Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 54 z 83 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 68 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Abditus So 3 september 2022 - 10:29

Ahojte kamaráti. Chcem sa s vami podeliť o vcerajši nočný zážitok s novým liekom s názvom Tritico. Dostal som ho na zlepšenie spánku a pokojného zaspávania, ale čo som včera zažil bol horor a účinky by som mohol pripísať marihuane keď som niekedy fajčil. Tak večer okolo 21:00 som užil 1/3 tabletky a ľahol som si do postele a čakal som ukludnenie svojich myšlienok, žiaľ prišlo niečo nečakané čo som vôbec nečakal. Dostal som sa do stavu podobnému spánkovej paralyze. Počul som hlasnú hudbu ozyvajucu sa z druhej izby ,zo trvalo celkom krátko. Ale hneď NATO som počul nejaký nezrozumiteľny demonický hlas ktorý sa tiež ozýval akoby z druhej izby, akoby namňa nadaval. Bol som v takom polospánku. Potom som sa nejako prebral. Zmocnil sa má veľký strach. Tak som len ležal na pravom boku. Bál som sa zaspať. Po chvíľke som pocítil ako sa má niekto dotkol zo zadu za ľavý bok, akoby niekto ležal vedľa mňa. Celý som sa striasol. Nejako som zaspal. Mal som nočné mory ktoré si nepamätám. Vstal som ráno o 6:00 totálne rozbitý ťažkými závratmi. Napil som sa vody a ľahol som si znovu spať. Znovu som sa zobudil o 10:00. A rozmýšľam čo s načatým dňom. Som rád že mám dnes voľno. Musím tu noc rozchodiť.
Abditus
Abditus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 24
Dátum registrácie : 22.06.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Tianeptin

Juraj and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous So 3 september 2022 - 19:27

Ahojte,všimol som si,že niektorí ľudia sem prestali chodiť.možno majú dáke problémy.pozdravujem @anonym woman a nech sa skoro vrati.som cerstvo po vecernej prechadzke s Pajdom.bolo to fajn-chodime spolu k Jezibabej skale.pomenoval som to miesto s otcom-rastie tam ľuľkovec zlomocný a plazil sa tadiaľ minule had.prechadzka trva ako kedy-od pol hodinly až hodinu.kracal som,hoci ta noha od chrbta niekedy boli.je to neprijemne.no potom to vzdy trochu rozchodim.dufam,že sa čoskoro vrátim k plávaniu,to by mohlo pomôcť.
Okrem toho som čítal.kamošovi čo prestal údajne užívať lieky som zavolal,no nestretli sme sa.má tu bratranca.je to podľa mňa zlé,lebo ten nosí potajme perník alebo koks a vedie kamoša na zlé chodníky.nechäpem drogáčov,vo vyssom veku je to skor trapne.mal som dost pacientov čo boli opití.to mi trošku chýba-moja práca.uvidíme.
Zatiaľ tak priatelia
Pekný večer


Naposledy upravil Vladimir dňa Ne 4 september 2022 - 22:39, celkom upravené 1 krát.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Katuska and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin So 3 september 2022 - 21:59

Abditus napísal:Ahojte kamaráti. Chcem sa s vami podeliť o vcerajši nočný zážitok s novým liekom s názvom Tritico. Dostal som ho na zlepšenie spánku a pokojného zaspávania, ale čo som včera zažil bol horor a účinky by som mohol pripísať marihuane keď som niekedy fajčil. Tak večer okolo 21:00 som užil 1/3 tabletky a ľahol som si do postele a čakal som ukludnenie svojich myšlienok, žiaľ prišlo niečo nečakané čo som vôbec nečakal. Dostal som sa do stavu podobnému spánkovej paralyze. Počul som hlasnú hudbu ozyvajucu sa z druhej izby ,zo trvalo celkom krátko. Ale hneď NATO som počul nejaký nezrozumiteľny demonický hlas ktorý sa tiež ozýval akoby z druhej izby, akoby namňa nadaval. Bol som v takom polospánku. Potom som sa nejako prebral. Zmocnil sa má veľký strach. Tak som len ležal na pravom boku. Bál som sa zaspať. Po chvíľke som pocítil ako sa má niekto dotkol zo zadu za ľavý bok, akoby niekto ležal vedľa mňa. Celý som sa striasol. Nejako som zaspal. Mal som nočné mory ktoré si nepamätám. Vstal som ráno o 6:00 totálne rozbitý ťažkými závratmi. Napil som sa vody a ľahol som si znovu spať. Znovu som sa zobudil o 10:00. A rozmýšľam čo s načatým dňom. Som rád že mám dnes voľno. Musím tu noc rozchodiť.
Niečo podobné som pred rokmi zažil aj ja. Pri posteli stáli dve postavy, ktoré boli oblečené do čierných hábitov. Celý čas na mňa pozerali. A len tak stáli (pri nohách). Keď som sa zobudil, tak mi bilo srdce až som sa triasol. Bál som sa otočiť. Potom som zaspal a zobudil som sa ráno. Nemohol som sa pohnúť - typická spánková paralýza..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Abditus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Abditus Ne 4 september 2022 - 14:40

Spánkovu paralizu som mal viac krát, ale toto bolo spôsobené novým liekom. S niektorými liekmi je to ako experimentovať s drogami. Nikdy nevieme čo príde. Namiesto pokojného spánku som si vyskúšal dej ako s hororového filmu. Najhoršie na tom je, že žijem sám. To tomu dodalo tú pravú atmosféru. Sám uprostred noci a okolo mňa nahnevane hlasy a dotyky. Musím to prebrať s doktorom. Ale dám tomu lieku ešte šancu. Má sa brať 2 hodiny pred spánkom a ja som si hneď ľahol keďže bolo neskoro. Takže som spravil chybu ja.
Abditus
Abditus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 24
Dátum registrácie : 22.06.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Tianeptin

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ne 4 september 2022 - 20:06

Ahojte kamaráti, tak mám sa super. Nerobím síce nič užitočné, ale už môžem pozerať európsky futbal konečne, čo sa mi počíta. Dnes som pozrel 4 zápasy. Bola miestami aj nuda. Mám problém s výberom dobrých zápasov, ale tak dalo sa. Pozeral som kvôli obľúbeným futbalistom zatiaľ. Videl som 2x Real Madrid, raz Manchester City a zaujal ma aj veľký šláger Manchester United - Arsenal. Bol to skvelý zápas....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Juraj, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Po 5 september 2022 - 15:42

Dnes som pokosil v záhrade burinu. Bolo to niekoľko hodím roboty. Som rád, že som prácu s krovinorezom konečne zvládol, od naštartovania, až po výmenu silonu. Možno to znie divne, že sa tým chválim, ale práca s takým strojom, to je hotová veda.

Poobede sme vyberali zemiaky ktoré boli nasadené v prednej časti záhrady. Vôbec sa im tam nedarilo, boli zakrpatené a nechceli rásť ani za svet. Ale burina, to akou rýchlosťou rástla, akú mohutnosť dosahovala, ako nahusto bola, to je niečo neuveriteľné. S obrovskou námahou ju vypliete a o týždeň je narastená znova. Polovica zemiakov vybratých zo zeme bola veľká ako orechy, polovica bola obžratá pandravami a boli v nich také diery, asi tiež po nejakom hmyze, takže boli na vyhodenie. Priznám sa že takáto práca ma vôbec nebaví a myslím si, že tá námaha nestála za to. Na budúci rok skúsim otca prehovoriť nech namiesto zemiakov zasadíme niečo iné, s čím bude menej roboty.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 562
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Tuto, vrana, Mous and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Po 5 september 2022 - 16:59

Dnes sa mi stala jedna dobrá vec. Volal som starej psychiatričke a dohodol som si u nej termín, ktorý bude koncom septembra. Mám z toho veľkú radosť, lebo ona aj jej sestrička sú fantastické a to som si naplno uvedomil teraz, keď som sa neúspešne pokúšal nájsť si nového psychiatra v meste, pri ktorom od apríla bývam. Za mojou psychiatričkou budem musieť síce cestovať, ale to sa dá zvládnuť. Spojov je celkom dosť, takže keď ráno vyrazím na cestu, podvečer už budem doma.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 562
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Katuska, vrana, Mous, Abditus and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Patty_Pillow Po 5 september 2022 - 19:54

Ahojte, píšem vám z Pezinku, v stredu ma púšťajú domov, pochválili mi knihu, lebo som ju darovala ošetrujúcej Dr. a inak urobili tu zo mňa nové ja, z ktorého sa veľmi teším, lebo má blízko môjmu starému ja ešte pred chorobou a samozrejme veľmi ľúbim môj malý poklad ešte viac ako pred tým.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Matej, Tuto, dzuli08, Katuska, Juraj, vrana, kiralyos and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj St 7 september 2022 - 14:10

Dnes som sa bol pozrieť na huby a zistil som že už začínajú rásť. Bolo ich v lese celkom dosť, ale väčšinu som nechal na mieste, lebo som ich buď nepoznal, alebo boli v zlom stave. Domov som doniesol dva hríby modráky, dve plávky a dva malé suchohríby. Z toho použiteľné boli tie modráky a jedna plávka. Nakrájal som ich a dal do sušičky, ostatné som vyhodil.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 562
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Tuto and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 St 7 september 2022 - 14:20

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Včera som si zahral futsal vlastne aj predvčerom a počítalo sa mi to veľmi. Dní sú naďalej nudné, ale čo sa dá robiť. Môžem robiť len tie vecí, ktoré mi dovolí tá naša diagnóza a veľa mi teda nedovoľuje. Nedá sa veľmi žiť aktívnym životom. Aj keď po spoločenskej stránke je to celkom OK. V pondelok sme boli aj posedieť na terase v bare ako partia. Porozprávali sme sa a tak. V sobotu pôjdem asi na futbal pozrieť s kamarátom najvyššiu súťaž. Tak sa celkom teším na to, že mám s kým chodiť... Inak všetko po starom. Pozerám momentálne ligu majstrov. Vytipoval som si niektoré zápasy, ktoré by mohli byť zaujímavé a práve tie dnes pozerám. Inak za 3-4 dní som pozrel už 15 zápasov, čo je skvelé... Aj keď dnes len asi 2 zápasy... Tak budú aj tak 4.Chystám sa večer pozrieť 2 zápasy...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Anonym woman St 7 september 2022 - 15:46

Ahoj @Vladimir a Všetci,

mám sa po starom, čakám furt na rozhodnutie...dosť ma to frustruje a moja bezradnosť sa prehlbuje ešte do väčšej. Mám zovreté ruky, nemôžem kvôli tomu ani hľadať prácu. Už to trvá nesmierne dlho, úspory sa míňajú a môžem len čakať...Inak občas chodím na stacionár, kde mi táto vec občas vypadne z mysle, už som sa prihlásila aj na pracovnú rehabilitáciu a asi tam niekedy zavítam.
Občas sa mi podarí nejaký lacný recept, tentokrát to bola sója (viem že pre niektorých rastlina čo sa hrá na mäso Very Happy ) s hubami, paradajkami a paprikou s celozrnnými cestovinami Smile

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Soja10
Anonym woman
Anonym woman
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 116
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 02.10.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Mischelll, Juraj, vrana, Sweetheart, Mous and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous St 7 september 2022 - 16:17

Ahojte friends,teším sa že Zuzka nelenila a poslala maškrtu,čo si navarila:)je šikovná,vždy som vedel,že v nej drieme duch skutočnej ženskej:)ja sa mám tak kadejako.včera som čítal vyše 5 hodín.Steinbeck je proste skvelý.teším sa,lebo by ma nebavilo len tak pozerať do blba.ešte že tu sú knihy.čo sa tv týka,odporúčam vypínať.síce chápem kimiho a jeho vášeň pre fucik.téma vysťahovalectva v tomto románe ma zaujala-cítiť v ňom Ameriku v 30.tych rokoch 20.storočia.len na zamyslenie-zaujimalo by ma,o com budu autori písať o 100 rokov.veď deti už nič nezažívajú ako my-na tom sa odráža celá spoločnosť.písal som aj básne.štve ma ešte raz sem píšem,že ľudia sú demotivovaní,keď na ich autorstvo vydavateľstvá kašlú.mňa to oberá o chuť tvoriť.na hríby by som išiel,no nie je s kým.mozem síce zobrať psa,to je pravda.nie je nad dobrú hríbovicu.len si treba dať pozor na muchotrávky či iné "lakotinky".

Majte sa v zdravíčku
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Juraj, vrana, Anonym woman and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 54 z 83 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 68 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore