Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 28 z 85 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 56 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth Pi 14 august 2020 - 10:43

Vcera som mal po 2 rokoch rande. Este som zda sa nevysiel z cviku Smile
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Hvezdicka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kaa Pi 14 august 2020 - 19:08

Ahojte, minulý týždeň u nás mini Grape aka Park duševného pokoja (aké výstižné Wink ), 3 dni/top slovenská scéna, top som si užil. Konečne festy aj u nás začínajú vyzerať, výborný street food, market shoppy, naozaj na úrovni, aj keď to bolo vlastne mini. No a konečne krásne letné počasko, takže veľa času pri vode, dal som už asi 5 knižiek. A mám skoro doskladaný nový bike, takže na to ešte len čakám a ospravedlňujem sám seba, že chodím radšej k vode, ako si poriadne zamakať Very Happy Veľa slnka a síl želám.

_________________
Before the dawn, I hear you whisper In your sleep "Don't let the morning take him".
Outside the birds begin to call As if to summon up my leaving.
kaa
kaa
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 69
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 30.06.2020
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Hvezdicka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Pi 14 august 2020 - 20:35

Ahoj Neti! Tentoraz Ti ďakujem za pekný príspevok. Čo sa týka postreku ovocných stromčekov, u nás na menšom sade pestujeme výlučne bez chémie, až na vápnenie kmeňov. Je to jednoducho bio ovocie. Aj pre zeleninu šetríme pôdu, hoci sme dali,pred rokom, ako hnojivo ovčí odležaný trus od suseda.

Ahojte! U mňa celkom fajn. Rovnako ako doteraz, drobnosti sú OK. Keď je otáznejšie, zvyknem dať polku tbl. antipsychotika predpísaného MUDr. Myslím, že to zvládam primerane a v medziach normality. Veľmi vám prajem krásny piatok aj víkend, držte sa!

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

kimi2028, Hvezdicka and Neti like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 So 15 august 2020 - 18:41

Ahojte, tak ja som dnes co to porobila doma (navarila, povysavala, pokosila). Chcela som ist teraz vecer kolo šiestej do mesta, ale taky mordor dosiel jak vyšitý... Este stale prší a hrmi atd. Aj som sa uz obliekla, bola vychystana ze to risknem na dolnu zastávku a veru dobre, ze ma osvietilo a nesla som bo by som zmokla jak sliepka. Inak nemam ziadne plany na zajtra ani. Akurát bud. týždeň sa stahujem do podnajmu, kľúče uz mam. A tak uvidím, co zajtrajší den prinesie, mozno znova zrážky 😀
Neti, ten link co si dal, ze ako si vyzeral ma pobavil, diky. Z akeho filmu to je hláška prosim ta? Mam rada ceske filmy 🙂
Prajem este pekny pohodovy večer.... Bez roznych nepriaznivych stavov na duši 😉

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 So 15 august 2020 - 18:47

Aha diky, videla som od neho Vratne lahve....

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 15 august 2020 - 20:26

Zdravím.

Dnešný deň mi ubehol rýchlo. Napodiv. Hrame karty. Bol na návšteve otec, boli sme sa prejsť mestom. Bol som trochu vztahovacny. Všetko, co hovorili okoloidúci, som si bral na seba, akoby hovorili o mne. Bolo sme na terase pri kaviarni. Rozprával som veľmi potichu, lebo som sa bál, ze by nás niekto mohol počúvať. Kúpil som si zápisník, budem doň písať moje zážitky, pocity a tak.

Včera bola zasa matka. Je to velmi príjemné, ked vidim niekoho blizkeho.

Včera sa mi podarilo prečítať 60 stranovu knihu, ktorú mi dala psychologička. Je pisana ľahkou formou pre ľudí trpiacich psychozou. V pondelok sa o nej máme porozprávať. S knihami to je u mňa teraz bieda. Neviem sa sústrediť. Mysľou som stále niekde inde.

Rozmýšľam dosť nad svojim životom. Toľko odborníkov povedalo, ze Tom je blud. Tak asi to tak bude. Možno naozaj trpim psychozou. Aj keď sa mi ťažko prijíma, ze by som sa v tak zásadnej veci mýlil.

Budú ma tu držať ešte týždeň a pár dní. Pomaly začínam odcitavat dni. Nechce sa mi tu byt.

Prajem ešte pekný večer.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ne 16 august 2020 - 9:45

Ahojte.

Dlhšie som nič nepísal o sebe, asi 3 týždne. Skúsim sa trošku s Vami podeliť, ako mi idú dni. Embarassed

Prežívam v istom zmysle komplikované obdobie. Možno sa mám vlastne aj dobre, len si možno niektoré pozitívne emócie akoby neviem užiť, pripustiť. Už nejaký čas, asi od polky júla, si vediem viaceré denníky, líšiace sa svojím zameraním. Mám trebárs cvičebný denník, kde píšem každý deň, čo som odcvičil. V stravovacom som si obnovil zápisky svojich jedál (kJ ale iba zvykovo odhadujem, nevyhľadávam si tieto údaje nejak cielene). V "denníku vzdelávania" si zapisujem, koľko strán takej a onakej knihy som v daný deň prečítal, prípadne, čo som sa učil. Čítam asi 1 knihu týždenne priemerne. Učievam sa hlavne angličtinu a informatiku (z nej sa učím programovať v céčku podľa materiálov z minulého zimného semestra a najnovšie si robím online kurz "Excel pre pokročilých"). V rámci programovacích cvičení som naďalej na úrovni "trošku skúsenejšieho začiatočníka". Embarassed Nič svetaborné nekódujem, len bežné, často aritmeticko-výpočtové miniprogramíky, púšťané cez príkazovú konzolu. Mám aj "kresťanský" denník, a potom ešte "denník pozitívnych vecí". V ňom si píšem, čo pozitívne som zažil alebo urobil v daný deň.

Evidujem si už niekoľko týždňov dni, keď som prežíval krízu. V rôznom zmysle slova, najčastejšie že som bol v depresii a nefungovali mi moje zvyky, teda že som necvičil, nečítal, neučil sa, cítil sa pod psa, demotivovaný, unavený, malomyseľný a podobne. Zistil som na ploche tohto obdobia, že na 7 dní pripadajú priemerne u mňa 2 dni krízy. Približne 5 dní sa mávam vcelku dobre a fungujem, a 2 dni som duševne k.o. a nefungujem vôbec. Boli už aj 3 dni krízy a 4 dni ok, ale tiež aj iba 1 deň krízy a 6 dní ok. Skrátka v priemere sa tretinu svojich dní mám veľmi zle a 2 tretiny sa mám približne v poriadku, funkčne. Toto poznanie mi tvorí kľúčovú útechu v čase, keď som zrovna v kríze. Viem, že to proste prejde a že s takýmto návratom kríz treba rátať. A že nie sú väčšinu času. V čase krízy sa snažím cítiť so sebou súcit a nevyčítať si svoju vtedajšiu totálnu pasivitu a nechuť.

Okrem uvedeného často meditujem, kedy sa koncentrujem na hlbšie, bránicové dýchanie. A snažím sa robiť odstup od svojej mysle, pozorovať ju. Veľmi mi to pomáha. Vcelku sa dá zhrnúť, že si v súčasnosti žijem veľmi "introvertne". Pomerne málo komunikujem. S ľuďmi som len v práci, kde veci prebiehajú zatiaľ naďalej celkom ok, agenda ma baví. Po práci sa ale ponáhľam späť do svojho minibytíku do samoty. Dosť zápasím s nízkym sebavedomím a hanbím sa pred ľuďmi. Pociťujem rôzne strachy. Cítim sa dosť uzavretý. Ako vidno, moje aktivity si určujem také, že pri nich nefigurujú iní ľudia. Aj ma to mrzí a necítim to ako zrovna super životný štýl, ale pred ľuďmi som často roztrasený, neistý a hanblivý. Aj evidujem, že sa mi zhoršilo červenanie a kompulzívne dotýkanie sa tváre.

Lieky beriem, plus z doplnkov multivitamín GS Forte, betakarotén, vitamín D3 a omega-3. Naďalej je mojou dôležitou životnou barličkou kofeín v rôznych podobách.

Známku by som dal za uplynulé obdobie asi 2.

Ďakujem za možnosť zveriť sa Vám. Želám Vám, priatelia, všetko dobré, hojne zdravia a pokoja v duši.  giving a hug

S úctou
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 28 z 85 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 56 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore