Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 81 z 84 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Po 6 február 2023 - 19:04

@Sweetheart Určitě zavolej psychiatrovi, jestli by ti to nevrátil zpět, že ti ten Abilify prostě nesedí, žes to nevěděl. Podle mě ti na to nemůže říct nic. A i kdyby, tak co - hlavně, když ti to vrátí tak, jak jsi byl zvyklý, a ty si oddechneš. A budeš moct jít v klidu do práce.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

regina, Sweetheart and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Katuska Po 6 február 2023 - 19:13

Ahojte . Ja som mala jeden fakt ťažký deň v práci viac zákazníkov bolo nepríjemných a mňa to tak vykoľajilo a hodilo do takých úzkosti že som sa musela pol dňa skludnovat . Jednej zákaznícke som podávala blok a úplne sa mi klepala ruka . Nerobí mi ten stres v práci dobre vnímam to čím.dalej tým viac... Snažím sa byť v kľude ale zákazníci sú čím ďalej tým horšie . Nepríjemní frustrovaní nároční niektoré ženy si tam prídu doslova vybiť svoje mindraky a na to nie som zvedavá ..keď je ich málo dokážem ich odbiť ale keď sa to nakopi pohltí ma to takže tak. Inak som mala dnes voľno takže som.si upratala oddýchla výprava povysivala a všetko čo som potrebovala ... Tak sa držte . A ten Cbd olej som skúšala ale na mňa to nemalo nijaký účinok ... Držte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 6 február 2023 - 19:23

Tak uz aspon vies co ti sedi, zavolaj lekarovi ze chces skorsi termin, to by ti mal vyhoviet
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 490
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Po 6 február 2023 - 20:05

@Sweetheart No však zavolej psychiatrovi co nejdřív, třeba už zítra. Poradit ti, jak máš přejít z Abilify na původní dávkování olanzapinu, to může i po telefonu a recept na olanzapin, aby ti nechyběl, může poslat SMSkou (aspoň u nás to jde), nebo ti ho zítra napíše a nejpozději pozítří si pro něj přijdeš.

@Catherin4 No nevím, jak v SK, ale u nás jsou psychiatři tak vytížení, že dřívější termín snad jen v naléhavém případě. Tohle se imho dá zařídit bez termínu u psychiatra, viz, co jsem psala Sweetheartovi.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 81 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Ut 7 február 2023 - 20:11

Ahojte,
už som sem dávno dačo nepridal. Čítam Vás skoro všetky príspevky, hoci sám veľa nepridávam.
Tieto dni mám ešte stále prestávku od čítania. Robí mi to dobre, lebo si oddýchnu oči aj myseľ. No teším sa aj, keď budem v čítaní pokračovať (asi od budúceho pondelka).
Teraz bola dosť zima a sú tu zamrznuté chodníky, tak som so psom vynechal pár prechádzok. Bolo to aj preto, lebo sme mali rodinnú oslavu. Cítil som sa tam trochu čudne, zdá sa mi, že musím niekedy korigovať myšlienky- akoby sa mi myslenie posúvalo samo tam, kam nechcem. No môže to byť len situačne- keď sú odo mňa potrebné akési spoločenské postoje. Inak však oslava dopadla dobre, neter mala 14 rokov.
Inak všetko fičí v rámci normy. Dnes som napísal dva články, tak budú nejaké peniaze. Aj mi príde teraz koncom februára prvá výplata a podpísali mi zmluvu o dielo. Takže taký prísun peniažkov nie je na škodu. Cítim sa ako king, že si môžem za svoje kúpiť čosi.
Pozeraám teraz seriál Kolonáda. Už som to videl, keď som pracoval v kúpeľoch v Tepliciach, aj to je také tématické. Sú tam celkom dobrí herci.
Teším sa, že som znížil dosť fajčenie, nevyfajčím ani jednu celú škatuľku za deň- to je fakt dobré. Možno sa mi podarí raz aj prestať.
Mašoval som dva obrazy, no maľovanie ma až tak nebaví ako kedysi. Je to tým, že neviem, kam potom s hotovými dielami. Iba sa to hromadí. Málokto chce čosi také kúpiť.
Teším sa, že vám niektorým sa darí v škole. Na druhej strane ma mrzí, keď je pre iného ťažko v práci. Tie rôzne stresy poznám. Teraz však už im nie som vystavený.
Aj ma mrzí, že nerobím ako kedysi, no zatiaľ sa na to necítim. Možno keby mám ženskú a oporu, tak by som do toho ešte išiel. Avšak nik na obzore.
Tak len toľko.
Držte sa, nech Vám pekne odsýpajú dni. Aj tá stretávka sa pohla, to je fajn.
p.s.: bol som s kamošom na káve. Bolo to fajn. Vrátil sa z psychiatrie, kde strávil mesiac. Dohodli sme sa, že pôjdeme niekedy so psami na výlet aj na turistiku. Kiež by teda zdravie držalo ešte.
s pozdravom
V.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 910
Reputácia Reputácia : 191
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, kimi2028, Juraj, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Felix2000 St 8 február 2023 - 8:39

Ahojte,

Tak ja sa nemam moc dobre. Stale sa prebudzam v noci . Pocujem hlasy, vstavam rano mokry. Zvysil som Kventiax na 50mg aby som zaspal ale moc dobre mi nerobi, mam nocne mory. Stale cyklim v mojej strojovni o Lei. Mojej platonickej laske. Skoda ze na mna chcela zavolat policiu, ale to je iny pribeh hehe.Inac bol som sa prejst v lese, pozbieral som smetie s lesa. Tiez ma nejako taha na alkohol, ale ten moc nemusim. Potom sa moja chut na Leu len znasobi.Minule som sa trosku napil a isiel som jej vyzvanat pod branou. Dobre ze nezdvihla ,bo uz bolo vela hodin. Ja stale dufam ze bude moja aj ked ma uz 3 rocnu dceru s nejakym retardom ale nevzdavam sa.Inac ta zyprejda co berem je dost navykova. Zacal som priberat po nej.Neviem mna upokoji Separ stale ked mam svoje dni. Minule som kupil CBD od neho , trosku som ho podporil nech ma aj on s coho zit.A inac nic nove, pekne zobkam svoje litium a zyprexu, vcera som dal haloperidol , lebo som bol v nudzi.

_________________
S pozdravom /With regards

Felix2000
Felix2000
Felix2000
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 20.09.2017
Bydlisko Bydlisko : Kosice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F22, F22.5 , socialna agarofobia, bipolarna porucha, schizofrenia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kvetiapin, Triticoo, Haloperidol ( podla potreby), neurol, Zyprexa, Risperdal

Felix2000 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 St 8 február 2023 - 19:59

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre. Mám tradičné problémy s pevnou vôľou, ale nie je to nič nové. Dá sa povedať, že robím toho veľmi málo. Vlastne len za notebookom a vyhľadávam rôzne informácie o našej chorobe. Mám veľkú radosť z toho aspoň, že otvorili nám stacionár. Síce bolo nás pomerne málo, ale snáď bude nás pribúdať. Ja mám chodiť dvakrát za týždeň, ale aj to stačí. Zajtra ma čaká ďalší stacionárový deň, tak som zvedavý, či budeme mať psychológa alebo keramickú dielňu. Teším sa na obe. Keď nebude psychológ tak porobíme guličky...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 St 8 február 2023 - 20:36

Ahojte moji mili, ja uz tento týždeň robim 6 hodin a docela ma to zmaha. Vcera som dosla domov total unavena a spala som do pol jednej, mame poobednu. Dnes som trocha menej unavena ale aj tak. Toho som sa bala ako to budem zvladat ked tak vela spim. Chcem si to tritico znizit na stvrt tabletky, uz teraz beriem pol. Snad to pomoze. Neviem ci aj z niecoho ineho tak vela spim. Praca ma nebavi, sef ma dal na ine oddelenie kde je nudna praca a uz mi z nej sibe. Furt to iste dokola. Este najblizsie dva tyzdne tam budem a potom idem na liecenie. Ked sa vratim, tak snad ma da na moje povodne oddelenie, ale nie je to iste. Ma klepne ked ma necha tu. Nemam tam ani svoje miesto, nemam si kde oddychnut.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 490
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Št 9 február 2023 - 14:19

Tak ja som dnes zase nesla do prace. Zajtra rano o 9:30 mam psychiatra a bojim sa, ze keby som isla do prace, nebola by som schopna vstat. Uplne som rozbita z tej prace, unavena. Tazko to zvladam, ale normalne pracovat zacat musim, len z nemocenskej neprezijem. Od buduceho tyzdna zacinam uz normalne robit, zacinam rannou, tak aj na to si setrim sily, lebo vtedy uz nebudem moct len tak neprist do prace. Teraz som este vypisana, tak to este tak nevadi. Vsak ja len pracujem a spim, medzitym trocha casu co som hore a zvacsa len oddychujem. Desim sa toho co pride a jak to budem zvladat.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 490
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Felix2000 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Št 9 február 2023 - 16:24

Ahojte, už som doma zo stacionára. Teším sa, že mám super lieky a nepociťujem po ňom zatiaľ žiadnu únavu. Na stacionári sa mi veľmi páčilo dnes. Boli super ľudia, bolo nás len 9, ale nevadí. Snáď bude pribúdať. Čím viacej ľudí, tak tým lepšie. Mal som aj príjemný rozhovor so psychológom. Síce pýtal sa ma viac menej to, ako som prežil posledné 4 roky, čo bol stacionár zavretý. Dohodli sme sa neskôr, či by sme nemohli aj na niečom spolu pracovať. Povedal som si, že prečo nie? Každá rada sa zíde. Tiež bol som aj v keramickej dielni. Robil som síce len kolieska z hliny, ale bolo to super. Urobil som veľmi veľa koliesok a dobre, čo ma potešilo. Aj išlo mi to rýchlo asi za hodinu som urobil všetko a musel som si vypýtať ďalšiu hlinu... Čiže tak vážne super deň...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

regina, Juraj, Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Št 9 február 2023 - 16:43

Ahojte, tak ja sa nemám veľmi dobre. Najviac ma asi trápi také ako keby spomalené vnímanie a vnemy. Pripadám si tak dosť mimo a veľmi ma to vo všetkom obmedzuje, len neviem ako to zmeniť. Doma ma nechápu a hovoria, že si to robím sám. Neviem takto normálne fungovať ani sa nemôžem na nič sústrediť. Bol som v škole tento týždeň už aj. Nedávam ale tomu už veľké šance a ak príde záťaž v škole sa zas zosypem. Mám dosť napadnuté aj kognitívne funkcie. A neviem ako to zmeniť, aj by som chcel ale nedarí sa a obmedzuje ma to všetko v normálnom fungovaní a doma sú zlí v tomto, podľa nich sa obmedzujem sám, čiže nemám ani porozumenie a nepomáhajú mi nájsť riešenia čo ma dosť trápi.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 459
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Št 9 február 2023 - 17:47

Mne to urobilo tak dobre ze som dnes zostala doma. Uz som bola uplne vycucnuta, unavena. Zase sa davam dokopy. Zajtra idem k psychiatrovi, budu mi brat krv, neviem co chcu zistovat. Som sa predtym trocha zregenerovala takze zajtra vstanem tak, aby som tam rano bola. Ja som inak mala strach ze to ranne vstavanie nezvladnem. Zajtra pojdem zas do prace, potom vikend a potom naostro. To uz musim nejak zvladnut. Znizila som si Tritico na stvrt tabletky nech nie som furt taka unavena. Takto sa pracovat neda. Dufam, ze to pomoze.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 490
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 81 z 84 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82, 83, 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore