Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 40 z 84 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 62 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Št 5 január 2023 - 18:31

Vedia o tom, koniec koncov ešte aj na psychologických testoch v nemocnici vyšlo mi, že je to veľmi biedne. Neriešia to. Oni sú tak vybavený, že môžu všetko pozerať všetko. Napr. psychologička v nemocnici povyťahovala si v pohode a popísala mi niečo do posudku na ID aj z karty...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Št 5 január 2023 - 19:22

@Catherin4 Jestli máš naději na úplné vyléčení, jak psal Jaro, tak to ti moc přeju. Uvidíš, až ti bude líp, že zase začneš být aktivní jako dřív a kila půjdou dolů. it is perfect

@Sweetheart Aha, já jsem nepochopila, co myslíš těmi náladami. Za výkyv nálad nemůžeš, to je nemoc, ale neměl by sis sám vysazovat léky bez porady s psychiatrem. Jestli se nemýlím, psals, že máš teď dobrou psychiatričku, tak se na ni spolehni a věř jí a nedělej nic bez jejího vědomí. To jen tak radím... Smile

@regina Díky za tvůj optimistický příspěvek.
Nějak jsem byla smířená s tím, že nebudu úplně zdravá už nikdy a budu muset pořád brát nějaké prášky, i když psychiatrička mi nikdy nic takového neřekla, trochu se jí bojím jí zeptat. Jak ji znám, asi by řekla, že neví.
Já beru antipsychotika už 14 let (2 ataky), teď beru 10 mg Abilify a vysazovat se bojím, nevím ani, jak bych poznala, kdy mám vysazovat. Nechci už nikdy riskovat další ataku, aby se neopakoval můj sebevražedný pokus z minulé ataky. Mám taky manžela a jedno dítě a musím kvůli nim existovat a fungovat a mám vyzkoušené, že se současnou medikací funguju celkem normálně, aspoň dopoledne, odpoledne většinou nepotřebuju nic vyřizovat a když už, nárazově si dám jeden Neurol navíc. (Jen jsem doma na ID a nechci do práce, myslím, že bych riskovala další ataku.)  Takže za mě, proč bych si měla snižovat AP a riskovat další ataku, která by mohla dopadnout fatálně?
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 739
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

tyx81 and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  tyx81 Št 5 január 2023 - 19:24

S tým mám problémy aj ja, googli som. Mám také príznaky ako keby som mal ADD, to je ako ADHD len bez hyperaktivity . Pomáhajú ževraj lieky ktoré zvyšujú nonadrenalin , antidepresíva 4 generácie vychutnávajú serotonín a nonadrenalin. Tak sa porozprávam s psych. Čo a ako. Mne ako zvýšili dávku aripiprazolu na 10 mg tak som dnes si zvýšil fevarin na 50 mg a v pohode ale chybujem aj keď sa sústredím - není to dobré..
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  tyx81 Št 5 január 2023 - 19:35

Fevarin vychitava len serotonín. Keď beriem 5 mg aripiprazolu tak stačí polovica, ale rodičia sú zúfalí z mojich zmien nálad, tak dávam teraz 10 mg aripiprazolu. Takže mám nádej 👍😉
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  tyx81 Št 5 január 2023 - 19:42

Lebo takto to je na dôchodok, ale ja chcem fungovať!!! Zombie som už bol... A je to fakt neprenosny zážitok keď vám klesne IQ. Keď nato spomínam, jak zabrzdeny traktor...
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  regina Št 5 január 2023 - 20:03

Nepochopili sme sa. To, že ja sa snažím znížiť lieky, neznamená, že ich máte znižovať aj vy. Len niekto sa tu pýtal ako dlho brať lieky, ci dozivotne. Ja vravím, dovtedy , dokedy ich človek potrebuje.
Ja takto (na nizkej dávke) dokážem doma fungovať. Kto v tom, že sa mám celkovo lepšie než pred 20 alebo 10 rokmi nevidí nádej, jeho vec. Pokojne sa na tom zasmejte,
Samozrejme, že tých 6 epizód oslabilo moju odolnosť voči stresu a dnes prácu bez stresu nenájdete. V mojom okoli chránené dielne neexistujú a keby aj boli, taká práca mi nechýba. Ambiciu pracovať, som už stratila. Prácu si nájdem aj doma a socializovať sa dokážem aj na ID.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

tyx81, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Št 5 január 2023 - 20:14

Regi ja by chcel pracovať aj, ale mám problémy, ktoré som písal. A ozaj neviem či z liekov alebo z choroby. Mám dilemu či si vybaviť invalidný alebo nie. Moc sa mi nechce do toho. Neviem či by mi ho aj dali.
Beriem alventu 75, tisercin, akineton, arisppu 15, olanzapin 10. Mám tých liekov hojne, najradšej by som bol keby mi ich zníži alebo nejaké vyhodí. Nemyslím si že ich toľko potrebujem. Ešte čakám na psychologické vyšetrenie. Neviem či aj to ma nejaký význam pri diagnóze. Otec so mnou počíta v júli v takej rodinnej firme. A vo februári zrejme do školy. Ale neviem čo budem s týmto robiť s týmito poruchami a problémami s kognitívnymi funkciami. To si nechcem ani predstaviť.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  tyx81 Št 5 január 2023 - 20:17

Ja som reagoval na Jara a kimiho. Prepáč asi som to pomotal. Len som chcel povedať že asi je šanca že to bude lepšie... Alebo mám zlú diagnózu...
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Št 5 január 2023 - 20:19

Jaro ty beries mnoho liekov a tak u teba nie je jasne co je z liekov a co by si mal aj bez nich. Ja by som ti ich najradsej vysadila a by si videl jak by si sa citil potom.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  tyx81 Št 5 január 2023 - 20:22

Psych. Asi nie sú istý aká diagnóza. Ak môžeš choď do psych. Stacionára. Tam by ti to mali okresať.
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Št 5 január 2023 - 20:29

Kate Aj ja si myslím, že ich mám hojne. Zachvilu mi pečen odíde. Ale tak asi nejaký dôvod má psychiatrička. Tiež som rozmýšľal, že ako by mi bolo bez nich, len bojím sa vysadiť, to by som si dosť zle možno aj narobil, lebo tieto psychiatrické lieky nie sú sranda. Keď som mal úzkostnú poruchu diagnostikovanú, tak som seroxat veľmi nebral, bolo mi to jedno. Ale pri tejto chorobe sa bojím už nepiť lieky. Nemám proti ním nič. Proste niekedy ich treba piť. Len by som chcel nejak zistiť či to je z liekov alebo z choroby tieto problémy, lebo utrápený som z toho veľmi. Toto som nikdy nemal fakt. Pred 4 mesiacmi keď mi prvý krát predpísala antipsychotiká, tak mama bola so mňou a pýtala sa či z nich nebudem oťapený, povedala že sú slabé, že nemal by som byť. To boli fakt tie najslabšie čo mi dala ešte a potom len zvyšovala a pridávala. Cítim sa taký oťapený taký mimo celý. Asi len Pán Boh vie či z liekov alebo z choroby.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Št 5 január 2023 - 20:32

Jaro pri tebe mam pocit ze z teba robia blazna, mas sice psych. problemy ale neverim ze schizu. Tie lieky ta tak daju dole ze mozes zacat sam verit ze si blazon a pritom to bude z liekov. Zmen psychiatricku, moja rada.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 40 z 84 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 62 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore