Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 56 z 83 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 69 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Ne 11 september 2022 - 21:30

@Juraj,@dzuli08,@Abditus, tiež už nechodím na stretávky.my sme mali také z gympla raz ročne.tam som chodieval a sedel tam ticho ako puk-tí ľudia boli dosť hnusní,aj tak sa nás veľa nestretávalo.ja mám dosť,keď niekoho stretnem kdesi na ulici či v podniku.každý z gympla musel byť niekto aj sa mi vysmievali niektorí.celkovo ma druhí ľudia štvú v podstate,nebaví ma to.príde mi to vždy nasilu,z mojej strany určite.nechce sa mi pretvarovať už.na výške to bolo lepšie,no na stretávke som nebol,ani neviem kedy bola.bolo pár plnohodnotných kamarátstiev,no na gympli z inej triedy.na výške nebolo čas na posmešky,tam boli tí ľudia zrelší.no napriek tomu,že na roky výšky spomínam rád,na stretávku by som nešiel
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 871
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Po 12 september 2022 - 7:56

Ja som bol na jednej stretávke a bolo veľmi fajn. Nie je pravda, že ľudia sa nemenia. Boli iní, ako na strednej. Taký vyzretí. Hoci to je tým, že všetko vysokoškoláci... Vysoká škola zmení ľudí. Nechcel by som ísť už tam, predsa len ja sa nemám čím chváliť... Neviem no, či by som tam zapadol. Aj keď s tromi spolužiakmi sa stretávam a je to v pohode, ale iné je absolvovať tie stretnutia absolventov. Tam by som tiež nešiel. Keby som bol zdravý tak zúčastnil by som sa....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Po 12 september 2022 - 18:05

Ahojte, som tu nova. Rada by som spoznala nejakych ludi s podobnou diagnozou, aspon takto na pisanie, ale neviem ci je tu niekto aj v mojom veku, mam skoro 44. Teraz som mala prvy krat psychozu, predtym "len" depresie a socialnu uzkost. Zijem v Nemecku a momentalne tu navstevujem denny stacionar. Mala som tu strasne vela stresov v poslednej dobe a to sa velmi negativne podpisalo na mojom psychickom zdravi, az som z toho dostala psychozu, konkretne bludy. Oficialnu diagnozu mam tazka depresia s psychozou ale jedna lekarka sa vyjadrila, ze asi mam schizu, len si nie je ista. Tak to som potom revala a mala chut sa zabit. Dosla ma utesovat sestricka ze preco sa tej diagnozy tak bojim, ze aj s tym mozem dobre zit, ze dnes sa to da vcelku liecit a udrziavat. V kazdom pripade nech je to cokolvek, musim si davat pozor na stres, aby som zas nedostala psychozu. To som bola presvedcena ze moj sused mi do mojho bytu instaloval kamery aby ma mohol sledovat a chodi mi sem poskodzovat veci. Chcela som spavat s nozom pri posteli. Z toho som uz vonku ale stale nie som v poriadku. Je to 3 tyzdne odkedy ten tazky atak zacal. Ako keby som mala poskodeny mozog. Furt nieco niekde zabudnem, ale x krat denne. Niekedy si neviem spomenut co sa dialo v urcitom case ten den. Dokonca som u mna v kabelke objavila cudzie slnecne okuliare a vobec neviem ako som k nim dosla. A moje som nemala. Odvtedy nesoferujem, neverim si, mam pocit, ze mam salat v hlave. Neviem sa sustredit, vsetko zabudnem. Mal toto niekto z vas, co to je. Zbavim sa toho niekedy. Beriem Risperidon antipsychotikum uz 2 tyzdne aj kusok. Vdaka.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Po 12 september 2022 - 18:38

Este by som dodala, mnou strasne otriaslo ze uz nemozem verit ani sama sebe, svojej mysli, zmyslom. Stale pochybujem a ked nieco vidim ci zazivam, pytam sa sama seba, ci je to skutocne alebo je to vyplod mojej chorej mysle. Vtlkala som si do hlavy, ze si zas musim verit. Ok, mala som jednu psychozu, yo neznamena ze si nemozem verit. A potom bum, v mojej kabelke najdem cudzie okuliare. A hovorim si, ze asi som uz uplny blazon.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Po 12 september 2022 - 18:50

@Catherin4 ahoj,vitaj tu u nás.tešíme sa novým členom.sú tu aj v tvojej vekovej skupine.pocity a dojmy,ktoré opisuješ,sú mi známe.antipsychotiká by ti mali pomôcť pristať opäť na zemi a budeš sa potom lepšie orientovať,čo je zdravé a čo nie,mali by pomôcť k vyhodnocovaniu reality,ako to bolo približne pred chorobou.myslím si,že dva týždne je ešte krátka doba,aby bolo všetko v poriadku.okuliare sa ti tam možno dostali nedopatrením.držím palce
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 871
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana Po 12 september 2022 - 18:54

Ahoj @Catherin4

Na psychózy doporučujem knižky od Eckhart Tolle, od oSHo, od Don Miguel Ruiz, od Michael Newton, od Kurt Tepperwein, od Mantak Chia, od Dr. Joseph Murphy, Louise Hay , Carl Gustáv Jung, Sigmund Freud a mnohé ďalšie.

Čítaj motiváciu a sebarozvoj, náboženstvo a ezoteriku, spoločenské vedy, medicínu, zdravie a životný štýl a pod...

Tie ti prešteluju myseľ tak, že budeš o nich celoživotne filozofovať. Psychózy tak upadnú do bývalej prítomnosti. Nebudeš si robiť starosti.

Ja čítam knižky od leta 2018 a pretransformovali mi myseľ od psychóz, bludov, halucinácií a velikašstva, k pekným a múdrim myšlienkam. Tak isto mi knižky dopomohli poraziť, usmrtiť a popraviť Insomniu (nespavosť).

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Po 12 september 2022 - 19:21

Dakujem za privitanie a povzbudive slova. A vy to mate ako, ako s tym zijete? Pravdupovediac, ja som si uz stiahla 2 e-knihy o schize od Jarolimka. A ked som si ich pridavala do kosika skoro som revala, pretoze som najskor musela presunut asi 12 knih co som mala v kosiku do wishlistu. A to boli knihy o historii co rada citam a teraz mi to pripadalo, ze moj predosly zivot skoncil, ze uz nikdy nic nebude take ako predtym. Teraz mam pocit, ze som si skutocne nevazila moj zivot predtym, ze hoc som mala depresie a uzkosti, aspon som mohla verit sama sebe a bola som normalna.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

dzuli08 and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana Po 12 september 2022 - 19:28

Tu je moja kauza, ale je to na dlhé čítanie, a mnohé veci by Som v nej pomenil a doplnil. Opisujem v nej môj život so schizou, psychózami, bludmi, halucináciami a velikašstvom.

https://www.schizoforum.net/t840-topic

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Po 12 september 2022 - 21:09

Caute.ja len v kratkosti.je sice len pondelok,no mne sa zda ze z toho rande nic nebude.ono to funguje tak,ze zenskym na zoznamky pise vela muzskych.takze v podstate si uz ani nepiseme s dotycnou:Diba co sa mi postazovala,kolko vela chlapov jej pise a ze to musi filtrovat.divna doba toto:D

Bol som sa prejst so psom na Jezibabej skale a trochu som cital.bolo treba aj pokosit,z toho sa celkom tesim-aj noha ma teraz menej bolela.
Pozdravujem
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 871
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ut 13 september 2022 - 5:50

Ahoj @Catherin4, hlavne ničoho sa teraz neboj a dobre bude. Ja mám veľmi ťažkú schizofréniu a mám poslednú šancu. Hodlám ju využiť najlepšie ako viem. U mňa boli aj 2 hospitalizácie. Mám problémy, som až na invalidnom dôchodku, ale snažím sa byť OK. Práve tá posudková komisia ma nabudila, aby som makal na sebe a nepozerali na mňa ľudia divne... Mám radosť z toho. Síce práca nehrozí, ale aj bez práce môže byť dobrý život. Môžem sa venovať samému sebe a pracovať na tom, aby sa mi nezhoršovalo to... Základ je brať lieky, ktoré si dostala a bude to výborné. Ja mám tiež už poriadne zničenú hlavu. Ani za 6 rokov sa nedalo nič do poriadku. Negatívne príznaky sú stále a zle sa sústredím i naďalej. Osobne dokážem sa sústrediť na niečo tak 30 minút, keď je dobrý deň tak 45 minút. Ja mám verných kamarátov a ide to celkom dobre s nimi.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Ut 13 september 2022 - 14:28

Toto som dnes našiel v lese.
Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 P9130810
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 565
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, dzuli08, Katuska, vrana, kiralyos, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Ut 13 september 2022 - 17:47

Kimi2028: Diki za tvoju spravu, zelam ti vsetko dobre, aby sa to zlepsilo. U mna je to teraz tak, naladu mam vcelku dobru, som ciastocne spolocenska, ale mam pocit, ze som uplne sprosta a moj mozog nefunguje. Tak kde som, v stacionari su vacsinou depresie a socialne uzkosti, neviem ci tam je aj niekto iny so psychozou. Ja som tam dosla tiez s depresiou a dlhodobym stresom, bola som tam tyzden, ked sa u mna vyvinula tazka psychoza. Celasom sa triasla, bola som napata, nedokazala s nikym komunikovat a psychologicke som rozpravala, ze sused (maly a stary dedo) ku mne na balkon lezie po rebriku ked nie som doma aby mi znicil veci. Nasla som saty, ktore mali diery, bola som si ista, ze to vystrihal dedo, ze chce, aby som si o sebe zacala mysliet ze som blazon. Az neskor som pochopila, ze blazon skutocne som, ale bolo to strasne bolestive postupne precitnutie. Tie diery urcite vyzrali mole, skutocne ich doma mam. Ale v tom stave som nachadzala same veci doma, co mi spravil dedo, napr. ze hrncek bol polozeny na balkone na stole a ja som si nepamatala ze by som ho tam dala. Bola som si ista, ze mi sem dal kamery aby ma sledoval. Hoci som ziadne nenasla, furt som ich hladala. Ta psychoza ale nevznikla z nicoho nic, ten dedek je tu spravca a skutocne sa ma snazi dostat z domu. Tu v Nemecku je vela fasistov a osamela zena co je tu bez rodiny je lahky ciel. On tlacil na moju najomkynu aby mi dala vypoved a ona to skutocne urobila. Len ja som bola za pravnikom a ten jej poslal list a mne povedal, ze sa vystahovat nemusim. Podnajomnik je tu chraneny zakonom, nemozu ho vyhodit len tak, ak na to nie je vazny dovod. Len ten dedek mi zacal poskodzovat auto co mam zaparkovane v spolocnej garazi. Nemozem mu to zatial dokazat. Toto vsetko je pravda, a na to sa nabalila moja psychoza. Mam jedno stastie, ze som uz bola na psychiatrii a zachytili to včas. Aj ked prve dva lieky som vyhodila, ja predsa nie som ziaden blazon a zrutila som sa z toho, ze mi neveria. Potom som sa zacala liecit. Strasne mi skakala nalada a stav, z tazkej depresie do manie. To sa uz upravilo. Teraz sa citim naladou stabilizovane, len mi jaksi nefunguje dobre mozog. Vkuse nieco niekde zabudnem, stratim, netusim co som kde nechala. Prip. zas v pripade tych okuliarov sa mi v taske objavili nejake cudzie. Jedine co ma napadá, ja som bola v piatok u jedneho kamosa, sedeli sme na terase, ze tam mozno na stole nejake boli a ja som ich omylom schmatla a svoje tam nechala. Psychologicka mi hovori, ze sa mu mam ozvat a vyjasnit si to. Ze mi potom aj bude lepsie ked sa to vyjasni. Ale mne je to strasne trapne a bojim sa, ze zisti, ze som uplny blazon. Tie cudzie okuliare som vcera este aj stratila, netusim ako a kde. A dnes sa objavili pred kanclom polozene, niekto ich zrejme nasiel a vylozil tam. Ale ja som vcera prehladala miesta kde som bola a nenasla ich. Ja netusim kto ich kde nasiel. Citim sa jak mentalne postihnuta. Dufam, ze sa zas dam dokopy, lebo toto je nieco strasne. Tebe zelam vela sil a bojuj.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 56 z 83 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 69 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore