Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 59 z 84 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 71 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  opadané lístie Št 12 február 2015 - 12:01

vdaka, X, za pozvanie, ale ovela viac mi vyhovuje pisane slovo, takze zatial by som zostal pri tom. Wink
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Pi 13 február 2015 - 17:48

Ahojte,
dnešok bol taký stred v zmysle nálad a aj schizo. príznakov. Znamená to len toľko, že na našom balkóne bez zmeny a bol som ráno trošičku depresívny a aj pasívny. Bol som dnes iba ak v stánku kúpiť Nový Čas, lebo je tam príloha knižka s angl. a slovenským textom. Bol som aj u kamaráta na kávu, ale v zásade som sa ponáhľal domov za povinnosťami. Teraz už mám všetko podstatné porobené a tak sa teším, že si možno pozriem nejaké TV, alebo budem surfovať po Nete, prípadne si pustím niečo v angličtine s titulkami.

Okrem tohoto nemám nejako nič. Nezabudnite, že zajtra je Valentína, tak pošlite aspoň SMS niekomu pre vás vzácneho (vzácnu). Dúfam, že sa máte celkovo aspoň dobre a patológia vás netrápi.

S priateľským pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Pi 13 február 2015 - 18:06

Ahojte

Tak po čase sa aj ja ozývam, ale čítavam čo máte nové...
opadané lístie tak opäť vitaj, asi som ťa pár krát ešte postrehla, že si niečo písal a potom dlho dlho nič Smile ja som si tu menila nick, takže keby si to chcel, ako ti aj Matej núkal, nie je problém...šikovný je Very Happy Very Happy Very Happy

Ja som nejak chorá, už tretí týždeň sa nejak z toho neviem dostať, do toho sa mi pridali problémy s chrbticou a znovu som dostala injekcie. Minulý rok som mala 3x injekcie a už som z toho dosť aj nervózna, nieže by som sa bála, ale mám toho plné zuby...neviem, či mi rozumiete... Nespala som už poriadne tri noci, lebo ma tak bolí chrbát a potom ráno, po cca 3 hodinovom spánku som tak unavená, no napriek tomu večer nedokážem zaspať, lebo si neviem nájsť bezbolestnú polohu. Ach jaj...very unhappy

Psychicky sa ale cítim celkom ok. bola som aj na kontrole tento týždeň a nezmenila mi liečbu, síce nič neubrala, ale ani nepridala, to som nemala už asi 3 mesiace, že by nenastala žiadna zmena, takže som rada. V jednom príspevku som písala, že aj keď sa tento rok nevyliečim, stabilizujem sa! Že by sa mi to začalo plniť?! it is perfect it is perfect it is perfect Veľmi by som bola rada.
Dnes som mala veľmi fajn deň. Na obed mi zavolala kamoška z mládí Razz že či by sme nešli na kávu, tak som jej vravela nech dobehne ku nám a bola tu, pred chvíľkou odišla, tak som rada, že sme sa po čase stretli. Niekedy to dobre padne, že si na vás niekto spomenie. Aj keď takéto návštevy nemá každí rád, mne to veľmi dobre padlo. Dnes čakáme ešte večer okolo siedmej jedného priateľa, tak aj na neho sa veľmi teším. Dnešný deň mám teda taký návštevný cheers len už som vypila 3 kávy a to nezvyknem, tak už asi len čaj si dám.
Prajem vám zajtra krásneho Valentína. My to neuznávame, takže budeme mať klasickú sobotu, ale keď máte tento deň radi, nech Vám srdiečka naplní láska heart giving a hug

ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Pi 13 február 2015 - 19:29

Ahojte Wink

ester - čiastočne rozumiem, že si nevieš nájsť bezbolestnú polohu na spanie....niekedy sa to stalo aj mne....uz 2x ma v minulosti seklo takže približne viem aj aké sú to problémy s chrpticou....no nezávidím ti teraz ....dúfam, že sa s toho čím skôr dostaneš.....budem držať palce... it is perfect

Tuto - ten časopis s knihou som si tiež chcela kúpiť....ale nakoniec nekupila....no učím sa aj naďalej každý deň angličtinu podľa toho online kurzu....nemôžem povedať, že pomáha, ale ani, že nie.....je to také neutrálne....

Ako sa mám?...tak stále som nachladená a nejak sa to nemení k lepšiemu je to stále rovnaké....kašlem a cítim v hrdle hrču, ale od nachladenia....nie je to úzkosť Smile .....už dávnejšie som niečo také necítila....vlastne nemám čo sa do pozitívnych príznakov choroby týka, žiadne už veľmi dlhu dobu....tak zhruba dve roky dozadu som mala iba negatívne príznaky a to len spomalená reč....to sa našťastie vytratilo, keď som vtedy začala brať lieky....čo sa týka depresie - ta ma zatiaľ obchádzala....neviem vysvetliť prečo Question ....ale bola som par krát smutná, no z veci z ktorých by každý bol smutný...alebo lepšie povedane sklamaný....veci ako neúspech, zasiahnu si myslím každého.....inak nemám nič nové...nič zaujímavé....nič také čo by stalo za napísanie.....čo sa Valentína týka tak, aj oslavujem, aj nie..... v terajšej situácii, skôr len symbolicky čokoládku si dám....ale nijak inak to nebudem oslavovať....

Dobru nôcku prajem, aj keď je ešte skoro ísť spať Sleep

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Pi 13 február 2015 - 19:39

very sad5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Pi 13 február 2015 - 20:32

Matej, čo sa deje...
Neviem čo síce, ale nie si v tom sám...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  opadané lístie So 14 február 2015 - 16:55

ahojte,

ahoj, ester, dakujem za privitanie. ja si Ta zial akosi nepamatam. ale ja som dost veci zabudol za posledne roky, aj co sa prispievania a diania na fore tyka.

Matej, co sa deje?

trochu som rozmyslal a napadla mi jedna vec, neviem ci si ju uz s niekym tu alebo inde riesil. a sice stacionar. je vo Vasom meste? mozno by sa tam dalo dochadzat aj jedenkrat za tyzden, ak by viac dni bol problem z hladiska skoly a brigady. urcite by si tam spoznal aspon jednu blizsiu dusu a je velmi prijemne a zdraviu prospesne mat bytost z "masa a kosti", ktorej sa clovek moze zverit a porozpravat sa. je to dost ine, ako pisanie na internete. viem to z vlastnej skusenosti.

co sa mna tyka, je mi akosi smutno, ale dovodom je to, ze mi byva smutno a zle po prebudeni. mam to vzdy, ked si poobede pospim, co je kazdy den. very sad3 zobudim sa a je mi zle, som prazdny, necitim ziadnu radost, o nic nemam zaujem. su to priznaky, ake som popisoval, ked sme viedli dialog s Matejom. z toho som nestastny, neviem ci su to pozostatky depresie...antidepresiva beriem este kratky cas, snad sa ucinok este nedostavil a snad sa dostavi coskoro. takze tak u mna.
co ma potesilo je, ze som bol na prechadzke, hoci sa mi najskor nechcelo, ale nakoniec mi to padlo velmi prijemne. tak tolko.

majte sa pekne, nech sa Vam ulavi od psychickej i fyzickej bolesti aspon z casti.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Michal So 14 február 2015 - 18:33

Jaaj,uz mi je zase nedobre... sad and unhappy
Prezil som jeden uplne neproduktivny,zahalcivy den...Len spat a spat...Ani prechadzka mi nepomohla...Moje svedomie ma bicuje a o chvilu budem musiet odpovedat na strykove neprijemne a dotierave otazky,ked sa vrati z roboty very unhappy
Vzdy sa po namahavom pracovnom tyzdni tak tesim na vikend a potom to vzdy nezvladnem...a upadnem do necinnosti,letargie a apatie...
Mimochodom,mal by som si dat priliehavejsi novy nick-Sebestredny Sebec I disagree Fakt sa nedokazem vyjadrovat(aspon v sucasnosti) k Vasim prispevkom,prepacte mi to(ak sa da)...A to som toho nasluboval-ze budem viac prispievat,atd... very sad
Ale najviac ma mrzi,ze fakticky nemam cas na ine,ako je praca...a praca ma nejako netesi,neuspokojuje...
Ale dost bolo stazovaniu sa,aj mna by zaujimalo,co sa Ti deje,Matej?Musi to byt zle,ked...??? sad and unhappy
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  opadané lístie Ne 15 február 2015 - 8:00

Shadow, je normalne, ze ked ma clovek problemy, tak je viac zamerany na seba. nie je na tom nic zle, je to prirodzene. ked Ti bude lepsie, budes sa mozno viac venovat ostatnym. Wink
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ne 15 február 2015 - 15:05

Ahoj Ester => teším sa veľmi, že sa úspešne stabilizuješ vari po všetkých stránkach a ide Ti to. Smile Je to super. Držím prsty, aby Ti to vydržalo už navždy a bola si spokojná a happy v zmysle svojich potrieb a túžob. Smile

Ahoj Tuto => vidíš, na tú knižku som myslel, ale nejak som si to zabudol kúpiť. Veru tak, kontakt s priamym živým jazykom v nejakej súvislej beletrii je veľmi užitočný pre nás English-learnerov. Je to fasa. Ten balkón ma naďalej mrzí, ale ako Ti to už dakto vravel, zvládaš to psychicky veľmi dobre. Akoby si sa to naučil už za tie časy ignorovať, alebo sa nad to pozdvihovať, nerobiť si z toho strasti. Neviem, či sa mýlim, ale pôsobíš na mňa skalopevne, čo je veľmi fajn. Smile Vyzval si k Valentínke => oslávil som Valentína tak, že keďže som single, kúpil som kvetinu a malú čokoládu mame. Ona mi dala zase malé čokoládové srdiečko. heart Som veľmi rád, že sa mi podarilo jej pri blahoželaní povedať, že ju mám rád, lebo napriek tomu, že sme si to nepriamo už hovorili v živote, tak takto priamo som jej to nepovedal ešte. Asi sa city v našej rodine až tak nenosia. Teraz som to trocha prelomil, tak sa teším, lebo ľudia to občas potrebujú počuť... Yes

Ahoj Mischelll => super je, že si dobre stabilizovaná. Je to radosť čítať. Želám Ti teraz hlavne hojne zdravia, hojne úspešných bielych krviniek, aby zlikvidovali tie bacily, ktoré Ti dráždia hrdlo. Prajem skoré uzdravenie! Pretty good giving a hug

Ahoj Lístie => Aj ja to tak pociťujem zväčša, že sa mi nechce strašne ísť na prechádzku, ale keď už na nej som, tak je to fajn a teším sa, že som išiel. Toto moje domáce prostredie je ako magnet, ktorý ma tu silou-mocou drží a je ťažké sa od neho odpútať, ale akonáhle sa od toho magnetu nejak vzdialim vôľou alebo ako, tak som náhle slobodný a zrazu je aj vonku fajn a dobre. Smile Držím päste, aby Alventa už prenikla cez barikádu mozgu a dostala sa do jeho krvného riečišťa a začala úspešne sérotonín vychytávať. Smile

Ahoj Shadow => Ja si myslím, že je normálne, že pri tak namáhavej práci 5krát v týždni po sebe prídeš v piatok večer domov a si šťastný, že vôbec dýchaš, a nie ešte aby si nejak aktívne makal celý víkend na niečom inakšom, než na odpočinku. Shadow, je to v pohode, normálne cez víkend odpočívaj, baraj aj pasívne. Pamätám si, že keď ja som robil, tak som došiel trebárs po troch dvanástkach domov a mal som 2 dni voľna, ktoré som úplne prehnil. Ale potom som pochopil, že to až tak nevadí. Až postupne sa to začalo zlepšovať a človek už vládze viac. Možno po polroku, prípadne pri Tvojej fyzickej namáhavej práci a pri Tvojich zdravotných obmedzeniach to môže byť aj dlhšie. Za ten čas pokojne, keď si doma, odpočívaj a nerob si výčitky. Smile To, že Ťa však práca neuspokojuje a neteší, to je už iná vec a môže byť časom problém. Mohol by si prípadne tieto svoje pocity ešte rozviesť, aby sme lepšie porozumeli a aby si hlavne Ty sám lepšie zanalyzoval nahlas, čo všetko je v tej práci pre Teba problematické vzhľadom na spokojnosť. Shadow, držím Ti mocne prsty. Odpočívaj a nerob si starosti. Si veľmi statočný, nech sa darí. giving a hug Smile

matej
Shocked

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ne 15 február 2015 - 15:36

Ahoj kamaráti a kamarátky Smile

Ďakujem Vám za podporu a sústrasť, ktorými ste reagovali na môj smutný smajlík. Mal som vtedy akési večerné pesimum, ktoré bolo veľmi plačlivé, nervózne a nešťastné. Dosť som si poplakal, až sa mi zapchal nos...  very sad2

Neviem, ako som na tom teraz. Ťažko nejak zanalyzovať, ako sa mám, lebo to strašne závisí od uhla pohľadu. Subjektívne sa cítim dnes lepšie, ale je to nestabilné. V priebehu dňa mi býva rôznorodo zle, prázdno, plocho, potom zas depresívne, sústavne nešťastne a nervózne. Včera som mal kurz a musel som z neho predčasne odísť, hoci som zaňho vysolil strašné peniaze, a to preto, lebo som skoro explodoval od nešťastnosti, nervozity, úzkosti sociálnej. Počítali sme rôzne príklady, doliehala na mňa halda podnetov, vôbec som sa nevedel sústrediť, bol som zmätený. Ododnes si zase dávam 20 mg Escitilu, síce neviem či smiem, či sa nemám na to opýtať dr., ale po jej znížení z 20 mg na 10 mg sa moja nešťastnosť vo svojich pestrých spôsoboch prejavov strašne prehĺbila a sfrekventovala sa na každý deň. Ja tých 20 mg Escitilu zrejme potrebujem. Dúfam, že si ich smiem dávať. pale Dr. mám až za 3 týždne, aj to tam asi vtedy nebude a budem diskutovať len so sestričkou. Ambulance

Takže keby som to mal zhrnúť, týmto mojim dňom v súčasnosti dominuje nestabilita, plochosť, nešťastnosť, depresívny výkyv smerom k plačlivosti, citové problémy, pseudofilozofovanie, nervozita, motorický nepokoj.

Momentálne teraz je nálada ešte relatívne ok. Ale mení sa to každou minútou. Dnes som si dal 10 mg Escitilu aj na obed...

Zajtra idem do školy, začínam novú etapu štúdia, tak uvidím, čo a ako. Zdravotne nejdem do semestra zrovna pravou nohou, čo je škoda. sad and unhappy

Ďakujem Vám srdečne za vypočutie a želám Vám všetkým peknú nedeľu.
S pozdravom
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ne 15 február 2015 - 22:33

Ahoj Matej,
i napriek svojmu stavu si tu napísal pekné dva príspevky, tak dúfam, že sa aspoň trošku zlepšuješ a Tvoje smerovanie je lepšie ako vtedy, keď si nám tu po sebe zanechal len smutného smajla. Držím Ti palce, aby si bol v pohode a dominovala v Tebe najmä tá dobrá nálada.

...............................

Ahojte,
víkend dajako prešiel, svoje povinnosti a asipovinnosti som vybavil a spravil dobre. Z toho vyplýva aj nálada, ktorá je primeraná skutočnosti, že som dakde v strede. Samozrejme sú aj tie nepríjemnejšie záležitosti, ale dá sa povedať a aj napísať, že to zvládam znesiteľne.

Včera som bol aj na záhrade pokŕmiť zverov (mačky), ale akosi sa rozpŕchli a jednoducho ich niet. Nech si teda radšej chytia myšku, alebo ešte lepšie vyhrabú nejakého nezbedného krtka, ktorý nám porobil kopec krtincov. Inak som bol pasívny, takže nič moc. Viacmenej to bolo o knižke na posteli, podobne ako aj v nedeľu. Práve tú som strávil najmä doma, hoci som aj vybehol do supermarketu, čo ma vyslala mama. Inak po starom.

Majte sa dobre a nech vás akákoťvek patológia obchádza veľkým oblúkom.
S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 59 z 84 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 71 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore