Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 68 z 83 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69 ... 75 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 St 5 október 2022 - 17:35

Catherin4 napísal:Vladimir nehnevaj sa, mas 36 a rozpravas ako keby si mal 70. Aka jesen zivota? Ja mam 44 a citim sa mlado, neznasam, ked mi niekto povie ze na to si uz stara alebo uz nemas 20.

Tak je daj nášmu vladimirovi poriadne do frňáka haha. Robím si srandu, ale teraz vážne. Ja neviem ani na koľko rokov sa cítim. Žijem to už ako starec. Hm a ani neviem prečo? Síce športujem, ale ostatné vecí dosť o ničom. Keď niekam idem tak neviem sa už ani baviť, čo je veľmi smutné. Psychicky povedzme, že sa mám na 20 rokov, ale konkrétne činy aj 80-roční dedkovia sú čipernejší väčšinou ako ja. laughing Teraz smelo do mňa. Kimi málo sa snažíš, si ku ničomu, mekota...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  dzuli08 St 5 október 2022 - 17:40

Ahojte,
hlásim že sa mám OK. Aj sa cítim fajn. S menšími výkyvmi, ale to väčšinou v práci ma na.erú Very Happy (veď viete asi kto) Dnes som si zas zarobila na cigy Very Happy bolo doučko ..... mávam z toho dobrý pocit, je fajn vidieť, že niekto má chuť sa učiť Very Happy
Vyjadrím sa aj ja k tomu veku..... jeden by povedal, že som stará dievka ale lepšie je hovoriť si, že som mladá ( al. v strednom veku) nezávislá slobodná žena Smile Ja to mávam tak rôzne .....niekedy sa cítim ako dôchodkyňa a niekedy zas ako 20tka alebo tínedžerka. Som taká premenlivá...... možno aj lebo som Blíženec (striedanie nálad)
Tak sa opatrujte a prajem pohodu do vašich dní a prežívania na tomto svete Smile

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, kimi2028, Katuska and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 St 5 október 2022 - 17:40

Ahojte kamaráti, mám sa dnes celkom dobre. Nemám žiadne problémy. Momentálne si užívam chvíle pri spomenutej knižke. Prečítal som ju už celú, ale začal som ju čítať pekne od začiatku aj so šachovnicou. Atmosféra je skutočne parádna a je super si prehrávať dané dobové partie. Čo som dnes urobil? Okrem čítania spomenutej knihy nič, a to som chcel stihnúť veľa vecí. Akosi som sa znova začítal....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, dzuli08, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous St 5 október 2022 - 18:39

Ja len sa chytám hecu.hehe.Catherin by chcela ísť niekam pařiť.boli časy.u mňa je to tým,že som pribral 30 kíl odkedy som na liekoch a je mi až smiešne písať,že som bol aktívnejší.mrzí ma ten chrbát tiež,i keď by mohlo byť aj horšie.no vybehať kilá nemôžem.aspoň sa dá čo sa dá a po zmene liečby na aráč sa uvidí.z kimiho mám radosť,sa mi zdá že pochopil kúzlo knihy.tiež ma vedia príbehy nadchnúť viac ako v tv.písal som si s Džulietou o kadečom aj o podivínstve.všetko je uhol pohľadu-áno,svet je plný ľudí a kadejakých.zarobiť si na cigy-to je dobrý pocit.idem tiež čítať
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  regina St 5 október 2022 - 20:35

Ahojte,

pozerám, že naposledy som tu bola v januári tohto roku. Tak to sa mi podarilo fakt na dlhý čas odmlčať. ˇAj keď som neprispievala, čítať a držať vám palce som neprestala. Veľmi mi prišlo ľúto, keď som sa dozvedela poslednú správu o Iacobusovi. Bol vo veku môjho syna. Škoda mladého šikovného chlapca. Je mi ľúto, že sa mu podarilo dokonať to, o čom neraz písal Sad
A ako sa mám? Žijem si celkom dobre a dobre zvládam všetko, čo ma stretá. Chvalabohu som pred mesiacom a pol zvládla aj operáciu žlčníka. Veľmi som sa bála, že sa mi naruší spánkový režim a príde ďalšia epizóda. Pre tých, čo ma nepoznajú (je vás tu viac nových) liečim sa od r. 2000 a mám za sebou viac hospitalizácií s diagnózou schizoafektívna porucha.
Práve pri otázke ako staro sa cítite, mi napadlo, že v mojej 40-ciatke, keď som ostala doma z práce na invalidnom dôchodku, som sa zrazu cítila dosť stará. Teraz sa cítim primerane svojmu veku (55).
S čítaním kníh mám podobný problém ako kimi, ťažšie sa mi sústredí, ale aj mám menej času na čítanie. Viac žijem prítomnosťou, venujem sa mojim dospelým deťom, manželovi a vnúčatám. Žijem vlastne pre rodinu viac ako sama pre seba. Už dlho túžim po kurze nordic walkingu, no neviem si na to nájsť čas. Tento rok sme vlastne neboli s manželom ani na turistike ako sme zvykli chodiť. Akosi to nevyšlo.
A stretávky? Na tie zo SŠ chodím, ale nik sa ma tam moc nič nepýta, lebo buď o sebe vieme a stretávame sa aj v meste alebo sa ma boja niečo opýtať. Tak len vždy v krátkosti niečo o sebe poviem a potom počúvam bývalých spolužiakov. Z VŠ sa stretávam len s mojou naj kamoškou, s ktorou sa síce vidíme dvakrát do roka, ale pokračujeme tam, kde sme minule prestali.
Zatiaľ toľko. Niekedy nabudúce napíšem zas.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, kimi2028, Katuska, Juraj, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 St 5 október 2022 - 21:52

Kimi ja vas nechcem urazat, ja vas chcem nakopnut, aby ste tak nededkovateli Smile Ale chapem, ze to nie je jednoduche. Ja som teraz nadopovana liekmi ale posledne mesiace pred tym som bola rada, ked som dosla do sprchy. Neda sa vzdy.
Ja som dnes v ramci mojho predsavzatia, ze budem na sebe pracovat isla na kurz, ako zvladat stres a ten sa neuskutocnil. Pritom som sa zahlasila a nedali mi vediet. Bolo tam asi 10 ludi co na to chceli ist. Zbytocne som tam isla pol hodinu a rovnako naspat. Ma nastvali. Nedobre to zacina.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 St 5 október 2022 - 21:55

Vladimir parit nie. Skor som myslela taketo kurzy, aj na kurz malovania by som chcela ist. A spoznat nejakych ludi, najst si kamaratov. Zijem hodne osamotene.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 6 október 2022 - 7:13

Catherin4 napísal:Kimi ja vas nechcem urazat, ja vas chcem nakopnut, aby ste tak nededkovateli Smile

V pohode Catherin. Smile Osobne neviem, že ako sa žije aktívnym životom. Táto téma mi bola vždy pomerne cudzia, lebo študoval som dlho a mal minimum času. Tým pádom nemal som sa, kde to naučiť a ani neviem, ako by malo to vyzerať. Na stacionári vysvetľovali nám len to, že nemali by sme tráviť čas pri PC, či TV. To bolo tak všetko. Žiadne nápady a ja nedodržujem ani to málo. Bez tých dvoch vecí si neviem predstaviť ani svoj deň. Akože šport mám 2x do týždňa, prechádzky tiež, ale príde mi to máličko. Takto žijú už dôchodcovia a nie relatívne mladí 30-tnici. Tiež chodievam aj vonku sa pozerať na športy v meste (občas aj s kamarátmi). Už som spracovával kamaráta na zápas v budúci týždeň so Slovanom. Na niektoré musím ísť aj sám.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Št 6 október 2022 - 9:39

Kimi ale to si relativne aktivny, rozhodne si aktivnejsi nez ja. Mas svoje hobby (futbal), mas 2x tyzdenne sport, to je super. Ja som leniva na sport, preto chcem roznasat letaky raz tyzdenne, to uz budem musiet ist na bicykel. A mas nejakych kamaratov co ja tiez moc nemam, mam jedneho kamosa a teraz k nim pribudli dalsi dvaja. Ale chcem si najst dalsich. Ja som zila ani nie ako dochodkyna ale ako niekto tesne pred umretim, vobec nikam som nechodila. Teraz zo stacionaru som namotivovana a snazim sa svoj zivot zmenit a mozno aj trocha motivovat vas 🙂 ale ja nejake velke aktivity robit nebudem, na to nie som typ a myslim si, ze to ani nie je potrebne. Mali by sme robit take aktivity, aby sme sa citili dobre. Ja sa chystam v sobotu na kurz malovania, stretnem tam novych ludi a isto sa tam budem citit dobre. Ty by si mal tiez zit tak, aby si sa citil dobre, aby si bol so svojim zivotom spokojny. Po futbale ist este s kamosmi na pivo (nealkoholicke), to myslim tak vytiahne z pochmurnej nalady. Ja som bola vcera s kamosom na zmrzline, ani neviem po akej dobe som niekde vonku sedela v spolocnosti a mala som z toho dobry pocit.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Št 6 október 2022 - 9:48

Nas inak tiez nemotivovali na stacionari ze mame nieco robit a co, ale zdvihli mi sebavedomie, ked mi hovorili ze mam pravo povedat nie, alebo bavit sa len s kym chcem, neotvorit dvere psychopatickemu susedovi a pod. A zdvihli mi antidepresiva na trojnasobok plus dali nove lieky co mi zasadne pomohlo a mam chut zmenit svoj zivot.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 6 október 2022 - 10:07

Catherin4 napísal: Po futbale ist este s kamosmi na pivo (nealkoholicke), to myslim tak vytiahne z pochmurnej nalady. Ja som bola vcera s kamosom na zmrzline, ani neviem po akej dobe som niekde vonku sedela v spolocnosti a mala som z toho dobry pocit.

Máš pravdu ja to tak robím. Idem na jednu alebo dve kofoly s nimi. Pokecáme a tým to hasne. Mám toľko kamarátov, že vždy mi tie kofoly zaplatí niekto iní. Very Happy Nabudúce pozvem všetkých niekedy aj ja ich. Nerobí mi to veľmi dobre, že niekto platí pravidelne za mňa účty. Z posledných 10 návštev som platil za svoje asi len raz... Netvrdím, že prepijem veľa. Ide o max. 3 eurá, ale i tak... Napr. naj kamoš ma obdivuje, že koľko vecí viem o športe. Keď sa zaujímam o to, začínam pozerať ku tomu tie futbaly na magio go. Tak tým mám aj viac informácii. Komentátori komentujú celkom dobre a akosi zapamätám si to do svojej hlavičky...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Št 6 október 2022 - 11:37

Kimi, ja mam pocit, ze zijes celkom naplneny zivot Smile Alebo ti nieco este chyba? Mas hobby a kamaratov. To je to, k comu sa ja este len musim dopracovat. Zacala som malovat, ale chcem zase zacat chodit na tury. Kedysi som vela chodila, aj na ferraty. Teraz nic. Musim si zase najst partiu s ktorou by som chodila a to nie je lahke. Partiu som mala na Slovensku, tu v Nemecku nie. Tu som sa hodne opustila a vzdala vsetkeho.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 68 z 83 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69 ... 75 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore