Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 56 z 85 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 70 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Suspiria So 12 december 2020 - 17:53

@Iacobus
Asi chapes, ze nebudem pozerat forum 2 roky alebo neviem kolko som tu nebol dozadu.
Asi menej.
Ako sa teda mas? Co ta tesi v zivote a co ta naopak sere?
Co ta motivuje do buducnosti, co by si chcel dosiahnut?
Skolu neviem si uz asi dokoncil, ci?
Suspiria
Suspiria
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 9
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 12.12.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 12 december 2020 - 18:35

@Suspiria,

Neviem, ako dlho si tu nebol. Ale veľmi dlho. Komu by sa toľko chcelo čítať?

Dakujem za opytanie. Ja sa mám celkovo dost dobre už niekoľko mesiacov, v podstate od poslednej hosp, ktorá bola v auguste.
Co ma teší? Ja neviem. Asi nič. Nemám zmysel života. Napriek tomu sa snažím tešiť sa z drobností. Napr. Teraz čítam jednu skvelú knihu. Začal som maľovať. A tak.

Chcel by som dosiahnuť, 3. stupeň vs. Uvidím, či sa zadari. Zatiaľ musím zvládnuť štátnice, ktoré mám v januári. Čiže veľa sa učím.

Motiváciu zrejme nejaku mám, inak by som to nechcel dosiahnuť. Ale sám neviem, čo presne to je, kedze vravím, ze zmysel života nevidím v ničom.

Ako ty? Existuje zmysel života? Záujmy, záľuby?
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, Dušan and Suspiria like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  anjelik So 12 december 2020 - 19:47

Ori : )
Ahojte, ja sa tak hanbím. Viete keď ma sem niekto dotiahne, tak Ori.
Kubko mi spomínal že ste nás dlho nepíšucich spomínali. Priznám sa veľmi moc teraz neviem čo sa písalo, roboty bolo príliš a večere rušné.
Chcela by som začať opäť písať. Vraciam na Slovensko na Vianoce. A potom už práca tam. Nechcela som sa vrátiť už teraz, som ešte stále v šoku, odkedy mi to oznámili. Neskutočne som sa tu zalúbila, mala-mám priateľa. Ešte asi týždeň. Veľmi som sa v ňom sklamala odkedy vieme že idem naspäť a...proste sa cítim odvtedy duševne ako neustále v pekle.
Dúfam že mi odpustíte že som sem vrthla že Ori,-ako decko opäť... no už sa to asi vo mne nezmení. Dúfam že sa máte dobre. Musím si prečítať pár dni, aby som bola v obraze Rolling Eyes
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

Matej, dzuli08, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 12 december 2020 - 19:56

@anjelik,

Som rad, ze môžem čítať vaše slova aj tu.

Smutné je, co vravíte, ze mam/mala som priateľa. Ale nezúfajte, ta rana sa zahojí, budete mať iného.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan So 12 december 2020 - 19:58

Ahoj @anjelik

Som rád, že tá konečne vidím na fóre živú a píšucu. Ak si dáš čas, daj vedieť, ako sa máš, čo robíš, kde pracuješ... Ovšem, ak to nieje osobné. Konečne si po dlhej dobe aj sem zavítala. Všimol Som si aj jedno prihlásenie na fórum, pred pár dňami.

Želám a prajem veľa zdravíčka a veľa voľného času na seba
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan So 12 december 2020 - 20:10

Ahoj @Suspiria

Veľmi si ma potešil tvojim príspevkom. Dokonca si ma potešil správou o nealku.
Daj vedieť, čo je s tebou, ako si v poslednej dobe žiješ, čo robíš celé dni.... Ak to nieje osobné.

Želám a prajem veľa zdravíčka a voľného času na seba. Smile
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Suspiria So 12 december 2020 - 20:10

@Iacobus
Bol si na psychiatrii na hosp? Ja som bol tiez, kvoli alkoholu. Dovod - Rivotril stiahnuty z trhu na Slovensku. Zacal som totalne chlastat.
Primar mi dal priepustku na viked a uz som sa tam neukazal. Snazil sa Rivotril nahradit nejakym inym liekom, a bol som prenho trosku pokusny kralik. Typek ma tam chcel drzat pol roka.

Situacia s R je na SVK znama. Uzival som vsetky nahrady, vsetky benzodiazepiny
Rko je antiepileptikum a to nenahradis nijako. A ziadne antiepileptikum mi na schizofreniu a socialnu fobiu nechceli predpisat.
Moze sa stazovat tisicky paceintov proste sme v ... SR, kde politikom
nezalezi na zdravi pacientov. Rko je osvedceny liek, ktory sa uzival velmi dlho.
Su zname vsetky pozitivne aj negativne ucinky. Dalsia vec, doplacalo sa za liek velmi malo.

Preco ho vsetky krajiny na okolo maju a SR nie? Potom, ze chod volit. Politici sleduju len vlastne zaujmy, co vsetci uz vieme.
Mal som rad len karatistu Sebeja a Sulik mi bol sympaticky.
Serem sa na nich, je to len boj o moc, zakazky, vplyv, peniaze, u niektorych ego.
Radsej nic, zas by som mal ban.

Aku knihu citas, co ta bavi?
Zmysel zivota preberieme neskor, to by bolo nadlho.
No mam rad filmy, serialy, knihy, hudbu, bojove sporty, noze, mece, zbrane, ezoteriku, magiu, fitness, jogu, meditaciu, mantry, dychove cvicenia, ASMR, prirodu, psy, survival, outdoor, zeny... A samozrejme hry. Som asi na nejake zabudol.Tych zaujmov mam tak strasne vela, ze sa necudujem, ze mam schizofreniu:)

Statnice zvladnes, drzim palce. Ja si osobne myslim, ze existuje zmysel zivota. Drz sa bro.
Napriek tomu, ze som introvert a clovek s negativnym pohladom na svet, mam vela chorob a zle skusenosti, vidim tak strasne vela veci, pre ktore sa oplati zit a pracovat na sebe. Vidim potencial, ktory asi nedosiahnem ale sakra za pokus nic nedam.
Teda dam cas, energiu, nadej..... No nic uz radsej pojdem spat:)

Suspiria
Suspiria
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 9
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 12.12.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Suspiria So 12 december 2020 - 20:20

Uz nestiham ani citat ani pisat, som totalne unaveny uz. Ozvem sa neskor.
Dusan, len tak rychlo dakujem, napisem.
anjelik, sklamal som ta. Chcel som byt v kontakte aspon cez mail.
Suspiria
Suspiria
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 9
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 12.12.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 12 december 2020 - 20:38

@Suspiria

Áno. Počul som, ze Rivotril je na Sk nedostupny. A vela pacientom pomáhal, či už na epilepsiu alebo ako anxiolytikum. Neviem, prečo ho stiahli. Mal dosť špecifický farmakologicky profil. No. Nahrady z triedy BZD môžu byť bromazepam, alprazolam, diazepam, chlorprothixen, medazepam. Sú registrované aj iné, no tie su skôr na spanie. Takže ti nepomohlo nič z toho? To je nepríjemné. Ale treba si dať pozor na toleranciu a závislosť. Poradil by som ti, zbav sa BZD.

Tiež mi pomáhali. Lenže nechcem byť závislý a teraz ich vôbec neberem. Zvykol som si. Ide o to, ze BZD problém neriešia, len ho odsuvaju do úzadia, popritom vznika ďalší problém - závislosť. Takže tak.

Bol som na psych. v Rv, áno. Ty si bol v Olupe, na Prednej Hore? Inak o alkohole platí to, čo som povedal o BZD.

Čítam rad fantasy. Teraz od R. Jordana. Ach, tie meče. No, aj ja mám nejaké. Ale nie sú ostre. Nemusíš sa báť. Alebo si nespominas?

Vskutku veľa záujmov. To je obdivuhodne. Ja ich mám tak málo. Ale na viac pri učení snad ani nie je čas.

Tak pracuj na sebe, veľa zdravia prajem. Pozdravuje J.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  anjelik So 12 december 2020 - 20:41

Ďakujem pekne, Dušan, Kubko za privítanie.
Ori, kde si ma sklamal? Prečo sa obviňuješ? Každý máme obdobia keď prerušíme kontakt ešte aj s kamarátmi.

Teda napíšem troška. Je mi brutál zle. Ale že brutálne zle. Kvôli láske. Trasiem sa, po nociach nervové zrútenia. Ešte krajšie že tie prvé pri mne prechrápal a ani neobjal nič... a teda tak...peklo.
Ale stále nie až také peklo, ako keď som asi rok od rána do večera myslela len na smrť, lebo som bola v tom že sa proste lepší život na Slovensku, kde mám svoju rezerva rodinku a brata, časť môjho života, nedá dosiahnuť. Odkedy som sa s plačom vybrala sem, zistila som, že sa dá žiť. Že sú miesta, kde aj jednoduchým ľuďom ,,dovolia,, žiť.
Tak teraz čo sa vrátim by som mala pracovať v Bratislave. No podľa mojich skromných výpočtov to dotiahnem asi 2-3 mesiace. Ak ma potom nepošlú na ďalší projekt tak odídem sama do zahraničia. Anglicko som si tak zamilovala, že si vážne viem predstaviť tu žiť, a Slovensko navštevovať. Ibaže samej...samu ma nemožno nechať tak neviem ešte ako to dám Reading
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 So 12 december 2020 - 20:53

Ahojte anjelik aj Oriax ci S... (neviem este ten novy nick si zapamätať), teší ma ze ste sa ozvali a ze ste ako tak v poriadku.
Anjelik, drzim ti palce, dostanes sa z toho. Ono to chce zas len čas si myslím. Ale ano, viem ze lahko sa to píše, ťažšie prežíva.
Oriax, som rada ze si kusok zmenil postoj a pracujes na sebe. Alkohol je zly pomocník, resp. akakolvek zavislost asi. To je človek potom akokeby otrokom tej zavislosti... Ma ho v "moci". Prajem ti aby si sa vedel tešiť aj z maličkosti, a vela pozitivnej energie objavil v sebe. Mas na to.
Drzte sa obidvaja a vlastne vsetci forumaci.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Suspiria So 12 december 2020 - 21:09

@anjelik ten kontakt bol preruseny, pretoze som odisiel z FB. Chcel som cely ten cas vediet ako sa mas, zalezi mi na tebe. Cez mail si nejako nepisala, a ja som sa nechcel vtierat pretoze ja som ti pod vplyvom alkoholu pisal zle veci. Cakal som, ze sa ozves.
Fb je ciste zlo, a nikdy by som tam uz nesiel. Este raz, aby bolo jasne, ja som to pokazil alkoholickou zavistlostou, anjelik bola vzdy super. Ak mas anjelik este moj mail napis mi.
Ak nemas zaujem chapem to.

Suspiria
Suspiria
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 9
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 12.12.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 56 z 85 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 70 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore