Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

kava a kofein

Strana 10 z 14 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 10 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Dušan St 4 apríl 2018 - 21:40

momentalne ked som cele dni doma ako povzbudovac a motivaciu k cinnosti vypijem za den asi 10-15 salok kavy co je asi 1l-1,5l kavy s nizkotucnym 0,5% mliekom,mlieko mi taktiez 1l vydrzi asi den a pol.

ta salka predstavuje asi deci a davka kavy asi mala nekopcovita lyzicka granulovanej kavy.

Neviem ale myslim si,ze kava ma motivuje do cinnosti doma,popri tom ku kazdej kave samo cigoska,tich vyfajcim aj 30ks/den.

beriem aj lieky na srdco a tlak,sem tam ma pichne na hrudi ale doktorka hovorila ze to ma kazdy obezny fajcar,

dokonca som skusal pit tri kavy denne/tyzden,no vydrzalo to tyzden a potom som nabehol na nekontrolovanu davku.
ked som popijal tri kavy tak som popri tom popijal zase caje,samozrejme vsetko bez cukru,doplnok je asi 3/4l mineralky/denne,nic ine nepijem,okrem prilezitostnych akciach kam chodievam,asi tak raz za 1/4 roka.

neviem ci robim dobre s tolkima kavami,viem ze toho je privela a nerobi to dobre srdcu,
skusim od zajtra to mixovat s cajmi,ved aj caj je dobry povzbudovac a motivuje k vselicomu.

ak mate nekdo nejake skusenosti s kavou rad si vas prispevok precitam
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 10 Empty granulovanou kávu nepiju

Odoslať  ejirek St 11 apríl 2018 - 13:15

člověk se o ní nedočte nic dobrého (a ani mi nechutná)

býval jsem výhradně čajový, ale nakonec pod vlivem známého a manželky podlehl
a přeorientoval se na kávu, ovšem džezvovou (slazenou a poslední dobou i se špetkou kardamomu)

vystačím si s jedním až dvěma šálky za den (nepravidelně); koukal jsem, že se doporučují 4-6 a nepřekračovat sedmičku

zkoušel jsem i zelenou kávu, to je ovšem už docela jiná chuť i vůně, na tu jsem zatím nezvykl

v mániích kávu (resp. kofein) raději vynechávám, i když ne vždy se mi daří odolat vábení

nu a četl jsem kdysi kdesi, že kofein je droga, která sice člověka "nakopne", ale za tu cenu, že energie
k tomu se odebírá vnitřním orgánům; jestli to spraví cukr či sušenka ke kávě, to ale nevím

_________________
eyrek
ejirek
ejirek
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 09.10.2014
Bydlisko Bydlisko : Choceň

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 200 (paranoidní schizofrenie)
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: bez předepsané psychiatrické medikace

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 10 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Meretseger So 14 apríl 2018 - 8:18

Oh, kafe
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 10 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Meretseger So 14 apríl 2018 - 8:19

Oh, kafe je suppa :3 Mavam salku-dve denne kavy 2 v 1, i tu, az dojde, neviem, co budem robit.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 10 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  rasto Ne 29 apríl 2018 - 12:05

ja si tiez den bez kavy neviem ani predstavit ta pohodicka pri srkani a vychutnavani a tie povzbudzujuce ucinky jedneho casu som skusal ju nepit ale nebolo to ono tak som sa k pitiu kavy vratil.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 496
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 10 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Št 5 júl 2018 - 10:45

Nemám to presne odsledované, ale už dosť dlhú dobu vôbec nepijem energeťáky. Ak sa mi stane, že si dám, tak je to niečo výnimočné, čo viem takmer vzápätí opäť zanechať. jumping Voľakedy som bol od nich vlastne závislý v tom zmysle, že mi vzbudzovali dobrú náladu a vitalitu, a bez nich som skĺzal ľahko do depresívnych výkyvov. Vyslovene mi slúžili na kompenzáciu niektorých mojich príznakov. Zdá sa však, že sa skutočne dá od rôznych návykov odvyknúť a v tomto prípade sa mi to pravdepodobne podarilo. Embarassed Možno sa už dá povedať, že som v tejto veci za vodou a už mi stačí na stimuláciu dobrej nálady a kompenzáciu len bežný kofeín, trebárs tabletkový, alebo aj ten v káve. Samozrejme ani to nie je pekná závislosť a túžim sa aj tejto zbaviť, ale určite je to pokrok aj tak, lebo tie energeťáky sú zdravotne závadnejšie a navyše to liezlo do peňazí. Smile

cheers

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 10 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 1 september 2018 - 10:43

Mám dve hypotézy, prečo upadám v práci do letargie a demotivácie:

- 1.) vyháram, prechádzam fázami syndrómu vyhorenia

- 2.) začal som posledné mesiace redukovať energeťáky, čím sa mi obnovili nimi kompenzované mínusové priznaky ochorenia a vraciam sa späť k výrazným mínusovým stavom, ako som nimi trpel pred viac rokmi, keď som ešte energeťáky vo veľkom nepil

Včerajší deň zrovna podporuje hypotézu č. 2. Totiž som si dal poobede dva malé energeťáky a naozaj ma práca začala veľmi baviť a stav pohrúženia do činnosti veľmi pripomínal tzv. flow. Pocity demotivácie a úpadku záujmu o prácu mi zhruba korelujú časovo s obdobím, keď som niekedy na prelome zimy a jari začal hromadne redukovať energeťáky a začal som prechádzať len čisto na tabletkový kofeín, prípadne kávy. Budem teda túto situáciu sledovať, budem si dávať energeťáky a budem číhať, že či sa mi obnoví flow a radosť zo svojej pracovnej náplne. Ak hej, tak to bude potvrdenie hypotézy číslo 2, že v skutočnosti v nekompenzovanom stave trpím výraznými mínusovými príznakmi, ktoré mi jedine energeťáky spolu s liekmi vedia riešiť. Takže by v tom prípade nemuselo ísť o vyháranie.

Dám vedieť, ako sa situácia vyvíja. Yes

matej
Ghost

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 10 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  filipka So 1 september 2018 - 17:46

Súhlasím s hypotézou č.2, že ide o mínusové reziduum choroby. Ja našťastie nepijem energeťáky, ale kofeín užívať musím, inak by som len hľadela do stropu a trpela nudou, hoci robiť je vždy čo. Zaujímalo by ma, či sa ti tieto stavy po znížení Invegy skôr zmierňujú, alebo prehlbujú..?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 10 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Po 3 september 2018 - 21:47

Veru, myslím si, že sa skôr prehlbujú. Zajtra idem na kontrolu, tak sa doktorky spýtam, či by moje mínusy vedelo zlepšiť, keby sme sa vrátili späť k šestkovej Invege. Tajne dúfam, že áno, aj keď mám akosi v sebe zapamätané, že čím viac antipsychotika sa berie, tým sú mínusové stavy výraznejšie. Neviem, či je to pravda, ale odkiaľsi disponujem touto informáciou, pričom pri tabletkovom risperidóne sa mi to aj naozaj živo potvrdzovalo. Aj tak by som sa ale radšej vrátil k šestke, nech je to všetko zase po starom. Veci neboli dokonalé, ale na starej zostave som dokázal relatívne dobre fungovať v spoločnosti a v živote dosť dlhú dobu. Starou zostavou myslím Risperdal Consta/Xeplion/Invega + Escitil + Orfiril Long, prípadne +Spitomin. Smile Je to asi optimálny kokteil pre moju mozgovňu. Yes

Ďakujem Ti, Filipka, za názor a reakciu, všetko dobré Ti prajem. Smile

matej
Poklona

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 10 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Št 20 september 2018 - 10:25

Dnes 10 dní bez kofeínu! jumping jumping jumping

A 1 deň bez sladkosti. pale

Celkovo čas bez kofeínu hodnotím vysoko kladne. Mnohonásobne sa mi skvalitnil spánok a pocit vitality. Nemávam premrštenú energiu striedanú s vyčerpanosťou, ale skôr mám po celý deň približne rovnakú úroveň energie, a to až do večerných hodín (tým myslím zhruba do 21:00, potom už prichádza spavosť). Vzhľadom na spavosť po 21. hodine, chodievam pravidelne spávať medzi 21:30 a 23:00 a vstávam pravidelne okolo 7:00, a to aj cez víkendové dni (počas súčasných dovolenkových dní sa zhruba prebudím až okolo 8:00). Vstávam väčšinou vyspatý, mám konečne po sto rokoch pocit odpočinutia, čo som za kofeínových čias nemal vlastne takmer nikdy. Zdá sa, že mnoho energie mám práve ráno, zatiaľ čo predtým som mal rána skôr rozbiehajúce a viac energie som mával až k večeru (samozrejme za podmienky, že som si dal vtedy niekedy ďalšie dávky kofeínu).

Nálada býva zväčša dobrá, hoci prichádzajú aj depresívne ataky, ktoré však súvisia skôr s prijímaním cukru. Negatívom celej situácie sú skôr nechuť k zábavným činnostiam a určite aj akási zvýšená chuť na sladké. Nazval som to nechuťou k tzv. zábavným činnostiam preto, lebo povinnosti sa mi darí robiť relatívne plynulo, resp. nemávam stavy, že by som sa im vyhýbal, ako tomu bolo predtým za kofeínových čias vo fáze "prázdnoty a vyčerpania". Keď som ale doma a mám robiť niečo kvázi-zábavné alebo voľnočasové, tak ma všetko nudí a nemám z ničoho pôžitok resp. zábavu. Viem presne, že toto by kofeín zvládol u mňa odstrániť veľmi dobre, hodnotiac podľa svojich skúseností. Čo sa týka chute na sladké, skúšam cukor redukovať, dávam si aj chróm ako doplnok, v minulosti mi pomáhal, možno som si to iba nahováral, ale to nevadí - čo do efektu to stačilo. Zvýšené papanie sladkého v kombinácii so snahou o jeho odopieranie mi momentálne robí náladovosť a čierne myslenie - verím pevne, že by mi jeho vysadenie časom tieto psychické javy umenšilo a stabilizovalo. Pracujem na tom od pondelka, ale, žiaľ, skutočný prvý deň, kedy som bol celý deň bez sladkostí, bol iba včerajšok (streda). indifferent Predtým som to porušoval, lebo som najmä psychické absťáky, žiaľ, nezvládal. Embarassed

Nuž, ale radujem sa aspoň z toho kofeínu. Je preč už 10 dní a celkovo super. Momentálne som doma akože na dovolenke, takže čelím nude a nechuti do voľnočasovej činnosti. Prejavujú sa teda teraz aj negatíva tohto vysadenia. Ale ak sa na to pozriem globálne, tak mi to vysadenie mimoriadne veľmi prospelo. Pretty good  jumping

matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 10 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Pi 21 september 2018 - 6:18

Dnes 11 dní bez kofeínu a 3. deň bez sladkosti, resp. 2 dni bez sladkosti.  cheers

Kofeín:
Včerajšok hodnotím ako aktívny, hoci nebol kofeín opäť žiadny. Nálada bola dobrá, alebo takpovediac niekde v strede. Činorodosť bola uspokojujúca a voľnočasové zábavky (čítanie beletrie, prechádzka, návšteva, hranie na PC, cvičenie) ma v podstate bavili. No, možnože to hranie na PC až také zábavné nebolo, to priznávam. Vlastne k čítaniu beletrie som sa uchýlil na začiatku preto, lebo ma už neuspokojovala počítačová hra. A som aj rád, že tomu tak bolo, lebo čítanie je super. Reading Spavosť prišla už skoro večer, čo je určitým negatívom situácie. Ale zas plusom je, že som nevydrichmával až do rána, ale pekne po ôsmich hodinách som sa sám od seba zobudil o štvrtej ráno vyspatý. To je fenomén, ktorý som za kofeínu nebol schopný zažiť.  Thumbstone Takže zatiaľ život bez kofeínu ok, hodnotím stav na 1-.  Dojatie 2

Cukor:
Prvý deň (streda), ktorý bol úplne bez, tak ten sa vyznačoval nudou, spánkom, únavou. Ak by som bol v práci, zaiste by som bol lemravý alebo podráždený. Druhý deň (štvrtok) som craving po sladkom cítil fyzicky silnejšie, ale psychicky slabšie. Tým chcem povedať, že skôr som cítil zníženú glykémiu v krvi a veľmi zvýšený hlad, zatiaľ čo psychicky som ujmu necítil. Dnes ráno, tretí deň, som cítil krátko po zobudení dosť nízku glykémiu. Nemám to odmerané, ani nemám na to tú ihlu a tie veci, ale skrátka taká tá slabosť v bruchu, zahmlievanie v hlave, roztrasenosť. Prešlo to po raňajkách. Na tieto fyzické absťáky si trúfam, horšie zvládam psychické absťáky. Strašiak Mamina si myslí, že ide zas o ďalší môj exces v jedle, takže mi nabalila včera 4 sladké monte a ochutený jogurt, plus chcela ma ponúknuť aj džúsom. Džús som si nevzal, ale monte a jogurt mi skončili v chladničke. Tam, dúfam, zostanú. Spadá to pod moju osobnú definíciu sladkosti, takže nie, nedám si.  No-No  Very Happy Zatiaľ sa teda nejak držím, najviac mi robí problémy zvýšená chuť do jedla. A neuspokojivosť pitia čistej vody. Embarassed No hodnotím situáciu kladne. Verím, že som na dobrej ceste a zatiaľ hodlám vytrvať, kým cravingy nezmiznú. Známka 2. Shocked

matej
alien
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 10 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Pi 21 september 2018 - 12:38

Dneska zápasím so strašnou chuťou na kofeín. Cítim sa demotivovaný, letargický, príšerne unudený. very sad2 Bojujem ďalej, ale je to ťažké. Motivujem sa tými zopár skvelými benefitmi, ktoré mi to už prinieslo, ale... sad and unhappy

Nešťastný

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 10 z 14 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore