Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 18 z 84 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 51 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  John St 10 september 2014 - 21:12

xkrchnav,
mne je to smutno povedať,
ale do kostola nechodím, preto neviem či som skutočný veriaci, je pravda že som zvykol čítať bibliu a venovať sa kresťanskej problematike
, no vždy som asi trpel nejakým božím komplexom alebo čo, už ako malí som kritizoval cesty akými kostoly fungujú a často som tam videl pokritectvo tak ako Ježiš vo svojej dobe u farizejov. No závidím takýmto veriacim, chcel by som byť ako oni, pod ochrannými krídlami Boha, spoločne, no nie každý sa narodil na takéto požehnanie.
Možno preto sa mi nedarí, asi som sa neobrátil, nebojím sa boha a neviem si spätne priznať chyby, odpočiatku ma zaujímala pravda a preto ma v kostole nie plnosťou pravdy vždy odradily, alebo som skôr ja nechápal.
Možno niekedy skúsim zájsť do kostola, možno aj za kňazom.
Nechcem na nikoho tlačiť že v čo verí, lebo je to každého vec a je zvláštne prečo najviac hnevov a rozporov práve vzniká kôli presvedčeniam. Práve kôli mojim rozporom s našou cirkvou mám problémy aké mám a asi aj z tadial tkvejú všetky moje problémy, takže si v podstate trafil jadro. Je pravda že som si to spôsobil sám čítaním vecí na ktoré asi niesom ešte dostatočne zrelý no nechcem si to priznať, niektoré ma skoro zabili. nechcem nikomu nič vnucovať tak nenapíšem že čo.., kňazi by to pravdepodobne neprijali vpodstate ako to neviem ani prijať ja len si to neuvedomujem...
Inač sorry za moje naboženské reči, viem že toto nieje náboženské fórum, dúfam že netrollujem

regina,
ahoj, ďakujem za odporučanie, už dlhšiu dobu som rozmyšlal nad psychoterapiou a myslím že fakt treba nájsť jadro môjho problému, keďže si myslím že mám v mysli nejaké samodeštruktívme tendencie, ktoré sa neustále pretavujú do toho čo sa mi deje a ako myslím.
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Št 11 september 2014 - 6:54

Ahojte, regina ma pravdu, su aj psychologovia na poistovnu, len u nas je na nich objednavacia doba aj par mesiacov, ja ked som potreboval a chcel psychologa ale nemal love, tak ma objednala, na radu som sa dostal za 3 mesiace a uz som ani nevedel co som tam chcel riesit. Preto som pisal o krizovej linke, pretoze to je asi najrychlejsi sposob ako sa k "vypocutiu" dostat. John, ja sa nepovazujem za nabozensky vyhraneneho kreatana ci aku inu vieru. Bibliu som citaval rad niekedy, do kostola chodim ked je prazdny... preto som pisal otvoreny knaz ktory by bol ochotny rozpravat aj mimo nalajnovane hranice nabozenstva. Keby si chcel, mozes sa pripojit k nam na zello. Dalsie bude presne za tyzden stvrtok 18:20. Chcel som to dat na vikend ale nejak to nevyjde, ten by som nechal rodinke. Ak je pre niekoho pracovny tyzden jedina prekazka, prosim, napiste. Vdaka.
J.

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Št 11 september 2014 - 9:22

Ahojte Wink

ja len k tým psychológom, že je to tak aj u nás...treba sa objednať a to tak 2-3 mesiace dopredu....no a ja si vždy tak aj zapisujem čo ma počas tých 3 mesiacov napadlo o čom hovoriť.....takže aby som to potom prebrala aj zo psychológom....lebo keď si to nepoznačím tak po čase na to aj zabudnem.....a zase sa mi to vráti po stretnutí z psychológom ....

Inak tiež chcem poďakovať xkrchnav za nápad zello stretka .....mala som s toho dobrý pocit......no musím priznať mala som aj trému hovoriť, ale to len trošku...ako celkovo som s toho mala dobrý pocit....je fajn si pohovoriť o diagnóze a chorobe a celkovo je to prínos pre mňa.....nakoľko doma o tom nikdy nehovorime...ani také že ako sa cítiš? ....takže pre mňa je to prínos, že sa môžem o tom porozprávať.... it is perfect


Ako sa dnes mám?....tak až na skoré vstavanie....celkom dobre...doktorka mi odporučila magnézium tak ho beriem každé ráno....a mam pocit že som ospalejšia....aj keď na krabičke píše že pomáha k zníženiu vyčerpania a únavy.....ako neviem ale keďže aj tak nič dnes neplánujeme robiť keďže vonku prší možno niečo len navariť tak mi to ani nevadí a asi si pôjdem ľahnúť....

Prajem pekný deň  community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  John Št 11 september 2014 - 10:39

Ináč, prepáčte ak som písal drísty v poslednom príspevku.
Cez noc som nemal z toho dobrý pocit čo som napísal.
Píšem čo ma zrovna napadne a mením názory ako kabáty...

dnes sa mám neviem ako, akoby som nevedel či niečo cítim alebo nie, či žijem alebo nie, či si niečo myslím alebo či si vôbec na niečo spomínam, som niekde medzi životom a smrťou čo sa týka vnímania a možno aj života, neviem to zistiť keďže nič neviem...takto na vlásku som tu už možno rok dva. Škoda, že to nieje tak alebo onak, buť úplne mŕtvy alebo živý...

držím palce, a vážte si život kým ho máte,
majte všetci pekný deň
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Št 11 september 2014 - 10:44

Ahoj John,
myslím, že môžem hovoriť za autora fóra ak poviem, že práve od toho tu toto fórum je. Aby si mohol napísať čo cítiš, výjadriť sa a nemusel sa potom ospravedlňovať. Hlavne ak fakt nie je za čo. Nikoho si nenapadol, sám si napísal stiesnenú svoju situáciu.

Chceš to rozobrať viac, priamejšie, rýchlejšie? Keď tak klikni dole na fóre na hlavnej stránke, môžeme vyskúšať online chat čo založil Matej.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 12 september 2014 - 10:39

Ahojte,
včera som mal dosť nepríjemný rozhovor s mojou kamoškou, ktorá je zároveň psychiatrička. Celkom ma vyviedla z rovnováhy. Bavili sme sa o takej nejakej svojpomoci, ako môže niekto bez "papíru, štúdia, výskumu" proste niekomu niečo radiť. Aké je to riziko, podvod, zažalovania hodná aktivita... Tak som trochu stratil odvahu vyvíjať aktivitu napr. v podobe Zello dialógov, ako sme tu v skromnosti začali. Bol by som veľmi nerád, keby niekto z vás tratil tým, že sa zapojí. Nikomu nechcem dávať plané nádeje. Ide mi skutočne o zdieľanie radostí a strastí jak sa pasujeme životom. Dúfam, že toto teda nemôže nikomu ublížiť. V náväznosti na to som mal včera horšiu hádku s ženičkou, ale zdá sa teraz že aspoň to už je trochu lepšie. Predsa ten mozog ak dostane príležitosť upratať si v noci (aspoň mne to tak funguje), tak po ránu dostanem často iný náhľad na také veci. Ale sny teda neboli ničím príjemným.

Majte sa pekne a nech sa vám darí.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Pi 12 september 2014 - 13:01

John... Nechcem rozoberat kresťanstvo,ale niečo predsa kúsok zo svojho myslenia napíšem. Si veľmi Bohom milovaný a každý jeden z nás.Niekedy Mu vravím aj ja,že na mňa zabudol,ale určite nie. Či chodíš do kostola alebo nie,stále ťa má rovnako rád. Keď som čítala tvohe príspevky až mi slzy tiekli,lebo veľa toho istého prežívam aj ja. Vieš čo je na Bohu najúžasnejšie? Že aj keď ťa rodina zavrhne,všetci opustia,On nikdy nie. Ja mu tak verím,že aj ponadávam aj poplačem. A viem že ma má rád. A aj teba!! Ty si veľmi dobrá a čistá dušička. Nezabúdaj na to.Všetci sme tu na jednej lodi. Vždy tu nájdeš a to verím že hovorím za všetkých pomoc. Môžeš sa vyrozprávať,lebo my prežívame podobné" veci" ako ty. A tvoja prítomnosť aj na tomto fóre je veľmi dôležitá. Ja sa vždy teším každému jednému príspevku. Budem na teba vo svojich modlitbách myslieť.

Xkrchnav no ja som asi totalny technicky antitalent. Katastrofa. Ja som aj na tom zello. bola prihlásená,ale som nevedela ako ďalej. Lebo na telefóne som. Je v tom rozdiel či na PC alebo mobil? Ako blbá sa asi pýtam,ale neviem...

Mischelll Regina som rada že sa máte dobre.Aj ja verím,že raz to budem aj ja môcť napísať. U mňa sa to veľmi strieda. Také rýchle cyklovanie. Vlastne mi ti aj do správy napísala doktorka pre obvoďáčku.

Xkrchnav vieš,že na to,že by na tých rozhovoroch na zello mohlo byť niečo zlé,ma ani nenapadlo. Ale ja verím,že nás to práve povzbudí v bašom bytí... Hm. Neviem.
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 12 september 2014 - 13:06

Ja verím, že ak do toho ideme s najlepšou vierou, tak to bude ok. Snáď len tá moja kamoška mala zlý deň, alebo sme sa úplne nepochopili - je totiž z USA takže nielen jazykové ale aj kultúrne rozdiely...

Tvoj pohľad a ako si popísala ako "sme na tom s Bohom" sa mi páči.

Keby si chcela poradiť so Zellom zapni chat tu alebo ten na stránke krizovatkaduse, keď tak vysvetlím (a áno PC je žiaľ dosť iné než mobil, a na mobile záleží či Android, iPhone, WindowsPhone alebo BlackBerry, ale to posledné sa v EU moc ani nenosí...).
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Pi 12 september 2014 - 13:31

Napîsala som ti súkromnú správu
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Pi 12 september 2014 - 15:32

Buďte pozdravení Workman

Dlhšie sa chystám Vám napísať, ale zakaždým stratím odvahu alebo dostanem pocit, že nemám čo povedať. Čítam všetky Vaše príspevky a veľa rozjímam nad tým, čo sa tu hovorilo a písalo. Mnohé odpovede trebárs na Johnove ťažkosti sa mi páčili a súhlasím s nimi. Aj tá časť o Bohu, aj tá časť o zverení sa, psychoterapii a podobne. Aj Johnove problémy s negativizmom a sebasabotujúcou mentalitou - to všetko mi je dôverne známe z prvej ruky.

Nič mi nenapadá, čo k tomu povedať. Dúfam, že mi to nebudete mať za zlé. Ale Vy ste sa vyjadrili viacerí tak dobre, že odpovede dali niečo nielen hádam Johnovi, ale aj mne...

X, nesúhlasím s tou Tvojou kamarátkou - myslím, že nevadí, keď aj my laici sa snažíme niečím prispieť na pomoc kolegom súpútníkom. Ono to je aj istá forma terapie, že keď sa pacient dostane do kompenzovaného stavu, začne pomáhať iným pacientom, čo prežívajú podobné veci, aké prežíval on. A začne medzi nimi robiť osvetu, pomáhať im, združovať a tak... to je solidarita, ktorú asi individualistická Amerika nepozná. Len som sa tak pousmial, že "žalovania hodná vec" ... len by tam každý každého za všetko žaloval, aké typické, všetci kopú sami za seba. Som rád, že my taký národ nie sme, a že si vieme pomôcť a aj laici majú záujem prispieť svojou troškou k dobrej veci a všeobecnému dobru. Tým som chcel všetkým povedať, že teda nebuď zarmútený, ale smelo vo svojej aktivite pokračuj. Pretty good giving a hug

Ako sa mám ja? V podstate sa dá. Mám teraz dovolenku... v meste máme jarmok, ale stále prší, tak sa nedá jarmočiť. Chcel som po dlhých rokoch tam ísť skúsiť ísť, hoci doteraz som z toho mal veľké strachy (masa ľudí, potenciál niekoho známeho stretnúť a tak). Ale keďže prší, tak neviem, čo z toho bude. Zatiaľ sedím doma a rozmýšľam, čo mám robiť. Nič ma nebaví a pomerne dosť sa nudím. Nič mi nepripadá hodné svojho úsilia...

Dnes som bol aj na injekcii a kontrole. Hladina valproátu sodného bola dobrá, aj iné údaje z krvi. Ambulance

Rozmýšľam, či nepôjdem niečo upratovať, čistiť, umývať, alebo ja neviem. Musím si vymyslieť nejakú aktivitu, lebo takto len otravujem všetkých... very sad3

Vďaka za vypočutie. Pozdravujem.
Pokoj s Vami.
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  filipka Pi 12 september 2014 - 15:47

Ahojte, dlho som nepísala, ale čítam prakticky každý deň. Momentálne mám dosť nanič obdobie po psychickej stránke, nakopili sa mi aj fyzické problémy, ale čo už, treba sa s tým zmieriť a kráčať ďalej. S tou psychiatričkou z USA by som si nerobila žiadny vnútorný problém, tam majú lekári pocit, že sú medzistupňom medzi človekom a Bohom a ľudia sa tam súdia za každú hovadinu, osobne by som v USA nikdy žiť nechcela, je to iná mentalita a neprispôsobila by som sa, myslím vnútorne. Pekne ostanem čučať na našom malom Slovensku a budem si žiť svoj život bez ohľadov na názory amerických lekárov winking
Čo sa týka liekov, tak mám teraz toho skutočne požehnane, Seroquel 1100mg, Abilify 30mg, Alventa 262,5mg, v zásobe Haloperidol kvapky, keby bolo zle. Plus liekov na telesné neduhy ďalších asi 15 druhov Shocked No a veselo si pracujem ďalej.
Vzhľadom na moju paranoiditu a strach z kamier sa na skype, zello a podobne asi nepripojím. Bola by som z toho úplne K.O.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 12 september 2014 - 15:51

Ahoj Matej, vdaka za podporu. Pomohlo mi to zmiernit zarmutok. Pisem len v kratkosti z elektricky. Ked nemas co upratovat, pridi k nam Smile zrovna sme mali s zenou na tu temu hadku Smile

Pekny uprsany den, ved aj ten dazd je od Boha Wink

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 18 z 84 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 51 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore