Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 61 z 84 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 72 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Ne 15 január 2023 - 14:58

No uz nechcem tolko vypisovat, lebo budu na mna nadavat, ze stale vypisujem. Uz ma tu aj dva razy zablokovali, raz som chytil nervy a som bol agresivny a druhy raz som vypisoval sexualne veci. Ale potom ma odblokovali. Tak uz nechcem moc vypisovat. Ja si nedavam abilify 15mg na den, len na noc olanzapin 5mg. A este rano a vecer si davam lamotrigin a spitomin. A mam depresie teraz. A ja som si tiez vsimol na sebe aj sam na zaciatku, ze sa mi zacali menit nalady a potom sa to zhorsovalo postupne a pridali sa aj ine veci postupne. A potom aj druhi mi hovorili, ze som na hlavu. Ale ja najhorsie zvladam tie panicke ataky alebo co to je, lebo to nemam len v hlave uzkost, ale mne to ide do fyzickeho, az take motanie a na odpadnutie a trasenie. To mi je najhorsie. Ja mam styri lieky a este chcem vypytat ten xanax alebo neurol, alebo volaco take. A viem,ze sa tym aj sfetovavaju. Inak to by ma zaujimalo, ze ako sa s tym sfetuju, ved to by sa dalo sfetovat aj olanzapinom asi,nie? alebo abilify tiez. Ja som to este neskusal, tak neviem. Len pred rokmi ked som sa predavkoval liekami od bolesti, tak som bol sfetovany.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ne 15 január 2023 - 15:06

Sweetheart povedz svojmu psychiatrovi, ze mas tazke depresie, nech ti na to nieco da. Ja beriem venlaflaxin, trazodon a abilify, mne to pomaha dobre ale tiez trvalo nejaky cas, kym sa to ustalilo. Aj par mesiacov, tak 4 myslim. Tie panicke ataky to sa asi tazko lieci, jedna spolupacientka to ma, zlepsilo sa jej to, uz chodi do prace ale zmenila miesto, predtym bola vodicka. To uz robit nemoze, furt ma niekedy panicke ataky, aj po pol roku.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ne 15 január 2023 - 15:09

Kto je tu vlastne admin
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Ne 15 január 2023 - 15:13

Jaro a ty tie ozvucene myslienky pocujes ako zvuky v hlave? Lebo ja to mam podobne, ale mam to len vo forme myslienok. A tiez to mavam este, ale asi kvoli tomu, ze som si nedaval abilify. Lebo ked som mal predpisany olanzapin rano 10 a vecer 10mg, tak som to moc nemal. Lebo Matej to mal tiez a on pisal, ze to su intrapsychicke myslienkove prudy, ja som sa uz tu na to pytal, lebo ja som si to uvedomil az ked som bral rispen a prestavalo to, ze asi to nebude moc normalne. Ale ty to mas asi ozvucene,ze? Ja to mam len myslienky, bez zvuku. A ja sa s tym rozpravam Very Happy volakedy aj nahlas, aj na ulici Very Happy len niekedy mi to leze na nervy, lebo mi to vytahuje niekedy jednu situaciu dookola aj pol dna a ja na to musim reagovat a potom mi to leze na nervy, ked musim to iste vysvetlovat. To su rozhovory v hlave, ja som si to tak nazval Very Happy
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 15:19

Sweetheart no mám to tak, že rozmýšľam a predstavujem si nejakú situáciu a v tej situácii rozprávam ja alebo niekto další konkrétny a mám to len v hlave, nerozprávam sa so svojimi myšlienkami. Môže to byť čo ty vravíš, len s tým že ja sa s nimi nerozprávam a snažím sa ich zahnať
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ne 15 január 2023 - 15:23

Jaro a o com sa rozpravas s niekym druhym v hlave, tak zvycajne
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 15:26

Kate, Nad tým nad čím premýšľam. Hoci čo čo ma napadne. Neviem ani ako to opísať, nie že by som sa rozprával s niekým ale skôr moja myseľ produkuje niečo.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Ne 15 január 2023 - 15:46

Jaj, tak neviem potom, no ja sa aj rozpravam s tym. Aj cez myslienky a niekedy aj nahlas. Ale uz som zvyknuty na to davno. Ale nepocujem to v hlave, len vo forme myslienok to je. Len sa mi stane niekedy, ked sa pozabudnem sa zacnem smiat nahlas napriklad medzi ludmi, alebo aj nadavky poviem. A ked sa mi chce, tak sa aj nahlas rozpravam. A Matej vtedy pisal, ze on to mal tiez, ale ze on mal nejake nabozenske tie myslienky. Ja som si to nazval rozhovory v hlave Very Happy
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 15 január 2023 - 16:01

@Jaro123444 Vevnitř jsem cítila strašný neklid, jakoby strach z něčeho. Představ si takový strach jako před zkouškou, ale asi ještě silnější a trvající i 2-3 dny, než jsem se dostala do nemocnice.
A při druhé atace mi navíc hlavou strašně rychle plynuly myšlenky, až mě z toho ta hlava třeštila, po několika hodinách se to už nedalo snést.
Těžkost, jak popisuješ ty, neznám, to jsem nikdy necítila. A ty si pamatuješ, v jakém stavu jsi byl, co jsi cítil a co jsi dělal, když ti bylo zle, než jsi začal brát léky?


@Catherin4 Druhou ataku jsem měla 5 let po první. Brala jsem tehdy 3 mg Invegy (antipsychotikum), což bylo jen malinké množství a na ten stres v práci mi to nestačilo.
Ano, druhé psychóze předcházelo to, že jsem si našla novou práci, kde bylo hodně stresu (velká fluktuace zaměstnanců - vyhazovalo se kvůli maličkostem, bála jsem se o své místo + drby a intriky na pracovišti). Vydržela jsem tam 3 měsíce, než jsem dostala ataku. Ale i ta první psychóza byla ze stresu - můj syn první 3 měsíce celé dny proplakal a já už jsem nevěděla, co s ním. To mohlo taky mít vliv na to, co se mi pak za dalších 2 a půl měsíce stalo.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 739
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 15 január 2023 - 16:10

@Catherin4 Po 1. atace jsem měla dg Laktační psychóza, tak jsem si myslela, že se mi může psychóza opakovat jen tehdy, když bych měla druhé dítě. Proto jsem si na sebe nedávala pozor a nevyhýbala se nadměrnému stresu a ignorovala jsem varovné příznaky blížící se druhé ataky. Oproti mně máš tedy "výhodu", že víš, že ti psychózu spouští stres. Takže buď opatrná a když budeš cítit stres delší dobu, pozoruj se a když si všimneš nějakého zhoršení tvého stavu, okamžitě to řeš s psychiatričkou. Je hezké, že možná budeš brzy bez prášků, ale nikdy nezapomeň, že jsi na stres citlivější než lidi okolo tebe.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 739
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Ne 15 január 2023 - 16:17

Admin je náš zlatý @Matej Smile Však Matej...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 16:18

Motylek ja cítim taký nekľud keď mám niekde ísť medzi ľudí ale veľa krát aj doma. Pred liekmi som tiež cítil hrozný nekľud, že sa to nedalo vydržať a tiež takú úzkosť, a stiesnenosť v hlave, čiže čo píšeš ty motylek to poznám aj ja, potom to trocha ustúpilo Len teraz tiež cítim taký nekľud dosť a to nemám stres z ničoho a veľa liekov. Taký v nepohode sa cítim.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 61 z 84 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 72 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore