Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 72 z 84 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 78 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Katuska Ne 22 január 2023 - 21:32

Ahojte . Ja mám ťažký pracovný víkend za sebou jediná útecha sú nasledujúce dva dni voľna . V práci sa to zhoršuje kolegyne hľadajú na mne každú chybičku neviem sa brániť . Nerobí mi to dobre byť takto pod tlakom. Vydržím veľa napriek všetkému ale tu už začínam cítiť svoje limity . Takže ktovie ako to bude ďalej s touto prácou neviem. Ináč vysivam.druhe dielo a som spokojná je to krásne tak sa teším 🏋🏋🏋🏋️keď to vysijem ukážem vám to tu. Držte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Po 23 január 2023 - 10:11

To byla noc! Sad Mladého bolelo celý den a celou noc břicho, přesněji vlevo v podbřišku, tak nespal a usnul až ve 4 nebo v 5 ráno, když manžela napadla spásná myšlenka, nabídnout mu Ibalgin. Nechala jsem si mladého doma, neměla jsem to srdce ho v půl sedmé budit do školy.
Vzhledem k tomu, že ho tyhle bolesti trápí opakovaně, rozhodla jsem se, že to budu řešit. Za hodinu budu volat dětské dr. (dřív nezvedá telefony) a uvidíme, co mi na to řekne. Tajně doufám, že ho prohmatá a pošle do nemocnice na vyšetření SONem nebo tak něco. Já v tomhle případě vůbec netuším, kam bych s ním měla jít, tak to nechám na dětské dr.

Jít s mladým na vyšetření do nemocnice je pro mě docela výzva, zvlášť pokud to bude (ještě dnes) odpoledne. Minule (před cca 6 lety) jsem tam s ním strávila 4 hodiny, protože sestra nepředala naši žádanku doktorovi, a tak o nás nevěděl a vyšlo to najevo až po 4 hodinách, když jsme tam zůstali sedět poslední a doktor nás stále nezval dovnitř. Moc psychicky dobře mi teda nebylo, i když to bylo dopoledne. Strávit s živým děckem 4 hodiny čekáním není žádná sranda.
Teď už je syn větší, tak doufám, že to zvládnu líp. Držte mi pěsti! (Radost z toho teda ale nemám. Sad )
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 737
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 23 január 2023 - 10:40

Ahojte, zaujal ma tento clanok, ked robili experiment a poslali zdravych ludi do psychiatrickych liecebni. Hlavne tato veta: Takže jakmile si vás psychiatrický personál jednou zaškatulkuje, těžko se z této kolonky dostanete pryč…
Tu je clanok: https://zoom.iprima.cz/zajimavosti/rosenhanuv-experiment
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 23 január 2023 - 11:40

Ahojte, tak bol som dnes u psychiatričky na kontrolu. Vraj sa o mne s psychologičkou u ktorej som robil testy dosť bavili a rozoberali ma. Som ťažký oriešok asi. Pýtal som sa, či ohľadom diagnózy sa bavili a povedala, že kvôli tomu. Tie testy som robil pred vyše dvoma mesiacmi a stále nemá doktorka asi jasne výsledky. Povedala že psychológovia majú čas na všetko, tak som sa pousmial, že to tak bude asi. Lieky mám zatiaľ také isté. Chcel som sa jej spýtať či mi ich nemôže trošku zredukovať, ale nechcel som sa jej babrať v práci.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 355
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Po 23 január 2023 - 12:00

Hm, pochybujem jaro. Výsledky budú už asi, ale je možné že nevedia z toho nič zistiť. Mne povedala psychologička v nemocnici na moje testy rovno, že veľa z toho nezistí. To som robil ich 4 hodiny. Crying or Very sad Napísala vecí len o ktorých sa vedelo už. Nemám ani hodnotu IQ ani nič...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 23 január 2023 - 12:52

Jaro tak to ma tvoja psychiatricka dost sklamala ze ti vlastne ani nic nepovedala ani nezredukovala lieky. Porozmyslaj nad inou. Nemyslim nejakou co je 100 km daleko, aj blizsie urcite je. Tato z teba spravi tazky psychoatricky pripad a pritom ani nevies ci sa tak zle necitis z tych liekov. Beries ich uz par mesiacov a nic neni lepsie, to ju mohlo trknut ze nieco asi nie je v poriadku. Tato ta znici, chod inej.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 23 január 2023 - 12:54

Inak mne nikdy ziadne testy nerobili a diagnozu mi dali aj tak. Neviem nakolko je to dolezite. Je divne, ze ani po 2 mesiacoch to nevedia vyhodnotit, asi skor nevedia co s tebou.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Po 23 január 2023 - 12:56

Ahoj @motylek, to ma mrzí...

Inak ja sa mám opäť celkom dobre. Problémy sú nejaké, ale nič vážne. Potýkam sa s tým už roky, čiže nič zle sa nedeje. Hm, ako som písal inde tak mám až 5-6 varovných príznakov ochorenia, ale mám to už veľmi dlho. Na šťastie pozitívny príznak nie je žiaden... Väčšinou ide o nechuť do činností, apatiu, neschopnosť plánovať. Hlavne tá neschopnosť plánovať ma štve, preto ani nič nerobím... Neviem ani, kde začať... Dnes som neurobil zatiaľ nič. Chcem si sadnúť sám ku angličtine. Včera som gumoval knihu a dnes idem to riešiť...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Po 23 január 2023 - 13:41

Dětská dr. navrhla vyloučit nejdřív virózu s průjmem, takže nasadit dietu a živočišné uhlí a počkat do zítřka a pak jí znovu zavolat, pokud to nepomůže.
Synovi teď přestává Ibalgin zabírat a začíná ho to zase bolet, mám o něj strach. sad and unhappy  
Za pár hodin mu dám to uhlí, má se to podávat jen 2x denně.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 737
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Po 23 január 2023 - 17:10

Ahojte kamaráti, dnes som sa rozhodol, že na angličtinu nechcem žiaden jazykový kurz. Very Happy Som ako prvoaprílové počasie haha. Budem za individuálne hodiny (raz za týždeň alebo dva týždne) face to face na rôzne konverzačné témy aj so slovnou zásobou či frázami... Hoci bude to možno aj drahšie ako tých 9 eur. Odhadujem tak 10-12 eur za hodinu. Verím, že bude to pre mňa veľkým zážitkom. Musím sa spýtať kamaráta, či by ma nezačal učiť. Neviem, či nemá už plno tak koľko budem musieť čakať, ale spolu to dáme...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Katuska, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 72 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Ut 24 január 2023 - 12:21

Ahojte,
dnes sa mám celkom dobre. Podarilo sa mi predať jeden obraz, celkom som spokojný. Od rána kvôli tomu behám- bol som kúpiť baliaci papier a zisťovať poštu. Dotyčný chcel najprv namaľovať čosi na zákazku, no keďže už nemaľujem, dohodli sme sa takto.
Tieto dni si dávam pauzu od kníh, nečítam toľko veľa. Treba mi prestávku, lebo si to menej užívam. Aspoň týždeň teda pôjdem v takom šetriacom tempe.
Pes ma počúva, stále by len behal. Trhá vankúše. skrátka ako vždy- taký Pajdo.
Zdravotne sa celkom držím, psychika bez problémov a telesne sa tiež necítim zle. Znižujem Abilify o 5 miligramov, ešte dva dni a potom mi ostane stacionárna dávka 15mg/deň v už spomínanom depote. Takže sa uvidí, čo aj s tou váhou. I keď si vravím, vždy lepšie byť tučný a psychicky v poriadku, ako mať tie nepríjemné stavy a byť chudý. Je jasné, že by sa mi choroba vrátila, keby neužívam lieky- tak si dávam na to pozor.
Čo sa písania týka, tento mesiac už nemám zamestnávateľom dodané žiadne články, tak môžem vegetovať. A potom budem písať od začiatku februára. Má mi prísť aj výplata- to sú také radosti. Čo sa písania kníh týka, pokračujem v prepise jedného diela, keďže sa mi ho podarilo v minulosti vymazať. Je to celkom piplačka, no a román si odkladám na neskôr. sem-tam napíšem báseň. Dal som niektoré na net, a celkom sa zdá sa ľuďom páčia. Mám takú malú základňu ľudí, čo to čítajú. A čakám na vydavateľov, či mi vydajú poviedky. Nedávno som im poslal dielo, tak som trochu napätý. Bolo by to skvelé. Len myslím, že to nie je dostatočne populárne, takže ma s tým pošlú preč.
Toľko k mojim dňom. Pôjdem dnes ešte na jednu prechádzku a budem sa váľať. Údajne aj to treba- nie len stále niečo robiť. Do činnosti chuť mám, ja s tým problém nemávam, tak som si povedal, že sa trošku spomalím. A možno budem dnes alebo zajtra variť.
Ešte detail... dnes som pil už tri kávy- musím sa zlepšiť, lebo je to veľa. som potom trochu vystrelený a zbytočne. Včera som si dal aj pohár vína po dlhej dobe. No skrátka aj to treba, len nechcem to príliš kombinovať s tými liekmi a tak celkovo- ani mi veľmi nechutilo. A pivo mi už tiež neberie. Tak som vlastne rád.
Tí, čo sa potrebujete vyliečiť z chrípky či nachladnutia, držím palce, nech to ide čo najškôr.
A aj ostatní- držme sa, aby sme boli pri chuti a vydržali súboj s týmito našimi chorobami.
p.s. kamoš je teraz v nemocnici na psychiatrii, chcel sa zase zabiť- zrejme pôjde do liečebne na dlhší čas. Je to smutné- akoby on povedal. Skrátka, držím mu prsty no a snáď dakedy v lete niekam spolu vybehneme.
Jednému známemu do Švajcu som poslal jednu z kníh- tak verím, že ho to poteší- už mi ostalo doma len pár kusov.
A čo sa týka tej našej stretávky, ostala moja výzva nejaká hluchá. Čo napríklad na to povie @Tuto , alebo @Anonym woman . skrátka, mohlo by to byť celkom príjemné a prospešné?!
Dnes trošku dlhšie...
Ahojte it is perfect
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 861
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto, regina, kimi2028, Juraj, vrana, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Juraj Ut 24 január 2023 - 12:38

Stretávka by bola dobrý nápad. Len kde sa stretnúť, keď žijeme kade tade po Slovensku, niektorí v zahraničí.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Tuto, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 72 z 84 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 78 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore