Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 34 z 84 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 59 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Po 3 november 2014 - 20:04

Jj, v poho. Len to radšej nenazývaj rýchlosvadba, ešte by si pomysleli že tá sa sá pripraviť za hodinku Wink. Budeš zajtra na zellu? Ďalšieho bezliekového priekopníka by to chcelo it is perfect
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Po 3 november 2014 - 20:06

Nazdar Matej,
som rád, že sa Ti tak darí, bodaj by to bolo stále tak a ďakujem za starosť o moju osobu. Momentálne mám také "akési obdobie". Príliš sa mi nechce do písania ani do produktivity celkovo. Porobím tak najmä to najnutnejšie, čo treba a to je asi všetko. Na Zello chodím pravidelne a zároveň chválim xkrchnava za túto myšlienku kontaktu v audio sférach.

..............................


Ahojte,
mám sa znesiteľne, síce pred týždňom som mal akúsi depresívnu náladu na pár dní, a to hlavne preto, že sľúbená práca sa nekonala, vraj sa zmenili zákony, a tým pádom som bez zamestnania. Trochu ma to vzalo, ale momentálne sa s tým nedá nič robiť. Reálne som teraz zaseknutý na UPSVARe, uvidím čo a ako.

Zdravotne som tak ako predtým. V popredí je najmä pasivita (polihovanie), inak sa však viem aj premôcť a čosi aj porobiť. Zajtra idem k MUDr. na injekciu, krv a kontrolu, tak snáď doktorka vymyslí niečo aj na tie hlasy na balkóne.

Zatiaľ sa majte pekne. S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Po 3 november 2014 - 20:47

Tuto, je mi ľúto, že ti nevyšla tá práca. Toľko sa to chystalo a pripravovalo až sa predrbal zákon? No je mi to trochu čudné.
Teší ma, že si ceníš zella. Som veľmi rád ak aj ďalší v tom vidia prospech. Kúpil som si knižku, nejaké skupinové cvičenia, snáď niektoré metódy využijeme na nejaké to "pracovné zello" ak to teda nejak zrealizujeme Smile.

Ináč dnes jak som vykecával s ester po skype, tak som zažil paranoidný stav. Stojím si na nástupišti a naproti vo vlaku dve asi puberťáčky, a hejže nerehocu sa? Pár krát som mrkol ich smerom a stále sa hehnily a dívali sa na mňa, a keď som sa pozrel, tak ešte viac. Takže toto by som nazval opodstatnenie tej paranoje. Pretože takéto veci sa stávajú a môžu stávať. Hneď myšlienky naplno - mám smiešnu čiapku? Smiešne sa hýbem? No nebolo mi príjemné ich smerom sa pozrieť. Nakoniec ich vlak odchádzal tak som ešte hodil po očku a nahodil grimasu v zmysle pozdravu... no...

Dnes som si zas s dcérkou zaprogramoval a teda celkom čumím! z 20 levelov sa sama dostala na jedenásty... no nebudem to nejak preháňať ale keď ju to baví skoro ako hranie tak je lepšie asi angry birds programovať než s nimi len hádzať, no nie?

Majte sa pekne,
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ut 4 november 2014 - 10:45

Ahojte, pripomínam dnešné zello 19:00.

Pridal som, kto by sa zaujímalo o info o hlasoch, zaujímavé video čo mi poslal Jirka:

https://www.schizoforum.net/t280-topic#8975

je to len 14 minút, takže to nie je nutné odkladať a podľa mňa fakt stojí za zhliadnutie it is perfect

Snáď pomôže.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  kwecko Ut 4 november 2014 - 17:14

Super, páčilo sa mi it is perfect

Zello - mám len slúchadlá z mobilu, tak jedine očúvať môžem prísť Smile

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 4 november 2014 - 17:37

Tuto, mrzí ma veľmi, že sa tá práca nekonala. Kiežby sa podarilo teraz Úradu, kde si registrovaný, niečo pre Teba nájsť, alebo že by sa pošťastilo nejak aj mimo neho. Naďalej budem na Teba myslieť a pamätať a "vysielať k Tebe pozitívnu energiu", aby si bol každým dňom bližšie k tomu, čoho si vo svojom živote praješ viacej, a ďalej od toho, čoho si vo svojom živote praješ čo najmenej. Máme Ťa tu radi, aspoň teda pokiaľ hovorím za seba, tak si veľmi inšpiratívny človek, preto určite nezanevri na fórum a popri zelle čumni občas očkom aj sem. Držím Ti moc palce, Tuto. giving a hug

---

Ahoj všetci,

Dnes mi je veľmi smutno. Celá tá moja škola sa mi zdá dlhá, jej dokončenie vidím až za rok a pol, a aj to by muselo ísť všetko hladko. Zdá sa mi to ako dlhá doba. Už som sa z toho vypísal do denníka, že čo reku za rok a pol musím aké schopnosti získať, aby som sa pripravil do novej fázy pracovného procesu. Ale akosi ma zmáha demotivácia, prokrastinácia a prázdnota. Je to paradox, pokiaľ porovnám dnešný a včerajší deň. Včera som bol strašne aktívny, prečítal som 180 strán beletrie za 7 hodín, čím som fakticky za jedno popoludnie spráskal jednu knihu. Lenže teraz mám z toho na jeden predmet spísať nejaké tie práce, ktoré budem potom na seminári riešiť, ale strašne sa mi nechce. Od rána sa ponevieram, polihujem, aj som spal zo tri hodinky cez deň. Stále sa prejedám. Bezcieľne chodím z miestnosti do miestnosti ako "ovca bez pastiera". Je mi akosi clivo, smutno... požiadavky, ktoré sú na mňa kladené, sa mi zdajú namáhavé, ťažké a vcelku zbytočné, nestojace za to.

Prijal som opatrenie, že do brigády budem chodiť len raz do týždňa, aby som stíhal školu aj odpočinok, čo sa doteraz nedialo. Moc ma tá brigáda fyzicky vyšťaví a potom aj 2 dni polihujem a vyspávam sa, takže preto.

Som teda nejaký neslaný-nemastný, smutný. Unavený.

Tieto problémy, viem, nie sú vážne, ale aj tak reku že sa s nimi s Vami podelím. Dnes proste nemám svoj deň.
Prajem Vám, aby ste sa mali fajn.
So srdečným pozdravom
Matej
very sad2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Robo Ut 4 november 2014 - 20:34

Ahojte kamaráti. Mám sa celkom dobre. Už teraz sa teším na Vianočný trh v Poľskom meste Krakow. Pôjdem s mamkou a autobusom.koncom novembra-vtedy začína v Krakove Vianočný trh. Potom aj v našom meste Spišská Nová Ves sú od 12.12. do 14.12.2014 Vianočné trhy. Na tie sa tiež teším. Určite si kúpim trdelník, orechový alebo čokoládový. U nás, keď sú Vianočné trhy, tak sa tam predáva aj napr. oblečenie. Minule som sa rozprával so svojou psychologičkou a tá mi povedala, že jej sa zdajú krajšie Vianočné trhy v Poprade než v SNV, lebo že tam v Poprade vôbec nepredávajú oblečenie- šaty-, ale veľa domácich výrobkov. Ja som v Poprade na Vianočných trhoch nebol, takže ja to neviem posúdiť... V Spišskej Novej Vsi na Vianočných trhoch je krásne aj to, ako hrajú z kostola koledy, ako vonia napr. spomínaný trdelník, mesto je ozdobené, večer a v noci osvetlené vianočnými ozdobami svieti metropola Spiša. Raz som Vám, milí moji priatelia spomínal, že u nás v meste je predajňa Centrum Dianetiky. Ja som si myslel, lebo mi psychiatrička už dávno na to povedala, že to patrí nejakej sekte... Ja som si myslel, že Dianetiku majú Jehovovi svedkovia, minule som ale počul v rádiu, alebo videl v televízii, že Centrum Dianetiky patrí Scientológom... Vrátim sa k Vianociam. chcem sa Vás opýtať, milí moji kamaráti, že čo by ste si chceli nájsť pod stromčekom?, aj keď sám dobre viem, že všetci by sme si najviac želali zdravie, ktoré je v našom živote veľmi dôležité... Ja ešte neviem, čo by som kúpil rodine pod stromček-lebo vždy na Vianoce kúpim darčeky pre babku, mamku, sestru, 3 synovcov, otcovi, ktoré sú praktické a potrebné. Aj keď je hitom Vianoc-myslím nejaký darček cool, aj tak si myslím, že kniha a kozmetika poteší pod stromčekom veľa ľudí, ako napríklad aj moju rodinu. Ináč budeme mať na fare aj Mikuláša, ešte neviem presne kedy, určite niekedy v decembri a v sobotu. A ešte neviem, čo by som mal dostať, alebo si sám kúpiť na Vianoce pod stromček. .. Nevedeli by ste mi poradiť? 31.1.2015 budem mať 26 rokov. Mám kamaráta Martina, bude mať meniny, pôjdem mu zablahoželať, kúpil som mu diár. Keď mal narodeniny, 24 rokov, tak som mu kúpil knihu Nemám čas na umieranie, čo napísal Róbert Stangl, čo bolo v relácii V siedmom nebi na tv JOJ. Kúpil som si tú knihu aj pre seba a rozmýšľam, že ju kúpim aj priateľke Miške na Vianoce. Pravdepodobne ku Miške budem cestovať na Silvestra, ako to už mám vo zvyku... Milí moji kamaráti. Prajem Vám všetkým peknú jeseň, šťastie, pohodu a dúfam, že aj peknú zimu. V zimných mesiacoch je človek viac depresívny... Tak pevne dúfam, že tie naše depresie budú ľahké, najlepšie by bolo, aby neboli žiadne, čo chcem asi priveľa. A menej stresu, menej nervov Vám prajem aj počas adventu a aj v najkrajšom sviatku roka- Vianoc.Takže asi tak... Majte sa krásne, píšte básne, Robo. albino albino albino albino albino albino sunny sunny sunny sunny sunny sunny flower flower flower flower flower flower elephant elephant elephant elephant elephant elephant elephant elephant
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  kwecko St 5 november 2014 - 14:54

Ahojte, šialenci Smile

od včera som na PN. Dnes som upiekla špaldový chlebík, kukla som tretí diel kurzu Photoshopu, finušujem s treťou maskou, kukla som si návod na hru na drumbľu, v telke som pozerala reláciu o strachu zo smrti, umyla som riad... Ale vlasy sa mi stále nechce umyť Very Happy

Učiť sa photoshop ma veľmi baví, ak by sa mi podarilo rýchlo absorvovať základy, mohla by som si hľadať prácu ako grafička. Bavilo by ma to a myslím, že by som na tom bola platovo ako teraz. V terajšej firme to nie je bohviečo. Mám dojem, že už ani nerobím, len si kryjem chrbát. Je to demotivujúce. No a tak sa učím nové veci Smile

Včera som šmírovala na zellu, bolo to fajn. Ako to kolečko čo sme každé ráno robili v Záluží Smile Pošlem Kocúra pre mikrofón a skúsim sa nabudúce pridať Smile


_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 5 november 2014 - 17:02

To snáď ani nie je možné, akoby nás niekto včera odpočúval. Zrovna dnes som sa dostal k príspevku na facebooku, ktorý oznamoval vytvorenie skupiny "Hearing Voices v ČR". Všimol som si, že už funguje jaksi od apríla tohoto roku, ale nenašiel som ju. Nevýhodou je, že je to uzatvorená skupina, takže ľudia bez facebooku majú smolu, leda si vytvoriť anonymný profil.

Adresa skupiny:
https://www.facebook.com/groups/436128833189356
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  kwecko St 5 november 2014 - 19:43

Hehe, Facebook je preškpekulovaná vecička. Občas ma pekne vydesí, čo všetko dokáže Smile

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 5 november 2014 - 19:57

To teda je! Ale ze vie odpocuvat zello, by mi ani vo sne nenapadlo! affraid
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej St 5 november 2014 - 20:42

Robo, paráda, som rád, že Ti veci idú a vychádzajú a že sa máš ako-tak fajn. Prajem Ti hodne zdravia a vydarené všetky tie akcie, na ktoré si sa podujal. it is perfect

Kwecko, ten photoshop je fajn. Nemyslím konkrétne ten program, ale skôr to, že pracuješ na nadobudnutí ďalšej schopnosti, dovednosti, ktorá by sa dala na trhu práce nejak "predať". Ja a grafika nie sme kamárati, lebo nemám nejaké na to vlohy - v kreslení, maľovaní, estetike nie som doma. Ale skúšam a vymýšľam rôzne iné kurzy, napr. sa chcem naučiť písať weby cez PHP a všetko to ostatné, čo treba k dynamickým stránkam, pričom by som chcel vrcholiť schopnosťou kódovať webové aplikácie. Tiež som si zisťoval online kurzy rôznych typov účtovníctva, mnohé sú dostupné a pravdepodobne si ich spravím... vedel by som si seba predstaviť ako účtovníka, len sa obávam, že či by mi kurzy na to stačili, a či to nerobia iba ženy. Vo všeobecnosti ma bavia viacej práve také profesie, v ktorých vidno najmä ženy... čo je taký môj divný paradox laughing Každopádne moja škola, čo si robím, je tak strašne všeobecne a humanitne poňatá, že mi fakt nedá speňažiteľného nič, okrem titulu do životopisu. Preto musím trhu práce ponúknuť niečo navyše, nejaké "dovednosti" naviac. Mám na to rok a pol, aby som ich nadobudol  shooting2

Hearing voices, nerozumiem tomu, ... neviem, ale asi som nemal žiadne hlasy ešte. V poslednom čase sa mi skôr zdá, že vidím na okraji zorného poľa pravidelne lietať hmyzy. Rýchlo sa vždy strhnem, ale žiaden hmyz už nevidím. Na stole píšem do PC príspevok a na okraji zorného poľa niečo lezie rýchlo po stole. Kuknem tam bližšie, ale nič tam nie je. Neviem, stáva sa Vám to? Je to nábeh na vizuálne halucinácie, alebo si to iba namýšľam a je to proste iba nedôležité zdanie? Asi je to len zdanie, lebo ako hovorím, môj mozog zrejme takéto "okaté" a sluchové halucinácie nevie generovať. Teda snáď...  indifferent

So srdečným pozdravom
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 34 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 34 z 84 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 59 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore