Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 33 z 84 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 58 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ne 1 január 2023 - 18:02

Ja inak tiez vela spim po tych liekoch. Tak 10 - 12 hodin denne. Uvidíme, ako zvladnem pracovat. Predtym ked som pracovala som potom niekedy celu sobotu prespala, ze spala som celu noc, cely den a celu noc s par prestavkami na toaletu. Tiez to nie je ktovieco.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 476
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 1 január 2023 - 18:17

@Sweetheart Ano, Neurol mi na úzkosti pomáhá. Ale otázka je, čemu říkáš úzkost. U mě je úzkost takový jakoby strach bez vnější příčiny. Cítím se, jako bych měla z něčeho strach, i když není z čeho, neděje se kolem mě nic, co by mě mohlo stresovat. Když si nevezmu Neurol, tak se ten "strach" zvětšuje, až se začnu celá třást a nakonec začnu být i dezorientovaná. Dřív když na mě ten "strach" šel, vzala jsem si Neurol a šla si lehnout tak na 30-40 minut, někdy i hodinu a Neurol většinou zabral. Do dvou hodin jsem byla vždy zase fit.
Jenomže jsem ty úzkosti měla často, skoro každý den, a když jsem měla syna malého, nemohla jsem si dovolit třeba hodinu ležet každý den, tak jsem začala brát Neurol pravidelně preventivně - jeden ráno a pokud jsem měla ještě něco vyřídit odpoledne, tak ještě i jeden odpoledne. Tímto se můj život velice zkvalitnil, cítím se od té doby zase dobře každý den.
Akorát po tom Neurolu vždy 30-40 minut odpočívám, aby zabral - nejdřív jsem jen ležela, teď po letech už mi stačí si sednout a opřít se, nebo zvládám při tom odpočívání i číst nebo se dívat na TV.
Abilify beru jen chvíli, tak ještě nemám vyzkoušené, jak na mě působí. Abilify je ale antipsychotikum, ne? Psychiatrička mi říkala, že Abilify lidi aktivizuje, čili mi z toho plyne, že není na úzkosti, na úzkosti je třeba lék na uklidnění, ne něco, co tě naopak povzbudí.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 767
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 1 január 2023 - 18:22

@Sweetheart Chce to nejdřív zjistit, jestli máš úzkosti (viz co jsem psala v předešlém příspěvku) nebo panickou ataku. Ale jaký je v tom rozdíl, to ti nepovím, já zase pořádně nevím, jak se projevuje panická ataka. V tom by ti asi poradila spíš  @Catherin4, nebo zkus googlovat.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 767
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Ne 1 január 2023 - 18:27

Motylek, dakujem. To co popisujes je PRESNE na mna. Mame to iste. No mne chcel doktor predpisat xanax, len som to nechcel. Lebo to je tazky liek. No olanzapin mi pomohol na tieto stavy z casti. Ze neni to uz az tak silne, aby som z postele nevysiel. Ale stavy, ze ma mota
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 1 január 2023 - 18:39

@Sweetheart Tak zkus nějaký jiný lék na uklidnění... já znám jen Neurol a Rivotril, oba na mě působí stejně. Poraď se se svým psychiatrem, jestli ti nabídne něco méně silného než je ten Xanax. Plus hlídat si, aby sis časem nenavyšoval dávky.
Olanzapin je antipsychotikum, které zároveň utlumuje, proto ti může pomáhat i proti úzkostem. Já jsem brala kdysi Zyprexu (obsahuje stejnou účinnou látku) a ta mě tlumila tak, že jsem pořád jen spala, v noci i ve dne.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 767
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Ne 1 január 2023 - 19:17

avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 1 január 2023 - 20:44

Ahojte. Ja mam tiež také stavy, že mám bezdôvodne strach ak mam niekam ísť. Neviem to ovládať, nikdy som to nemal. Ale ako keby takú hnusnú úzkosť cítim aj v hlave, neviem ani ako to opísať ale takú stiesnenosť ako keby a nepríjemný pocit strašne, s týmto nemáte skúsenosti z čoho by to mohlo byť?
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Ne 1 január 2023 - 22:16

Jaro. Mam to aj ja. Presne co opisujes. Zer tabletky. Co ineho ti povedat. Aj mne je to hnusne, ze musim. Sak to mas to iste jak ja. Zer tabletky a bude ti lepsie. Aj ja som bol proti tabletkam. Ale bohuzial. Zerem ich aj ja
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Tuto, Saladin and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Ne 1 január 2023 - 22:54

Jaro123444 napísal:mám bezdôvodne strach ak mam niekam ísť. Neviem to ovládať, nikdy som to nemal. Ale ako keby takú hnusnú úzkosť cítim aj v hlave, neviem ani ako to opísať ale takú stiesnenosť ako keby a nepríjemný pocit strašne, s týmto nemáte skúsenosti z čoho by to mohlo byť?
Úzkostná porucha.. A lieči sa tak, že dobrovoľne vstupuješ do situácií, ktoré ti vyvolávajú tieto pocity a potom ich vyhodnocuješ. Napríklad ťa zúskostňuje, ak máš ísť niekam, kde je veľa ľudí. Tak tam proste začneš chodiť. Najprv prídeš pred vchod. Vnímaš pocity a emócie. "Áno, cítim úzkosť. Je to nepríjemné? Veľmi. Mám silu ísť do vnútra? Nie, ak vstúpim do obchodného centra, tak sa zrútim." Tak sa otočíš a ideš domov. Na druhý deň to zopakuješ a garantujem ti, že úzkosť bude o niečo menšia. Ja som sa takto samo-liečil, keď som mal silnejšiu paranoju, že ma pozorujú cudzí ľudia.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 579
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Ne 1 január 2023 - 23:02

Surfujem na facebooku rôznych liečiteľov a výživových poradcov a narazil som na tento post (údajne opakovaný pattern):

"Muž, dvadsať/tridsať ročný.. Športovec alebo min. dobrý zdravotný stav. Občasné pitie, zlé stravovacie návyky, biela ryža, proteínové šejky. Potom do života vstúpi nejaký stresor (infekcia, trauma, rozpad vzťahu atď.) a BOOM nastane úplný metabolický rozklad.
+ Paralýza trávenia, GERD, nadúvanie, zápcha Twisted Evil
+ Dýchavičnosť, závrate, bolesť hlavy Twisted Evil
+ Podivné neurologické príznaky Shocked  Shocked  Shocked, nespavosť, slabosť v rukách a nohách Twisted Evil
+ vždy unavený Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil, malé libido Embarassed.
+ Strata tolerancie na alkohol, sacharidy a väčšiny potravín." Twisted Evil

Takže sa poďakujem toxickým ženám (hlavne matka a babka, trochu na konci krstná) v mojej vy....nej rodine za to peklo, ktoré mi pomohlo do týchto sračiek. Babka našťastie zdochla, takže tá viac nepácha ZLO..

Chcem napísať o mojich skúsenostiach knihu, už viem aj názov: Toxic femininity (living in hell)
______________
Dodatok (pre istotu): netvrdím, že všetky ženy sú zlé, toxické. Ale že niektoré sú nebezpečné pre okolie a spoločnosť. Detto platí samozrejme o mužoch. Lebo som nedávno narazil na jedného pomätenca, ktorý chodí na nejaké stránky, kde si chlapci vybíjajú vlastnú frustráciu a hnev na ženách. A to sa mi nepáči (a dal som mu to aj patrične najavo - samozrejme som sa podľa neho mýlil, ale to je iná kapitola..)

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 579
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  dzuli08 Po 2 január 2023 - 9:25

Ahojte všetci,
tak pribudlo sem toho celkom dosť od kedy som sa naposledy ozvala. Ale priebežne som čítala vaše osudy a mrzí ma, keď sa nemávate práve naj. Ale zas každý máme "to svoje". Ja sa našťastie cítim už lepšie (blbé pocity viac menej vymizli). Čo napísať.....Štedrý deň stál za h.vno. Ale keď bolo po ňom, situácia sa začala zlepšovať. Boli sme s mamčou aj na krátkom výlete v Poprade, pochodili sme kúsok aj Tatry - z Popradského na Štrbské. Počasie bolo celkom OK. Mali sme mačky, čo bola perfektná vec, som nešla ako dokakaná. Very Happy No a prejdem k SIlvestru.....nechcela som mať doma papučovú kultúru s našimi, tak som sa vybrala do BB na byt..... chvíľu som bola tam a potom som šla na námestie, kde bol program. Dala som si zo 4 punče (začala som s Turbo Very Happy) Bola som sama, a zo začiatku mi to trocha bolo ľúto, ale potom som to nevnímala a užívala si atmosféru a aj punč urobil svoje. Ale ľudí tam bolo celkom hodne. Smutné bolo len, že som si nemala s kým "štrngnúť". Kolo pol 1 som šla pekne na byt a potom doobeda nazad k našim. Čiže som momentálne u nich.
Dnes sa chystám opravovať slohy, tak snáď aspoň zo 10 dnes opravím. A tak celkovo by som si dala známku na dnes zatiaľ 2- Very Happy uvidíme, ešte čo dnešok prinesie. Pozdravujem vás a prajem ešte aj všetko dobré do Nového roka, čo najmenej starostí a útrap, nech ste šťastní a spokojní.

P. S. tie úzkostné stavy, to som mávala aj ja, úplne až také zvieranie v hrudi a niečo ako strach, pamätám si že aj zapáliť cigu na dvor som si musela tak, aby ma nikto nevidel, najradšej by som sa zahrabala pod zem. to isté s chodením medzi ľudí napr. do obchodu, alebo len vysypať smeti. uf, som rada že je to za mnou.....i keď stále mávam blbé pocity na miestach, kde je až príliš veľa ľudí.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 33 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Po 2 január 2023 - 13:10

Ahojte, ja len krátko. Darí sa mi vylihovať tieto dni laughing. Počasie je šialené-akoby chýbalo ročné obdobie. Vyzerá, že príroda sa začala zobúdzať a pučiť- to je zlé, veľmi zlé, aj pre ľudí. Vtáky sedia na strome ako na jar a nie je im zima. Držme sa a aspoň zimu imaginujme!

@Saladin krajšieho sveta niet, ako toho, v ktorom je žena v rozkvete. To množstvo ľudí a vyber si. Celá tá kauza okolo rozdielov a toxickosti medzi mužmi a ženami je už nezáživná. Osoby sme rôzne.

Citát, že 'správa sa, akoby mal všetky zuby múdrosti' mi posledné dni poletuje hlavou. Ešte že nesledujem to krivé diane v spoločnosti-ako v sne s krivými zrkadlami.

Apropó-stretol som sa cez sviatky s kamošom-kecli sme- bolo to príjemné. Išli sme sa previezť do Gaderskej doliny. Selfie nemám, my sme stará škola.

Po druhé- druhý kamoš je na psychiatrii- mal bludy, že ho niekto chce zabit. Držím mu palce, nech sa z toho vylíže.

Inak všade vládne sprostota. A tá ľudská satira, tú som neznášal. Teraz sa ma zdá sa netýka, síce nikam nechodím.

Pozdravujem @Juraj ,ani si nám neospieval svoje sviatky, všetci napäto čakáme, aj na @Matej a ostatných.

Arivederči priatelia, idem relaxovať confused rabbit
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 876
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto, regina, Juraj, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 33 z 84 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 58 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore