Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 62 z 84 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 73 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 15 január 2023 - 16:49

@Jaro123444 Mně po 2. atace ty úzkosti (=strach bez příčiny) "zmizely" až tím, když jsem začala brát Neurol pravidelně každé ráno. Ale nevím, jestli je to dobrá rada pro tebe.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 17:03

Motylek je to dobrá rada, tiež som rozmýšľal nad tým. Chcem asi poprosiť aj doktorku o predpísanie neurolu, je to návykové ale možno nejaký ten čas by mi to pomohlo a potom skúsil bez. Neviem čo iné mám už spraviť
Mám na hlave aj hrčku bolestivú na dotyk. Raz som s tým tuším bol u doktora aby som sa uistil, či to nie je nádor. Zabudol som sa opýtať, či mi to nemôže spôsobovať tieto problémy a tlačiť na nervy v mozgu. Len to keby idem zas s tým k doktorovi doma by hovorili, že si namýšľam a neviem čo. Pôjdem asi na preventívnu k obvodnej doktorke a poviem jej o tom.
A celkovo to užívanie neurolu ťa aj utlmuje dosť? alebo si si zvykla?
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 15 január 2023 - 17:12

@Jaro123444 Ono to trochu utlumuje. Po užití Neurolu si jdu vždy na 30-40 minut lehnout, aby Neurol v klidu zabral, a stávalo se mi, že jsem přitom usnula a probudila se až za hodinu a syn kvůli tomu přišel pozdě do školy (protože ho budím v 7, aby se oblékl a odešel a prostě jsem to zaspala Smile ). Vyřešila jsem to tím, že si nejdu lehnout do ložnice, ale do obýváku, tam si rozsvítím světlo a těch 40 minut si čtu a neusnu.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 17:24

Motylek to si dobre teda vyriešila Smile . Ten neurol je vlastne oblbovák s okamžitým účinkom, myslím tak, že nemusíš čakať tak dlho ako napr. na antidepresíva. Horšie by to bolo asi v práci keby si ho dávaš, tam by ťa to asi dosť utlmovalo. Ono možno záleží aj aký silný máš. Pokiaľ ale o tom vie doktorka a nezvyšuješ dávky tak je fajn.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 15 január 2023 - 17:33

@Jaro123444 To bych si dala Neurol ještě ráno, než bych šla do práce. A kdyby mi to nestačilo, tak ještě druhý odpoledne. Už to mám za ty roky "vymakané" tak, že ten druhý si vezmu ve chvíli, kdy je chvilku klid (třeba když sedím chvíli v MHDčku), anebo klidně i "za pochodu", když někam jdu, a i tak mi to zabere. Smile Ale pokud nemusím, snažím se odpoledne už venku nic nezařizovat a být doma, abych si ten druhý Neurol nemusela brát.
Mám půlkový Neurol - 0,5 mg.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 17:39

Ono tuším nemá dlho účinok ten neurol, ja som si ho jednu dobu dával pred spaním a na to fungoval super. Preto ťa obdivujem, že si ho dávaš ráno a potom cez deň tak funguješ s ním
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 15 január 2023 - 18:57

@Jaro123444 Mně funguje od rána až do cca 14-15h odpoledne. Ale nevím, jestli si to jen nenamlouvám, jestli Neurol není pro mě jen taková psychická berlička, něco jako placebo efekt.
Kdysi, když jsem brala Neurol podle potřeby, jsem si ho někdy dávala před spaním, když jsem cítila silnou úzkost, aby úzkost ustoupila a já mohla usnout, ale Neurol mě večer nikdy neuspával, jen uklidňoval, když jsem byla moc úzkostná.
Na zklidnění a usnutí jsem dostala Tisercin - ten znáš? Ale neberu ho prakticky nikdy, mám ho jen pro případ, že bych někdy opravdu nemohla usnout. To se mi stává typicky při atace, že úzkost a neklid dosáhnou takové intenzity, že nemůžu v noci vůbec spát. Tak kdyby se mi nedejbože zase někdy rozjela ataka, dám si na noc Tisercin a budu doufat, že aspoň na pár hodin usnu.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 19:07

Motylek mňa neurol tiež vždy ukludnil ale aj som dobre zaspal s ním. A
Tisercin užívam, ten vraj nie je návykový. Neviem či pôsobí na mňa tak dobre ako neurol čo sa týka spania. A asi nemá okamžitý účinok. ( možno si mýlim).
Budem ti držať palce aby sa ti už atak nevrátil Smile , spomínala si tuším, že už 9 rokov si nemala. Smile . to je super Smile.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 15 január 2023 - 19:55

Díky, @Jaro123444 . Smile A já tobě budu držet pěsti, ať se podaří najít ti vhodné léky ve vhodném množství. Obdivuju tě, že bojuješ i přesto, že míváš černé myšlenky a že tě tvoji rodiče moc nepodrží. Oni se asi nemůžou smířit s tím, že jejich syn má nějaké (psychické) potíže. Máš to těžké, ale vydrž.
A uvažoval jsi i o psychologovi/psycholožce? Takový dobrý psycholog by ti mohl pomoct jak zvládat svůj stav, tak by ti mohl dát dobré tipy pro učení se, jak se připravit k psychiatričce, abys jí řekl všechno důležité, jak zvládat úzkosti bez prášků atd.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 22:01

Ano motylek rozmýšľal som Smile Asi by som aj potreboval. Skúsim sa spýtať doktorky, či nepozná.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Po 16 január 2023 - 11:50

@Jaro123444 Ano, psychologa ti doporučí psychiatrička a napíše ti i žádanku, kterou pak dáš psychologovi na začátku terapie. Pak ti půjde péče psychologa na zdravotní pojišťovnu.
Ale než požádáš psychiatričku o doporučení vhodného psychologa, tak jí popiš, jak se cítíš. Psychiatrička ti pak možná doporučí psychologa, který se zabývá takovými problémy, jako máš ty, nebo si myslím, že by ti taky mohla říct, že nejdřív počká na tvé výsledky z psychotestů.
Jsou psychologové, co se zaměřují třeba hlavně na deprese, pak jsou psychologové pro psychotické pacienty atd. (A asi jsou i nějací obecní psychologové, ale vždycky je lepší sehnat si takového, který má zkušenosti s tím, co prožíváš.)
Nevím, jak u vás, ale u nás je čekací doba na psychology tak 2-3 měsíce.

@Sweetheart Svěříš se svojí psychiatričce se svými náladami? Zdá se, že ti zabíhají příliš do extrémů, měl bys to řešit, dokud jsi schopný uvažovat rozumně, dřív, než provedeš nějakou hloupost, ať už v depresi nebo v mánii. Já chápu, že nerad polykáš prášky, ale připadáš mi jako docela jasný případ, kdy by ti ty prášky mohly hodně pomoct, stačilo by trochu sebedisciplíny.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 16 január 2023 - 12:17

Motylek, skúsim všetko popísať ako sa cítim k psychiatričke, o týždeň mám kontrolu. Som zvedavý, či už bude mať výsledky. Lebo tie testy som robil asi pred dvoma mesiacmi, minule vraj ešte neboli výsledky. Neviem či to síce bude mať význam ešte. Tí psychiatri vidia na človeku aj dosť z vlastného pozorovania, ja som vždy napr. ťažšie rozprával.
Dobrý psychológ by určite pomohol k tej liečbe liekmi. Vtedy inak ma poslala táto doktorka na testy keď som k nej išiel prvý krát, od detskej a povedala, že psychológ vtedy schizofréniu nepotvrdil, chýbal mu jeden príznak vraj. Ale to som sa cítil vtedy v pohode.
U nás sa tiež dosť čaká na psychológov, ale určite aj záleží k akému ideš. Tých čo ľudia chvália a sú ozaj dobrí, tam sa tak ľahko nedostaneš.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 62 z 84 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 73 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore