Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 60 z 84 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 72 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 11:37

Motylek nie toto som jej nevravel, tej druhej áno. Ja doktorke verím a beriem lieky ako mám. Pred tým som seroxat nebral síce ako som mal ale to bola ,,len´´ úzkosť ako diagnóza. Teraz keď mám takúto diagnózu lieky beriem. Len horšie je nedokážem žiť normálne po čom tak túžim. Ja som aj strašný pesimista a dosť si to pripúšťam ale to bude asi tým, že je to ešte čerstvé. Pokúsim sa nabudúce keď pôjdem k doktorke jej povedať čo najviac, lebo ja za tu chvíľu čo tam som zabudnem aj veľa veci povedať. Skúsim sa jej aj popýtať čo najviac veci a na ten roschachov test ak to teda bude mať ešte nejaký význam.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 411
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ne 15 január 2023 - 12:07

Jaro teba mozu nicit aj tie lieky, maju vela neziaducich ucinkov. Pouzivaju sa na psychozu ale cloveka utlmuju a ten nie je schopny normalne fungovat. Pri tebe mam pocit, ze z normalneho chlapa urobia trosku. Dufam, ze ti psychiatricka vyrazne znizi tie lieky ked aj tak nepomahaju a jedine co z toho mas su neziaduce ucinky.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 476
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 12:18

Kate kiež by, to by bol ten lepší prípad asi. Skúsim to prediskutovať s doktorkou, aby mi to aspoň trošku znížila a nemusel brať 6 liekov denne
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 411
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ne 15 január 2023 - 12:19

Sweetheart ja som tiez mala samovrazedne myslienky ale lieky mi dobre zaberaju a uz mesiace nemam. Motylek ma pravdu, ze by si mal brat tie lieky poctivo a nie ich stale vysadzovat, potom ti nemozu pomoct. Ja mam mozno rovnaku diagnozu ako ty, ale da sa s tym zit. Az budes mat dlhsie dobry stav, tak ti tie lieky mozu zase znizovat. Ja napr. pocitam s tym, ze raz vsetky tieto lieky vysadim uplne. Ked som dosla do Nemecka, nebrala som ziadne lieky, nemala som depresie, to Nemci ma znicili. Ale aj mi pomohli. Je to dlha cesta, musim si dat svoj zivot do poriadku a potom budem moct aj antidepresiva znizovat. Ale je to na dlho, budem sa riadit odporucanim mojho psychiatra. Ja mojmu verim, myslim, ze je dobry, rozhodne mi pomohol. Ja som mala strasne depresivne a uzkostne stavy.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 476
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Ne 15 január 2023 - 12:22

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Včera som bol na dobrej hádzanej, čo sa mi počítalo. Navyše môj obľúbený tím uhral cennú remízu a postúpil ďalej. Tieto dní som už aktívnejší. Rozhodol som sa, že budem pomáhať už viacej svojim kamarátom v šachovej komunite. Urobil som už šachový kalendár, tak dúfam, že vydržím pridávať nové šachové udalosti. Tiež by som chcel narobiť aj viacero šachových diagramov pre každodenné riešenie. Musím počkať, kým IT technik vylepší im stránku. Mohlo by byť už niekedy vo februári a teším sa na to. Zatiaľ každý deň urobiť pár diagramov... Tak mi držte palce. Majte sa pekne...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2200
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ne 15 január 2023 - 12:26

Jaro ja som citala knihy od dr. Jarolimka a ten pisal, ze z nemocnice k nemu chodili pacienti s hrbou liekov a on im ich znizoval na minimum. Povazujem to za spravne, ked ma niekto akutnu psychozu, tak tu hrbu liekov potrebuje, ale potom nie je dovod aby to bral tak dlhodobo. Lebo tie lieky otupuju. Ty si psychozu ani nemal, nikdy si nestratil kontakt s realitou, ani si nemal paranoju, pocity, ze ta niekto sleduje tak tie lieky su ti zbytocne. Skus ten stacionar, to budes denne sledovany lekarmi, ale nie zavrety. Mne sa v stacionary vzdy pacilo, stretnes tam dalsich pacientov ktori maju podobne problemy, vytvorite priatelstva.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 476
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 12:32

Kate máš pravdu toto som nemal. Neviem teda ako tá psychóza vyzerá. Doktorka mi to dala asi pre tie ozvučené myšlienky, neviem či aj to je psychóza. Druhej doktorke som o tom povedal, povedala, že by ma poslala na testy. Tie som robil už 3 krát. Vkladám stále nádej na to ak to teda ešte pomôže. Ale na druhej strane neviem či úzkosť môže spôsobiť také problémy. Teraz mám aj depresie kvôli tej diagnóze a zúfalosti že lieky moc nepomáhajú. Musím brať lieky ako povie doktorka, ale skúsim sa s ňou porozprávať o tom znížení a uvidím čo povie na testy
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 411
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 15 január 2023 - 13:06

@Jaro123444 To jsem ani nevěděla, že bereš tolik léků. Šest léků je hodně, to jsem nebrala snad nikdy a to mám schizofrenii. Myslím si, kdybys měl psychózu, že bys to o sobě věděl. Minimálně bys věděl, že se s tebou dělo něco hodně patologického, protože při atace psychózy je člověk "mimo", uvažuje nelogicky. Můj muž říkal, že při 2. atace jsem povídala nesmysly (které dávaly smysl jenom mně a jenom tehdy) a nakonec jsem dospěla k té imperativní myšlence "zabij se" a ještě mi to přišlo jako dobrý nápad. Zpětně je mi jasné, že jsem uvažovala patologicky, a kdyby se tobě stalo někdy něco podobného, tak by sis to později uvědomil taky.
Prober s psychiatričkou, že ti tvoje léky nedělají dobře, třeba ti něco změní, nebo upraví dávkování, něco sníží, nevím. Bude asi těžké jí popsat, jak se cítíš, tak si někdy před návštěvou psychiatričky v klidu sedni nad papír a sepiš, jak se cítíš, a pak si ten papír vezmi s sebou k ní. Taky jsem to tak dělala, když jsem měla víc věcí, co jsem jí chtěla sdělit.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 767
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 13:18

A ak sa môžem spýtať motýlek ako si sa správala? robila si nejaké nezvyčajné veci alebo všimlo si aj okolie okrem muža na tebe že správaš od veci? lebo tiež som sa nesprával vždy úplne ok, ale veľa krát bol za tým alkohol, resp. nekonal som podľa niečoho čo som si myslel že je pravda alebo podľa hlasov. V lete som bol s kamarátmi v Tatrách a opil som sa tam veľmi a len tak z ničoho som sa rozplakal a začal ľutovať ( vtedy som ešte nemal diagnostikovanú schizofréniu) ale od vtedy mám problémy. Šiel som tam hlavne kvôli jednému dievčaťu, ktoré som našiel na internete. Chviľku sme si písali pred tým ako sme tam išli. A ja som hentým všetko pokazil. Od vtedy som cítil vinu a že niečo na mňa ide.
Čítal som, že psychóza má mnoho tvári a asi každý to má individuálne
Mne je možno viac zle z toho, že si tu chorobu pripúšťam ale ja som dosť citlivý, tak to beriem horšie, ale kto vie sám už neviem z čoho mi tak je.
To je dobrý nápad si napísať na papier čo chcem a potom si ho zobrať. To aj spravím pred tým aby som zas nezabudol na niečo, len niekedy ako si aj napísala sa ťažko opisujú niektoré veci a možno si ich nevie predstaviť ani sama doktorka.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 411
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 15 január 2023 - 14:07

@Jaro123444 Ufff.... kdybych ti měla vyprávět, jak to všechno probíhalo, jak jsem se chovala a co jsem říkala,  tak by to bylo nadlouho.... možná bych tady na fóru měla sepsat svoji kauzu, ale teď se mi do toho nechce, protože jsem to částečně sepisovala nedávno na jiném fóru a tam už to nemůžu dohledat.

Ano, při první i druhé atace si mého zvláštního chování všimlo i okolí. Při první kamarád, který se mnou den před atakou jel do Ikey a jak jsme se vraceli, padla na mě strašná únava a on mi řekl, že vypadám jako po noční, a ptal se mě, jestli nemá se mnou počkat u nás doma (muž měl zrovna 24hodinovou službu, tak byl přes noc pryč). Taky si toho všimla moje známá na ICQ, které jsem začala psát nesmysly, jako že můj syn (tehdy měl 5 měsíců) má záchvat paniky (neuměla jsem si vysvětlit, proč se vzteká, když ho chci nakojit, a už mě začaly napadat nelogické závěry). Pak si toho všimli na tísňové lince, kam jsem během dne snad 10x volala, že je něco se synem, a nakonec jsem jim zavolala, ať přijedou, že se stala tragédie (nic se nestalo, to jsem si jen myslela), a oni mě pak odvezli do psych. nemocnice.

A při druhé atace jsem šla ráno do práce (bylo to akorát před Vánocemi), udělalo se mi špatně v autobuse a v práci jsem už jen seděla a zírala před sebe a když si toho všimla šéfka, tak mě poslala domů. A záchranku mi zavolal manžel, když jsem chtěla poslechnout tu svoji imperativní myšlenku a otevírala jsem okno, že z něj vyskočím.

To jsem popsala hodně ve zkratce, na něco si už nepamatuju a hodně věcí jsem vynechala, aby z toho nebyl román.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 767
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 15 január 2023 - 14:30

Motylek fúú. A vo vnútri si sa ako cítila? Nemala si v sebe takú ťažobu?
Mne nikto nehovoril zatiaľ že som bol mimo. Mamina povedala, že som bol v hroznom stave ale nie mimo, sám som sa pýtal k psychiatričke vtedy, aj jej volal že sa mi zhoršil stav. Teraz mi je tiež dosť zle a to mám lieky
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 411
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ne 15 január 2023 - 14:41

Motylek a jak dlho trvalo kym si po prvej atake dostala druhu. Brala si vtedy lieky? Ja som zatial po prvej, asi pol roka, citim sa relativne dobre, nie tak dobre ako kedysi ale rozhodne sa to zlepsuje. Uvedomila som si svoju psychozu, preto sa teraz citim ovela lahsie, netazia ma tie veci. Predchadzalo nieco zle tvojej druhej psychoze, nejaky velky stres alebo tak? Ja este neviem ci dostanem aj druhu psychozu ale myslim si, ze keby som mala zase vela stresu tak je to realne, ten stres to u mna spustil aj prvy krat az som vyletela mimo realitu.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 476
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 60 z 84 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 72 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore