zaslal. Následne som sa naučil asi 1/7 alebo 1/6 učiva na najbližšiu skúšku. Celkom mi to dobre išlo do makovice - totiž samotné učivo ma bavilo už na prednáškach. Večer som ešte upratoval šuplíky v stole, nábytkové poličky, utieral som prach a dačo som aj stihol povyhadzovať a redukovať. cyclops Dodržal som aj limit prijatej energie v kJ. Dnes ráno som vstal trošku neskôr, až o 8:10. Sleep Totiž nechcel som zavadzať rodičom, ktorí išli spolu lekárovi a okupovali kúpeľňu. Mám dnes za sebou tradičné rituály ako raňajky, váženie (79,5 kg, 99 cm), zuby, spratanie postele. Stihol som dosiaľ aj kompletnú hygienu (sprcha, vlasy, holenie). A teď fakticky nemám nič na robote, len mám 5 dní na naučenie sa na skúšku. To je primerané, lebo to učivo v zásade nie je až tak náročné, pokiaľ sa tomu študent venuje. Takže horsa do učenia! Možno večer ešte budem opäť upratovať - stále niečo prehadzujem, vyhadzujem, upravujem. Basketball

Nálady mám teraz dobré. Psychopatológia je pod kontrolou. Tuto, mrzia ma tie hlasy, hoci sa prejavujú len málinko. Prajem Ti, aby sa to opäť vylepšilo. (...) Neurózy sú u mňa zlepšené. Fyzično - ťažko povedať, nie je to optimálne zrovna.

Prajem Vám pekný a vydarený deň, kamoši. Nech sa darí! heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 83 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 83 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore