Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 55 z 83 Previous  1 ... 29 ... 54, 55, 56 ... 69 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Št 8 september 2022 - 15:43

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 20220611Ahojte.toto je Pajdo-môj spoločník.od včera sa nič nezmenilo v podstate,len mám ísť na rande budúci víkend.tak mi držte palce,nech to vynde.dostal som vysvetlenie,že mám ísť robiť a nevymýšľať.celkom milá ženská,dokonca som jej priblížil aj schízu a celkom ma chápe.je to až neslýchané.

Pozdravujem
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, kimi2028, Hvezdicka, Katuska, Juraj, vrana and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Pi 9 september 2022 - 18:32

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Dnešok bol viac voľnejší a urobil som si čas na seba. Prechádzky a tak. Počítalo sa mi veľmi. Dnes som nemal už žiaľ, čo pozerať, lebo som si všetko pozrel čo som chcel. Aj tých cca. 23 futbalov za 6 dní je skvelých. Už sa teším na zajtra. Budú zápasy, ale nepôjde o najvyššiu anglickú súťaž, keďže tento týždeň nebude. Nevadí. Dúfam, že náhrada bude celkom dobrá. Zajtra pôjdem pozerať asi na hádzanu do mesta. Mal som ísť na futbal s kamarátom na najvyššiu súťaž, ale zápas zrušili pre COVID. Tento týždeň je skutočne to s plánmi ťažšie, ale verím, že niečo podniknem...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Juraj, Sweetheart, Mous and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin Pi 9 september 2022 - 22:54

Vladimir napísal:dostal som vysvetlenie,že mám ísť robiť a nevymýšľať.
(Je možné, že som tvoj príspevok pochopil inak..) Vôbec sa nepoznáte a už ťa komanduje? Buď opatrný - po svete pobehuje mnoho predátorov (muži aj ženy), ktorí lovia slabšie povahy a ľudí s rôznymi psychickými problémami, aby ich mohli ovládať. winking Inak máte peknú záhradu.. it is perfect

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous So 10 september 2022 - 10:47

@Saladin.heh,nie je to take zle.ja sa zas nenecham ovladat a aj ona ma svoje tazkosti.skor mi to prislo ako pozitivna motivacia.ale dik za radu😉aj pochvalu zahradky
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj So 10 september 2022 - 16:48

Dnes som bol na hubách. Podarilo sa mi nájsť miesta na ktorých rastú. Videl som veľké množstvo masliakov, bohužiaľ väčšina z nich bola už stará a zhnitá. Tieto huby rýchlo červivejú, takže treba zbierať čo najmladšie plodnice. Domov som ich doniesol asi pätnásť kusov. Našiel som tri modráky a jeden hríb (pravdepodobne hríb smrekový), doma som však zistil že je červivý a tak som ho vyhodil. Ostatné huby som pokrájal a dal sušiť. Masliaky sú dobré, ale pri ich čistení treba stiahnuť kožku ktorá je na hornej strane klobúka, takže je s nimi viac roboty. Zatiaľ ma to baví, ak nabudúce nájdem v lese zdravé mladé masliaky, tak ich opäť nazbieram, očistím a dám sušiť.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 575
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Hvezdicka, Katuska, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Abditus So 10 september 2022 - 20:14

Ahojte. Mám sa celkom fajn. Tiež sa chystám do lesa na huby. Možno sa šťastie usmeje. Dnes konečne poriadne popršalo. S prichádzajúcou jeseňou prichádza aj stišenie sa. , chvíľkové pozastavenie sa upokojenie mysle, aj keď denný stereotyp sa nemení. Som celkovo spokojnejší, aj keď sa cítim trošku spomalený.
Abditus
Abditus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 24
Dátum registrácie : 22.06.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Tianeptin

Matej, Hvezdicka, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej Ne 11 september 2022 - 10:32

Ahojte, priatelia. Super!

Mám sa približne dobre. V uplynulom týždni sa mi veci trošku nahromadili a značne sa zvýšili požiadavky, ktoré sú na mňa kladené. Niektoré záležitosti si privolávam, samozrejme, vlastne ja sám, lebo napr. to, že pokračujem v škole, tak za to som zodpovedný ja - nikto ma do toho nenúti. Tiež niektoré moje snahy o "dokonalosť" v monitoringu a vyhodnocovaní projektu v rámci práce sú niečím, čo odo mňa vedenie možno ani nežiada, ale je to skôr vec mojej povahy a pravdepodobne aj určitej jej neurotickej črty.

V škole tým, že zmenili za chodu študijný plán, tak niektoré predmety mám zapísané také, ktoré sa podľa nového plánu mali absolvovať už v prvom ročníku. V skratke to pre mňa znamená veľký nepomer záťaže medzi semestrami - teraz v zimnom budem mať až 8 predmetov a v letnom zase iba 4. Niektoré predmety už mám vlastne absolvované a prenesené z minulého plánu. Vyšlo to teda pre mňa dosť extrémne a budem mať čo túto jeseň robiť, aby som to zvládol. Už som si aj urobil súkromný rozvrh, v rámci ktorého si stanovujem na konkrétne časové úseky určité "študijné ciele". Resp. inak povedané: Rozvrhol som si učenie a vypracovanie vecí tak, aby som to robil priebežne a čiastočne aj s predstihom. Už tento víkend dokončujem jeden projekt, ktorý mám na istý prenášaný predmet...

V práci sa veci trochu komplikujú taktiež, lebo v septembri mi pokračuje taký ten projekt novej agendy, ktorý som viac ráz spomínal a ktorý sa mi teraz rozšíril o ďalšie veci. Riešim v ňom okrem iného aj príjemky tovaru, pričom sa mi za tento týždeň navýšil ich počet oproti augustu až o 90% (z priemerných 91 na 177). Musím sa priznať, že som mával počas tohto týždňa kvôli tomu pocity stresu, nepohody a obnovili sa mi po dlhej dobe aj úzkosti. Dokonca som mal slabé chvíľky po večeroch, kedy som slzil na gauči a túžil sa z toho projektu "vyzuť". Kritické to bude asi teraz v utorok a stredu, kedy sa mi to dočasne na 2 dni rozšíri ešte podstatne viacej. Na tie dni si neplánujem ani žiadne "študijné aktivity". Som však rád, že mi veľmi pomáha ten mini-programček, čo som si na konci augusta spravil v jazyku VBA v exceli. Dosť mi veci automatizuje, odbremeňuje ma pri práci s toľkými číslami a je tam cítiť značná časová úspora najmä v takých situáciách, kedy netreba riešiť nejaké zvlášť komplikácie. To je našťastie vo väčšine prípadov.

Kombinácia takto nastavenej práce plus vyhrotený semester, ktorý už pravdepodobne až do štátnic žiadny nebude takto nahustený, znamená pre mňa, že sa musím naozaj dobre v mysli nastaviť a spracovať si v hlave priority. V mnohom to už tak aj mám, ale predsa len sa toho nakopilo o trošku viac, než som čakal...  Embarassed

Subjektívne mám pocit, že v auguste som sa cítil akoby viac nabudený, viac proaktívny a optimistický. Teraz po uplynutí tohto týždňa zaznamenávam u seba únavu, tendenciu k pasivite. Akoby mi nejaká vlna sínusoidy zišla akurát teraz dolu. Ale možno to je len tým, že som nabral toho náhle veľa a musím si na to navyknúť, ohrkať sa. Dávať si pozor na spánok, večierku, rozcvičky, meditácie. Hlavne ten spánok, lebo mám už tisíckrát odskúšané, že keď ponocujem, lebo sa v daný večer zrovna cítim proaktívne a chcem využiť na povinnosti tú vtedajšiu chuť a náladu, tak na druhý, tretí deň sa mi všetko zosype do pasivity, lemravosti, z ktorej sa viem pozviechať potom ledva až za 2-3 po sebe idúce noci normálneho spánku. To je enormná neefektivita pre mňa, ktorej sa nevyrovná to, čo získam tým prvotným ponocovaním. sad and unhappy

Na záver svojho zverenia sa chcem vyjadriť optimizmus a vôľu to všetko zvládnuť. Idem do toho. Budú to 4 neľahké mesiace, ale ako sa v jednej pesničke spieva - ono sa to poddá. jumping

Ďakujem Vám za prečítanie, kamaráti. Želám Vám všetko dobré, držte sa!  community together

S úctou
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Hvezdicka, Katuska, Juraj, Sweetheart, Anonym woman, Mous and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mischelll Ne 11 september 2022 - 17:23

Ahojte Wink

tak ako sa mám?...hmm dobre aj po včerajšej oslave....bolo tam najmenej 50 ludi a zda sa ze som to ustala v celku dobre....aj ked spanok nic moc....ale vyspim sa zajtra....

Matej - ja som si od tretieho ročnika spievala pesnicku ... To zvládnem, to zvládnem svoj silný strom niekde najdem....Pár dní zvládnem A nezostanem na dne Viem, že pár dní zvládnem A všetko povolí...vtedy to bolo tak trocha hitom....a tak som s tým prežila tažke chvile v škole... lol!

Jo novinky, ani tak moc nic len že segra je doma....a aj ked jej prichod bol v pohode....teraz sme sa kus pohadali...je to teda neprijemne....a za chvílu cestujem do mesta.....tak to uz ani neriešim...inak priatel aj dnes sa chce stretnut tak si myslim, že celkom je to dobre....

Prajem krásny zvyšok víkendu community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, Hvezdicka, vrana, Anonym woman and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  dzuli08 Ne 11 september 2022 - 17:58

Ahojte,
ja sa mám v podstate aj dobre, no trápia ma isté veci týkajúce sa vzťahov doma. Medzi rodičmi to fest škrípe už aj tuším čo za tým bude.....ale tak nejdem tu o tom písať, je to na dlhšie a ešte úplne pravda nevyplávala na povrch, tak len čakám.....je to ale smutné, no určite nie ojedinelé. Každopádne sklamanie.
Začal sa nám nový šk.rok, tak len dúfam že ho zvládnem bez väčšej ujmy Very Happy Zatiaľ to nejak ide, ale ešte nie je ani poriadny rozvrh a tak. Koncom septembra idem na stretávku z gympla. Ešte som nebola ani na jednej. Som zvedavá, ale mám aj zmiešané pocity. Nemám veľmi sa čím chváliť, no tak uvidím. Ale aspoň sa podozvedám niečo o bývalých spolužiakoch. Moje najbližšie spolužiačky tam ale nebudú, čo ma mrzí, ale snáď to dobre dopadne. Chcú ísť aj pozrieť do školy, ale to ja nebudem stíhať lebo v piatok môžem vycestovať jedine po práci. Mám kúsok obavy z toho, ako tam budem vystupovať a vyzerať.....možno si s niektorými nebudem mať ani čo povedať. Ale tak zas dlho sme sa nevideli, čiže témy by sa mali nájsť.
Inak nemám nejaké novinky, možno len to že sa zabývavám v novom podnájme, ale to som už tuším spomínala minule. Bývam teraz sama v 1-izb. Nájom je des ale byt je veľmi pekný prerobený, síce bez balkóna. (aspoň menej fajčím Smile )
Tak sa majte pekne, pozdravujem a držte sa ! Wink welcome or bye

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Hvezdicka, Juraj, vrana, Anonym woman, Mous, Abditus and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ne 11 september 2022 - 19:37

Ahojte kamaráti, mal by som sa aj celkom dobre, ale je tu jedno ale, a to že som vcelku lenivý. Nedokážem sa už ani prinútiť ku niečomu zmysluplnému. Musím sa vždy niečo premáhať, aby som urobil aspoň nejaké to minimum. Napr. nechce sa mi chodiť na prechádzky, ale premôžem sa a idem. Včera sa mi nechcelo na tú hádzanú vôbec ísť, ale dal som to nejako. Je to takto so všetkým. Neviem, či je to už normálne alebo nie. Pravdepodobne asi nie. Počítajú sa mi aspoň tie futbaly v notebooku. Tie môžem pozerať celý deň. To je v súčasnosti jediné. Chcel by som zajtra pozrieť max. 3-4 futbalové zápasy, a tiež povenovať sa trochu šachu. To len tak ľahko s tým šachom 30-60 minút denne. Príde totiž aj liga a chcel by som byť na ňu dobre pripravený. Uvidím, ako mi pôjdú tieto vecí. Tiež nie som ani v najlepšom fyzickom stave. Zvykne ma pobolievať koleno pri chôdzi a neviem, že čo s tým. Nechcem vynechávať futbaly s kamarátmi, tak chodím aj so sebazaprením… Prejdem 3 km, potom futbal. V hale je to už bez problémov. Behať môžem...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Ne 11 september 2022 - 20:25

@dzuli08, ja som sa na tému stretáviek zo školy rozprával s priateľom, ktorý je odo mňa starší o dvadsať rokov a on povedal že keď bol na jednej stretávke, tak všetci tam boli rovnakí ako v škole. Toto prispelo k tomu že keď som mal ísť ja, tak som nešiel. Bullies zostávajú bullies a predstava že budú stále ako boli keď mi v škole ubližovali a nebudú mať žiadne výčitky sa mi bridila a nemal som chuť sa stretnúť s takými ľuďmi. Neskôr som sa o tom rozprával s jedným spolužiakom, ktorý na tej stretávke bol a on povedal že tí čo tam boli sa nezmenili a tí čo sa zmenili neprišli.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 575
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Mous and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Abditus Ne 11 september 2022 - 20:54

Priznám sa, že ani ja som nebol ani na jednej stretavke zo školy a to som ju skončil pred 15 rokmi. Vlastne neviem o čom by som sa s nimi bavil. Ľudský charakter sa nemení. Stretavky vraj bývajú len o vychvalovani sa a keďže nie som ani podnikateľ, ani vysokoškolsky vzdelaný, a nemám ani vlastnú rodinu, nevedel by som vcítiť do situácie.
Abditus
Abditus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 24
Dátum registrácie : 22.06.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Tianeptin

Matej, Juraj, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 55 z 83 Previous  1 ... 29 ... 54, 55, 56 ... 69 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore