Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 35 z 84 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 59 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej St 5 november 2014 - 20:55

A k tomu nábehu na vizuálne halucinácie... stáva sa mi aj niečo, čo kedysi nazvali synestézie... najmä keď niečo čítam, tak niektoré písmenká svietia viacej než iné, niečo na spôsob, ako videl čísla vo filme Čistá duša John Nash. Ale nie až tak výrazne, no čo výrazne ale je, je farba tých písmeniek, ktorá je iná, než tlačená, alebo zobrazená na obrazovke. Najčastejšie modrá a fialová. Aj teraz sa mi to vlastne stalo, že som po sebe čítal príspevok, že či reku tam nemám nejaké gramatické chyby, a videl som svietiace písmenká modrej farby. Hm. Rolling Eyes Neviem vlastne, čo si o tom mám myslieť...

---

Ako sa mám?
Zdá sa, že lepšie než včera. Dobehol som sklz na jednom predmete, spravil som tie práce z tej beletrie, čo som spomínal. Podarilo sa mi to na hodine odprezentovať takmer bez trasenia hlasu, čo považujem za obrovské pozitívum dnešného dňa. Už druhýkrát sa mi osvedčilo bojovať proti tréme tak, že zaujmem fyzickú polohu takú, že lakte položím na kolená, šľapy sú pevne na zemi, chrbát nahnutý výrazne dopredu. Vtedy akoby som mal stlačenú bránicu, ktorá tlačí na pľúca a nejak to dokopy spraví efekt, že sa mi neprivodí dýchavičnosť, a teda sa mi v konečnom dôsledku netrasie hlas. Skúsim to využiť aj zajtra a aj nabudúce - možno to je akési riešenie mojej situácie. Červenanie bolo silné, ale úprimne som sa naň vykašľal, lebo veď som hovoril z triedy, nie pred triedou, takže mi do tváre okrem učiteľa nik nepozeral.

Takže fasa. jumping

S pozdravom
Matej
To the wall

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  kwecko Št 6 november 2014 - 10:44

Ahoj, Matej,
ale kdeže - účtovníctvo nie je výlučne ženská záležitosť. Vo viacerých firmách som videla, že radové účtovníčky robili ženy (nahadhovali údaje do software) ale hlavný účtovník bol chlap. Taký dozor, kontrola - a to nie je na zahodenie. Takže ak ťa to baví, kľudne do toho Smile

Vizuálne halucinácie - možno by bolo dobré skočiť k očnému, podľa mňa by to mohlo byť fyzického rázu. Čosi v sklovci alebo tie veci, čo majú na starosti farebné videnie. Ak sa preťaží jedna časť, nahradí jej funkciu iná... Takže zašla by som k očnému.


_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Št 6 november 2014 - 11:43

ahojte Wink

Matej - tiež súhlasím z kwecko že by si mal zájsť k očnému, aj podľa mňa to je len niečo z očami ...

Ako sa mám? ....no veľmi dobre sa mám až na to, že som si pravé udrela koleno do stola....ale inak fakt dobre jumping ani nemám čo napísať .....akurát ma napadá taká moja včerajšia skúsenosť, že som išla po námestí a oproti išli moji drahí spoluobčania a počula som už z diaľky ako sa bavia o mne....a ohovárajú....ako dosť nepríjemne....ale snažím sa to nevšímať si....ale priamo som počula ako sa bavia o mne....že hen ta pozri na ňu.....a pritom som im nič nespravila vlastne ich ani dobre nepoznám ....a viem asi Vás napadne, že som zle počula, alebo iba výplod mojej mysle.....ale nie oni ozaj hovorili o mne....a predo mnou...aj keď som neskôr čakala v rade....tak som počula dosť nahlas sa rozprávali....ako nemám sociálnu fóbiu, ale také reči by naštvali každého....a keďže som sa tam s tímy občanmi nechcela hádať o to ozaj nestojím....tak som bola ticho a len mlčky, počúvala.....neviem ako na druhej strane čo čítam tu motivačnú literatúru tak, že aj zle veci si priťahujeme do svojho sveta takže niečo zrejme nemám ešte vyriešene pravé v takýchto vzťahoch ....no na druhej strane videla som pred večerom jeden veľmi dojímavý film a odporúčam ho každému....zas ma nútil rozmýšľať o chorobe a o tom, že veď som na tom celkom dobre nikto to nevie ani netuší....a fungujem iba s jedným liekom na noc....ako, že nie je to zle....keď si predstavím, že by som bola cely život slepá, alebo dobre tak od nejakej nehody...proste sú na tom ľudia horšie ako ja.....tak ja sa aj preto neľutujem, a viac menej som s tým zmierená ....povedala by som, že už skoro úplne zmierená....ako ešte neviem ako na to bude reagovať kamoš, že beriem lieky, ale iný zadrel v tom nevidím....inak ten film sa vola Nezvratná diagnóza, ale ako nejde o to len ľudia predsa majú aj rakovinu, alebo ešte niečo iné....a žijú ďalej....neviem mala som takú potrebu o tom napísať aj tu na fórum....Smile

Prajem pekný zvyšok dna sunny

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 8 november 2014 - 9:59

Ahojte,
som nejaký nachladený, skúšam zázračné náplaste, uvidíme ako to zaberie. Dnešný víkend bude v znamení svadby a snáď aj lesného výletu v skupinke. Ženuška chce vyskúšať nejaké skupinové cvičenia pri tej príležitosti, tak sa teším.

Ináč naplánoval som nové zello, je to štvrtok 13.11.2014 19:00, keď tak téma a prihláška k dispozícii
http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/udalosti/aktualne/20-desiate-zello-dialogy

napísal som trošku detaily aj do témy https://www.schizoforum.net/t264p45-topic#9016. Ide hlavne o zverejnenie zella raz za čas, hlavne pri príležitosti prediskutovania konkrétnej problematiky, akcie a podobne... prosím, napíšte do témy svoj názor na toto. Díky.

Prajem vám všetkým pekný aj keď trochu upršaný víkend!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej So 8 november 2014 - 14:01

Ahoj priatelia clown

Asi máte, Mischelll a kwecko, pravdu, čo sa týka tých očí. Budem sa teda držať hesla, aby som nevidel problém tam, kde nie je. Wink

Ako sa mám?
No, vlastne dobre. Som však strašne zbitý ako pes laughing lebo som bol na brigáde na nočnej. Hoci som spal od ôsmej rána do trinástej obeda dnes, ešte stále som dolámaný. V noci na smene bolo fajn, len problém mi občas robilo, že som sa pristihoval pri tej manuálnej práci, že sa vnútri veľmi ostro hádam. Proste zase ma opantávali fiktívne konflikty a fiktívne hádky. Potom mi to výrazne kazilo náladu a burcovalo ma to k podráždenosti. Našťastie to trvalo iba nejakú tú polhodinku, potom som sa upokojil a zvyšok noci bol už, čo sa týka psychična, v poriadku.

Včera som bol u doktora na kontrole a injekcii. Dobre to dopadlo. Opäť sa podrobne vypytoval na moje užívanie Oxazepamu, akoby pečlivo sledoval vývoj, či sa vo veci tohto návykového lieku neuberám nežiaducim smerom. Bol rád, že v čase "neškoly" (4 dni v kalendárnom týždni) si nedávam Oxazepam žiaden, alebo maximálne jednu polku. Hovoril som mu o svojom takmer-kolapse z dôvodu trémy raz na hodine nedávno. A že som mal z toho depresiu 2 dni, kedy som sa ľutoval. A on mi pripomenul, priateľsky a nenútene, že sebaľútosť môže otravovať moje okolie. Hoci viem, že je to pravda, bol som trošku prekvapený, že sa pozornosť od môjho "utrpenia" strhla k potenciálnemu utrpeniu okolia. Je to také inakšie videnie veci, ku ktorej ma doktor priviedol.  very sad3

Psychicky to ujde. Nálada sa dá, no je zahmlená únavou. Tá mi navodzuje "nechcenie sa" do činnosti. Ale to je asi normálne a pochopiteľné. Smile

Fyzicky lepšie, chudnutie - zle, lebo som dnes ráno zjedol chipsy, arašidy a džús. To sú dokopy neuveriteľné haldy kilojoulov. Shocked sad and unhappy

Želám Vám peknú sobotu a nech sa Vám darí.  Smile
S pozdravom
Matej
santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina So 8 november 2014 - 21:10

Ahojte,

vcera som sa prekonala. Syn šiel na nultú hodinu, a tak som vstávala už o pol 5tej. Mala som toho dosť na pláne a cítila som sa vyspatá a preto som už spať neišla, ale kľudne pomaly som začala deň. Keďže sa mi na večer mala zísť komplet rodinka, kmitala som až kým neprišli a potom ešte do pol 12tej v noci, ale to som už mala fakt toho dosť. Myslela som, že nezaspím, no podarilo sa.
Dnes som absolvovala oslavy nášho jubilea - 25. výročia sobáša - na mestskom úrade. Pred dvoma týždňami nás oslovili s tým, či sa osláv s manželom zúčastníme. Povedala som si, prečo nie a súhlasili sme. Stretlo sa tam asi 20 manželských párov, čo mali tento rok 25. a 50. výročie sobáša (a to zhruba polovica účasť odmietla). Zablahoželali nám a pri obede sme sa pozhovárali. Úplnou náhodou sme sedeli oproti rodičom mojej spolužiačky zo SŠ a VŠ, takže sme sa trochu aj poznali. Bolo to celkom príjemné posedenie. Takže dnešný deň bol tak trochu oddychový.

Prajem Vám pekný zvyšok večera.

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Michal Ne 9 november 2014 - 9:00

Dobre rano,suputnici moji!
Trvalo mi zase velmi dlho,kym som sa nejako dotlacil semka napisat,hoci som velmi chcel.Aj teraz neustale zvazujem a pochybujem-mam pisat,nemam pisat?nenapisem nejake hluposti a zbytocnosti?Ja sa totiz zufalo snazim nadviazat nejaky kontakt...:-( Ked to nejde v realnom svete,tak aspon tu.
Dnes rano som zase vstal o 5:00,takisto ako kazdy den od ukoncenia hospitalizacie-a to su uz dva tyzdne.Toto skore ranne budenie mi uz zacina poriadne "pit krv"
Budem to musiet riesit na tohtotyzdnovej kontrole,lebo sa citim unaveny a musim dospavat cez den.Takisto mam problemy s akymsi vnutornym hnevom az agresivnymi,nenavistnymi myslienkami voci strykovi,co s nim byvam.Moja mysel ma tendenciu stryka znevazovat,nadavat mu a posmievat sa mu(toto vsetko sa deje len v mojom vnutri,nejde to navonok)Dost ma to trapi a dusim to v sebe,lebo stryko si to vobec nezasluzi,ale ja mu o tom nedokazem povedat.Ale budem musiet,inac ma to bude dalej gniavit...
Dnes ma caka taka moja klasicka nedela.To znamema dopoludnia nejaka ta prechadzka,poobede stolny tenis v jednom krestanskom spolocenstve.Stryko je,nastastie,v robote na cely den,takze dnes ma tieto hore uvedene veci trapit nebudu
.. jumping
Tak to je nateraz vsetko,priatelia,peknu nedelu prajem! flower community together
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina Ne 9 november 2014 - 9:55

Zdravím Shadow,

Som rada, že si napísal. Sem môžeš písať hocičo, čo ťa trápi či teší, tu ťa nik nevysmeje. Ja som sa tu stretla len s pochopením.
Je to zaujímavé s tou vnútornou agresivitou... Kde sa to v človeku berie, keď je to proti jeho zdravému rozume. Možno je to spojené s minulým životom, s nejakými zlými skúsenosťami so strýkom z predchádzajúcich životov (ak vôbec veríš na reinkarnáciu). Možno by sa to dalo takto vysvetliť. Nehanbi sa za svoju nedokonalosť, nikto nie je dokonalý. Podľa mňa je dobré, že si o tom napísal. Zdieľaním sa starosti delia a šťastie násobí (myslím, že Matej zvykne dávať čosi v tomto duchu - nepamätám si to presne).
Ja by som si o tom pohovorila aj s nejakým odborníkom, psychológom. Ten by možno vedel lepšie poradiť ako ten hnev dostať von bez toho, aby si strýkovi ublížil .
Podľa mňa keď mu aj povieš, čo voči nemu vo vnútri cítiš s tým, že nevieš odkiaľ sa to v tebe berie, uľaví sa ti a strýko skôr bude v budúcnosti chápať nejaké prípadné negatívne prejavy.

Verím, že to skoré vstávanie ťa ubíja, možno stačí málo, pridať alebo zmeniť nejaký liek na spanie. nie vždy sú lieky s ktorými prídeme z nemocnice vhodné aj doma, lebo doma je úplne iný režim ako v nemocnici.

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 9 november 2014 - 11:15

Zdravíčko,
ja v poslendých dňoch trochu bojujem s nachladením. Ale dnes ideme na takú kľudnú prechádzku do lesa, snáď to tá príroda zo mňa vytiahne Smile. Shadow tiež ma teší, že si sa odvážil napísať. A ešte lepšie to je s pozitívnou skúsenosťou z liečebne. Tie sú, veru, pomerne vzácne. Nenásilne by som ťa chcel pozvať na naše "zello posedenia", kde sa stretávame raz za týždeň a prediskutúvame čo nás trápi ale aj teší. Mohol by si to vziať ako tréning nadväzovania kontaktov. Je to bližšie reálu než písanie, ale zároveň ešte "bezpečnejšie" pretože si sedíš v bezpečí domova a prinajhoršom môžeš vypnúť PC/telefón a si zas sám...

Nech sa vám darí - pekná nedeľa, snáď neupršaná,
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Ne 9 november 2014 - 13:04

Ahojte Wink

Shadow - welcome or bye teší ma, že nás tu bude viac prispievateľov ...

Ako sa mám?....Ach, ľudkovia mám sa perfektne až príliš dobre cheers ....a prečo?....tak zase som vo svojom živle....bola som po dlhých asi 6 rokoch na diskotéke spojenej z vystúpeniami raperov....a bola to pecka jumping ako tých umelcov som ani veľmi nepoznala aj keď boli veľmi známy....ale už dlhšie som zameraná len na dvoch umelcov....a toto bola čista zábava.....užasne....ako aby ste ma pochopili tak ja na VŠ som vlastne každý týždeň chodila tancovať na diskotéky  heart   ...proste si to užívať a to ma vždy nabilo takou energiu, že som mala potom problém zaspať....vlastne to bolo aj teraz len som si pridala tabletku, lebo by som zaspala až nad ranom.....ale stalo to za to....zase som sa smiala lol! ....robila to čo ma baví, tancovať ....viete napadlo ma už dávno rozmýšľam čo ma vlastne baví, čomu by som sa mala venovať a čo robiť keď nič nie je také moje naj....a pravé teraz som si oprášila spomienky na to že tanec a prebdená noc tancovaním je proste niečo čo ma baví pri čom mam dobru náladu ....ako jeden psychiater - kamarát mi radil, že v podstate ja len zaspať nemôžem tak, že nech robím niečo v noci ako myslel strážnu službu alebo také niečo....a ja, že nie už teraz je to zle a tak by to bolo ešte horšie som si myslela....ale asi mal pravdu proste keby som sa uplatnila ja neviem možno ako čašnícka na diskotéke, alebo ja neviem....mňa to tak nabilo energiou...a bola som fakt šťastná lol  ....neviem proste len som chcela napísať ako super sa mám a aké to užasne ta pozitívna energia...aj keď som tých ľudí nepoznala...ale proste super....a viem, že je to na hrane...ako ja som často robila veci na hrane a ako teraz mam aj rešpekt pred tým ozaj sa nechcem vrátiť do nemocnice....ale v rámci medze....no proste neviem....sorry za taký dlhy príspevok a možno o ničom, ale chcela som trochu priblížiť moje emócie a to na čo som myslela...cool

Prajem nádherný deň plný oddychu community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  venusa Ne 9 november 2014 - 18:24

Ahojte,

mam sa uz o nieco lepsie. doktorka mi zvysila diazepam a pridala mi Orfiril. Celkom mi tato kombinacia sadla ale je to uz 20 taabletiek denne a to sa mi zda byt vela. Momentalne je ale dolezite ze sa dostavam do normalu a ze nemam hlasy. Zo strtkoveho zella som sa citila dobre. Dufam, ze tak dopadne aj najblizsie. Inac vsetko po starom.

Majte sa pekne, Venusa
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 9 november 2014 - 19:05

Ahoj,
To ma tesi, ze sa ti polepsilo a tiez som rad, ze po zellu si sa necitila neprijemne. Stvrtok to bude este klasicke zello, s Jirkem vymyslame nejaku verejnu zello konferenciu pre co najviac ludi na prediskutovanie ci namotivovanie k urcitej udalosti. Teraz asi momentalne ten Roterdam. Uvidime :-) drzte sa!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 35 z 84 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 59 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore