Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 17 z 84 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 50 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ut 9 september 2014 - 6:34

U mna je to u dr vzdy rovnake. Tak teraz az pridem chcem hovorit o zmenach, tak uvidime. Snad to u teba dojde k lepsiemu! Smile

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Ut 9 september 2014 - 7:36

Ahoj.
Venusa teším sa s tebou,že to ide. Pripájam sa k Mischelll a držím palce pri socializácii. Pôjde to,určite :-)
Tuto,tie pseudohalucinácie na balkone doktorka nerieši? Ja sa len pýtam,lebo mňa sa toľko vypytuje,keď idem na kontrolu,že toto by som jej dozaista povedala. Ale hlavne,že si to uvedomuješ.
Písala som to včera ale mi to neodoslalo tak len dopisujem.
Ja sa mám dobre. Mám pocit,že sa mi trochu strieda mánia s depresiou. Neviem,či je to možné v intervaloch 2 dní. Snažím sa to "krotoť" ale niekedy je to dosť ťažké. Mala som 3noci,že som spala len po cca 4hodinách. Musím s tým niečo spraviť. Ale neviem ani čo. Ak ste mal niekto niečo podobné,tak prosím vás poraďte.
Teraz niečo k cigaretám. Ja som prestala fajčiť,lebo som ľutovala vyhodené prachy. Ako chuť by som niekedy aj mala,ale jednoducho nemôžem a hotovo. Zo začiatku som vravela kamoškám,keď sme boli vonku aby dali potiahnuť :-) potom to už aj im išlo na nervy,tak mi povedali nech si vezmem celú a nešpekulujem. A nezobrala som si. Veľmi to bolo ťažké ale dalo sa to. Vždy som ale niečo mala v ústach - cukrík,žuvačku. A už som si nezapálila :-)
Ono to je veľmi ťažké,to musí prísť z vlastného rozhodnutia. Všetkým,čo chcete prestať s fajčením držím palce. Dá sa to,ale to chce riadny boj.
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ut 9 september 2014 - 19:56

Ahojte,
Len rychla sprava, ercinka, na zellu sme traja, ak nevies zapnut skus napisat na chat problem:
http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/zello-dialogy

xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  historik St 10 september 2014 - 1:07

Ahojte, drahí priatelia! Smile

Niekedy mám dobrú náladu a všeličo ma teší. Niekedy je to naopak.

Bojím sa zhoršovania negatívnych symptómov. scared Zdá sa mi, že čím ďalej, tým sú silnejšie a ja toho zvládam čoraz menej. Ani to modelárstvo mi nejde dobre, jeden model už robím 4 mesiace a neviem ho dokončiť. A písať literárne diela už nemôžem vôbec. Pred pár dňami som to skúšal a neskutočne ma to vyčerpávalo. very sad5 Každý deň som dosť inhibovaný, ťažko sa mi robia aj tie najjednoduchšie činnosti. Napr. len vstať a zatvoriť dvere. Aj to býva ťažkou úlohou.

Ja sa stále deň čo deň venujem muzikoterapii. Hrám na tých dvoch cimbaloch. Ale inak som akýsi pasívny. Nie som schopný vykonávať nejakú zložitejšiu cieľavedomú činnosť, ktorá by mala svoj začiatok a koniec. Ešte dobre, že aspoň nemávam takú tú silnú apatickú emóciu, ten neznesiteľne intenzívny pocit nudy. Niekto to zvykne nazývať pocitom prázdnoty. Ale mne to nezvykne pripadať ako prázdnota. Je to pasivita, čiže apatia, ale pri tom nielenže nič zmysluplné nerobím, ale je to aj hrozne nepríjemná a silná nuda. Teda je to taká apatická emócia. Zdraví ľudia také niečo asi vôbec nezažívajú a nepoznajú. Našťastie to teraz aj ja pociťujem zriedkavo, asi tak raz za mesiac. Ale pasívny som. Len tak sa celý deň ponevieram po byte. Iba tá muzikoterapia ma ako-tak baví, niekedy menej, niekedy viac. Brat sa stále čuduje, ako môžem vydržať tak veľa hrať na tých cimbaloch. Shocked A ja mu hovorím, že si tým znižujem úroveň nudy. laughing Niekedy tým nudu nedokážem úplne odstrániť, ale aspoň ju zmierňujem. No často ma to celkom baví. Tie zvuky strún sú nádherné, je to pohladenie pre moju dušu. jumping

historik Arrow

historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  John St 10 september 2014 - 16:22

Ahojte,

nemám sa dobre, som naštvatí na všetkých, hlavne na Boha za to že ma dostal v živote kde som. Nechcem byť negatívny no u seba ani inú úprimnú emóciu nepoznám. Zistil som že sa ľuďom neviem pozrieť priamo do očí, neviem nadviazať s nikým priamy očný kontakt, takže mám problém cítiť akýkoľvek zmysel života a spojenie s ľuďmi- lebo zmyslom života sú ľudia a komunikácia s nimi- hlavne na tej emočnej úrovni. Preto som ani nikdy v skutočnosti necítil skutočnú lásku ľudí a ani lásku k ľuďom. Nikdy som sa tomu nevedel otvoriť, snažím sa žiť v svojom osobnom priestore, kde nikoho nepúšťam a neviem to zmeniť.

V poslednej dobe aj žiadam svoje okolie aby mi nejako pomohlo ale nevie ako, lebo je to všetko vo vnútri mňa, tá izolovanosť, možno hamba-aj keď neviem za čo, negativita... A poznáte to, že okolie sa vždy k človeku správa ako sa správa ten človek k ostatným, čiže žiadne povzbudenie ani čakať nemôžem. Je to cesta do pekla.

Najviac ma štve, že v poslednej dobe čo neberiem lieky som zistil, že žiadnu psychózu nemám a v skutočnosti som ani nemal, no mám symptómy čo som mal na začiatku- žiadna duša v tele, chlad,fyzická bolesť a utrpenie z okolitých zvukov, pocit hrozného znečistenia ovzdušia, žiadne osobné teplo.. takáto choroba jednoducho neexistuje, teda nikoho som nepočuj že by niečo také mal, a preto sa cítim byť úplne osamotený, Boh si zo mňa robí dobrý deň a nechal ma tak, nechal ma len tak v tomto prázdnom tele. Preto som v minulosti bral antipsychotiká aby som nič necítil, no teraz mám problém ich brať lebo...dlhý príbeh...už na mňa veľmi zle pôsobia..nemajú už na čo pôsobiť. Toľko vecí sa u mňa v živote pokašlalo, že v mojom život už nestojí kameň na kameni, a možno to spôsobilo moje samodeštruktívne myslenie, ktoré neviem zmeniť-je na úrovni duše.

prepáčte ak robím gramatické chyby ale to je súčasť mojej absencie duše, že už ani neviem kde sa aké i/y píše.
Viem že veľa ľudí na dušu ani neverí, tak ma asi nebudú ani chápať, ani neviem načo som toto písal, lebo v živote mi nikto nikdy nepomohol a každá vec mi iba ublížila. pale

no vám všetkým prajem dobré, aj keď už ma štve, že ako sa všetkým darí, a majú aspoň nejakú radosť zo života, a na mňa nebesia s prepáčením viete čo...
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 10 september 2014 - 17:21

Ahoj, ja v podobnych stavoch vyhladavam velmi niekoho kto by ma vypocul. Marne som hladal minule a zle skoncil... su vseliake linky ked na osobny pokec sa necitis, napisane slova su mrtve, hlasy polozive a pritomnost jedina ziva.. ale neviem ci to je to co hladas. Ak chces hladat prejdi si krizovatku duse, odkaz tu niekde je. Myslim na teba a drz sa.

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  John St 10 september 2014 - 18:26

Ďakujem, za podporu xkrchnav, vždy človeka povzbudí keď na neho niekto myslí.

budem o tom silne premýšľať- o chate cez zello a tak,
tvoje slová sú pravdivé, že napísané slová sú mŕtve a pritomnosť jedine živá. No ja sa bojím, že moja prítomnosť nieje nikomu príjemná, a mám traumy o ktorých neviem hovoriť a nedokážem o nich napísať hlavne kôli spoločenským záležitostiam? neviem ako to pomenovať
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto St 10 september 2014 - 18:28

Ahoj historik,
niekedy mám podobné stavy. Keď prídu, snažím sa o nejaké čítanie, alebo snáď študovanie. Možno práve to sú tie "moje cimbaly". Dobré je aj, že máme tú záhradu, kde to je najmä o zmene prostredia.

.................................

Ahoj John,
čítam, že to ani ty nemáš jednoduché. Mám pocit, že by si sa mohol pokúsiť ten negativizmus z života vytesňovať a pokiaľ možno odstrániť. Antipsychotiká majú rôzne účinky, možno práve tie čo si bral Ti napomáhali k vyrovnávaniu Tvojho stavu.

..................................

Ahoj xkrchnav,
ďakujem za sprostredkovanie Zello stretnutia. Bolo to celkovo príjemné, taká zmena aj niekoho počuť a prebrať si svoje problémy, online a audio. Osobne sa mi to páčilo, hoci sme boli len traja. Možno nabudúce budeme viacerí.

...

Ahoj všetci,
dnes sa mám celkom obstojne. Bol som aj u holičky a v knižnici. Problémy zostávajú, ale pre dnešok sa trochu scvrkli, tak som tomu reálne rád. Aj napriek tomu, že som bol väčšinu dňa len doma cítim sa fajn.

...

Všetkých vás pozdravujem a želám aby vás zdravotné problémy obchádzali veľkým oblúkom.

PS: To stretnutie cez Zello je podnetné. Každého uvítame.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 10 september 2014 - 19:39

Ahojte,
John, je mi luto ze mas take trapenie. Mozno je to blbost, ale skusal si vyhladat nejakeho "otvoreneho" knaza? Ja poznam jedneho, volal som mu v mojej krize, bolo mile ako sa zaujimal. Je sice pravda, ze potom ma "udal" rodine s tym, ze asi nie som uplne ok a ze by to chcelo psychiatra, kazdopadne v tom momente ma telefonat zahrial... Neviem kde zijes ci je tam taka moznost, teoreticky by som vedel sprostredkovat telefonat s tym "mojim". Pripadne nejaka krizova linka, ale tam su diskutabilne otazky ohladom Boha...

Vdaka Tuto za podporu dialogov. Mal som z toho dobry pocit, nedavno znamy z Narativu napisal zhodou okolnosti clanok "diskusia ako terapia". Aka to "nahoda" :-)

Clanok ak niekoho zaujima:http://psychologie.cz/diskuse-jako-terapie/
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 10 september 2014 - 19:58

Mam jednu taku off topic radu: ak dostanete defekt a rozhodnete sa to lepit, radsej priplatte jedno euro za novu lepiacu supravu nez riskovat rosolove lepidlo zo supravy pochybnej historie Smile. Uz lepim asi 4. krat, no aspon v tom budem mat prax. Dufam, ze dnesny pokus uz skonci uspechom Smile.

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  historik St 10 september 2014 - 20:04

Ahojte, priatelia! Smile

Teraz večer mám lepšiu náladu. Dnes pomerne veľa pozerám a čítam stránky o lietadlách. Ešte budem hrať na cimbaloch.

Tuto, to je dobré, že sa snažíš čítať, študovať, a že sa vieš rozptýliť v záhrade.  Wink

S pozdravom,
historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina St 10 september 2014 - 20:11

Ahojte,

John,
viem ta pochopiť. Aj ja som bola podstatne menej komunikatívna, kým som brala vyššiu dávku antipsychotík. Práve preto som požiadala o psychoterapiu a začala chodiť psychológovi. Boli tam i ďalšie dôvody, no o tých inokedy. Na moje prekvapenie za hodinové sedenie neberie odo mňa ani cent, potrebovala som len odporučenie od psychiatra alebo všeobecného lekára. Takže keď hľadáš, nájdeš aj psychológa, ktorý má zmluvy so zdravotnými  poisťovňami a sedenie sa hradí zo zdravot. poistenia. Vypočuje ma, povie svoj pohľad na problém, hľadáme spoločne riešenia ako byť komunikatívnejšia, ako predchádzať stresom, ako zvládať strach... Kedysi som to zavrhovala, vravela si, že je to len také vykecávanie, ale na moje prekvapenie už po polroku som zbadala zmeny na svojom prístupe k mojim problémom. Takže odporúčam vyskúšať.

A ako sa mám? Po znížení antiopsychotík som aktívnejšia, menej cez deň ospalá, vôbec sa nenudím. Stále niečo robím. Už sa to prejavilo aj na mojej hmotnosti, pomaličky chudnem. Spánok sa mi už tiež upravil, väčšinou spím bez liekov.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 17 z 84 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 50 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore