Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 80 z 84 Previous  1 ... 41 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Pi 3 február 2023 - 20:53

No ved vyskusam este a dam vediet. Mozno to bola len nahoda v noci. Ked najlepsi je pre mna olanzapin.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Pi 3 február 2023 - 20:59

Aricogan sa vola ten aripiprazol co mam. 15mg to je. Ked aj na zahranicnych diskusiach su popisane take hororove zazitky o tych liekoch, ze neviem co si mam myslet. A o olanzapine tiez. A mne vyhovuje super olanzapin.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Pi 3 február 2023 - 23:22

@Sweetheart Dobře, že ti olanzapin vyhovuje. Aspoň víš, co a kolik máš brát, kdyby ti nevyhovoval ten aripiprazol.

Já teď taky beru aripiprazol (Abilify) a vyhovuje mi víc než paliperidon (Invega), protože při Inveze jsem měla o něco vyšší hladinu cukru v krvi. Jenomže se obávám, že mi doktorka zase změní AP, protože poslední dobou na sobě pozoruju chvilkové intenzivní bušení srdce a to jsem dnes našla mezi nežádoucími účinky Abilify: "neobvyklé bušení srdce".
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 738
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Matej So 4 február 2023 - 9:17

Ahojte, priatelia. Vitaj

Mám sa približne dobre. Január, ktorý bol pre mňa kľúčový, dopadol úspešne, resp. podarili sa mi skúšky všetky spraviť... pri zohľadnení kreditovej záťaže mi to vyšlo na študijný priemer 1,21. Ako som si aj myslel už na začiatku semestra, potvrdilo sa mi, že to bude a bolo moje najťažšie skúškové v doterajšom mojom študovaní. Zrovna včera som mal poslednú skúšku večer (z jazyka PHP). Teraz mám prvý víkend v tomto roku voľný pre seba - hneď budúci víkend však už bude fičať letný semester a mám v sobotu vyučovanie. Takže si plánujem trochu vydýchnuť práve v tieto dni. Keď už som však vo švungu, tak v skutočnosti chcem aktívnejšie relaxovať - a síce plánujem pokračovať v robení toho webu do práce, ten, ktorý som spomínal v príspevku ešte okolo Vianoc a ktorý by mal poskytovať nástroje, využívané v mojej pracovnej agende. Nie je totiž zďaleka dokončený a musel som jeho kódikovanie pred Silvestrom prerušiť kvôli škole.

V práci je, čo sa týka mojej agendy, vcelku ľahšie obdobie. Kontrastuje s predvianočnou hektickou sezónou dosť výrazne. Takže sa mi to nejak dá zvládať. Horšou je situácia dnešnej ekonomickej krízy, ktorá zasiahla aj môjho zamestnávateľa, a vo firme sa dejú nepríjemné veci - nepríjemné v zmysle šetrenia, kde sa dá... aj na ľuďoch a pracovných miestach. Zatiaľ mi moju pozíciu nerušia, ale je dosť očividné, že na môj flek si už naša prevádzka nezarobí a držia mi ho vlastne asi iba kvôli tomu, že pracujem na istom projekte, čo som už v minulosti spomínal, a ktorý pokrýva viac predajní, než len tú našu. Zdá sa, že len to mi zachraňuje miesto. Ak by som aj prišiel v budúcnu o flek, tak som si povedal, že by som rád sa uchádzal ako o svoje ďalšie zamestnanie už práve v oblasti IT. A keďže mám najbližšie práve k webovým aplikáciám (PHP, Javascript, HTML, CSS, databázy), tak som sa rozhodol investovať v nasledujúcom letnom semestri, kedykoľvek mi to čas umožní, čas do učenia sa a praxe práve v týchto veciach. Aby som už na prípadnom pohovore mohol operovať s nejakými reálne použiteľnými kompetenciami. V súčasnosti tú kompetentnosť síce nemám už iba úplne základnú, ale cítim, že na reálnom trhu práce je to stále málo. Embarassed

V januári som bol aj u svojej psychiatričky. Napísala mi "nález" pre všeobecnú doktorku do jej karty, keďže som jej vravel, že idem vo februári na všeobecnú preventívku. Ako vidno teda, niektorí chcú mať v hlavnej zdravotnej karte záznamy aj od psychiatra... pamätám si svojho prvého psychiatra z roku 2006, ktorý bol za to, aby všeobecný lekár takéto záznamy a nálezy v karte neevidoval. Vyšetrenie tradične prebiehalo ako "interview", pričom som mal z neho veľmi dobrý dojem. Povedala, že som sa po rokoch "dobre upratal". Smile Čo ma trochu zneisťuje, je, že mi napísala do nálezu pre všeobecnú dr. diagnózy schizotypová porucha a schizoidná porucha osobnosti. Všimol som si to až mimo ambulancie. Musím sa jej na to nabudúce spýtať, že či sa mi teda po rokoch skutočne zmenila diagnóza, alebo to tam dala z iných dôvodov. V minulosti som si prešiel od schizoafektívnej poruchy k reziduálnej schizofrénii, a teraz teda tieto dve iné. Čítal som si o tých dvoch diagnózach potom viacej a prekvapilo ma, že to na mňa dosť sedí. Napr. zo schizotypovej na mňa sedí, že aj pri tom, čo sa javilo ako blud, som mal väčšinou dobrý styk s realitou, napr. v tom zmysle, že som si bizarnosť svojich interpretácií uvedomoval (a aj preto som ich navonok príliš neprezentoval, takže som sa iným javil ako "nechorý"). Tiež mi z nej sedí absencia hlasov a vôbec halucinácií. Ak som mal halucinácie, tak asi len pri spánkovej paralýze. A schizoidná porucha - fú, tam som sa prekvapil ešte viac, že ako to naozaj je celé o mne. Asi dr. dedukovala z toho, že bývam v byte sám a že nevyhľadávam žiadnu spoločnosť. Tiež sme rozoberali moju silnú introverziu a ťažké nadväzovanie vzťahov a vôbec vyhýbanie sa kontaktu s ľuďmi. A vskutku je mi najlepšie doma medzi štyrmi stenami garsónky, sám, v kľude, bez kontaktu. Mať pritom internet a nejaký zdarma-príjem, tak ani nepotrebujem nikam chodiť aj celé mesiace. Very Happy No uvidím každopádne, že aký bol jej cieľ napísania týchto diagnóz, či ide o skutočné reflektovanie na môj súčasný stav v procese liečby, alebo to malo iný (možno úradnícky) úmysel.

Za uplynulé obdobie celkovo by som sa dal asi známku 1-.

Teraz hurá víkendovať. Dojatie Ďakujem Vám, priatelia, za prečítanie a prajem Vám mnoho zdravia, stability a pokoja v mysli. giving a hug

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Mischelll, kimi2028, tyx81, Katuska, Juraj, vrana, Sweetheart and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  tyx81 So 4 február 2023 - 11:27

Ahojte , ja už chodím do stacionára. Mám sa dobre, pamäť slabá - ževraj sa natom popracuje... Držte sa it is perfect
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

Sweetheart, Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 So 4 február 2023 - 11:57

Neklud z Aripiprazolu som tiez mala, bolo to na začiatku liecby. Ono to po par mesiacoch preslo. Teraz sa citim dobre, spim bez problemov, len strasne vela. Dnes som tiez spala cez 12 hodin, ale to moze byt aj inym liekom. To este uvidim ako mi to bude komplikovat pracu, keď mam rannu, budem musiet byt o 6 rano v praci. Tento týždeň som chodila na siedmu a uz to mi dalo zabrat. Mam z toho obavy ako to zvladnem.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mischelll So 4 február 2023 - 16:21

Ahojte Wink

tak som sa rozhodla napisať, ako sa mám Question .....konečne dnes mám čas pre seba....teda viac času pre seba, skoro celý deň, uz som sa znovu raz pustila do precvičovania celeho tela podla apky....normalne mam malu svalovku (viac ako mesiac som necvičila nič) a tak sa s toho teším, teda trojnasobne po prve že možem niečo robiť pre seba, že sa mi chce, že je na to čas, hoci o pokrokoch sa zatial hovorit neda....inak, cely január prešiel ako voda v rieke....proste som bola u doktorky a kade tade u zubara viac krát...a proste tak to narušilo moje plány, teda myslim to skore vstavanie aby som stihla pracu aj zubara na čas....že mi to ostalo a vstávam už o 6:00 ráno...čo je aj mne skoro, tak som cez týzden išla skor do práce s tým že domov pojdem skôr...ale nestihla som odist skôr tolko tam toho bolo....a má byť stále viac....a to možem povedať, že stači mi práca a nestiham nič....teda naražam na volnočasove aktivity....napriklad nejaky kurz, niečo čo by ma bavilo....a neviem si predstavit, že by som popri práci študovala VS...nemyslitelne za mna...inak ked som mala 18 - rokov tak som popri brigádam aj študovala aj zábavala sa na diskotékach a vsetko stihala....no teraz???....asi to bude vekom bližim sa pomaly ku 40 - tke a vykolaji ma aj malá zmena v mojich plánoch....ta tak....donieslo sa mi, že urad práce preplaca aj pracujucim cez projekt nejake kurzy....pišu tam, napríklad že kurz kozmetičky, kaderničky aj vodicky ale nie B skupinu, ale vyšie....tak ma to sice svoje obmedzenia a plno vypisovania papierov....ale uvažujem o tom....aj ked je to možno uz aj neskoro začat taky kurz....v rámci pravidiel projektu....no nic chcem to zistit tento tyzden....ja by som kludne brala hocijaky kurz na rozsirenie vedomosti a teda nejde mi až tak o vedomosti (šak ma poznáte) ale skor využitelnosti ja by som aj taky kadernický kurz ak vobec je taky volný...brala...a s mojim priatelom ani nemožem napisat, že prechadzame krizov....bo sa malo vidime...čiže je to také, že ja neviem ani či zo mnou počita, či nie....nemasne, neslane...a na margot toho prestala som jest slané a sladke....ja som teda skor na slane...a prestat to chcelo vela sebazaprenia (samozrejme ze po viacerých akože pokusoch som sa vratila k slanému a dokonca na posedenie som dokazala zjest 1 velky balik chipsov) teraz pouzivam jedne tablety - ktoré su len na obmedzenie chute na slane a sladke...a to mi teda vidim to, že dosť pomohlo....akože u mna stačilo odstraniť tu chut na slane...to bol moj velky problem....ako ja chodim aj do prace aj s práce pešo....takže aky taký pohyb mam...plus nejake to cvičenie...ale zatial to nie je možne zmerat...

PS: Prajem krásny februárový víkend a veľa snehu.... Snow 3 Snow 2 Snow 1

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, vrana, Sweetheart, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 So 4 február 2023 - 18:04

Ahojte, mám sa celkom dobre. V súčasnosti je to, čo sa týka psychiky asi výborné. Neevidujem žiadne psychické problémy. Skôr je to práve naopak. Zdá sa mi, že sa umudrujem čoraz viac a je to po niektorých stránkach čoraz lepšie a lepšie. Teší ma aj to, že okolie si všimlo to tiež, že ujde to. Samozrejme povaha je dosť zmenená, ale s tým sa nedá nič robiť. Som veľmi lenivý, nič nerobím už. Negatívne príznaky ochorenia ma celého pohltili. V zásade OK nemusím byť činným na šťastie. Aj keď občas túžim aj niečo zažiť s kamarátmi, ale nie vždy sa dá. Tak 2-3x do týždňa socializácia je v pohode. Po pridaní stacionára bude asi 4x v týždni, čo je už dosť na introverta. Práve na ten stacionár teším sa, aj keď neviem, čo sa stane najbližší utorok.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Sweetheart, Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Po 6 február 2023 - 17:27

No ja napisem, ze dalsiu noc som mal strasnu, jak aj predtym. Mne nesedi ten aripiprazol. A sa mi zhorsili rozhovory v hlave. Mne ten liek nesedi. Samostatne olanzapin mi sedi, spim jak zabity. Ale s tym aripiprazolom katastrofa. Mne to nesadlo, neviem, ci mam este pockat par dni, alebo co. Ale zatial hruza a des. Ja si to dam zmenit, na len olanzapin. Len sa bojim, ze ma uz doktor posle do ... Len ja od marca chcem ist uz robit. Ja nebudem mat cas toto riesit. A na kontrolu mam ist az 20 marca. Tak dovtedy si budem asi piskat 😂 ale mne to abilify nesedi, citim to. Po prve je mi to slabe a po druhe, v noci mam des a hruzu. Ci mam este skusat si to dat? Ale zas nechcem si na to navyknut, ked vidim, ze mi to nesedi, este z toho mat potom stavy z vysadenia. Neviem co urobit.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 6 február 2023 - 17:33

Sweetheart tak skus to par dni nebrat a potom to skus zase, ci je to z toho. Ak ano, zavolaj doktorovi ci mozes prist skorej, ze ti ten liek nesadol a chces ho zmenit. Za to ta nikam neposle, hocikomu moze nesadnut liek.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Po 6 február 2023 - 17:43

Je to urcite z arpiprazolu. Olanzapin samotny mi nerobi toto. Ale ved vyskusam. Len zas nemozem sto razy skusat, lebo od marca chcem ist robit a potrebujem sa vyspat. A hlavne, mne ten aripiprazol vobec nezabera na rozhovory, to si dam radsej CBD olej, ci jak sa to vola, co to teraz vsade propaguju. Sak mas pravdu, este vyskusam za par dni, ale tie noci, co som mal, jak som si to dal hruza a des. To ja som mu hovoril, debil sprosty, nech mi zmeni olanzapin na den, na aripiprazol. A nesedi mi to vobec. Ja som mal zrat ten olanzapin a bolo by dobre. Hruza a des
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Po 6 február 2023 - 17:51

Lebo som debilny sprostak vymyslal. On mi predpisal len olanzapin. A ja tupinger som vymyslal, ze chcem abilify. A nesedi mi to vobec. No zas som nevedel popredu. Ale tieto dve noci mi spravil aripiprazol, na sto percent. Do cilku som spal super. A hlavne mam zhorsene rozhovory v hlave, lebo zerem len olanzapin na noc 5mg. No som si uplietol bic, sam na seba. Sak som tupy. Ale sak som zas nevedel, ze to bude takto. No mne aripiprazol nesedi vobec
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 80 z 84 Previous  1 ... 41 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore