Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 78 z 84 Previous  1 ... 40 ... 77, 78, 79 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Št 2 február 2023 - 11:45

Tak ja mám prajné prostredie a príde mi to tak, že to zneužívam. Keby som robil niečo (nemám na mysli prácu), mám na mysli rôzne aktivity a domáce práce, ktoré nerobím, lebo nedokážem to robiť. Ten stacionár sa mi črtá už na utorok... Musím volať zajtra sestričke na ambulancii o ten papier. Vraj sú o tom poučený, lebo ja mám psychiatra v nemocnici, kde mám stacionár. Malo by to fungovať, tak že len vystaviť papier na počkanie... Budem však volať zajtra pre istotu, aby som dal sestričke na stacionári vedieť, keby sa nedalo, že neprídem...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Št 2 február 2023 - 14:18

Ahojte moji mili, musim sa vam s niecim priznat. Nie som tak dokonala ako sa mozno tvarim. Vcera sa mi strasne nechcelo vstavat, tak som nesla do prace. Vstavala som o 11:15. Som si povedala, ze aj tak som vypisana, peniaze za tu pracu nedostavam, tak sa nic nedeje. Neskor som to lutovala. Dnes som uz v praci bola a zajtra mame skolenie na vysokozdvizny vozik. Hned budeme robit aj certifikat z toho. Ja som na tom isla raz chvilu. Ale nie je to tazke. Pridem az na osmu a bude to trvat cely den. Ja to neskor v praci nebudem pouzivat, ale chcu, aby sme to mali. Pre istotu ci co. Inak sa mam dobre, ziadna depka, len leniva som.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 452
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Št 2 február 2023 - 14:23

Aby som to teda vysvetlila preco som pn a robim. Tu v Nemecku je taka moznost, ze ked je niekto dlhodobo pn, moze sa vracat do prace postupne. Ja som prve 2 tyzdne robila 3 hodiny, dalsie dva 4 hodiny, teraz robim tyzden 5 hodin a buduci tyzden robim 6 hodin. Schvali to zamestnavatel a oznamenie dostane poistovna, ja som v tom case oficialne pn, vyplaca mi zdravotna poistovna nemocensku ako vzdy a zamestnavatel ma neplati, cize pre neho pracujem zadarmo. Je to system, aby si dlhsie chory zvykol zase na robotu a nebol to pre neho moc sok.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 452
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Št 2 február 2023 - 14:44

@Catherin4 To je dobrý systém. it is perfect

Já se zase přiznám, že si každý pracovní den po obědě dávám 2 hodinky šlofíka. laughing Nějak mi nedělá dobře to brzké ranní vstávání (vstávám v 5:30).
Zítra začínají mladému prázdniny (zítra pololetní a pak ještě týden jarní). Mě čeká od pátku + celý další týden plno povinností. Zítra jdeme na to SONO břicha, tak nám držte pěsti.

Doufala jsem, že manžel si bude moct vzít příští týden dovolenou, ale na poslední chvíli to odvolal (už zase), to mi udělal během posledního půl roku už třikrát. Přitom má ještě týden dovolené z minulého roku + 5 týdnů letošní dovolené. Holt dělá kariéru - zase musí být nutně na nějakých poradách. (Když byl nemocný, tak mu hned volal šéf, jak to, že není na pondělní poradě.)  shooting2
Ještě že aspoň přijede moje zlatá tchýně, ta když může, tak mě nikdy neodmítne. heart Potřebuje si taky jednou za pár měsíců odpočinout od tchána  laughing  a vidět zase svého staršího vnuka.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 747
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Pi 3 február 2023 - 6:44

Dnes si (doufám) naposledy beru Akineton.
A za 2 hodiny vyrážíme na SONO.
Myslím si, že SONO neukáže nic, protože mě bolí břicho už 3 dny přesně na stejném místě jako syna, takže to vypadá, že jde o nevhodnou stravu (poslední dobou jsem zapomněla si vzít každodenní dávku ovoce a syn by potřeboval zařadit do jídelníčku ovoce/zeleninu, tak se mu teď snažím podstrkovat každý den něco, bohužel ne vždy úspěšně).
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 747
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Pi 3 február 2023 - 11:59

Přátelé, SONO nic neodhalilo, mladý má prý všechny orgány v břiše včetně ledvin v pořádku.  it is perfect  Přesně, jak jsem očekávala.

Tak to bude buď stravou nebo stresem. Dnes jsem mu vnutila aspoň mrkev. Příští týden snad uvaříme zelí a mladý dostane každý večer misku zelí.
Jestli je to stresem, tak to budeme řešit za měsíc s psychologem.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 747
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Pi 3 február 2023 - 12:06

Ahojte moji mili, Motylek som rada ze to dobre dopadlo.
Ja robim prave vodicak na vysokozdizny vozik. Mali sme skolenie a potom hned test. Ja som vsetky odpovede odpisala od suseda, ta nemcina bola fakt tazka. Tak som to spravila. Teraz budeme mat prakticku cast, budeme na tom jazdit. Tak toho sa bojim.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 452
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Pi 3 február 2023 - 12:22

@Motylek to je fajn teda, hlavne nech je všetko v poriadku. Môže to byť aj stresom, teraz je taká doba, že aj deti majú stres. Možno si ho ani nepripúšťa a robí to podvedomie.
@Kate držím palce. Je to veľká zodpovednosť jazdiť na takom vozíku ale budeš aspoň viacej vedieť a niekedy sa ti to možno zíde. Hlavne si ver, že to dáš. Určite to je len o zvyku
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Pi 3 február 2023 - 13:04

@Catherin4 Držím všechny pěsti - a pěsti jsou štěstí. Smile Potom napiš, jak jsi dopadla.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 747
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Pi 3 február 2023 - 15:28

Dakujem, dobre ste drzali palce, spravila som to 🙂 Jazda uz nebola taky problem, aj ked samozrejme chcelo by to este prax. A ten test, ako on ked nam rozdal tie otazky som si hovorila, toto snad nemysli vazne. Strasne vela otazok a tazka nemcina. Tak som odpisovala, on si to potom aj vsimol tak som sa snazila odpisovat ked nepozera, ale nepovedal nic. To co chcu od cudzinca take tazke slova. Mala som jednu chybu. A ten prakticky test som spravila na 88 bodov zo 100. Ani neviem preco mi tolko bodov strhol, podla mna som isla dobre. Chodili sme okolo kuzelov, spredu, zozadu, vzali sme nejake palety a premiestnili ich. Tak som teraz vystavena doma. A to co som v stredu nebola som si teraz ciastocne aj nadrobila.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 452
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj, Sweetheart, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Pi 3 február 2023 - 19:00

Ahojte, chcem sa opytat na aripiprazol. Mozete spat na nom? A nezhorsuje to uzkost alebo panicke ataky? A este som pocul, ze to aktivizuje. Lebo by som si to uz chcel nasadit, len sa bojim, ze ma to rozhadze. Vcera som si dal a noc som mal strasnu, tak neviem ci to bola len nahoda alebo co
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Pi 3 február 2023 - 19:08

Ahoj Sweetheart tiež by ma zaujímalo niečo o ňom. Beriem 15ku ale ja už beriem toľko liekov, že sám neviem čo je z choroby a čo z liekov. Napr. cítim hrozný nekľud v sebe. Na nežiaducich účinkoch aripiprazolu je nekľud a nepokoj, tak neviem či to môže on spôsobovať. Doktorka mi dnes povedala po telefóne, že si mám dávať ešte aj olanzapin 5ku ráno a to beriem olanzapin 10 večer, arispu 15 ráno, k tomu večer tisercin, čiže 3 antipsychotiká a k tomu ešte alventu a akineton a dal som si predpísať ešte frontin, beriem 6-7-8 liekov denne a samozrejme liečbu dodržiavam ale nepáči sa mi to už, toľko liekov tu asi nikto z Vás nemá. A nemám pocit, že by som bol teda ťažký schizofrenik a nevedel o sebe.
Budem tiež rád ak niekto napíše skúsenosti s aripiprazolom a , či ten nekľud nemôže byť aj z neho
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 78 z 84 Previous  1 ... 40 ... 77, 78, 79 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore