Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

kava a kofein

Strana 12 z 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 12 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  rasto Št 17 január 2019 - 23:19

tak mne sa podarilo pitie kavy zredukovat pijavam uz len jednu za obedom uvydime ako mi to dlho vydrzi ale chcel by som v tom vydrzat co najdlhsie.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 483
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 12 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Pi 18 január 2019 - 19:55

rasto napísal:tak mne sa podarilo pitie kavy zredukovat pijavam uz len jednu za obedom uvydime ako mi to dlho vydrzi ale chcel by som v tom vydrzat co najdlhsie.

Super, Rasťo. Vnímam to ako dobrý krok z pohľadu toho cukru, ak si dávaš 3 lyžičky. Smile  it is perfect

Ja osobne som s kofeínom relatívne vysoko... ráno s liekmi užijem "na cestu" do práce jednu tabletku Cofi-Tabs (100 mg kofeínu). Potom mám v priebehu dňa aj 500 ml energeťáku, niekedy aj 700 ml. To je ďalších aj 260 mg kofeínu. Dával som si tento týždeň light-verziu, takže minimum kJ a minimum cukru, za to pestrá paleta chemických sladidiel. Čiže vcelku prijímam denne priemerne 350 až 400 mg kofeínu, cez víkend menej, do 250 mg.  Embarassed Ide o určité zlepšenie situácie, lebo pred Wellbutrinom som ten priemer mal položený vyššie... bývalo aj 500-600 mg. Nasledujúci týždeň chcem skúšať energeťák redukovať na najviac 500 ml denne a ďalšie mililitre si dať len v prípade núdze, ak by som sa cítil z nejakých dôvodov psychicky zle. Ak pôjde všetko psychicky zhruba ok, tak stačí 500 ml a radšej si už potom v prípade nejakej únavy dať jeden Cofi-Tabs. Takto som činil vlastne už dnes v piatok... Skúmavý

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 12 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  rasto So 26 január 2019 - 19:39

uz vlastne par dni som nemal kavu vobec cim dalej tim menej mi chyba co je asi pozitivum.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 483
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 12 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 26 január 2019 - 19:49

rasto napísal:uz vlastne par dni som nemal kavu vobec cim dalej tim menej mi chyba co je asi pozitivum.

Klobúk dole, Rasťo! Applause Ja by som to bez kofeínu v súčasnosti zatiaľ nedal, ale s obdivom sledujem ľudí, ktorí sú od tohto stimulantu slobodní, alebo sú v procese oslobodzovania sa. Yes

Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 12 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Meretseger Pi 8 február 2019 - 13:45

Začala som piť denne hoci aj dve-tri kávy, min. jedna byť musí. Hm. Bez tej popoludňajšej som totálne zdechlá a bez rannej... zdá sa, tiež Laughing Ale teda nijak zvlášť mi to nevadí, chuť kafe zbožňujem a keď ešte natrafím občas na nejakú nezvyčajnejšiu - zvyčajne keď si idem sadnúť s kamoškou von -, tak som celá happy, cvaknem si ju na Instagram... Teda, eh, nič som nepovedala Very Happy Pripadá mi inak strašne divné fotiť si jedlo na soc. siete, na minulom účte som fotku stravy mala ak jednu, je to veľa. Ale káva, to je iné Very Happy Kafe je proste nektár a ambrózia v jednom Twisted Evil
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 12 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  rasto Ne 10 február 2019 - 19:42

mne to obdobie bez kavy moc dlho nevydrzalo zase mi niejako prisla nanu chut tak si davam priemerne 2 cez den dobre je to ze ju zase pijavam bez cukru lebo bol cas kedy som si daval do kavy 3 lizicky cukru davam si aj trochu mlieka nieako to zjemni chut.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 483
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 12 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  veronicka Ut 12 február 2019 - 10:57

ja kavu od svojich 18-tich rokov vobec nepijem, to jest uz 14 rokov vobec.. ani coca colu, ani nic v com je kofein, vlastne pijem iba cistu vodu z vodovodu.
avatar
veronicka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 154
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 12 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  tomas St 13 február 2019 - 21:12


_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 12 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej St 13 február 2019 - 21:23


Vyzerá to zlovestne. scared

Ale aj tak mám problém mu uveriť, že si čistil pravidelne zuby. Mám tucha, že skôr nie a že robil až príliš často výnimky. Ale toľko plechoviek, keď v jednej kalorickej vie byť aj 40 g cukru... hm, možno na tom niečo bude a naozaj to má z toho. Neviem, nechcem mudrovať. Embarassed

Ale je to každopádne výstraha... buď menej piť tie žbrndy, alebo si viacej čistiť zuby. Najlepšie oboje. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 12 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 23 február 2019 - 20:04

Už zopár týždňov pijem cez pracovný deň liter nízkokalorického energeťáku denne (Maxx Energy). V tom celom litri je "iba" 15 g cukru, zvyšok sladkého pocitu vytvárajú chemické sladidlá, vrátane aspartámu. sad and unhappy Sú tam aj farbivá a nie je to vôbec zdravé. Energeticky ten liter spraví len sotva 400 kJ, čo je asi jeho jediná výhoda. Dohromady to obsahuje 320 mg kofeínu podľa etikety, pričom ten liter vypijem vždy v priebehu doobedia celý. Poobede som zvykol si už nič nedávať, len vodu. Len málokedy si dám večer doma ešte šálku kávy.

Cez víkend som naopak skôr na kávach, asi dvoch, troch. V nedeľu u rodičov pijem malú plechovku sladkej verzie energeťáku (250 ml). Tabletky Cofi-Tabs v súčasnosti využívam sporadicky a nepravidelne. Ani neviem presne spísať, kedy si ich dám, proste ako-kedy, ale nebýva to ani pravidelné, ani časté.

Celkovo teda prijímam cez týždeň asi 320 mg kofeínu, niekedy okolo 400-450 maximálne. Cez víkend som skôr na úrovni maximálne 250-300 mg.

Veľmi by som túžil kofeín znížiť na obyčajné 2 kávy denne, a to aj počas pracovných dní, tak ako to má väčšina ľudí. Zdá sa však, že sa mi v tom naďalej nedarí. S nabiehajúcim sertralínom si však robím skryté nádeje na nové pokusy o elimináciu energeťáku z mojej životosprávy. Reku že by ma sertralín podržal tam, kde ma dosiaľ držal nad vodou energeťák. Neviem, či toho je nejaké AD schopné, nebol toho schopný ani pôvodný escitalopram. Som skeptický, ale nádej si živiť túžim. Shocked

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 12 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Hulk DF 365 2 Ut 23 júl 2019 - 19:40

Spolu s cigaretami mám za sebou úspešné dva týždne bez enormného kofeinu. jumping
Pijem kávu už len ráno a večer.
S kávou nemám a ani som nemal žiadne psychoproblémi, bioproblémy, emocioproblémy, Káva mi nahrádzala pitný režim a bola ako takým povzbudzačom do činnost.
zatial mi káva nechýba myslím , že nebude chýbať. winner

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 12 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Dušan Ne 4 august 2019 - 8:24

S kofeinom je to podobné ako s cigaretami. Viem si pedstaviť život i bez neho, teda dve dávky za deň.
Ale je to skvelí povzbudzovač do aktivity a dobrej nálady.
Viem sa bez neho zaobísť. Najprv musím zredukovať nikotín.

Celé dni trávim v izbe a neviem si predstaviť, čo budem robiť počas prestávok, na ktorích si naťahujem kosti a užívám nikotín s kofeínom, buď v kuchyni, obyvačke alebo vzáhrade altánku. Vždy sa tam niekto nájde ským hodím reč. Tá predstava že tam budem sedieť a nehúliť, či popíjať je nepochopiteľná. Totiž pri tíchto prestávkach dosť veľa premýšlam, čo je pri cigarete typické.

Celé toto žitie je ako bludný kruh, kebych žil a staral sa o seba sám, určite to sebaovládanie narastlo a zlozvyky by pominuli.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 12 z 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore