Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 57 z 85 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 71 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  anjelik So 12 december 2020 - 21:33

Ori to čo? Smile Že ja vždy super. To akože keď som hnusná tak som hnusná a bodka jumping
Neobviňuj sa, daj sa dokopy : )

Dzuli, no, to bude veľmi ťažké tentokrát. Numero 2. ozajstné zaľúbenie sa v živote. Som si myslela že to už u mňa nefunguje. Ale keďže ma nechá ísť, tak teda ma nelúbi. Nech hovorí čo chce. Nemám silu teraz si vybavovať inú prácu u klienta aby som mohla ostať. Ale on tam má už kamošov tak vážne po prvom šoku mohol. Vraj aj začal. Odvtedy mlčí.
Má slzičky na kraji keď je mi do plaču že ma neľúbi a tvrdí že hej. Tak ale už mu nikto neverí a najsmutnejšie že už ani ja. Ak niekto niekoho ľúbi, tak si nenaplánuje vzťah s ňou iba do konca projektu.
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Suspiria So 12 december 2020 - 21:53

@anjelik Hnusna si nikdy nebola. Obvinujem sa, ale dal som sa do kopy.
Si na dost dlho prerusila kontakt, email nefungoval?
Suspiria
Suspiria
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 9
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 12.12.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  anjelik So 12 december 2020 - 21:55

Však si ho už nepamätám. A nevyhľadalo mi.
A na mail som príliš netrpezlivá
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Empty Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Suspiria So 12 december 2020 - 22:03

Ok. Tak teda Facebookuj. Ja mam furt tvoj mail.
Suspiria
Suspiria
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 9
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 12.12.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Empty Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Suspiria Ne 13 december 2020 - 2:57

@Iacobus

BZD nie su vazne nahrada za Rivotil. Zavistlost vyvolava asi vacsina liekov.
Uzivas BZD si zavisly. Horsie je ze ak to dlho uzivas, potrebujes vacsiu davku,
aby si dosiahol rovnaky ucinok.
Snazil som sa vysadit napr. kventiax a vysledok bol brutalna nespavost.
Najvacsie svinstvo su podla mna lieky ako ABILIFY teraz asi Aripiprazol Teva,
ktore mozu sposobit cukrovku.
Ludia maju dost psychickych problemov a k tomu este cukrovka.
Ako tieto lieky presli schvalenim je pre mna vazne zahada.
Mozno sa mylim, dufam ze sa mylim.
Pretoze toto davat pacientom je absolutne svinstvo.
By som sa nedokazal pozriet ani do zrkadla.

Asi vascsina liekov problem neriesi, len ho odsuva do uzadia.
Chces riesit problem, chod meditovat niekam do Azie do budhistickeho
klastora.
Ja uz za tie roky uzivania liekov som proste z toho zniceny.
"Normalny clovek" si to asi tazko predstavi.
Otazka je zas kto je v dnesnej dobe "Normalny clovek".

Mece v pohode, vsetci mame nejake:)
Si spominam na 1 vec s tebou, ohladne noza. Radsej by som zabudol.

Ok, drz sa a teda aby si sa citil co najlepsie.
Suspiria
Suspiria
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 9
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 12.12.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Ne 13 december 2020 - 9:57

Ahoj
Včera na večierke pri pozeraní filmu sa mi urobilo zle. Totiž dostal Som menšiu psychózu, ktorú Som potom pri zaspávaní prekonal. Emočné telo bolesti a eGo sa tak stali posudzujúcimi a odsudzujúcimi myšlienkami a emóciami.

Vďaka môjmu Know-How, svetlo sveta (ne)uzreli. Ostali pekne tam, kde sú. Je to zváštne, pretože polka filmu, čo Som pozrel bola o myšlienkach "debilný film, (ne)zaujímavý film". Chcel Som ho dopozerať, nuž ale psychóza ho vypla.

Tieto prežívania psychózy, emočného tela bolesti, (ne)mám rád. Totiž eGo má hned za potreby sa vŕtať v myšlienkach, že kde urobilo chybu. Ale, ako píšem, (ne)dovolil Som mysli sa šprtať v myšlienkach a hladať príčinu vzniku.

Tento údajný strach zo zodpovednosti za všetko, čo eGo stvorilo, či zničilo je len okrajový. Vnútri, teda jeho strede je ukrytý poklad, ktorého sa nič (ne)týka a (ne)dotýka. Tento stred je večne n(ne)dotknuteľný.

Dnes pokračujem tak, ako pominulé dni a výkoným motorom dňa je tu TM. Viem, že bez (ne)ho by Som bol donútený premýšlať, rozmýšlať o svojom stave, čo pri TM si (ne)prípuštam. Viem, aké to bolo bez TM. Nič Som po zväčša dňa (ne)robil, len prepínal programy na TV, či šprtal Som sa v PC.

(Ne)ustály pochod psychóz a posudzovanie, či súdenie mysle, eGa. snov, vedomia a emočného tela bolesti bolo na dennom poriadku. Tie stavy sú už minulosťou, nakoľko Som hlavu - psychiku a telo - fyziku zamestnal kadejakými aktivitamy, hobby a koníčkami.

Oni sú Veľký Šéf, ktorí riadia a vedú môj život. Sú to plány a ciele, sny a túžby, priania a želania, nápady a prosby, či dokonca príkazy a rozkazy. Toto všetko je hnací motor, ktorí riadi a vedie (ne)psychiku a jemné krehké energetické telo.

Nuž milí čitatelia, ak ste sa dočítali až sem, želám Vám a prajem veľa zdravíčka a veľa voľného času.

S podzdravom Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/12/ako-sa-dnes-mam-19.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ne 13 december 2020 - 11:03

@Suspiria,

Vieš, tým, ze to študujem, dívam sa na lieky trochu inak. Učia nás, aby sme sa dívali na lieky ako veľmi prospešné pri liečení chorôb. Propaguje sa tým "klasická" medicína. To nepopieram. Som ešte veľmi neskúsený, aby som to mohol nejako zhodnotiť. Časom prídu skúsenosti a budem sa vediet pozrieť na medicínu komplexne či už tú našu klasickú, alebo alternatívnu. Snažím sa to teraz hodnotiť z pohľadu mediciny zalozenej na vedeckých dokazoch (EBM).

Aby som povedal niečo konkrétne. Tak mám problém a Tomom, myslím, ze mi chce ublížiť, bojím sa ho. Čiže mám úzkosť. Zo začiatku som bral len Xanax, úzkosť a strach zmizli, lenze Tom stále existoval a skodil mi, iba mi to nevadilo. Potom som začal brat Abilify. Tom sa postupne vytracal z mojej mysli. Ani som si to neuvedomoval, len po asi mesiaci som zistil, ze už na neho nemyslím. Ono sa mi to ťažko priznáva, ze to robia lieky, dlho som neveril, ze som chorý a Tom je len vyplod mojej fantázie. Ale vyskytlo sa už priveľa takýchto náhod, povedzme, kedy počas vysadenia liekov som bol v tom strasne ponoreny. A po čase užívania liekov to zmizlo.

Tým som chcel dokumentovať, čo je odsuvanie problému a čo riešenie.

Ešte nežiaduce účinky liečiv. Každý liek ma nejaké NÚL. Rôznej závažnosti. Platí, ze liek pri schválení by mal byť relatívne bezpečný. Preto sú tam tri fazy klinického skusania, potom ide liek na trh, ale ešte sa sleduje v štvrtej fáze skusania. Prejdú len tie, ktore maju dobry profil. Teda malo by to tak byť. Napriek tomu NÚL sú. Lekár musí dobre zvážiť pomer riziko - benefit pre pacienta.

Množstvo liekov neprejde klinickym skusanim. Niektore su stiahnute z trhu po čase, ak sa ukážu závažné NÚL, napr. rofekoxib. Kedysi v minulosti skúšky neboli dosť prísne. Na trh sa dostávali lieky napr. teratogenne, svedčí o tom talidomidova aféra. Teraz je to ine.

Mne na aripiprazole prekvapil nežiaduci účinok - náhla nevysvetlitelna smrť. Nechápem, ako môže byť smrť nevysvetlitelna. Ide o to, ze tieto účinky sa prejavia pri minime pacientov. Preto by som sa toho neobaval. Existuje aj pojem nocebo, co je vlastne to, ze precianim pribaloveho letaku si "privolas" NUL, je to nejaky opak k placebu.
Benefit toho Abilify hodnotím ako dobrý.

Pozdravujem. J.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, dzuli08 and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 Ne 13 december 2020 - 11:12

Suspiria,
myslím si že žiadne lieky nie sú ideálne. Najlepšie by bolo bez nich. Každý liek má nejaký vedľajší účinok. Ja napr. užívam ten aripiprazol už strašne dlho a asi ešte budem,ale cítim sa v pohode a myslím, že ani cukrovku nemám. Svoj účel plní, a to aby ma udržal v realite Smile.....Ktovie, možno na starobu dostanem cukrovku (nechcem privolávať nič) ale to aj kvôli svojmu životnému štýlu - mala by som sa viac hýbať. Ja by som tak radikálne ten aripiprazol neazaškatuľkovala, nakoľko ja mám dobré skúsenosti a fungujem s ním ako normálny človek.
Ale tak je to asi individuálne. Prajem peknú nedeľu všetkým. Smile

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ne 13 december 2020 - 11:21

Ano. @dzuli08, vystihli ste to správne.

Píšem celé odstavce a nenapisem to tak trefne ako vy. Hmm.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

dzuli08 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 Ne 13 december 2020 - 12:01

Dobrý deň Iacobus,
poprosím tiež o tykanie. Nie som až taká stará Very Happy
Čo sa týka toho písania, je prirodzené, že si napísal toho viac, keď lepšie vidíš do farmaceutickej oblasti ako ja. Ja to beriem z hľadiska laika, resp. užívateľa.

Trocha sa vyjadrím aj k dnešku. Je to skôr pasívna nedeľa, aj som dlhšie spala, v noci sa mi nedalo zaspať. Síce je obed, ale veľa som toho nespravila. Uvažujem preto že od našich pôjdem neskôr preč ako zvyknem, no neviem akým spojom ísť lebo sa mi ani nedá zistiť či ide ten, ktorým to mám v pláne. SADka Zvolen nemá ešte aktualizovanú databázu na nete, tak mi to nič nevyhadzuje, žiadne spoje. Čiže mám dilemu, či ísť na blind alebo ísť vlakom. Ale to by ma musel otec hodiť do mesta k vlaku. Musím sa ho spýtať či by bol ochotný.
Tento týždeň dúfam ubehne rýchlo, už sa teším na oddych. Nemám ale už žiadnu dovolenku, tak neviem ako sa to porieši.
Roboty mám ešte pomerne dosť, úloh na kontrolu sa mi nakopilo až až. Snáď to stihnem do konca týždňa, aj keď ešte budú pribúdať.
Majte sa pekne.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ne 13 december 2020 - 18:56

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Na dnešok som sa snažil tešiť. Pred 32 rokmi som sa narodil. Zdá sa mi to veľmi dlho, ale tak idem už pomaly, ale isto do stredného veku haha. Nevadí. Ináč dní si krátim tvorbou šachových testov, aby som sa vzdelával šachovo.

Ku výročiam choroby, to svoje štvrté som mal pred mesiacom. Tiež mi choroba dosť zobrala bohužiaľ, ale neriešim to nejako. Snažím sa žiť v prítomností. Darí sa mi to celkom, čo ma teší... Všetko ostatné je minulosť, aj keď poriadne temná. Nemám za sebou úspechy len neúspechy bohužiaľ a odnieslo si to psychické zdravie....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Ne 13 december 2020 - 19:51

Tak @kimi2028 - Kamil

Všetko najlepšie k narodeninám. Želám a prajem veľa zdravíčka a veľa voľného času.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 57 Stiahn10
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 57 z 85 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 71 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore