Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 29 z 85 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 57 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth Ne 16 august 2020 - 10:30

Iacobus napísal:Toľko odborníkov povedalo, ze Tom je blud.
it is perfect
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 195
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 29 Empty What´s up?

Odoslať  Ally Ne 16 august 2020 - 11:02

Ahojte, tak sa podelím o moje dni. Niektoré boli v celku super, ale hlavne posledné dva dni a včerajšok bol naozaj od veci.
Mali sme rodinnú oslavu a dala som si alkohol. Prišla som večer o pol desiatej domov a rozmýšľala, aký je môj život od veci, aká som osamelá, a že vlastne nikomu na mne naozaj nezáleží. Ale kto odohnal od seba všetkých ľudí? Len ja... Myslím, že môj hlavný problém je osamelosť a s tým súvisia aj príznaky úzkosti, prehnaného sebapozorovania a pocit menejcennosti, neúplnosti, nenaplnenosti.
Pred koronou som sa rozišla s priateľom. Bolo to super obdobie, veľa sme cestovali, zabávali sa, všetky aktivity, ktoré sme robili cez deň. Do toho bola situácia ešte v pohode, chodila som riadne do práce, žiaden strach z vírusu ešte nedominoval.

Počas korony sa všetko zmenilo. S priateľom som sa rozišla - bol z inej časti SR, čiže naše vzťahy boli cez týždeň zo 7 dní sme sa videli 3.
Prišla korona a už sme sa nevideli vôbec. Ale korona nebol hlavný problém. Ostala som teda bez priateľa, ktorého som naozaj ľúbila, zrazu zavretá doma na home office, bez sociálnych kontaktov. A prišli tie stavy úzkosti, osamelosti, nezmyslu života.

Rozmýšľala som aj nad tým, že či by to nebolo dobré celé ukončiť, ale ad 1), nemám na to gule, ad 2) rodičov by to položilo, ad 3) myslím, že by to bol výkrik do tmy, aha tu som a nevšímali ste si ma. A to je veľmi sebecké.

Čiže som sama, občasný kontakt s rodinou, pravidelnejší s rodičmi. Do práce chodím polku mesiaca, zvyšok doma home office, dovolenka, prekážky v práci. Priatelia 0 bodov, nič. Myslím, že ja by som išla do nemocnice hlavne kvôli tomu, aby som nebola sama Smile
Keď potrebujem ísť medzi ľudí nakupujem - nie žeby mi to bolo treba, ale jednoducho potrebujem ten kontakt s ľuďmi.
Jaj dopekla a ja som bola niekedy tak spoločenský človek, obklopený priateľmi, kamarátmi a známymi...
A kde som dnes? Takmer 40tnička, slobodná, bezdetná, sediaca doma a pozerajúca filmy na Netflixe. To som dopadla. Ani mačku si nemôžem kúpiť ako typická stará dievka, som alergická na mačacie a psie chlpy. Nejako ten môj život beží ako v zlom Tarantinovom filme...

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, kimi2028, Iacobus and kaa like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ne 16 august 2020 - 11:54

Milá @Ally,
Niekde som čítal článok od nejakej psychiatricky, tak sa mi zdá. Písalo sa v ňom, ze samovrahovia sú sebecki. Takže presne ako pises, je to sebecke voči rodine, priateľom. Mysli na to stále. Teraz som hospitalizovany a pacientom, ktori sa pokusili o samovrazdu, som hovoril, ze to bolo sebecke. V snahe odradit ich od pripadnych buducich pokusov. Nestretol som sa s pochopenim. Vraj to nie je pravda, odkazujuc na to, ze aj ja som sa pokusil o samovrazdu. Tak som len povedal, ze ano, bolo to tiez sebecke. Nevysvetloval som, ze ma k tomu donútil Tom. A vlastne písal som, ze Tom je blud. Takže asi ma k tomu viedli halucinacie. Každopádne, ani jednu z tých dvoch možností pacienti nemusia vediet.
Rád by som ta nejako podporil, ale sám nemam priatelov. Som introvert, ale dosť sa mi to aj páči.
Pozdravujem.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

kaa likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ne 16 august 2020 - 17:11

Ahoj @Matej,

Som rad, ze si sa rozhodol po tak dlhom čase zveriť sa nám.

Chcel by som ta nejako podporiť, poprípade poradiť ti. Ale ja nie som dobrý v podporovani ľudí v trapeniach. Vždy sa snažím, a napokon to je často kontraproduktívne.

Veľmi ta chvalim za denníky. Aj ja rád píšem denníky. A palec hore máš aj za učenie sa anglictiny a programovanie. Tiež som pred istým časom začal čítať anglické texty, aby som sa zdokonaloval v cudzom jazyku. Keď sa vrátim domov, budem v tom pokračovať.

Pozdravujem a prajem veľa zdaru v živote. Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Mischelll Po 17 august 2020 - 13:02

Ahojte Wink

paradoxne ja Vám píšem vtedy ked riešim zuby aj teraz je to tak...respektive zubára....dnes som objednana na vybrusenie dvoch zubou ale az po obede....este mi nikdy nebrusil zubar zuby tak sa dost bojím...ale od kamošky viem ze ju to nebolelo...po pravde mne tam ani nema velmi co vybrusit...kedze mi dve zuby chybaju a ze cez ne ma ist mostik....co je horšie neviem ci cez 3 zuby nepojde mostik...kedze dlho liečeny a blombovany zub len pred 2 tyzdnami tak plomba sa rozbila...atd...už som po brusení mam injekciu tak zatial pohoda....a čo ešte take spomenut no dnes mam volno a sa s toho teším....s priatelom som sa rozisla este minuly tyžden...bola som na rande a nič....ale hladam dalej....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 17 august 2020 - 20:09

Ahoj @ally hm... Very Happy Ty máš aspoň robotu, ja nemám absolútne nič a musím si užívať invalidný dôchodok. Mám aj pár kamarátov, snažím sa chodiť hrať aspoň futbal. Po futbale ísť si s nimi niekam posedieť. To je také moje celé sociálne vyžitie. Aj keď chodím raz týždenne aj na stacionár. Tam je to už taká rutina. Moc to nebaví tam Wink Zatiaľ nechodia ľudia, na ktorých som si už zvykol. Rozmýšľal som, či by som v posilke neoslovil nejaké kočky, ale neviem nemám, zatiaľ nemám na to gule. Možno keď tých kíl budem mať menej, ale to sa načakám. Kedy z macka sa stane krásny chlap a nie spuchľák spucnutý. Crying or Very sad Nevadí tak si krátim čas pri šachu a nateraz mi to stačí. Chcel by som ísť v septembri na turnaj....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ut 18 august 2020 - 11:50

Romain Rolland napísal:Ak človek myslí, prestáva žiť...

Priveľa som rozmýšľal a takmer som sa z toho zbláznil. Premýšľanie je dobrá vec, no niekdy to treba vedieť zastaviť. Ja som v svojich myšlienkach riešil stále Toma, nevedel som sa od nich odpútať. Pomaly sa učím, ako prestať.

To je moja rada pre vás všetkých, neriešte priveľmi svoj život. Nechajte ho plynúť. Nech ide tak, ako má ísť. A poprípade si užite, čo sa užiť dá. Viem, mnohí chceme lepší život, zmeniť jeho smerovanie. Ale sme postihnutí chorobou, ktorá zabezpečuje, že náš život sa v základoch v zásade nezmení.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  EnaXnaY St 19 august 2020 - 18:17

Dnes sa mám na tri bodky, chce sa mi NIČ Wink

Prosil som ICH, aby ma vypli, ale nechcú ma vypočuť Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 29 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1072
Reputácia Reputácia : 164
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth St 19 august 2020 - 19:13

Iacobus napísal:
Romain Rolland napísal:Ak človek myslí, prestáva žiť...

Priveľa som rozmýšľal a takmer som sa z toho zbláznil. 
sorry,ale EKT by si nedostaval,ak by si sa len skoro zblaznil..nemyslim to v zlom
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 195
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Št 20 august 2020 - 6:29

@relouth,

Asi máš pravdu. Prvým krokom v liečbe je priznať si to, nie?

Inak ECT už nedostavam, odmietol som to a konečne ma brali na vedomie. Keď sa to primarka dozvedela, spustila na mňa prednášku, aká je to úžasná metóda...

Chcel som ísť domov. Na reverz. Lekárka ma nepustí. Jednoducho to zamietla. Tak som jej povedal, ze upiera moje práva, lebo ma zdržuje v nemocnici zákonne. Žiadal som ju, aby zavolala sudcu, ktorý by mal rozhodnúť o nedobrovolnej hospitalizácii. Ani v tom mi nevyhovela. Trvala na svojom.

No rozhodol som sa, ze nebudem robiť problémy a ostanem, pokiaľ ma neprepustia riadne.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth Št 20 august 2020 - 12:32

Posledne letne dni ? Leto bude este 2 mesiace
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 195
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 29 z 85 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 57 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore