Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 53 z 83 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 1 september 2022 - 15:32

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Len stále sa hľadám, čo robiť. Aj keď tento týždeň bolo bohaté spoločenské vyžitie. V utorok som bol hrať futbal a posedeli s kamarátmi. Včera boli sme pozrieť náš futbalový štadión a užili sme si futbalový zápas našej najvyššej súťaže. Futbal nebol síce najlepší, ale tak bol som s kamarátmi. Potom sme išli aj posedieť do baru. Tiež zvažujem jednu kúpu, ale musím presvedčiť ešte rodičov. Ide o magio go, aby som mohol za 9 eur pozerať na notebooku všetky futbalové ligy popredné. Keby sa podarilo to tak by bolo fajn. Vízia by bola, že každý deň by som pozrel nejaký ten zápas...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Juraj, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin Št 1 september 2022 - 17:40

dzuli08 napísal:dokončila som hokkaido polievku
Ňam ňam Rolling Eyes

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 1 september 2022 - 17:42

Saladin napísal:
dzuli08 napísal:dokončila som hokkaido polievku
Ňam ňam Rolling Eyes

Veru veru Julka robí tu šmaky... Very Happy
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Št 1 september 2022 - 18:19

Dnes som si bol zajazdiť na horskom bicykli. Išiel som na miesta kde som ešte nebol. Príjemne ma prekvapilo že tam bola vyasfaltovaná cyklotrasa, ktorú asi dala urobiť obec. Usudzujem tak preto, lebo v lese na mieste kde sú hranice obce cyklotrasa končila a ďalej pokračovala obyčajná lesná cesta, ktorá bola kedysi tiež asfaltová, ale to bolo dávno a z pôvodného povrchu zostali iba zbytky. Príjemne ma prekvapilo aj niekoľko výhľadov. Niekedy neskôr, keď budú krajšie jesenné farby, ich odfotím a dám sem.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 575
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, dzuli08, vrana, Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Tuto Pi 2 september 2022 - 0:37

Ahojte kamarátky aj kamaráti! Poslednou dobou je mi dobre, hoci vždy môže byť aj lepšie. Celkovo sa pohybujem v okruhu mesta, a aj v okolí. Zrovna dnes som bol na malej prechádzke s mamou. Okrem toho sa venujem "akp.". Nedávno tam pribudlo denne prečítať minimálne 50 strán textu plus pár listov z inak prospešnej literatúry. Reálne sa mi to v diáry rozrastá, hoci by to bolo viac nudné ako vyžitie sa v napísaných textoch typu denníka. Ostatné v starom fungovaní: lieky, depot, psychohygiena, cigarety, sledovanie aktuálnych správ... Tradičné "Zello dialógy" sú skôr nevyužité, chodievame tam len v malom počte. Hlavne teda, aby sa vám darilo a pre pracujúcich: Je piatok!!! Prajem do pohody víked. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, kimi2028, Juraj, vrana, Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Pi 2 september 2022 - 14:56

Ahojte, mám sa celkom dobre. Posledné dva dní skôr oddychujem a nič nerobím, ale aj také dní môžu niekedy byť. Už som si zvykol na to, že začiatok týždňa je vždy frmol a koniec taký voľnejší. Už mi to ani nevadí. Som rád, že mám čas sám na seba a užívam si to. Teda snažím sa si to užívať. Teším sa na víkend, snáď ten športový balík bude kúpený a bude čo pozerať. Musím si urobiť ešte harmonogram, že ktoré zápasy budem pozerať… Nevadí, nejak sa to urobí… Dúfam, že aj vy máte radi šport...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Pi 2 september 2022 - 17:08

Ahojte,
Len mám chuť vás pozdraviť.mám sa celkom dobre.začal som čítať ďalšiu knihu od môjho obľúbenca Steinbecka.teraz si dávam trošku pauzu a čosi nové píšem.jedine,čo ma mrzí,že si neviem celkom predstaviť návrat do práce.v kúpeloch by som možno robiť mohol na čiastočný úväzok,no neviem,koľko by som vydržal.teraz na to myslieť nechcem-uvidíme na nový rok.škoda,že v tejto krajine nepodporujú riadne spisovateľov a vydavateľstvá na nich kašlú.takto sa odráža v spoločnosti úroveň kultúry.pozeral som na Jurajovu radu dokument Piko,hoci som ho už videl a nebavil ma.ani spracovanie sa mi nepáči.nato,aká to bola kedysi téma,chýbajú mi tam presné vykreslenia po užívaní-stavy,došlapy a podobne.je to len schudnutý odvar zameraný na recept výroby a varenie.okrem iného mi je nesympatický herec,čo hrá hlavnú postavu Gregora.celkom sa teším,že vôbec nesledujem televízor a dávam prednosť knižnej imaginácií.minule som síce počúval na youtube Pod lampou,no tiež mávam aj v aute vypnuté rádio.za tie dva mesiace,čo som odpojený,vnímam pozitívne zmeny v prežívaní a nie som atakovaný tým reklamným do nevedomia sa pchajúcim balastom.tak takéto ja mám radosti.možno tiež skočím na bicykel-už nie je tak teplo,čo je pozitívne.už len čakám,kedy ma skontaktuje nejaká pekná žena a začnem nový život-haha.
Majte sa pekne kamaráti:)
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Katuska and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Pi 2 september 2022 - 17:46

Je pravda že v tom filme sú chyby. Výber niektorých hercov, ich výkony, mi nesadli. Asi najčudnejšie je že herec hrajúci toho narkomana je pomerne svalnatý človek, ale v skutočnosti ľudia ktorí dlhodobejšie berú pervitín sú vychudnutí. No aj tak si myslím že je to dobrý film.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 575
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Sweetheart Pi 2 september 2022 - 18:13

Pocuj, ja som si daval piko par razy a ked hovoris o dojazdoch,neviem urcit co boli dojazdy a co psychoticke stavy. Mna chytali brutal stavy, len neviem ci to boli dojazdy alebo to bolo psychoticke. Mam znameho, co snupe piko a on hovori stale, ze dojazdy nema nijake. Jemu nic neni, ked fetuje. Asi to je individualne. Mna piko dostalo na psychiatriu s 32 bodnymi ranami. A bol som aj na policii vypovedat, lebo s tolkymi ranami a potom aj za piko. Ale vacsina bola plytka, tie bodania, ze nebodol som sa hlboko. A stavy na piku som mal, ze som bol taky uvypravany a neunaveny. Inak nic extra. Alkohol je lepsi 😀 piko mi nic nedalo, ziadne dobre stavy, len som bol jak na baterkach a nespal som. Ale zavisly som nebol. Mne neverili ani na psychiatrii, ze som neni zavisly, ale sam sebe som si to dokazal. Lebo som si to viac nedal 😀 a ked chcem byt v nalade, si dam vino a mam lepsie stavy 😂 a nemal som inak fyzicke abstaky z pika asi ani. Ked som bol na ARE a ma dopovali liekami, tak neviem uplne presne povedat. Ale teraz by som si to uz nedal urcite. A ked mam za seba povedat, z alkoholu su lepsie stavy jak z pika. Ked uz, tak alkohol je lepsia volba. Mna piko znicilo fyzicky, mam trvale nasledky, ruky zjazvene, brucho, hrud zjazvene. Ale dal som si to pretetovat, aj ruky aj brucho a ono to opticky zakrylo tie jazvy. A nemam zlcnik a zrasty mam v crevach a vnutri. Piko je hnoj. Neviem preco som si to dal vtedy. Len som skusal asi. A kamosi uz vedia, ze maximalne mi mozu dat alkohol. Mne uz nikto nic neda, ale to je dobre 😀
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Pi 2 september 2022 - 19:32

@Sweetheart, to muselo byť hrozné. Ja si neviem predstaviť že niekto dokáže sám seba bodnúť nožom, a ešte toľkokrát. Je mi to veľmi ľúto čo sa ti stalo.
Alkohol robil dobre aj mne. Rád som ho píjaval, až sa zo mňa stal alkoholik.

Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 575
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana Pi 2 september 2022 - 21:17

Juraj napísal:@Sweetheart, to muselo byť hrozné. Ja si neviem predstaviť že niekto dokáže sám seba bodnúť nožom, a ešte toľkokrát. Je mi to veľmi ľúto čo sa ti stalo.
Alkohol robil dobre aj mne. Rád som ho píjaval, až sa zo mňa stal alkoholik.


Cigán hovorí policajtom "nemôžem za to, že mi spadla na nôž 32 krát" laughing

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej So 3 september 2022 - 9:58

Ahojte, priatelia.

Mám sa približne dobre. Pracovný týždeň sme mali o 2 dni kratší vzhľadom na sviatky, no zdalo sa mi, že o to viac sa vždy navalilo cez dni, kedy sa robilo. Obzvlášť včera som mal toho dosť naložené... Subjektívne a psychicky sa mi to však ako-tak darilo zvládať. Som za to veľmi vďačný, lebo zo začiatku júla, kedy som nabehol na tento pozmenený typ agendy, som cítil ten stres ako závažnejší, pričom včera, hoci toho bolo určite viac, než na začiatku júla, som stres subjektívne prežíval ako menší. Akoby som sa tak trochu oťukal, resp. sa naučil neprežívať to toľko, nepripúšťať si to. Nie som, isteže, ešte v nejakej tej odolnosti za vodou, ale určité zlepšenie v psychike a pocitoch už vítam.

V štvrtok som veľa cez voľno kódikoval, a potom večer som sa venoval práci, prípravám na piatok. To sa mi natiahlo až do tretej v noci. Takže prvé, na čo som sa tešil po príchode domov včera, bola posteľ. Sleep Dnes som vstal dosť neskoro, až po pol deviatej. Zdá sa mi, že som trošku svoje baterky dobil. Teraz periem prvú várku a idem vo voľačom pokračovať. Na programe dňa mám opäť kódikovanie a poobede sa musím dostať aj k práci, lebo musím odovzdať vedeniu do pondelka určité svoje poznámky, ktoré ešte nemám dopísané. Embarassed

Duševne sa mám inak ako-tak. Na jednej strane som vďačný, že nejako robím, čo mám robiť, na druhej strane niekedy ma premknú v rovine prežívania pocity strachu a aj ľútostivosti. Bojím sa budúcnosti a tiež mi je veľmi ľúto čoraz viac trpiacich ľudí. A tých je vôkol mňa nejako na pocit viac a viac. Nehovoriac o tom, čo sa človek hocikde dočíta. Aj ak by som nečítal vôbec nič o utrpení voľakde inde, aj priamo vôkol mňa sú ľudkovia, ktorí dosť trpia. Aj som na to používal iný slovník, trebárs "majú to ťažké". Ale teraz sa už otvorene nehanbím povedať, že ide o skutočné utrpenie. Či už sú to zdravotné problémy, alebo sociálno-ekonomické, alebo vzťahové. A samozrejme aj duševné. Príde mi to niekedy strašne ľúto. Najradšej by som bol, aby sme sa všetci mali dobre, všetci na svete si žili pokojne, v mieri, v láske. very sad5  Odpustite mi tú sentimentalitu - len som chcel čiastočne opísať kúsok zo svojho prežívania.

Prajem Vám, priatelia, pekný deň, nech sa Vám darí, nech ste čo najviac zdraví a nech prežívate pokoj a rovnováhu v mysli. giving a hug

S úctou
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

kimi2028, Juraj, vrana, Mous and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 53 z 83 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore