Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

kava a kofein

Strana 6 z 14 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 6 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  ester St 2 november 2016 - 14:45

TUTO lol! lol! lol! schuti som sa zasmiala... nepoznám to
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 6 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Št 3 november 2016 - 7:44

8. deň bez kofeínu začína.

Včera som už cítil miernu únavu, ale mohlo to byť aj preto, že som skoro vstával, už pred piatou. Únava tiež prišla zákonite až po zjedení sýteho obeda, čo sa netreba čudovať. Zisťujem, že mi paradoxne navodzujú únavu aj sladkosti, čiže keď som včera jedol nejaké tie kancelárske maškrty, tak sa mi po nich únava prehlbovala. Asi je to dačo len placebové, alebo psychické, no aj tak ma to motivuje sa sladkostiam vyhýbať. Domov som prišiel dosť unavený s tým, že ma začala bolieť hlava. Na bolesť hlavy som vzal jednu dvestovku Ibalginu a ľahol som si už o 19:00. Zakrýval som si hlavu paplónom, lebo mi teplo na ňu pomáhalo. Zaspal som asi o 20:00 a zobudil som sa o 6:35. Čiže aj 10 hodín spánku. Hlava už nebolí, únava je len taká ranného typu. Myslím, že som včera málo pil, vypil som len 2 litre v práci a to je des. Pod 3 litre v práci nie som zvyknutý ísť. Aj na wecku som bol len 2krát za celú smenu, pričom obvykle chodím aj 4krát.

Cítim naďalej, že pozitíva vysadenia prevládajú nad negatívami. Napr. kolegyňa, ktorá ráno vypila vraj 400mg kofeínu sa dostala poobede do strašného pocitu vyčerpania, čo je obvyklý prejav, že už kofeín vyprchal z krvi. Zatiaľ čo ja kontinuálne mám zhruba po celý deň rovnaké množstvo energie - azda iba hodinku-dve po zjedení obeda je tam cítiť nejaký výkyv.

Takže super, pokračujem ďalej. Smile
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 6 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Pi 4 november 2016 - 7:35

9. deň bez kofeínu!  shooting3

Môžem po ôsmich či deviatich dňoch zhrnúť, že sa mi zdvihol apetít do jedla, a to dosť rázne. Bežne jedávam už od pondelka nad 10 tisíc, predvčerom som mal 15 tisíc kJ v sebe. Váha sa zvýšila na 72,0 kg a brucho zostalo na 90 cm (nalačno).  pig

Určite to aj súvisí s tým, že sa vrátila z dovolenky kolegyňa, ktorá nás zase zahŕňa koláčmi, cukríkmi, čokoládkami, paličkami, želé a kadečím chutným ďalším. Ťažko sa mi odoláva a v tento týždeň som neodolal ani jediný deň. Navyše som si dával aj rajčinovú polievku z fastfoodu a doma mama robila vyprážané rezne. Mal som aj mcdonaldový cheeseburger. A spústu vysoko-kalorického masla, mastné flory alebo raja s maslovou príchuťou.

Takže ako začne fajčiar po skončení fajčenia veľa jesť, tak, zdá sa, je tomu tak aj pri vysadení kofeínu. Musím zaútočiť protiútokom a veľmi bojovať so svojimi chuťami.  pale Kým nebude neskoro...  pirat

flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 6 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 5 november 2016 - 8:09

10 dní bez kofeínu. cool

V podstate môžem uviesť 2 hlavné benefity:
- kontinuálna, celodenná dobrá úroveň energie, nemeniaca sa, stabilné tempo počas celého dňa, nie sú návaly náhlej vyčerpanosti, ktoré bývali v čase vyprchania kofeínu
- skoré vstávanie bez budíka, hlbší spánok, znížená potreba spať (len obvyklých 7 hodín asi), kvalitnejší spánok, ranné vtáča

A môžem uviesť 1 negatívum:
- zvýšená žravosť, apetít do jedla (10500 až 12000 kJ denne)  I disagree

Nálady som nezaznamenal zhoršené tak, aby to súviselo s kofeínom, skôr to súviselo s konkrétnymi externými podnetmi. V štvrtok sa proti nim dokonca dalo bojovať, takže som nekomunikatívnosť relatívne premáhal, čo sa mi stáva málokedy, že sa mi to vôbec dá. lol

Napriek zvýšenému Orfirilu na 1500mg denne neevidujem výdatnejšiu únavu. Pomáham si však aj taurínom, doplnkom výživy, konkrétne asi 3 gramy denne, včera som mal tuším len 2 gramy. Suspect Ten určite trochu pomáha na sviežosť mysle, prejasnenosť nálady a azda trochu aj na prípadnú únavu, hoci ale priamo na únavu neslúži. Prejasnená nálada a svieža myseľ sa však správa ako motivovaná, takže možno práve namotivovanosť ma cez deň vedie k stabilnému tempu, a nie skutočnosť, že by som akože nemal mať únavu. scratch To je taká moja úvaha... saint

Zatiaľ život bez kofeínu hodnotím vysoko kladne. afro
Pokračujem. Yes

m.
Kňaz

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 6 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Ut 8 november 2016 - 21:31

Uplynulo 13 dní od vysadenia kofeínu a zároveň uplynul deň, v ktorom som konečne cítil akúsi minikontrolu nad svojou žravosťou. Zjedol som dnes 8400 kJ, žiadne maškrty, žiadne bočáky či zobanie, len púhe raňajky, obed a večeru, pomedzi to som pil ovocný čaj, šumienky, vitamíny a aj čistú vodu. Chcem veriť, že tým naštartujem nový trend, že opäť budem korigovať jedenie v rámci limitu 8-9 tisíc. Ale je možné, že dnešný úspech bol podporený faktom, že mi bolo psychicky lepšie.

Verím, že moje depresívne stavy nesúvisia s vysadením, pretože som mal "stavy" už aj krátko predtým, ba možno aj zopár týždňov skôr. Neviem, musel by som si dôkladnejšie prečítať svoje príspevky v téme "Ako sa máš" spätne, že reku kedy som začal pravidelnejšie hlásiť "stavy". Ale určite to bolo aj za čias kofeínu.

Som rád, že naďalej mám pracovné tempo stabilné počas celého dňa. Zatiaľ necítim problém so zívaním, únavou, neschopnosťou "odsýpať úkoly" v primeranej rýchlosti. Návaly vyčerpanosti, aké bývali v kofeínových časoch, sú už 13 dní fuč - ich miernou obmenou bývajú návaly "stavov" a bolestí hlavy v čase pršania a nízkeho tlaku vzduchu. Som skrátka meteosenzitívny a odkedy nemám barličku v podobe kofeínu, tak sa táto moja citlivosť na počasie zvýraznila. Aj preto som azda mal taký strašný víkend - veď koniec koncov tu u nás bol celý pršavý a zamračený a špatný.

Takže zatiaľ naďalej považujem vysadenie za prínosné. Pokračujem.  heart

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 6 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 12 november 2016 - 16:19

17 dní kofeínovej abstinencie Sun 1

Pozorujem, že už v tejto fáze mám žravosť ako-tak pod kontrolou. Ku koncu týždňa som odolával aj kanc. maškrtám, aj doma som si nedával príliš veľa, takže 9500 kJ bolo moje typické maximum. Má sa to tendenciu ešte zlepšovať - verím, že čoskoro budem môcť byť na úrovni 8500 kJ denne ako svoje maximum. Kilogramy sa umúdrili späť na hodnoty 71,3 kg (91cm), takže tá pred týždňom prekročená sedemdesiatdvojka sa našťastie zmietla pod koberec.

Pozorujem ďalej, že sa mi vytráca to ranné vtáčatstvo, ktorého trend sa mi objavoval spočiatku. V tento týždeň som sa prakticky stále zobúdzal na budík, pričom som si ho zadal na veľmi hlasnú zvučku, takže ráno vstávam priam "šokom". Umožňuje mi to už ďalej nezaspať a vstať vlastne na prvé zobudenie. To podporuje menšiu únavu počas nastávajúceho dňa. Vybavené

Depresívne stavy a ataky sa javia momentálne ako polepšené, ale je to otázne. Pozitívom je, že zlepšenie depresie prišlo bez vplyvu taurínového doplnku, totiž dával som si od stredy len 1 gram taurínu denne (1 toboľka ráno namiesto dovtedajších troch). Skôr investúvam do magnézia, vitamínov a čistej vody. Po čistej vode však cítiť mi zápach z úst, tak to je silný argument pre mňa, aby som ju takto nepil. Verím však, že keď mi dobrá hygiena zubov "zatiahne" všetky odhalené krčky zubov, tak ustúpi aj zápach, ktorý zväčša aj tak pochádza hlavne z krvavých ďasien a následných baktérií. Prednedávnom som si kúpil Lacalut Aktiv na "opravu paradentóznych ďasien" a som zatiaľ veľmi s touto pastou spokojný. Pretty good Ale to som asi odbočil...

Takže zhrnutie: 17 dní za mnou - pokračujem s nulovým kofeínom ďalej. Yes

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 6 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Ne 27 november 2016 - 22:21

Už sa nepozerám na kofeín až tak čiernobielo, že by mi len škodil, alebo len pomáhal. Sú situácie alebo časy, kedy kofeín vo mne jednoducho zvýšenú motivovanosť a proaktivitu neprebudí. Ale to neznamená, že neprídu časy alebo situácie, kedy sa mu to výrazne podarí a ja frčím ako veverička. Napr. včera večer po svadbe som bol veľmi unavený, dal som si kávu. Káva mi odstránila spavosť, ale dolámaným a ustatým som zostal. Nebol som schopný sa namotivovať k nejakej schopnej činnosti, pričom spánok aj tak nevedel prísť. Dnešné kávy však boli úspešnejšie a miera motivácie bola vyššia, občasne sa dalo hovoriť o nabudenosti. Takže niekedy mi kofeín pomôže, niekedy nie. Nikdy vopred neviem. To platí aj s jeho vplyvom na moje nálady - niekedy mi odstráni pocit stresu a negativitu, a inokedy ma z depresívneho pádu nedostane nič, len to, že to musím kvalitne vyspať. Embarassed

Vcelku však môžem zhruba zhodnotiť, že život a zvládanie diagnózy je s kofeínom o čosi predsa len ľahšie, než bez neho. Meditation

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 6 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  rasto Pi 10 marec 2017 - 16:18

ahjte.ja v poslednom case pijem vela kavy, 5 aj 6 cez den,niejako mam stale chut na kavu, ale robí mi to niejak dobre, lebo mam taký prirodzene dobrí pocit, neviem ci to je tov kavov, alebo sa mi stav zlepsuje, mavam aj take horsie chvylki ale tych je pomerne malo.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 508
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 6 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 11 marec 2017 - 11:53

Ahoj Rasťo. Smile

Aj mne kofeín psychicky prospieva a prináša mi príjemné pocity, čulosť, prejasnenie v nálade a chuť k činnosti. Smile Takže máme to spoločné. Momentálne prijímam kofeín hlavne v tabletkovej forme (Cofi-Tabs - asi 400-500 mg denne) - v tento týždeň som nepil energeťáky, občas som mal kofoly bez cukru. Kávu som mal naposledy, myslím, minulý víkend. Iste, nerád som naňho tak navyknutý, že ho až potrebujem k štandardnému fungovaniu, ale aj tak vcelku má viac plusov, než negatív. Smile

Takže v Tvojom prípade kávičkovaniu a v mojom prípade "cofi-tabsovaniu" - zdar! Poklona Super! cool

S pozdravom
matej
winter

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 6 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Pi 17 marec 2017 - 19:34

Tento týždeň som preferoval zase pre zmenu energeťáky (Energy MAXX Exxtreme, Light verzia so zníženým obsahom cukru, len 34 kj/100ml) v objeme asi liter denne. Naopak, minuli sa mi Cofi-Tabs úplne. Káva mi minulý víkend nechcela chutiť. Doma mi vravia, že si ju robím príliš silnú, že reku 1 a pol plochej lyžičky Nescafé Gold Classic je príliš veľa. Vraj stačí 1 plochá lyžička a trochu mlieka, po novom sme kúpili 1 balenie tých smotanových minipohárikov do kávy. Chcel by som presedlať na kávu, no naozaj mi nevie navodiť rovnaké povzbudenie v psychike ako energeťák. Navyše mi menej chutí. V prospech kávy však vraví jej zloženie, ktoré je skôr prospešné zdraviu, zatiaľ čo môj energeťák obsahuje sorban draselný, benzoan sodný, aspartám, sacharín, teda všetko to, čo je označované ako nebezpečné éčka. Navyše som čítal, že pri istej teplote benzoan sodný reaguje s kyselinou askorbovou a vytvára sa v tele karcinogénny benzén. A čudujsasvete, práve ako "antioxidant" je použitá v mojom nápoji práve kyselina askorbová, akože vitamín C na zalepenie očí, a pritom aká to potvora kombinácia! A všetky tie výskumy na myšiach, rakoviny mozgu... Trošku som googlil a veru, nie je to dobré toto piť. Určite nie liter denne a 20 ďalších rokov... Takže musím urobiť všetko preto, aby som povzbudivý efekt nejak inak získal a radšej vydržal na osvedčenej káve v spolupráci maximálne tak s Cofi-Tabs.

Veľa rečí, ale zatiaľ som slabý jedinec, naozaj v tejto chvíli nepoznám nič na moju náladu účinnejšie, ako klasický sajrajt-energeťák. Ale čím rýchlejšie sa mi podarí oslobodiť spod tejto pasce a závislosti, tým skôr si očistím telo a môžem vyzrieť na svetlejšiu perspektívu pre svoje ako-také telesné zdravie. Embarassed

Idem s tým bojovať - bude veľa pádov, ale musím. Nemôžem si takto sviniť telo a tváriť sa, že je to tolerovateľné. shooting3

Držme sa! Smile
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 6 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Dušan Pi 17 marec 2017 - 20:15

ahoj @Matej,
na zvysenie nalady berem liek depakine a ci pomaha to neviem posudit,nakolko ked nemam naladu a chut nieco robit si spravim kavu alebo caj bez cukru,

tak napriklad dlho som sa tu stazoval ze pijem enormne mnozstvo kavy za den po dobe snad 5 rokov a to 150ml salka = 8-10 kav,
pijem kavu nesku alebo popradsku t.j.jedno granulovanu chemiu,nemam rad soso,takze uz ale pol roka ficim na dvoch troch kavach s mliekom a bez cukru,co ma tesi a je mi fajn,popri tom dalsi zivotabudic su dva tri caje za den,ked som doma,+ mineralka,takze pitny rezim solidny,nemam pichanie pri srdci uz ako som spominal vyse polroka a ani motanice s vysokeho tlaku,obmedzene kavy mi az tak nevadia ako cigarety kde vrazdim kadekoho a kadeco ked nemam co hulit,

nakolko nechodim do roboty si viem predstavit pitny rezim i zivotabudice,asi tolko
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 6 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 25 marec 2017 - 12:15

Ahoj @fajny (fajny). To je super, že sa Ti podarilo obmedziť tie kávy a prejavilo sa to kladne na Tvojom zdravotnom stave. Smile V tento týždeň aj mne sa to podarilo obmedziť, myslím príjem kofeínu. Prakticky som zväčša pil len 2-3 kávy denne s klasickým cukrom. Tabletka Cofi-Tabs bola málokedy, asi 2 za celý týždeň, k energeťákom som pristúpil trošku až teraz v piatok a dnes v sobotu, aj to len dočasne na zmenu chuti a pre povzbudenie nálady, nakoľko sa mi zhoršil v piatok psychický stav. Celkovo vnímam zníženie príjmu kofeínu kladne aj u seba, pričom zníženie výkonu bolo len mierne, v rozmedzí akceptovateľnej a očakávateľnej normy. Skôr ma potrápili únavy vo večerné hodiny (teda po 19:30hod).

Všetko dobré. it is perfect

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 14 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore