Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 79 z 84 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Pi 3 február 2023 - 19:15

@Sweetheart Já spím po Abilify (aripiprazolum) "normálně", resp. víc, než když jsem byla zdravá. Na utlumení máš zase ten olanzapin. Já jsem asi obecně dost spavá, protože mě olanzapin uspává až moc. Pokud máš problémy se spaním, tak se poraď s psychiatrem, jestli ten aripiprazol nemáš brát ráno (pro aktivizaci) a olanzapin na noc (na uklidnění).

@Jaro123444 Cituji z příbalového letáku mého Abilify: "Časté nežádoucí účinky (tj. postihují 1 až 10 pacientů ze 100): nekontrolovatelné záškuby nebo trhavé pohyby, bolesti hlavy, únavnost, pocit na zvracení, zvracení, žaludeční nevolnost, zácpa, zvýšená tvorba slin, závratě, poruchy spánku, neklid, pocit úzkosti, ospalost, třes a rozmazané vidění."
Čili je tam i neklid.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 739
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Pi 3 február 2023 - 19:36

No ja to mam aj tak predpisane. Rano 15mg aripiprazol a vecer 5mg olanzapin. Lebo sa mi aj zhorsili rozhovory v hlave. Len som mal strasnu noc vcera. Tak neviem ci to bolo z toho aripiprazolu. Asi to vyskusam si tak davat. Ale najradsej by som mal len olanzapin rano aj vecer. No Jaro, ved to mas dost liekov teda.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Pi 3 február 2023 - 19:47

Čo sa dialo keď si mal strašnú noc? mohlo to byť aj z lieku ale záleží čo sa dialo. Ak sa ti zhoršili tie rozhovory určite si ho dávaj a keby si mal aj ďalšie noci také povedz doktorovi/doktorke, že ten liek netoleruješ a dá ti iný. Ja mám inak tiež rozhovory stále a to beriem vidíš koľko liekov. Hádam sa ti to polepší čo najskôr
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj, Sweetheart and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Pi 3 február 2023 - 19:49

@Jaro123444 Ta tvoje doktorka se mi vůbec nelíbí. Všechno řeší antipsychotikama. To ti zase přidala, i když už jich bereš tolik? To neví, že když ti jich dá moc, tak tě to může i zabít???  Rolling Eyes
Asi ti ten olanzapin ráno dala na uklidnění do školy, ale jsou i jiné léky na uklidnění, nemůže všechno řešit antipsychotikama.
Musíš jí říct, že už nechceš žádné další AP, že už jich máš moc! Nebo si rovnou vyber jinou psychiatričku, to by bylo ještě lepší.

@Sweetheart A na co ti vlastně předepsal doktor ten aripiprazol? Zkus ho třeba brát nějakou dobu a když nebude vyhovovat, tak se s psychiatrem domluv, že ti aripiprazol vysadí a nasadí něco jiného, možná ten olanzapin ráno a večerní dávku olanzapinu možná zvýší, nevím. Nevysazuj si to sám, protože AP se mají vysazovat a nahrazovat jinými postupně. Ale to určitě víš, ne? Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 739
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Sweetheart and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Pi 3 február 2023 - 19:55

@Motylek tiež sa mi to nepáči veľmi, to je už moc. Viem, že lieky potrebujem ale možno môžem byť už tak zblbnutý aj z nich. Už mi inak viacero ľudí vravelo zmeniť doktorku, takže nie si prvá. Porozmýšľam nad tým, len potom zas čakať, či ma druhý zoberie a všetko. Predpísala mi aj frontin ( xanax, neurol) podľa potrieb. Aj tisercin, že môžem ešte navýšiť ak by som nevedel spať. Hádam ma neklepne teda.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  regina Pi 3 február 2023 - 19:55

Sweetheart,
beriem Aripiprazol uz dlhodobo v roznych dávkach no vzdy ráno. So spánkom pri 15 mg ani pri 10mg problem nemám alebo len zriedkavo, no ked som znižovala pod 10mg tak už sa mi spánok narušil. Vrátili ma na povodnú 15 mg dávku a na noc som ešte dostala antidepresivum Mirzaten. Časom som AD vysadila a brala len Aripiprazol. Takže ja s nim spim v pohode.
Zaujimalo by ma čo sa ti v noci dialo, ked to bola hrozna noc.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Sweetheart and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Pi 3 február 2023 - 20:03

@Jaro123444 Jasně, že potřebuješ léky, ale asi ne tolik AP, ale různé léky - nějaké AP, nějaké antidepresivum a něco na úzkost. To jsou 3-4 léky (když vezmu v úvahu, že bys třeba potřeboval dvoje AP). Jestli se třeseš, tak ještě dočasně Akineton. Tak to máme 4-5 léků maximálně.
Ale takový koktejl jen těch AP, co máš? A když si stěžuješ, že to není OK, tak ti ještě přidá další AP???
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 739
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Sweetheart, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  regina Pi 3 február 2023 - 20:05

@Jaro123444, tiež sa mi tvoja psychiatrička nepaci, teda jej pristup. Berieš kopec liekov a ona ti predpiše ďalšie, keď sa jej sťažuješ, že nedokážeš fungovať. Toľko liekov som nebrala ani pri hospitalizácii. Po hospitalizácii mi moja dr. vždy lieky znižovala, lebo doma je iný režim, doma som musela fungovať a nie byť "zblbnutá" z liekov. Pri toľkých liekoch ťažko vie, čo ti ako zabera a co sposobuje aké vedlajsie úcinky. Nehovoriac o tom, že ti to ani až tak nezaberá, ked tie ozvučené myslienky stále máš.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Sweetheart, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Pi 3 február 2023 - 20:14

Motylek, ved na psychozu mi to predpisal. Ja som mal predtym 10mg olanzapinu rano a 10mg vecer. A teraz to mam takto. A ja som si sam pytal zmenit na aripiprazol, ale potom som si to rozmyslel, ale uz som to mal predpisane.
A regina, to po dlhej dobe som mal takuto noc. Tak neviem ci to bola nahoda. Ja som zvyknuty uz dobre a tvrdo spat. A teraz som nemohol zaspat a v noci som sa budil. A este som pocul nejake rozhovory a neviem ci boli naozaj, ci niekto pod oknom hovoril, alebo to bolo vo sne. A celu noc som sa budil a spanok len taky lahky, jak keby som ani nespal a rano som bol jak po opici a cez den unaveny. Ale ved neviem, ci to bola len nahoda. Ale uz sa mi to davno nestalo. Teraz ma napadlo, ze by som to prirovnal k pervitinu, asi take stavy to boli.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Pi 3 február 2023 - 20:27

@Sweetheart Však uvidíš, jestli to byla jen jedna ojedinělá noc, nebo se to bude opakovat. Kdyby to druhé, tak prostě řekneš psychiatrovi, ať ti to vrátí tak, jak jsi to měl předtím.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 739
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

regina, Sweetheart and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  regina Pi 3 február 2023 - 20:29

Sweetheart, noci so slabým spankom obcas mávam aj ja, najma ak nespim doma. Beriem na to podla potreby Hypnogen alebo Prothazin - občas nie pravidelne.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Sweetheart and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Pi 3 február 2023 - 20:47

Tak mne dali na začiatku málo liekov počas prvej hospitalizácie, ale museli zvyšovať. Nepamätám si už, aké všetky lieky som bral, ale viem, že ráno, obed aj večer asi 2 kombinácie... Ja sa nevyznám do psychiatrie, ale tiež mi prišlo dosť. Dnes chválabohu už len jednu malú tabletku, čo nestojí za reč. Na lieky píšu radi rôzne bludy o nežiaducich účinkoch. Musia písať aj vecí, čo patria ku chorobe. Napr. na mojom je, že depresia a čo všetko. Ale to vyvoláva choroba a nie lieky... Len chcú byť chránený, lebo v USA môže ich niekto zažalovať a vysúdiť peniažky, keď nie je uvedené všetko...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 79 z 84 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore