Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 67 z 83 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 75 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Po 3 október 2022 - 14:39

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre, ale dnes mám o niečo viac lenivejší deň. Sedím len tak v kresle za notebookom a rozmýšľam o istých veciach. Či mám vôbec tú schizofréniu hm? Hm nie žeby som sa jej bál, ale prejavuje sa už roky u mňa menej, ako ju poznáme. Neviem, čím to je. Či tým, že beriem poctivo lieky alebo tým, že mám toho stresu menej. Prakticky mám teraz pohodový život a nemusím sa ničoho báť. Uvedomujem si, že som chorý a liečiť sa musím. Hoci aj to je otázne. V súčasnosti si dávam predpisovať len lieky... Fungujem takto už pomaly 2 roky. Aj by som zašiel za psychiatrom a tak, ale nemám čo riešiť veľmi. Isté vecí nebudú už nikdy dobre a moje menšie problémy nevyrieši nikto...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Po 3 október 2022 - 15:30

@kimi2028 vieš čo človeče-ono je to tak že skoro každý človek je nejako chorý.veľa detí napr.trpí skoliózou.chcem tým povedať,že vždy ide o uhol pohľadu.dobré je si myslím uvedomiť,že človek starne.viem,ako to myslíš,no nie je to s nami také zlé.našťastie.tiež neprežívam stres,tak nevnímam resp.neprichádzajú prejavy schízy.je to ako keď som malý rád vystreľoval ružu frajerke.skôr či neskôr sa trafíš.ja skôr vnímam obezitu a kardiovaskulárny systém.nie že by mi je zle,no viem,aké dopady môže mať tučnota.bolí ma aj chrbát.a pritom tak rád by som si zabehol.pri prechádzkach už v diaľke vidieť žltnúť stromy-jeseň naberá svoj ráz i krásu,pohladí aj vnáša ponurosť.verím,že v mojom veku ešte neprišla jeseň môjho života.i keď sa o zdravie bojím.cítim,ako by to bolo lepšie,keby mám o dvadsať kíl menej.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028 and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Po 3 október 2022 - 16:19

To si napísal pekne vladimir. musíme sa asi viacej snažiť, aby sme schudli a tak. Ja by som chcel tiež schudnúť 15 kg, ale robím preto málo. Aj by som chcel robiť, preto viacej, ale obmedzené možností v meste. Fitness centrum nehrozí mi. Chcel by som plaváreň, ale v meste nemáme momentálne. Musím počkať do roku 2023 resp. 2024, kým ju zrekonštruujú. Začína pripomínať to nekonečný príbeh. Aj keď by som mohol ukecať mamu, aby ma vozila do jedného hotela na Šíravu... Nebude sa dať chodiť určite 3x za týždeň tam. Išlo by to dosť peňazí. Jedna návšteva (2 hodiny) by vyšla ma na 7 eur... Dávať 100 eur aj s cestou mesačne je dosť veľa aj na mňa. Mal by som to na tanieri, že nevážim si peniaze. Inak čakám tiež jednu šachovú knihu. Už zajtra by mohla prísť možno. Dnes prebral ju naobed akurát kuriér... Tak už len čakať, ale desím sa, že ako to budem čítať. Aj keď malo by ísť veľmi o dobrú knihu...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Ut 4 október 2022 - 10:45

Pekné predobedie,máme tu ďalší upršaný deň.uhrančivé slnko vykuklo na chvíľu len z rána.obloha je ťarbavá, nepriepustná, so sivosťou dotvára pochmúrny kolorit jesenného dňa.vtáky mlčia,na zem dopadajú nemotorné,ťažké kvapky dažďa.už aj lístie sypí pod stromami-odkrýva svoje žltasté tváre,aspoň ono sa snaží vykúzliť úsmev v tvári samotára... toľko moje básnické črevo dnes.trochu som čítal.keďže začalo pršať,prechádzka bola krátka.pôjdem na chvíľu do mesta.štve ma windows 11,na laptope mi nejde poriadne wifi.aj som to skúšal spraviť,no bezvýsledne.Pajdo je teraz kľudný,no hrízol ma opäť,je jednoducho nezastaviteľný.dnes poobede by som chcel hlavne čítať.tak díky za prečítaníčko tohto a majte pohodový deň
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ut 4 október 2022 - 15:30

Ahojte kamaráti, mám sa dnes veľmi dobre. Dnes aj ja čítam. Ide mi to, ako v lete na saniach, ale áno čítam. Prišla mi šachová kniha, ktorú som spomínal a hneď som sa pustil do čítania. Páčia sa mi veľmi pekné šachové príbehy o šachových velikánoch, akými boli Kaválek, Spasský, Tal, či Korčnoj. Prečítal som zatiaľ tých štyroch z tej knihy a musím povedať, že má to niečo do seba. Prečítam asi ešte piatu kapitolu a končím na dnes. Teším sa už na zajtra, keď budem pokračovať.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Ut 4 október 2022 - 21:17

Dnes som bola rano u lekarky, som dalej vypisana. Potom v stacionari vratit kluce od skrinky, ktore som predtym stratila a zase nasla. Vycistila som chladnicku a mikrovlnku. A potom som namalovala jeden obraz. Predtym som mesiace nemala energiu na upratovanie a podla toho to u mna aj vyzera. Teraz chcem postupne kazdy den nieco vycistit, nech to u mna zas nejak normalne vyzera. No prace je tu jak na kostole, ale tak som PN, tak mozem postupne.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 440
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Ut 4 október 2022 - 22:03

Vladimir nehnevaj sa, mas 36 a rozpravas ako keby si mal 70. Aka jesen zivota? Ja mam 44 a citim sa mlado, neznasam, ked mi niekto povie ze na to si uz stara alebo uz nemas 20. Ja som si zaumienila roznasat kazdy tyzden letaky a zrovna posledny vikend lialo. A kamos mi hovori ze ci aj v takomto pocasi budem roznasat. Hovorim, ja som robila turistiku takmer v akomkolvek pocasi, za dazda, za snezenia, za velkeho vetra, aj v -20 (ale to bol uz extrem). A on mi na to ze uz nemas 20. Ja by som vrazdila. Ja sa na 20 citim. Kondicka teraz nic moc, ale na tom sa da vzdy popracovat. Poznam zeny 60+ co bicykluju, turistikuju a kondickou schovaju do vacku hociaku dvadsiatku. To vobec nezalezi od veku. Ja chcem tiez schudnut, z liekov som pribrala 15 kil. A to roznasanie letakov na bicykli mi pride idealne, lebo aby som isla sama som leniva. Ale takto budem musiet. Pocitam s tym, ze mi to pomoze pri chudnuti. Inak otec mi povedal ked som mala 30, ze co blbnem, ze chcem zacinat s ferratami, ze na to som uz stara. Ja fakt nechapem taketo myslenie, tak mam pravo zit len ked mam 20 a potom mam uz len pomaly umierat a ist si pozriet rakvu? Inak ja ked som mala 20 tak ma zaujimali zabavy, opit sa s kamoskami, kondicku som mala taku, ze ked som sa rozhodla vyjst na 3. poschodie peso, niekolko krat som musela zastat a vydychat sa. A po 30-tke som liezla styritisicovky.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 440
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Mischelll, kimi2028, Katuska and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj St 5 október 2022 - 7:38

Ja mám 41 a cítim sa ako starec. Po zdravotnej stránke som na tom oveľa horšie ako keď som mal 20, aj radosti zo života cítim výrazne menej ako zamlada. Pre mladé ženy som vo svojom veku starý chlap. Aj ja, keď som mal 25, som sa na štyridsaťročných pozeral ako na starých.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 St 5 október 2022 - 8:47

Ja som na tom zdravotne nastastie dobre, okrem mojich psychickych problemov. Momentalne som nadopovana liekmi ktore sposobuju ze sa citim dobre, ale beriem fakt vysoke mnozstvo liekov. Ja som mala take depresie, ze som sotva bola schopna vstat a ist do sprchy. Potom do toho prisla aj psychoza, ktora ma uplne rozhadzala. Stale nie som uplne v poriadku, netrufam si soferovat auto. Ale inak mam chut so svojim zivotom nieco robit a zit inak. Citim sa ale psychicky velmi slaba a napr. vobec necitam spravy, aby ma to psychicky este viac nestresovalo a nedavalo dole. Mam svojich problemov dost, nechcem sa stresovat este aj niecim, co aj tak nedokazem ovplyvnit.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 440
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, kimi2028, Juraj and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin St 5 október 2022 - 8:59

Ja sa tiež psychicky cítim na 20, len tú kondičku mám na h0vn0 - čo ma privádza k rozhodnutiu, že dnes budem cvičiť..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 520
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Katuska, Juraj, vrana, Sweetheart and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous St 5 október 2022 - 12:25

Ahojte fórumáci,ďalší deň je tu.mám sa celkom dobre.boli sme na dlhšej prechádzke a zrána som dosť čítal.skúšal som appku na meranie krokov,no nefunguje poriadne.chystám sa čítať a poobede zas pôjdem s otcom do mesta.scrolovanie na nete nejako priliš neobľubujem,ten display predsalen viac ťahá zrak a oči.takže nemám ani veľmi info,čo je nové vo svete.inak všetko po starom.a áno,Catherin,pripadám si objektívne na 45 rokov.

Pozdravujem
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj St 5 október 2022 - 16:03

Dnes som bol na hubách. Podarilo sa mi nájsť veľké množstvo rýdzikov. Húb teraz rastie veľmi veľa, ale väčšinu z nich nepoznám. Boli aj nejaké masliaky, ale v menšom množstve. Čo ma potešilo že boli zdravé. Už sú nakrájané a sušia sa.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Katuska, vrana, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 67 z 83 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 75 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore