Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 21 z 84 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  vrana Ut 6 december 2022 - 17:54

Tak dostal Som nálepky, oškatuľkovali ma. Ale akonáhle ich v mysli rozpustím, rozplyniemy sú porom aj preč. Ja Som bol kedysi vážne psycho, všetko, čo Som počul sa mi zjavovalo, nevedel Som spať. Teraz timto transformovaným myšlienkam, predstavám, hlasom a slovam nalepkujem výrazom procesom zaspávania. Snažím sa byť tichým, prítomným nezaujatým pozorovateľom, čo znamená, nesúdil, nekritizujem... myšlienky. Nehám ich tak.

Myšlienky sú ako vlak, ktorý prichádza na stanicu. Ak do vlaku nástúpiš, vezieš sa s nimi. Ak nenastúpiš, myšlienky odídu.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

rasto and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  dzuli08 Ut 6 december 2022 - 20:16

Ja mam momentálne depku, neda sa mi zaspať a slzim do vankúša 😪🤧

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 St 7 december 2022 - 17:30

Ahojte, mám sa celkom dobre. Klamal by som, keby som tvrdil, že je to bezproblémové. V zásade som OK, čo ma teší. Menej ma teší, že posledné týždne doma takmer nič nerobím, lebo sa nedokážem ku ničomu prinútiť. Aj to sa pri našej chorobe stáva a nie je nič nové, že pevná vôľa je v čude. Duša by chcela aj niečo robiť. Naplánuje si to, ale hlava nepustí. Verím tomu, že ste kamaráti lepšie ako ja. Jednoducho tie negatívne príznaky sú dosť zle... Ťažko sa bojuje s tým... Nevadí, nemusím robiť nič. Aj lehnenie môže byť dobrá činnosť. Neteší ma, že si teraz len tak vegetím dlhé týždne. Čo sa dá robiť, hm??? Je to ťažké, byť aktívnym...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 St 7 december 2022 - 17:42

Som podobne na tom ako kimi, len s tým, že ja nemám invalidný a ja by som mal niečo robiť
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Katuska St 7 december 2022 - 17:57

Ahojte. Ja som aktívna tiež pretože si to moje životné okolnosti vyžadujú. V práci sa to celkom dá minule som tam kolegyni niečo povedala lebo si do mňa dovoľovala..je to pre mňa pokrok zápasimms tým.dlhe roky a teraz som aspoň trošku vyšla z kukly. No a mala som aj jednu brigádu chodila som upratovať jednu domácnosť robila som to už viackrát takže nič nové. No a včera mi tá pani napísala že už nemám.chodit že si ide hľadať niekoho nového. Pýtala som sa na dôvod a už sa nevyjadrila. Ja si chýb niesom.vedoma lebo z tej dlážky sa dalo jesť taká bola vyluxovana takže nechápem ale ok zvykám.si že ľudia sú všelijakí a hľadám si už novú brigádu .. a začala som.vysivat ďalší obraz tak sa už vytesujem že sa to krásne rysuje. Ukážem vám keď bude hotový ale je to opäť veľký obraz takže najskôr asi za dva roky . Tak sa majte pekne ..
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 St 7 december 2022 - 18:24

Ahojte moji mili. Ja som sice o nieco aktivnejsia ako mesiace predtym, aj tak je to nic oproti tomu novemu objavu. Ten robi kazdy den nieco, vacsinou ide liezt na lezecku stenu. Ked sa stretneme, vzdy je to s jeho kamaratmi, raz sme sa stretli aj s mojimi. Raz sme boli niekde sami. A potom mi povedal, ze aj tam volal kamosov ale bud nemali cas, alebo mu rovno povedali nech sa stretneme vo dvojici, ze nebudu rusit. To ma tak zarazilo, jak sa mame viac spoznat ked sme furt len s jeho kamosmi. On potom vacsinou keca s niekym inym a ja tiez s niekym inym. Sprvoti, ked ma zavolal za svojimi kamosmi na prechadzku tak som myslela, ze je len nesmely. Ale to je furt takto. V nedelu sa zas stretneme s jeho kamosmi a v sobotu mna moji kamosi pozyvali niekam. Ja som mu to oznamila len tak a on ze dojde tiez a zobere aj svojich kamosov. Pritom som ho vobec nepozvala. Pride mi to divne.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 440
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

regina and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Juraj St 7 december 2022 - 18:54

A neskúšal ťa pobozkať? Ja keď som sa naposledy zoznamoval s jednou ženou, tak som ju po každom stretnutí pobozkal. (To že som ju chcel pobozkať na ústa a ona mi zakaždým natrčila iba líce, bola druhá vec...)
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 St 7 december 2022 - 19:03

Pri poslednom stretku sme sa uz pobozkali na usta. To bolo vtedy, ked sme boli sami. Ked sme s kamosmi tak mi to pride nevhodne.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 440
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 St 7 december 2022 - 19:08

Ja by som uvitala keby ma niekam pozval, zavolal na prechadzku, do muzea alebo dakam, len sami dvaja. Vyzeralo to nadejne ked ma zavolal na vianocne trhy, konecne sami dvaja. A nakoniec z neho vyslo ze aj tam volal kamosov. To som ani nevedela, prisla by som na rande a tam by boli jeho kamosi. Proste bez kamosov sa ani nechce stretavat. Ak to takto pojde dalej tak z toho tazko nieco bude.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 440
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  regina St 7 december 2022 - 20:40

Ja som dosť aktívna - musím. Ráno sa mi ťažko vstávalo, lebo o štvrtej som bola hore anevedela zaspať. Tak som si dala jeden Prothazin a potom som vstala až o deviatej. Dnes som musela upratovať, niečo uvariť a na večer aj upiecť koláč. Zajtra príde dcéra s rodinkou, pozajtra aj syn. Medzitým som musela do mesta, lebo mame opuchla noha, mala zlé výsledky krvi, tak sestra s ňou ráno išla do nemocnice na vyšetrenie. Má trombózu. Rozhodli sa , že si ju tam nechajú. Tak sme s mužom šli za ňou s vecami. Potom ešte na nákup. Takže je za mnou aktívny deň . Hoci sa mi nechce, ešte musím umyť vaňu, umývadlo a wc.
O mamu mám obavy, ale snáď sa to dá do poriadku.



regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Tuto Št 8 december 2022 - 0:57

Ahojtene, momentál na krátko v chápaní nutnosti Samoštúdim mi ide dobre, akp zvládam. Už sa teším ak sa pustí smerom . Novinky extra nemám

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Katuska, vrana, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Št 8 december 2022 - 14:17

Ahojte, tak ja sa snažím aspoň so psíkom na prechádzky chodiť, ale aj to keď mám ísť ma chytá strašný stres ako aj keď mám isť niekde mimo domu. Ale aj to som dosť zabudnutý, zabudnem kde si dám veci, mám veľký problém s pamäťou, s pozornosťou. Vôbec nevnímam dobre. Chcel by som sa vrátit do školy vo februári ale neviem či to pôjde, bojím sa celkom, lebo nie som na tom najlepšie. Rozmýšľaľ som aj nad invalidným ale neviem či mi ho dajú, pracoval som zatiaľ len brigádne
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 84 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore