Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 63 z 84 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 73 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Po 16 január 2023 - 13:35

@Jaro123444 Tak pak napiš, jak jsi u psychiatričky dopadl. Jsem docela zvědavá, co ti řekne na tvůj popis toho, jak se cítíš.
Jinak k těm psychologům/psycholožkám: Ono taky záleží na tom, jestli žiješ v malém městě nebo ve větším, nejlépe v hlavním. Já jsem strávila 2 roky po 1. atace u rodičů na malém městě a táta mě tehdy vozil za nějakou obecnou psycholožkou do okresního města. A pak jsem se vrátila do Prahy a chodila jsem od té doby za psycholožkou pro psychotické pacienty. A řeknu ti, že je to rozdíl. Ta obecná psycholožka mi třeba řekla, že mi v obličeji chybí mimika (asi proto, že jsem necítila žádné emoce), dala mi zrcadlo a nutila mě trénovat naštvaný výraz. Pražská psycholožka pro psychotické pacienty se tomu jen zasmála a řekla, že chybějící mimika je jedním z příznaků psychózy a trénovat výrazy ve tváři psychotického pacienta je blbost. Musím říct, že jsem fakt ráda, že žiju v Praze, tady je dle mých zkušeností pro mě lepší péče než kdekoliv jinde v ČR.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 740
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 16 január 2023 - 14:28

Ja som tiež zvedavý, lebo toto nechápem ako zrazu môžem chytať také stresy ak mám niekam ísť, toto som nikdy nemal. Aj to s tou vnímavosťou, či už to robí podvedomie alebo čo.
Máš veľkú výhodu, že žiješ v Prahe. Tam je tých odborníkov plné mesto určite. Ja žiaľ žijem na dedine pri malom meste. Neni moc na výber.
A to čo ti kázala robiť tá prvá psychologička je dosť zarážajúce, neviem či to je normálne ak vie o tebe že máš takú chorobu a preto to tak máš.
Je super, že si našla inú, určenú na tieto choroby. Ono je hlavne mať lepší pocit po sedení u psychológa a že ti dal rady a pochopil ťa. Z toho čo ti kázala tá prvá si veľkú radosť mať nemohla asi. Skôr to bolo neprofesionálne
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 361
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 16 január 2023 - 14:53

To mate este dobre so psychologmi, ja som tu ziadneho nenasla. Teraz uz ani nemam chut hladat. Len psychiatra som hladala pol roka, a to bolo este pred koronou. Vsade plno, nikde nebrali. Nahodou som mala stastie ze sa zadaril tento a ze vtedy kratko bral, musim k nemu ale 3/4 hodinu soferovat. Je z ineho okresu.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 16 január 2023 - 15:59

Kate v Nemecku je to také zle? ale aj tu nestíhajú psychiatri aj psychológovia a k niektorým sa asi tiež nedostaneš už. Myslel som, že v Nemecku je dosť psychiatrov a psychológov-
Ale aspoň vidieť koľko ľudí všade má psychické problémy v tejto dobe.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 361
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Po 16 január 2023 - 17:59

@Jaro123444 Ta psycholožka z "malého" města neměla zkušenosti s psychickými nemocemi, tak nevěděla, jak se projevuje psychóza. Psychologové nejsou lékaři.
V Praze je díky psychiatrovi M. Jarolímkovi psychoterapeutické sanatorium, které se orinetuje hlavně na psychózy, jsou tam psychiatři, sestry a psychologové se znalostmi psychóz. Jarolímek založil v Praze ohromné množství společností pro schizofreniky, bez něj by Praha byla, co se týká péče o schizofreniky, na úrovni malých měst. Chápu to ale jako takový nadstandard díky výbornému a aktivnímu psychiatrovi.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 740
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 16 január 2023 - 18:49

Vy tam mate stastie ze mate toho Jarolimka, ten pre vas urobil fakt mnoho. Aj Slovensko aj Nemecko by potrebovalo takeho Jarolimka. Neviem teda ako je to v Berline, tam bude urcite viac moznosti ale tu kde som nie je nic. Do slova a do pismena nic. V stacionari nebola ani skupina pre psychotikov, vraj ju tam kedysi mali, uz nemaju. A pritom psychotikov maju stale.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Po 16 január 2023 - 19:04

Ahoj. Ja som bol dneska u psychiatra. A predpisal mi aj Neurol 😀 na tie stavy. A co tu o jakom jarolinkovi hovorite? 😀 A ja som povedal, ze mi je dobre. Sak s tymi liekami mi aj musi byt dobre 😂 sak mam 5 liekov 😂 a neurol nema chybu 😂 to je smiesny liek. Ale predpisal mi len 30na dva mesace 😂 aby som ho asi nefetoval 😂
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Po 16 január 2023 - 19:05

Kto je Jarolimek??? 😂😂😂
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Po 16 január 2023 - 19:10

Ci sa tu so mnou nikto nebavi??? Asi len dvere, ktorymi mam ist 😂 sak napiste volaco. Ale ok, odide dverami teda
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 16 január 2023 - 19:12

Jarolimek je cesky psychiater ktory v Prahe vybudoval vela zariadeni pre psychotikov. Kliniku, dielne, 2 restauracie kde obsluhuju psychotici a tak. Vela toho pre nich urobil. Najnovsie sa chysta vybudovat zariadenie, kde sa mozu ubytovat psychotici po prepusteni z nemocnice, ak nemaju kam ist
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Po 16 január 2023 - 19:13

V mojom meste bolo to vraj kedysi super. Bola TOP psychiatrická starostlivosť na Slovensku. Boli dvaja skvelí psychiatri, čo sa snažili. Jeden bol taký primár v psychiatrickej nemocnici. Tragédia v rodine zmenila ho a odstúpil z postu primára. Každý kto ho zažil tak hovoril, že aj doktori museli makať na oddeleniach a bolo ich vidno. Prišla nová primárka a odvtedy ide do kytiek a všetko dobre, čo sa vybudovalo ta sa ruší. Napr. v meste nemáme stacionár vôbec v nemocnici. Doktor sa zašívajú na svojich izbách. Druhý bol tiež aktívny dosť, ale presídlil sa práve do Nemecka. Vďaka nemu máme v meste byty pre duševne chorých, či ešte jedno rehabilitačné centrum. Tam by som do rehabilitačného centra aj chodil, ale tam sa chodí vraj každý deň... Čiže je to asi pre ťažšie stavy ako som ja... Čiže niektoré vecí určite sú aj dobre len o nich nevieme...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Po 16 január 2023 - 19:13

Aha. Dakujem Catherine. Nevedel som, nesledujem to az tak 😀
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 63 z 84 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 73 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore