Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

kava a kofein

Strana 13 z 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 13 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Ne 4 august 2019 - 10:06

Ahoj Hulk (@Hulk DF 365). winking

Ja mávam niekedy podobné rozmýšľanie, keď som sa snažil alebo sa občas snažím nahradiť energeťáky. Uvažoval som, že by som ten čas, kedy držím plechovku a pijem ju, že by som si kúpil nejakú sladkú žbrndu v plechovke, napr. pepsi, fantu a podobne. Okrem fliaš sú totiž aj v plechovkovej podobe. No, a že prídem do práce a ten rituál, že sadnem za PC a začnem popíjať energy-drink, by som skúsil nahradiť rituálom otvorenia plechovky sladkej limonády a popíjal by som tú. Síce by sa nedostavil efekt kofeínu (ten by som musel asi riešiť cez kofeínové tabletky), ale mal by som vcelku slušne nahradený rituál. Pretty good

Totiž všetko toto naše zlozvykovanie je značne prepojené s určitým rituálnym správaním. Ako Ty máš zritualizované to premýšľanie a debatovanie s cigaretkou a kávou. Yes Dočítal som sa raz, že pri rozbíjaní takto rituálne nastavených zlozvykov vedie cesta cez nahradenie rituálu iným rituálom. Napr. ako ja by som si nahradil tú plechovku ne-energetickou plechovkou, a cítil by som približne podobný pôžitok, ale pritom nie cestou pôvodného zlozvyku.

Toľko mi k tomu napadá... Vylámané zuby

matej
Muzika

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 13 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Dušan Ne 4 august 2019 - 10:19

Energia je aj cukor, a ten sa mi darí mať pod kontrolou. Pijem len sýtené mineralky a kavy bez cukru. Toto jediné sa mi darí mať pod kontrolou. Pri vyššom výkone si uvedomujem, že telo potrebuje vyšší príjem energie, dalo by sa to nahradiť nejakou zdravou potravinou ako desiata, olovrant, alebo druhá večera.

O nahradenie návyku druhým, o tom som tiež dakde čítal, napr. protonovú dieru dopĺňať elektrónom, takto preteká ele. prúd vo vodiči, kde vodič je návyk.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 13 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 10 august 2019 - 17:28

Ahojte.

Ako som spomenul v téme "Ako sa dnes máš", prežívam v súčasných dňoch reset s kofeínom. Prišiel som v tento týždeň totiž opäť raz do bodu, kedy som premršťoval jeho príjem aj na 700 mg denne (čo obvykle znamenalo liter energeťáku denne, plus zopár kofeínových tabletiek po stovke mg, a tiež večer šálka kávy). Napriek vysokému príjmu som sa cítieval úplne opačne oproti očakávaniam, teda náladový, vyčerpaný, silná únava, spavosť, problémy, nábeh do depresie a nechuti do činnosti. Cítil som, že mi to nerobí vôbec dobre, a to nielen preto, že to hovorí zdravoveda, ale preto, že som na vlastnej koži a mysli vnímal, ako mi to ubližuje. Takúto situáciu silného návyku a privysokej tolerancie kofeínu som zažil v minulosti už viackrát. Vždy bol jediným riešením náhly detox, reset, kedy som prudko znížil gramáž, alebo kofeín dokonca úplne na pár dní vysadil na nulu.

V dnešnom prípade som šiel cestou prudkého zníženia gramáže, a nie vysadenia na nulu. V štvrtok som mal iba jednu stovkovú tabletku ráno, viac nič, ani energy-drink, ani nijaké ďalšie gramy v žiadnej podobe. Bol to prepad zo 700 mg na 100 mg. Cítil som sa cez deň otupelo, bez väčších emócií, roboticky, ale v zásade som vlastne neprežíval skutočnejšiu únavu. V piatok ráno po hematológii tiež stovková tabletka, doobeda už začala bolesť hlavy a slzenie (+nádcha) ako moje hlavné fyziologické prejavy abstinencie. Ešte sa to dalo zvládať celkom schopne, cez deň som bol menej otupelý než vo štvrtok, prišli aj kladné emócie, únava však bola cítiť hlavne večer. Večer doma ma totiž už začala vyslovene bolesť hlavy a nádcha premáhať, a tak som si dal polku tabletky kofeínu, teda 50 mg. Sumárne za piatok teda 150 mg. V noci z piatka na sobotu zápas so silnými bolesťami, ale v mnohom som to prespal, hoci viackrát som sa prebudil kvôli bodavým bolestiam za pravým okom, vystreľujúcim dozadu. Dnes doobeda v sobotu už len polka tabletky kofeínu ráno, čiže 50 mg, viac nič. Okolo obeda bolesti hlavy a nádchu som už zle znášal, takže som si dal 2 panadoly (sumárne 1 g účinnej látky). Tie neobsahujú podľa mojej vedomosti kofeín, dúfam, že sa nemýlim. Panadoly okolo 14:30 zabrali, nádcha je slabučká a bolesť hlavy v pohode, znesiteľná. V súčasnej piatej hodine poobede sa začína trošku zhoršovať, tak uvidím, ako to bude v noci.

Čo sa týka emócií, chuti do činnosti, nálady a miery vitality, čo sú 4 základné ukazovatele, v ktorých zisťujem svoj stav bez kofeínu a s kofeínom, tak tie 3 dni (štvrtok, piatok a dnešná sobota) sú na pocit dobré - ukazovatele sú skôr lepšie, než počas týždňa, kedy som nezvládal premršťovanie kofeínu. Síce som mal dnes hodinový šlofík, ale inak sa cítim aj čo do vitality a energie vlastne normálne, necítim sa unavene alebo spavo, hoci som mal dnes len 50 mg ráno.

Teraz, keď viem, že mi 2 panadoly vedia na viac hodín zastaviť to najhoršie, a pritom ich v akútnej fáze môžem vziať až 8 (nie naraz, ale v priebehu 24 hodín), tak si myslím, že by som si už zajtra ráno nemusel dať ani tých 50 mg. Zdá sa, že kým nastúpim naspäť do práce v pondelok, tak by som reset mohol mať za sebou. Smile jumping

Či sa potom neskôr ku kofeínu vrátim, záleží dosť od tých 4 ukazovateľov, totiž vždy sa mi v minulosti z pohľadu viacerých dní až týždňov zdali tie ukazovatele lepšie za kofeínu. Samozrejme ak ho beriem v rozumnom množstve, čo ja akosi neviem. Dokážem dodržať rozumné medze niekedy aj viac mesiacov, ale je to len otázka času, kedy nebadane postupne navyšujem, aby som dosiahol ten istý efekt, až sa zamotám do bolestivého premrštenia. Skrátka aj ja patrím medzi tých z Vás, ktorí majú sklon k závislostiam. Čítal som kdesi, že ľudia so schizo-ochoreniami majú na to predispozíciu. A vzhľadom na znížené vôľové schopnosti majú ešte väčší problém dostať sa zo závislosti, než ostatní ľudia. Síce ide v mojom prípade "iba o kofeín", všeobecne spoločensky tolerovaný, aj tak cítim spomenutú predispozíciu na sebe aj ja. pale

matej
Bolí ma hlava

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 13 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Ne 11 august 2019 - 7:04

Ahojte.

Večer som si musel dať ďalšie 2 panadoly, lebo sa mi bolesti a nádcha obnovili do málo-zvládanej miery. Noc bola pokojná, občas ma bolelo oko a podobne, ale nebolo to také vážne. Teraz ráno po šiestej sa mi bolesť hlavy obnovuje vcelku rýchlo a slušne, takže som si nasadil ďalší panadol, tento raz len 1 (teda 500 mg účinnej látky). Kofeín dnes neplánujem žiadny, čiže ani tú polku tabletky (50 mg) ráno. Už mám za sebou ranné lieky a kofeín medzi nimi nefiguroval. it is perfect Ale jeden panadol áno. Embarassed Ten uvidím, či zaberie, aby som mal schopný deň. Lebo takto sa mi veľmi ťažko pozerá a koncentruje do obrazovky počítača a vlastne aj čítanie knihy je mi zaťažko. Najlepšie mať zavreté oči, ale takto tráviť čas nechcem.

Celkovo, ak to zhodnotím, ma trápi bolesť hlavy približne od piatka (začiatky doobeda, pravý začiatok až navečer), celú sobotu a teraz v nedeľu. Píše sa, že to trvá obvykle 48 až 56 hodín, a to som ešte nedosiahol... to  bude až v pondelok okolo obeda. Takže vonku z toho budem asi až zajtra... dúfam, že sa mýlim a bude to skôr. Ale na to, koľko kofeínu som do seba posledné 2 týždne dával, je tento reset nie až tak agresívny... možno preto, že som schovaný doma a môžem si tu smrkať a slziť a "trpieť", koľko chcem. Very Happy Raz som robil v minulosti reset aj cez týždeň, a vtedy som bol v práci a všetko toto kvázi-trpel, a to bolo dosť brutálne, lebo fakt sa vtedy nedá na nič sústrediť a to slzenie a smrkanie vyvoláva v druhých podozrenie, že plačem. Moje kolegyne, keď majú nádchu, tak väčšinou vôbec neslzia, iba sa občas vysmrkajú. Ja naopak mám červené oči a tečú mi slzy potokom, ako pri nejakej alergii. Very Happy

Držte mi palce, prosím, nech mi to čoskoro prestane a som z resetu vonku. Cvik 1

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 13 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Ne 11 august 2019 - 22:33

Ahojte, priatelia.

Je možné, že som z najhoršieho vonku. Ráno ma dnes ešte hlava bolela, ale niekedy okolo deviatej po dávke 1 panadolu prestala. Potom dlhé hodiny ok, a to aj bez akejkoľvek nádchy a slzenia. cheers Okolo pol druhej na návšteve u rodičov ma rozbolela trošička znovu, okamžite som zasiahol jedným panadolom. To sú vcelku nízke dávky, keďže ich môžem vziať za deň až 8 podľa etikety. Takže sumárne za dnes len 2 panadoly, kofeín vôbec žiadny, ani ráno tá polka tabletky. Som už na nule, naposledy som si dal 50 mg (polku tabletky) ráno v sobotu. Teraz sa rozbieha noc a vyzerá to, že pôjdem spať bez podpory panadolu, lebo nie je nutný. Naďalej ma totiž nič nebolí, iba sem-tam drobný "výstrel" v mozgovni. Slzenie a nádcha sú vcelku už fuč. jumping

Síce sa zdá, že mám za sebou tie náročnejšie abstinenčné príznaky, tie o čosi ľahšie príznaky akurát na mňa prichádzajú. Prakticky som dnes mal až 3 šlofíky... vždy aj hodinku som si pospal na gauči. Čiže spavosť a únava, tie začínajú kráľovať. Začína fáza abstinencie, kedy "to už nebolí", ale začínam cítiť pokles vo svojich 4 ukazovateľoch - emócie a nálady sú ešte ako tak schopné, ale vitalita a chuť do činnosti, z toho sa mi už stáva bojisko. Takže dá sa povedať, že reset je hotový a teraz už sa vrátim späť (na rozumné množstvá), keď zvážim, že bojovať s nechuťou a spavosťou bude príliš nepríjemné, alebo jednoducho neúspešné. Yes

Ďakujem Vám, ktorí ste mi s resetom držali palce. Prežil som! cheers
Kiežby som sa už ku kofeínu nevrátil, že reku by som pokles svojich ukazovateľov nejak zvrátil a boli by napokon dobré aj bez neho! very unhappy

S pozdravom
matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 13 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 17 august 2019 - 10:39

Ahojte.  winking

Nuž, reset bol naozaj iba resetom, čiže reštartoval moju potrebu kofeínu tak, aby som ho potreboval o čosi v menších dávkach pri zachovaní kvalitného účinku. V tomto zmysle mal ten reset význam a som mu rád. Neprekvapí však asi nikoho, keď napíšem, že od pondelka pokračujem v jeho užívaní, čiže som sa po resete k nemu vrátil.  Yes

Základným impulzom boli moje výrazné mínusové stavy hneď v pondelok v práci. A tak som si na obed dal nejakých 300 mg v rozostupoch a veľmi mi to pomohlo. Do polhodiny som sa tak krásne nabudil, že zvyšok dňa som mal úplne optimálnu náladu na všetko, všetko mi išlo a všetko ma bavilo. Cítil som sa motivovane a so silnou vôľou. V utorok pri rovnakej gramáži to už optimálne nebolo, no aspoň sa odstránili základné mínusy, preto deň prebehol zhruba v poriadku. Našiel som si energiu aj na cvičenie, hoci som už k večeru bol unavený. Nepekným javom je, že ako šiel týždeň ďalej, už som kofeín začal opäť navyšovať... v stredu ešte stále 300 mg, no vo štvrtok už 400 a včera v piatok 400 plus deci energeťáku. Ten deci energy-drinku mi vôbec nechutil, reset mi ho znechutil a urobil ma citlivejším na jeho pachute a umelinu. Tak som ho ani nedopil a rozhodol som sa aspoň zatiaľ dodržiavať pravidlo, že si budem pomáhať skôr tými čistými kofeínovými tabletkami, než takýmito umelými žbrndami. Aj moja kolegyňa, ktorá kofeín vôbec neprijíma v žiadnej podobe, vyjadrila názor, že sú lepšie tie čisté tabletky, než hentie žbrndy. Je to kvázi-menšie zlo, ak je to vôbec zlo (v určitej gramáži určite). Zatiaľ teda sa držím len na tabletkách (Cofi-tabs), pričom som nepresiahol 4 kusy za deň. Uvidím, ako v budúci týždeň. Zastávam stanovisko, že dať si aj 5-6 kusov po 100 miligramoch, ak mi to pomôže a ak ma to odradí od pitia energy-drinku. Ale rád by som bol, keby som mal horný limit 500 mg (5 ks) a už túto hranicu naozaj neprekračoval. Lebo inak budem veľmi rýchlo tam, kde som bol pred víkendovým resetom. Embarassed Trochu sa bojím situácie, kedy mi na mínusy nebudú Cofi-tabs fungovať, pričom zaberie len energeťák. To by bolo tiež výrazným krokom späť.

Ideálna predstava, o ktorú sa budem snažiť: len Cofi-Tabs, a to najviac 5 ks denne, ideálne 4 ks, žiadne iné zdroje kofeínu, žiadne energeťáky

Držme si palce.  Super!

matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 13 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Pi 23 august 2019 - 10:22

Ahojte. Vzhľadom na nepriaznivé počasie a aj svoj nízky krvný tlak v tento týždeň som v neblahej miere zápasil s únavou a vyčerpanosťou. Preto som siahol aj po energeťákoch, nakoľko som si nemohol dovoliť zdochýnať a nemať energiu na pracovné veci. Zdá sa, že do určitej miery dokázali tieto nápoje opäť zabrať. Dobrou správou je, že som okrem litrového drinku neprijal kofeín v daný deň už žiadny, takže sumárne som za deň prijal 320 mg. Stále sa teda v priemere za týždeň pohybujem okolo 300-400 mg, čo je v súlade s predsavzatím. Skúsim budúci týždeň pravidelne piť tie drinky (so zníženým obsahom cukru, energia iba 34 kJ/100 ml), že reku či mi bude psychicky bývať lepšie. Zároveň sa budem určite usilovať o nedopovanie sa ďalším kofeínom neskoro poobede, takže by som sumárne naozaj nechcel prekročiť 400-420 mg denne. Smile (1 liter energy + 1 tbl. = 320 mg + 100 mg kofeínu ako strop). Yes

Idem sa s tým pobiť. Very Happy

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 13 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  dzuli08 So 24 august 2019 - 20:40

Ahojte,
Ja pijem každý den aspon dve kávy,uz som si na to zvykla je to rutina...niekedy je to uz asi aj placebo efekt a kofeín tak neucinkuje,ale zas viem,ze ked náhodou nemam kolo obeda kavu tak to citim ...proste utlm pride na mna.a nie vzdy sa da dat slofik,ze Smile no tak este k tym energetakom...v tomto smere ma to nikdy nejak nelakalo,sice som mala mozno redbull tri krát v živote ale nejak ma to neoslovilo,su dost sladke tieto napoje...ale zas mozno v prijatelnej miere je to ok....aj vela študentov ich pije.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 13 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 7 september 2019 - 11:13

Ahojte. Momentálne pijem/prijímam kofeín vo všetkých mojich troch formách (tabletky, káva, energy-drinky). Nedá sa však nájsť nejaká pravidelná štruktúra v tom, kedy ktorú a koľko ktorej formy prijmem - raz je to len jeden liter drinku a nič iné, inokedy sú to len kávy, niekedy len tabletky, niekedy drink a tabletky, niekedy drink a večer káva a tak ďalej, proste nemám to nejak jasne systematizované. V súčasných dňoch si nerobím extra starosti z kofeínu, skôr som vo fáze, kedy cítim, že mi pomáha. Nie som si istý, ale myslím, že hranicu 500 mg za deň neprekračujem. Je to moja významná barlička na ceste životom poznačeným mentálnym ochorením. Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 13 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  rasto Št 12 január 2023 - 16:34

ja pijem dlhodobo 3 kavy dene niekedy 4 pol poharika kavy a do toho pol pohara mlieka a 4 lizicky cukru a po kave sa citim lepsie da sa povedat ze mi psicicky pomaha pocitujem ponej taku slabu euforiu.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 480
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 13 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  motylek St 19 apríl 2023 - 19:36

Ach jo, můj manžel mě naučil pít kávu. Tak dlouho vymýšlel, která by mi chutnala, až přišel na kombinaci 1,5 dcl středně silné kávy s 1 dcl mléka, což mi připomíná bílé kafe.
Kávu piju jen v sobotu a svátky, když mám volno. Takže to nebude asi velká závislost, ale i tak... nějak se mi nechce toho sobotního hrnku kávy vzdát.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 13 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Mous Ut 9 máj 2023 - 17:10

Cca mesiac už pijem len bezkofeinovu kavu. Prestal som sladit napoje. A teda drzim sa v nefajceni-dnes je to 11 tyzdnov.drzte sa!
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 13 z 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore