Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 57 z 84 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 70 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ne 8 február 2015 - 14:35

Ďakujem všetkým za podporu. giving a hug

Mischelll, mocne Ti prajem, aby si ten pondelok mohla zvládnuť ešte v pohode a naplno sa doliečovať mohla začať až po vybavovačkách. Držím prsty.

---

Ahoj, drahí priatelia.

Bol som u lekárky a urobila mi podrobné psychiatrické vyšetrenie. Bol som vnútri naozaj dlho. Po vyšetrení zhodnotila situáciu viacerými zmenami:

  • zníženie Escitilu z 20 mg na 10 mg (najprv týždeň 15 mg denne, potom už len 10, teda 1 tabletku ráno)
  • výmena Oxazepamu za Neurol 0,25 mg, vzhľadom na snahy obmedziť fyzickú únavu, zníženie množstva poberanej gramáže benzodiazepínov
  • zmena diagnózy - oficiálne v papieroch nemám F25.2, ale F20.5 - reziduálna schizofrénia  Shocked


Tie diagnózy sa zvyknú niekedy meniť, lebo choroba sa rôzne vyvíja, pričom liečba je veľmi tak či tak podobná. Momentálne som onálepkovaný reziduálnou schizofréniou vzhľadom na:

  • aktívna fáza schizofrénie s prevalenciou pozitívnych príznakov nie je prítomná už viac ako 2 roky, pričom naďalej pôsobia rezíduá (pozostatky) pozitívnych príznakov vo forme bludných tém, pseudofilozofovaní, ilúzií a pseudoilúzií, vzťahovačnosti, čudáctva, asociačných skokov, zárazov, dezorganizovaného myslenia, ozvučených myšlienok, pocitov verejnej mysle, a to pri chýbaní remisnej, aspoň dočasnej úpravy stavu - chýba zároveň taká závažnosť pozitívnych príznakov, ktorá by významne narušovala môj život, tiež úplne absentujú halucinácie, pričom styk s realitou je dlhodobo dobre zachovaný, hoci spomínaná mierna symptomatológia zostáva naďalej chronická
  • prevažujú negatívne symptómy, najmä v mojom prípade sociálna utiahnutosť, vyhýbanie sa sociálnym stykom, samotárstvo, nezáujem o partnerku, pocity plochého afektu (moje večerné pesimá v skutočnosti nie sú depresie, ale plochý afekt, vyprázdnenie emočného sýtenia, znudenosť, prázdnota, apatia, pocity nešťastnosti, nespokojnosti, narušená iniciativita a motivácia)
  • bývam zmätený (mozog mi nezvláda viacero podnetov naraz, takže sa strácam v bordelizovaných myšlienkach, lebo neviem dobre selektívne vyberať tie podnety, na ktoré sa chcem vedome sústrediť)
  • rezíduá trvajú viac ako 2 roky, pričom počas tohto obdobia nedošlo k vzplanutiu aktívnej fázy schizofrénie alebo k vzplanutiu afektívnej poruchy


Priebeh je vraj rozličný. Sú tri scenáre:

  • zriedkavý = postupná úplná náprava stavu a uzdravenie
  • častejší = možnosť nového vzplanutia aktívnej a produktívnej epizódy schizofrénie alebo schizoafektívneho syndrómu
  • najčastejší = reziduálna schizofrénia chronicky do konca života


Táto doktorka je strašne dobrá. Ani som nepredpokladal, že môžem byť ešte analyzovaný. V podstate nová diagnóza prináša, čo do perspektívy, aj plusy, aj zápory. V zásade, ako mi všetci isto potvrdíte, sa významného až tak veľa nemení. Temer nič. Ale aspoň si lepšie rozumiem.

Konečne mám vysvetlenie svojich večerných pesím, ktoré mi totiž do psychoteórie nezapadali. A celkový môj dlhodobý pocit nešťastnosti je tiež vysvetlený. Vraj reziduálna schizofrénia, pokiaľ sa pacient umýva a komunikuje ako ja, tak je nepríjemná len pre mňa samotného subjektívne, a pre rodinu až takou záťažou byť nemusím, lebo reziduálni schizofrenici často dokážu pracovať a byť zamestnaní. To sa mne tiež potvrdilo, že hoci mávam bludné témy a asociačné skoky, môj styk s realitou je stále ok. No rozvíjam asi určité čudáctvo, ktoré som si až teraz po vyšetrení začal uvedomovať, no nejak ešte neviem, ako proti tomu bojovať. To je skôr boj proti sebe samému, sa mi zdá, a to nie je nič lákavé.

Dal som si pichnúť injekciu do ramena. Trochu ma teraz bolí. Ale inak fajn.
Mám sa ako-tak momentálne. Cítim sa "zvážnelý", ak mi rozumiete. A už sa nebojím povedať, že aj "plocho", hoci doteraz som si to zamieňal so smútkom. Ale veruže od skutočnej depresívnej poruchy to je ďaleko, ako som pochopil.

Ďakujem za vypočutie a podporu. Prajem Vám peknú nedeľu, priatelia.
Váš kamarát, reziduálny schizofrenik,
Matej
heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 8 február 2015 - 15:33

Ahojte,
Matej, zdá sa, že si s novou nálepkou pomerne spokojný, asi ti to pasuje podľa tho ako popisuješ. Ak ti to pomáha v tom, že máš pocit lepšieho rozumenia sa so situáciou a tvojimi budúcimi možnosťami je to fajn. Lenže ty nie si len tá nálepka. Že možnosti scenáru sú 3, podľa štatistík, neznamená, že budeš v jednej z nich. Prípadne, že jednu z nich nemôžeš presiahnuť. Tak isto sociálna utiahnutosť, ale vlastne čokoľvek. Ak sa s tým identifikuješ tak to narastá. Všade možne sa píše, "kam smeruje pozornosť, tam rastie potenciál", alebo tak nejak cca. Šak miestečko na zellu máš stále vyhradené, a kedykoľvek sa odvážiš prekonať negatíva, vieš kde sa obrátiť.

Nám tu napadlo 10 cm čerstvého snehu. Už som si aj užil jazdu autom po snehu, pekné šmyky, parádička bola cestou do obchodu. Horšie bolo odhadzovanie snehu - ale po včerajšoom filme "Božský Bruce" som si pripadal ako ten Boh s Jimom Careym jak tam zmývali podľahu a robili to najlepšie čo sa dá. Že sa manuálna práca dnes hodne podceňuje... A je to tak. Ľudi a s Mgr. Ing. MUDr. PhD. atď sa často pozerajú - á iba obyčajný robotník, upratovačka, predavačka, poštár... lenže bez nich by JUDr. MUDr. Pudr. ťažko niečo mohli robiť a fungovať vo vyčistených kanceláričkách s poštou vždy na čas na stole... Takže ja aj keď Mgr, tak vzdávam hold aspoň to tu takto ... že môžu Mochovce fungovať ako fungujú a máme dosť energie, že máme kde čo kupovať, no... už trošku ubieham. Idem si s dcérkou vybehnúť na kopec (trochu je stále nachladená, takže len na chvíľku) 2-3x si zíjdeme kopec a zašantíme ako deti.

Majte sa pekne všetci, aj Mischelll, nevedel som že paralen "rozbehne oficiálne chorobu" ale môže byť, lebo často mi čosi začínalo, dal som si paralen nech to "chytím" na začiatku a ono sa mi ešte hodne pohoršilo... tak držím palce a potom sa poriadne vylieč. Leží vás veľké množsto aj preto možno zello bolo pustejšie v poslednej dobe. Tak všetkým prajem poriadne liečenie a nech čoskoro môžete robiť čo chcete a potrebujete.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Po 9 február 2015 - 17:27

xkrchnav napísal:Matej, zdá sa, že si s novou nálepkou pomerne spokojný, asi ti to pasuje podľa tho ako popisuješ.

Hej, som. Veľa mi to vysvetlilo, lebo zhruba odkedy som sa zamestnal ešte v r. 2013, tak niektoré "prvky definičného oboru" F25 na mňa proste nesedeli. Bol som už ďalej, niekde inde. A mal som v posledných mesiacoch psychické problémy, ktoré však nevyvrátili moje pochybnosti o tom, či mám správnu diagnózu. A teraz sa našla diagnóza, o ktorej som veľa nevedel, a zistil som, že veľmi dobre veci vysvetľuje a dobre ma opisuje. Takže si lepšie rozumiem. Smile

xkrchnav napísal:... že jednu z nich nemôžeš presiahnuť. Tak isto sociálna utiahnutosť, ale vlastne čokoľvek. Ak sa s tým identifikuješ tak to narastá. Všade možne sa píše, "kam smeruje pozornosť, tam rastie potenciál",...

To je pravda veru. Nechcem sa s limitami mojej dg. stotožniť a prijať ich automaticky za svoje totálne limity. Skôr to beriem tak, že viem na čom som, a viem následne, odkiaľ začať a kam sa ďalej posúvať v raste a v sebaprekonávaní, uzdravovaní. Smile

xkrchnav napísal:Že sa manuálna práca dnes hodne podceňuje... A je to tak. Ľudi a s Mgr. Ing. MUDr. PhD. atď sa často pozerajú - á iba obyčajný robotník, upratovačka, predavačka, poštár... lenže bez nich by JUDr. MUDr. Pudr. ťažko niečo mohli robiť a fungovať vo vyčistených kanceláričkách s poštou vždy na čas na stole...

Pudr. Laughing No napr. u nás v kníhhkupectve robili predavačov aj PhDr. a dokonca aj PhD... magistri sú tam bežne, resp. je veľmi časté, že magistri idú na pozíciu predavačov. To, na čo voľakedy trebalo osem ľudových tried, teraz na to treba človeka s maturitou, a to, na čo trebalo vyučeného, dnes treba magistra alebo inžiniera. Je to úchvatné. scared Každopádne pridávam sa k Tvojmu rešpektu stredoškolsky vzdelaných - mnoho ich je v priemysle a odtiaľ mám skúsenosti také, že si to zasluhuje fakt poklonu, keď tam niekto dlhodobo robí. Moji rodičia sú v zmysle starorežimových kritérií bývalí robotníci. A zdedil som po nich teda myslenie, že každá práca je práca a zasluhuje si svoje miesto a rešpekt v spoločnosti. Dnes je skôr dôležité, aby človek vôbec mal prácu, než aby sme čumeli na to, akú. Myslím si, že nezamestnanosť je horší spoločenský status, než robiť hocakú prácu, trebárs aj kdesi na verejných záchodoch. "Máš prácu, klobúk dole. Akú? To je jedno, hlavne, že sa snažíš a že ju máš." To je také moje súčasné myslenie. Sú samozrejme výnimky, napr. z našich radov ľudia s ID, ďalej tiež tí, ktorým to môže uškodiť do dôchodku... to sa stalo totiž mojej mame, že mala 2 roky do dôchodku a ponúkali jej robiť len za veľmi slabý peniaz, takže by si znížila latku pre výpočet dôchodku, tak radšej už zostala doma a platila si odvody ako samoplatiteľka. Fúha, no to už odbočujem, prepáčte, zakecal som sa. Chcel som len povedať, že s Tebou, X, súhlasím. Very Happy

---

Filipka, kdeže si? Už Ťa nevidno ani v pravidelne aktualizovanom zozname členov, prihlásených za posledných 24 hodín. sad and unhappy Sad

Shadow, videl som Ťa tu prítomného, ale nenapísal si nám. Ako sa Ti darí? Čo nové a čo staré? giving a hug

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ut 10 február 2015 - 5:36

Ahojte,
dnes som sa zobudil skoršie ako je mi zvykom a už som aj sadal za NB, že čo kde nového. V podstate nič. Robotníci sa rezkým krokom ponáhľajú na rannú šichtu a ja hliviem doma. Stránka k práci je zatiaľ v nedohľadne, tak osobne neviem čo a ako.

Zvláštne je, že sa mi pre dnešok dosť dobre vstávalo. Pravdepodobne si ešte ľahnem a dospím sa do siedmej. Inak, všetko sa to tu topí, zasa bude čľapkanica.

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Ut 10 február 2015 - 10:20

Ahojte Wink

xkrchnav - nenazvala by som to, že paralen "oficiálne" rozbehne chorobu....ale skôr rozbehne chorobu...ako aj u mňa je vždy tak keď sa cítim zle a zoberiem paralen tak na druhy deň sa mam o 100% horšie....

Tuto - veľmi skoro vstávaš, ale pozitívum je, že si udržiavaš pracovne návyky teda aspoň to vstavanie do prace....

Tak dnes je deň taký oddychový, taký že ležím a sa liečim aj ten paralen som si dala  Very Happy ...dnes už neplánujem nič závažne proste len pomôžem pri varení a inak len ležať....včera som síce vybavila veci, ale nie k mojej spokojnosti takže tak...dokonca som večer nemohla zaspať až do polnoci, už som si chcela dať pilulku naviac....ale nechcelo sa mi vstať z postele...a potom som zaspala....takže v celku fajn...aj keď nie som nadšená z toho, že tu pilulku potrebujem občas, ale už nemám veľmi vydrž sa s tým pasovať proste ak do 15 minút nezaspím....tak aj ja som s toho taká povedzme, že nesvoja...prehadzujem sa, lebo je mi zle ležať na jednej potom na druhej strane....a proste ani nie, že nad niečím rozmýšľam skôr len o tom istom a zistila som, že tie myšlienky sú celkom pomalé...ale aj tak nezaspím....až keď, sa na to prestanem sústreďovať... Sleep ....

Pekný zvyšok dňa prajem community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  opadané lístie Ut 10 február 2015 - 14:56

Ahojte.

Kedysi som tu vystupoval pod nickom Lapaj, avsak bol by som nerad, keby bol ten zo sukromnych dovodov obnoveny. Pamatam si, ze ked som odchadzal, nepohodol som sa s Tutom, tusim som na neho ja utocil. Bolo to z casti sposobene tym, ze som bol v hypomanii s trochu bludnymi napadmi. Mrzi ma to, a aj ked som sa Ti vtedy, Tuto, ospravedlnil, ospravedlnujem sa znovu. Tak isto aj Matejovi. Prepacte.

Ak by bola moja pritomnost tu na fore z tychto dovodov nezelana, samozrejme prispievat nebudem, pokojne mi to napiste. Wink

Ako som sa za ten cas mal? Prevazne nedobre, aj ked svetle chvilky sa nasli a bolo ich dost. Ale to zle bolo v takej intenzite, ze toto obdobie nehodnotim pozitivne. Este stale mi nie je uplne dobre. Uvidim, co prinsie cas. Co sa tyka skoly alebo prace, tak som stale, cely ten cas doma.

Dlhsie si Vas citam, pripudli novi ludia, niektori "ubudli", ale tak to chodi.

To by bolo zatial vsetko. Ak by Vas nieco zaujimalo, pokojne sa opytajte.

Majte sa pekne.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 10 február 2015 - 15:34

Ahoj Lístie jumping2

Vrúcne Ťa vítam späť na fóre. Tvoja prítomnosť je nielen vítaná, ale aj žiadaná. Veľmi si ma svojím návratom potešil. Čo sa týka starého účtu, nie je zmazaný, takže ak by si chcel, mohol by si sa k nemu a k histórii jeho príspevkov pokojne vrátiť, stačí vedieť alebo obnoviť heslo, pričom jeho súčasný názov nicku by som Ti ľahko mohol premenovať na trebárs "opadané lístie" alebo ako by si chcel. Smile ...tak aby tam nebolo pôvodné meno.  typing

Lístie, zahrniem Ťa s ľahkosťou zopár otázkami. Smiem? To preto, lebo som strašne zvedavý, ako sa Ti vyvíjajú veci a ako to ide. Smile

  • Čo tvorilo tie svetlejšie chvíľky? Nejakí kamaráti alebo lepšia nálada? Alebo?
  • Intenzita zlého bola zásadná. Ako vyzerajú Tvoje zlé stavy? Čo cítiš a čo sa Ti deje?
  • Čo znamená mať sa úplne dobre? Kedy by tento stav nastal, za akých okolností alebo v akej situácii, podmienok?  Idea
  • Diagnóza je naďalej simplexná schizofrénia? Aké lieky poberáš v súčasnosti? Aký máš vzťah s lekárom? Ambulance
  • Ako sa zatiaľ vyvinul Tvoj vzťah k vínu?  drunken
  • Ako vypĺňaš svoje dni, čo porábaš? Ako sa mávaš? Smile


Verím, Lístie, že sa budeš medzi nami cítiť dobre a že si porozprávame opäť ako starých čias svoje stavy a myšlienky, a že nejak sa podporíme a vykročíme smelo ďalej smerom k svetlejším zajtrajškom. Smile

Posielam Ti Tvoj obľúbený smajloš na povzbudenie:  dancing

So srdečným pozdravom
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  opadané lístie Ut 10 február 2015 - 15:53

ahoj, Matej.

teda, take privitanie som snad ani necakal. dakujem Ti zan. it is perfect

rad by som zostal tak ako som teraz a ten stary ucet nechal anonymny, ak Ti to nevadi. je to pre mna akoby novy zaciatok teraz, vies?

skusim Ti zodpovedat tych niekolko dost tazkych What a Face  otazok.

1.ano, kamarati, nejaka ta dovolenka, vylety a to, ze vztahovacnost trochu ustupila...
2.to je prave to...mal som v tom obdobi mlcania dva depoty, najskor xeplion, ako Ty, z neho sa mi vyvinula silna akatizia a nepomohla ani redukcia davky. noa  druhy depot potom bola zypadhera, z ktorej mi po par mesiacoch zacalo byt strasne psychicky aj fyzicky zle. no a ako mozno vies, depoty sa derzia v tele este nieklko mesiacov po vysadeni, takze mi bolo niekolko mesiacov stale zle.
3.uplne dobre? to si uz neviem predstavit. som v tej chorobe tak dlho, ze uz fakt neviem. napisem to jednoducho. mat "len" starosti bezneho cloveka. to by mi stacilo. a mozno aj nie, neviem. mozno by aj to bolo privela. What a Face
4.vies co? ja som nikdy nemal simplexnu schizofreniu, aj ked mi to bolo neoficialne povedane, skor nediferencovanu som mal oficialne a teraz mam paranoidnu schizofreniu s rezidualnymi priznakmi.
5.vino nanestastie stale obcas tecie prudom, ale iba ked mi je zle. zahanam tym zle chvile, ktore nedokazem len tak pretrpiet.
6.dni vyplnam citam, hrou na gitarke, pozeranim serialov, domacimi pracami, vencenim psika a pocitacom.

ech, si ma normalne vycerpal. Very Happy

este raz dakujem za privitanie, je to od Teba ozaj mile a musim podotknut, ze mas vynikajucu pamat. Wink

vsetko dobre zatial.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 10 február 2015 - 16:12

Ahoj Tuto => ja osobne veľmi mám rád, keď sa mi podarí vstať skoro, napr. ešte okolo šiestej. Najmä keď nemusím nikam ísť a keď mám pocit vyspanosti tak zavčasu. Je to paráda. it is perfect

Ahoj Mischelll => ja mám dlhodobý postoj, že keď nezaspím do 2 hodín od ľahnutia, tak vtedy to už považujem za problém a poviem si "no, Matej, toto nie je už normálne". Obvykle pravidelne zaspím asi po 90 až 100 minútach ležania a prehadzovania. Tak to už mám veľa mesiacov. Veľký podiel na tom má prijatý kofeín, ktorý teraz, keď už týždeň nepijem kofoly, dopĺňam prostredníctvom zeleného čaju (okolo 3 litrov denne). Zelený čaj mi teraz pomáha byť čulý, nespať cez deň, byť pri zmysloch, nepotiť sa výrazne pri cvičení a tiež stimuluje metabolizmus, vyprázdňovanie, oxidáciu tukov. Samozrejme všetko v malom, pretože sa jedná o vrecúška, a nie o sypanú a kvalitnú formu. (...) Želám Ti, Mischelll, rýchle a dobré uzdravenie a vyliečovanie. Smile giving a hug

X, zvažujem externé štúdium aplikovanej informatiky v mojom meste popri práci. Ty ako profík, čo myslíš, zvládol by som to? Pozeral som učebné plány a porovnával som ich s inými, kvalitnejšími slovenskými univerzitami, a obsah vzdelávania je približne porovnateľný s Komenského univerzitou v rámci toho istého študijného programu. Chcem si to ešte nechať prejsť nejaký ten týždeň, dva. Uležať v hlave. Ale rozmýšľam, či to nie je príliš ťažký odbor. Každopádne sa mi zdá čo do trhu práce výborný (aj Ty máš skúsenosti, že je to praktický odbor čo do trhu práce, hm?). Ani neviem, čo chcem počuť, iba ma tak napadlo sa spýtať skúseného profíka v oblasti. Hoci asi ťažko niečo odpovieš, keď ani neviem presne vyjadriť, čo sa chcem vlastne opýtať. Embarassed Laughing

---

Ahoj všetci rendeer

Mám sa rôzne. Veľké veci sa mi dejú. Moje myslenie sa závratne mení a ja mením rôzne názory. Som z toho popletený, ale mám taký pocit, že sa do značnej miery oslobodzujem. Či idem dobrou cestou, to momentálne silne pochybujem. Ale treba tomu dať čas. Takže ešte nebudem robiť závery.

Nálady sú teraz pomerne zložité, často smutné, skleslé, bol aj plač, smútok, ale aj plochosť, prázdnota, nezmyselnosť. Celkovo furt trpím, aj keď to utrpenie nie je až také bolestné, skôr je "iba" nepríjemné. Myslím, že som stratil svoj daimonión, stratil som niečo veľmi vzácne a už mi vyššie sily aj zvrašťujú čelo, aby pretransformovali môj výzor tak, aby som nevyzeral tak nevinne. Totiž protiofenzíva sa snaží docieliť, aby som už nepoberal žiadne výhody duchovne pozdvihnutej bytosti. Je to veľká strata. Sprevádza ho neistota a neschopnosť zbaviť sa pocitov viny a strachu z večných trestov. Hádanie sa s vyššou mocou je však na dennom poriadku a veľmi mi to ubližuje, lebo vyššia moc je silnejšia než ja. Dneska aj včera som viedol s mamou o tom otvorený dialóg. Je to veľmi ťažké, nevie ma dobre pochopiť. Sofistické vyjadrenia nevníma tak, ako ich vnímam ja. Som v tom prakticky sám a aj to je predmetom rúhania, lebo ma situácia nedokáže resp. nechce zbaviť zodpovednosti za svoj večný osud, hoci by som sám sebe nedal na zodpovednosť už teraz ani to malé kníhkupectvo, a nie ešte večný osud vlastnej duše. Tie hádky sú nesmierne, napádajú ma myšlienky, vytvárajú sa samostatné prúdy, ktoré zahriakajú, mimoriadne neznášam, keď musím sám sebe povedať "ticho buď", alebo "prestaň!", je to veľmi ponižujúce. Pukanie všetkého vôkol mňa naznačuje silnú neochotu vyšších mocí akceptovať moje psychologické rozpoloženie, pretože vyššia moc totiž neuznáva ľudskú psychológiu a nevníma mechanizmus ľudskej motivácie, nakoľko je podľa nej pravdepodobne zvrátený v rámci zvrátenej prirodzenosti. No ale takto sa marketing nedá robiť. Túto vojnu aj tak nemôžem vyhrať. Lenže nemôžem ju vyhrať ani na Jeho strane fronty. Tak čo? Nech kopem za ktorúkoľvek stranu, vždy som ten zlý ja. Mama ma hreší, že nemôžem sa považovať za najhoršieho človeka na svete. Ale ja viem, že taký nemusím vôbec byť, stačí že som pod čiarou. Pod čiarou výhovnosti. very sad5 Embarassed very sad2 very sad

Takže tak. Ahojte.
Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Michal Ut 10 február 2015 - 17:30

Ahoj kamarati a kamaratky,
Nemam sa velmi dobre...
Ani neviem,kde zacat...Som tu chcel napisat uz niekolkokrat,ale nevedel som ako sa ,takpovediac,napojit na temu.Aj teraz mi akosi "dosla rec",ked mam nieco zo seba "vypotit"...
Zijem asi takym sposobom,ze sa snazim za kazdu cenu udrzat si pracu,a to aj na ukor hlavne fyzickeho zdravia No Pozitivom je(ak sa to da vobec tak nazvat),ze ma popichava v plucach,co ma znacne obmedzuje pri fajceni,takze mam chcenie,ale urcite nie volu,prestat.Boli to pri kazdom hlbsom nadychu...
Ach,ta moja vola,kam odisla???Aj nadalej porusujem vlastne sluby a predsavzatia,tym padom musim klamat a zahmlievat...Len do prace a domov,to je maximum na co sa zmozem.
Komunikacia v praci,hlavne co sa tyka nadriadenych,silno viazne,co mi sposobuje znacne problemy.Uzatvaram sa kamsi do seba a nerad chodim medzi ludi...Stryko musi moje,hlavne dietne,preslapy zo mna tahat ako z chlpatej deky...
Dalo by sa napisat aj nieco pozitivne,ale je toho tak malo,ze to zatienuju negativne veci.
Tak,hadam sa sem vratim niekedy nabuduce,ked budem moct napisat,ze ano,bojujem...Toto,co teraz zijem,sa da nazvat len tak,ze sa nechavam volne unasat zivotom a casom.Nie som ani aktivny,ani snazivy a uz vobec nie zodpovedny k vlastnemu zdraviu...Tak to je,nicim svoje zdravie vedome a nedokazem svoje konanie zastavit.
Idem si kupit cigarety a umyt riad este z rana skor,ako sa vrati stryko z roboty.
S pozdravom slaby Shadow sad and unhappy
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  opadané lístie St 11 február 2015 - 7:36

Matej,

ako si pisal o svojej novej diagnoze-rezidualnej schizofrenii, tak ja mam snad nieco na ten sposob tiez. hlavne sa ma dotklo, ako si riesil svoje vecerne pesima, z ktorych sa napokon vyvinuli negativne priznaky. zaujal ma vyraz, ktory si pouzil, tusim znel "afektivne vyprazdnenie". zaujalo ma to preto, lebo niecim takym trpim aj ja a tiez som si myslel alebo si myslim, ze je to depresia a nakoniec mozno ani nie je. je to akoby prazdnota, ale taka, ktora sposobuje dusevnu bolest a celeho ma naplni. vtedy necitim ziadnu radost a zaujem o cokolvek akoby sa vytratil. len som Ti chcel napisat, ze v podobnom prezivani nebudes sam. mozno ale opisujem nieco trochu ine, ako citis Ty, neviem.

mozem sa opytat? preco Ti doktorka znizilia Escitil? myslel som si, ze ten pomaha aj na taketo priznaky. scratch

inak na to, ze mas teda oficialne rezidualnu schizofreniu, mas velmi dobre zachovanu inteligenciu, schopnost komunikovat a vyjadrovat sa a si aj aktivny (brigada, skola). je to obdivuhodne. it is perfect
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej St 11 február 2015 - 11:07

Ahoj Shadow
=>
Mrzí ma, že sa necítiš dobre. Vôbec sa však netráp nad tým, že sa nechávaš unášať životom - ono to určitý čas je normálne, ba žiaduce, a to najmä keď máme vtedy nejaké zdravotné starosti, ktoré riešime alebo ktorým čelíme v prvom rade. A teda nejaké aktívne organizovanie života môže byť až v druhom rade. Napriek práve povedanému, si nemyslím, že nebojuješ. To, že sa uzatváraš a viazne komunikácia, to je prejav Tvojich starostí, ktoré na Teba vyvíjajú enormný tlak a záťaž. Je preto pochopiteľné, že to zaberie čas, kým sa zmobilizuješ a kým nejak začneš aktívne vyvíjať nejaké protiofenzívy. Je to ako prirodzený smútok, ktorý prežívajú zdraví ľudia pri nejakej smutnej udalosti. Tak Ty tiež celkom prirodzeným spôsobom v rámci svojich ochorení reaguješ na vonkajší tlak. Aspoň to je môj názor. Vôbec si z toho nerob výčitky alebo starosti.  giving a hug  

Ja som osobne veľmi rád, že sa skalopevne držíš práce, je to veľká vec a je to jadro Tvojho odboja, si myslím. Finančný príjem a aktivitou zaplnené dni medzi ľuďmi v spoločnosti = to je veľké plus.

Čo sa týka fyzického zdravia, skús len tak po trošičke. Že trebárs len niečo na svojom prístupe vylepšíš. Dačo drobného. Lebo už aj to drobné Ťa dokáže posunúť veľmi ďaleko. Ver tomu. Napr. si zapáliš cigu až o 15 minút po tom, ako dostaneš na ňu chuť. To je krôčik, ktorý Ťa vedie k rozpoznaniu disciplíny, oťukáš absťák a jeho prejavy, takže budeš zrazu silnieť v snahe tých 15 minút ho vydržať. Až potom si zapáliť. Keď do toho zmákneš matematiku, bratu Shadow, tak pokiaľ fajčíš 1 krabičku denne (dajmetomu ako príklad), tak to znamená 20 denne, to znamená pri 10 hodinovom spánku cmoganie každých 42 minút. Ak to oddiališ o 15 minút, dajmetomu na hodinu, ušetríš denne 6 cigariet! Ak zarátame prešľapy, tak za 2 dni to je polka krabičky, za 4 dni celá krabička! Za mesiac 7 a pol krabičky! To predstavuje pri priemernej cene 3 eurá za krabičku celkovú ušetrenú sumu 21 eur! jumping Coines_Euro A to všetko len preto, lebo sa oddialilo fajčenie o 15 minút! A tie kladné zdravotné účinky! Tie sú rovno na nezaplatenie, možno aj pichať v hrudníku prestane. Smile

Alebo skús inú trošičku, aká Ti napadne. Nezabudni, Tvojím nepriateľom v tomto prípade by mohol byť len perfekcionizmus, teda postoj "beriem všetko alebo nič". Teda buď kompletne dbať na zdravie alebo nedbať vôbec ako dajmetomu doteraz. Odporúčam Ti teda nájsť si nejaký ten ani nie že stred, ale skôr trošičku, krôčik vpred.

Takže, Shadow, neboj sa. Netráp sa. Naše vôle sú umenšené, málokto z nás má dosť iniciativity a motivácie. Väčšina z nás kráča životom a rozhliadame sa, čo by sme takého mohli skúsiť urobiť alebo čo zažiť, aký postoj zaujať. Aj to je výraz určitého boja. Pamätaj, aj defenzíva, aj obrana, aj to je boj. Smile shooting3 shooting2

Držím palce a srdečne pozdravujem do Levíc.
Matej
Wink

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 57 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 57 z 84 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 70 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore