Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 39 z 84 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 61 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  lusiella Ut 23 august 2011 - 2:28

;o)..no uz som nechcela pisat, ale tesi ma, ze sme nasli spolocnu rec, lebo ja nerada vychadzam zle s ludmi. Ja ...nepouzivam slovo stastie, lebo o tom som uz pisala... stale je to pre mna tazke, ale stale si davam nejake mety... okrem toho v skutocnosti mam vo vsetkom hroznu smolu, ale... to uz berem ako sucast zivota. A ano...bola to moja zodpovednost to vobec nepopieram. Co by som mohla take napisat, ked uz som zas zacala... co je moj najvaci zivotny uspech, ze som jedneho chlapca s ktorym som robila, naucila zavazovat si snurky, v 14tich rokoch, ked to uz vsetci vcetne rodicov a vsetkych ucitelov, ktorych dovtedy mal vzdali. Je to tazky autista, s nimi pracujem, predcasne narodeny a jeho motorika bola hrozna, a celkovo uz zo samotnej ,,diagnozy'' vyplyvaju jeho vyhliadky na uspech. Ale ja naozaj nemam rada skatulkovanie a diagnozovanie a vsetkych berem takych aki su a tak isto som pristupovala aj pri nom, verila som mu a okrem toho som ho mala neskutocne rada, lebo to je najcistejsia dusa s akou som sa kedy stretla a bola som vdacna, ze som vobec ja mala tu cest poznat ho a trenovali sme to rok, postupne a take smiesne, predstavovala som si take, ze raz ked bude velky a ja uz mozno nebudem, ze si bude zavazovat snurky a vtedy si na mna spomenie a to ma naplnalo neskutocnym stastim, ze vtedy budem mat nejaky zmysel...to je taka blbost... ale je fakt, ze sa to naucil, ale okrem toho som presvedsena, ze sa pri tom samotnom nacviku zlepsili celkovo jeho senzomotoricke fcie, lebo ono je to velmi zlozity proces cele to vediet zaviazat, jednak teda aj z motorickeho hladiska a potom, ze sa mu to cele krizilo a tak... a potom zacal aj drzat spravne ceruzku a pod... clovek ma velky potencial, len vela krat ho nevie vyuzit...a mozno sa boji, alebo si neveri... ja som proste baran a idem cez vsetko...neda sa zmenit vsetko, neda sa zmenit vela veci, ale je vela veci, ktore sa zmenit daju ... tak dobru noc Tuto. Uz je to trapne, ze sa zas idem lucit... tak ...no
lusiella
lusiella
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 21.08.2011

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 23 august 2011 - 22:27

Aj z ventilátora sa na mňa tlačí teplý vzduch!

KEDY BUDE JESEŇ A CHLAD???

FUJ!!!

...........................................................................

Dnešné teploty mi skutočne nepridávajú plusy. Pri Lithiu sa dá ľahko dehydrovať a ja som dnes vypil asi päť litrov tekutín. Aj tak mám miernu depku a sťahuje ma úzkosť. Neviem ako budem spať v tej horúčave. Ešte aj chladničku a mrazák máme krpatú oproti môjmu telu a tak sa tam nezmestím. Crying or Very sad

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 034-heat-wave
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 24 august 2011 - 22:34

Zdravím všetkých,
príliš sa neostýchajte a napíšte sem nejakú tú drobnú vetičku o tom, ako sa Vám žije v túto horúcu časť leta.

Ja v zásade v akože pohode. To akože zdôrazňujem. Cez deň som bol najmä doma. To teplo mi nerobí príliš dobre. Vybehol som na záhradu a tam som sa trochu rekreoval. K jazeru som sa dnes nedostal, možno zajtra.

Bol som doobeda u doktorky. Lieky mi ponechla tak ako predtým. Za Alventu mi dala generický liek Velaxin 75mg. Chcel by som tie antidepresíva pomaly redukovať, lebo si myslím, že Lithium afektívne výkyvy u mňa znesiteľne zvláda. Žiaľ beriem AD, ktoré sú v kapsuliach a nemôžem ich deliť.

Dnešok som sa cítil znesiteľne. Tradične v doobedí bola prítomná výrazná únava a ospalosť až asi do obeda. Mal som o niečo menšiu úzkosť ako včera a tak si myslím, že je to v tejto veci na dobrej ceste. Zásluhu pripisujem autogénnemu tréningu. Čiastočne cítim aj nechuť na vykonávanie akejkoľvek činnosti. Ide to zťažka. Vzhľadom na spomenuté som spokojný, že cca povinnosti som poplnil.

Včera som si na spanie dal po čase (troch týždňoch) Gerodorm. Z toho hicu som bol už nervózny a potreboval som sa aj vyspať. Našťastie zabral aj v týchto podmienkach a ja som spal.

Zatiaľ sa s Vami všetkými lúčim a dajte pár slov aj Vy.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Št 25 august 2011 - 12:31

frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 26 august 2011 - 4:03

Ahoj =W=,
no pochybujem, že dotyčný na videu na sebe vo vysnívanom smere drie od rána do večera. Jednoducho si nič vo svojom smere nenamakal a tak nech ani neplače, že nič nedosiahol.

.................................................................................

Ahoj všetci,
sú štyri a mne sa zďaleka spať nechce, tak vám napíšem.

Posledných 24 hodín som bol stále len unavený, čo ústilo najmä do pospávania pri vetráku. Ledva som sa navečer dostal k predsavzatým povinnostiam. Bol som ako handra. Neviem, či to je tým teplom, alebo čím. Akosi sa mi to všetko vlečie.

PA
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej So 27 august 2011 - 11:28

Zdravím Vás affraid

Tiež si prajem, aby tu už bola jeseň, ako Tuto vravel. Teraz je to des, ale teším sa, že už horúčavy doznievajú tu v mojom rodnom meste, a že už fúka riadny vietor. Celé predošlé dni som bol strčený vo ventilátore. Neprejstajne ma ovieval dňom i nocou. Chúďa účet za elektrinu. Musel som buvať na uteráku, čo zo mňa tieklo. Nič sa nedalo robiť, iba som vylehoval a sníval. Laughing

Teraz rozmýšľam nad inou vecou. A síce čítal som článok, kde človek, ktorý sa zaoberá situáciou absolventov na trhu práce, odporúča študentom, aby ak majú aspoň trochu času (napr. že študujú niečo menej náročné, trebárs dačo humanitné), aby si našli miesto, kde by robili prax trebárs aj zadarmo, výmenou len za potvrdenie o praxi. Zamestnávateľ by nemusel nič odvádzať, ani by ten študent nebol platený, a študent vyjde po skončení školy s potvrdením o praxi. indifferent

Uvedomil som si, že na túto vec potrebujem papier, že môžem učiť. Minule, ak si pamätáte, som ho spravil, pedagogické-psychologické štátnice som spravil na Béčko. A keby som to dotiahol na bakalára, tak by mi ten papier aj vydali, avšak "bez diplomu potvrdenie o pedagogickej spôsobilosti nebude". Tak sa musím pokúsiť vec spraviť, hoci som už dúfal, že nebudem musieť. Ono sa to napokon fakt zíde. Potom by som mohol ako bakalár poprosiť niektorých učiteľov, ktorí sú mi sympatickí a ja som sympatický im, či by som nemohol robiť u nich nejakú prax zdarma. Vymysleli by sme spolu akú. Mám určitú predstavu, tak verím, že by sa to dalo. Ak nie, tak nie. Ale ten papier o spôsobilosti sa hodí. What a Face

----

Ako sa mám? No je mi horúco, ale dá sa to zniesť už. Psychicky som na tom pomerne v poriadku myslím. Lieky užívam. Žiaľ, občas neodolám a zatratím určitý čas hraním sa na PC. Avšak dnes idem robiť na pedagogicko-psychologickú štátnicu prácu. Má mať asi 20 strán a musí byť aj formálne zviazaná a bude sa obhajovať ako keby to bola riadna bakalárka. Také sú pravidlá. scared2

Prajem Vám krásne chvíle a ďakujem, že som Vám mohol vyjadriť svoje najnovšie myslenie.

heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 27 august 2011 - 21:29

Zdravím všetkých,
dúfam, že sa máte dobre, aj keď Vaše chválenie sa o tom na fóre o veci nesvedčí, a to z dôvodu, že poriedko všetci píšete. Veď, keď už navštívite fórum, tak tu aj po sebe niečo málo zanechajte.

Ja dnes tak všeliako. Vlastne som väčšinu dňa predriemal pri vetráku. Začal som sa preberať až okolo štvrtej poobede a uvedomil som si, že za dnes som nič užitočné pre seba ani nikoho nevykonal, tak som sa pomaly zdvíhal a samozrejme prvá bola cigareta na balkóne.

Následne je to už štandardne nudné. Pustil som sa zťažka do denného plánu. Študoval som čítal, cvičil, bol vonku... Bol som zo seba trochu roztrpčený, pretože som mimo spomínaného nič neurobil. Otázka je však aj čo vlastne iné by som mal. Teraz mám už hotovo a užil som práve večerné lieky. Vzhľadom na to všetko pospávanie cez deň odhadujem, že noc bude živá o čerstvá.

Konečne sa trochu vonku ochladilo, takže dúfam, že to bude OK. Momentálne vetrám to teplo, čo sa tu nazbieralo.

Z patológie je u mňa prítomná únava a v prvej polovici dňa doslova ochromujúca. Mierne pociťujem aj sociofóbiu, ale dá sa. Tabakizmus rovnako. Dostal som prievan na ďasno zo stáleho vetrania. Inak OK.

Ahoj. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Ut 30 august 2011 - 16:17

Nechcem k..va patriť do skupiny ľudí, ktorý sa napchávajú liekmi a potom im to nezaberá, alebo sú happy, lebo ich to dalo. Nenávidím ak sa mi nejaký post depresívny debil snaží vysvetľovať veci, ktoré prežil tónom, že on už je za vodou a ja mám počúvať čo mám robiť a aké je to fajn brať AD, haha... Nechcem byť depresívny, ufňukaný, mať psychotické zážitky a tým úplne rozbíjať svoje okolie, ktoré ma berie vážne tak na 40% Oveľa radšej by som sa zabil a konečne sa vymanil spod nálepky, akú si predávajú všetci duševne chorý ľudia...
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo Ut 30 august 2011 - 18:28

Ahojte kamaráti. KONEČNE som si na Vás našiel čas. V nemocnici som v tomto období našťastie nebol a ani tak skoro nebudem. Teraz sa cítim, že som trochu nervózny, napätý, ale "hlasy" už takmer nepočujem. Ešte stále som bez práce, bol som minule v Košiciach na pracovnom pohovore a tam mi povedali, že mi zatelefonujú, či ma berú, alebo nie. Prešiel istý čas a oni mi vôbec nezatelefonovali-jednoducho ma oklamali. Ináč som často, doktorka mi to píše na nález takmer vždy lucídny, vzťahovačný, paronoidný... Dlhodobo užívam Abilify, Anafranil, Leponex a Spitomin. Raz som sa opýtal doktorky, že ši u nás náhodou nebude niekedy v budúcnosti denný stacionár a ona mi povedala, že nie, čo ma trochu sklamalo, lebo raz mi povedala, že by mi ten stacionár proste bol pre mňa "dobrý". Kamarátov mám málo, navštevujem iba jedného, ktorý je vozíčkár a mám jednu super kamarátku, ktorú som spoznal v kúpeľoch, ktorá ma pozýva na ich jarmok, ktorý bude na jeseň. Pozvanie prijímam a veľmi sa na Mišku teším. Chcel by som sa Vás milí kamaráti ešte opýtať, že či chodíte na terapie aj ku psychológovi alebo "len" na kontroly ku psychiarrovi. Moja psychologička je okrem klinického psycholófa aj dopravný psychológ, psychoterapeut a súdny znalec. A ešte by som chcel od Vás vedieť, či Váš psychiater robí vo svojej ambulancii každý deň, lebo moja psychiatrička chodí každý piatok ordinovať do domu sociálnych služieb-liečiť mentálne postihnutých ľudí. Tým pádom mi je k "dispozícii" od pondelka do štvrtka. Mimochodom som si myslel, že raz pôjdem na psychický wellness do Novej Lesnej-do hotela Eufória Tatry. Minule mi na Eufóriu doktorka povedala, že sa okolo nej spravilo veľké haló a že si tam pobyt môžu dovoliť len zazobaný ľudia, a že zdravotné poisťovne liečbu a pobyt nezazmluvnia a ani nepreplatia, s čím som nepočítal, ale je to tak. V kúpeľoch Vyšné Ružbachy sa mi veľmi páčilo, išiel by som aj na budúci rok, ibaže neviem, že či Smám nárok na kúpeľnú liečbu každý rok, alebo každý druhý rok. Tak raz-dva-krát za mesiac mi príde veľmi smutno, a to až tak, že sa rozplačem, lebo nemám veľa kamarátov, potom sa mamka nadomnou zľutuje, a ideme sa prejsť napr. do Madarasu-to je nákupné centrum. S tým mojím kamarátom vozičkárom som bol minulého roku na športovom tábore, dobre som si tam oddýchol aj zasúťažil a bola tam aj sranda. Myslel som si, že toho roku bude "repete", ale nebolo, čo ma veľmi sklamalo. Śkoda, že ten tábor nebol aj toho roku... Ináč si ešte píšem aj so spolužiakom zo strednej školy, ktorý je nevidiaci a vie ma tiež psychicky podporiť, čo mi zlepšuje náladu. Občas si dám aj pivo, ale nie veľa, samozrejme s mierou... Najradšej pijem bažanta-radler-citrón. 20.augusta bol rok, čo som evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný. Čiže som doma, dlho vysedávam pri počítači, chodím hlavne na centrum.sk a na facebook a už aj na "naše" diskusné fórum. Raz som poslal životopis a motivačný list do Popradu na pozíciu vrátnik, keď som tam telefonoval, tak mi povedali, že miesto vrátnika je ešte voľné a o pár dní neskôr mi poslali e-mail, že miesto je už obsadené. Bol som z toho trochu smutný, ale čo narobím, taký je život. Pustil som sa aj do dvoch súťaží a keby som niečo vyhral,tak vám dám vedieť. Takže asi tak... Príjemný zvyšok leta a dni plné radosti.pohody a úspechov vám všetkým praje Robo. Majte sa krásne a píšte básne...
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius Št 1 september 2011 - 10:27

zdar!

Moje posledne dni sa nesu v znameni lahkej aktivity, co znamena ze chodim na treningy kunfu, trikrat do tyzdna, a zacal som behat v dni ked nemam treningy. Zacal som behat podla celkom prijemneho planu http://www.c25k.com/ Z gauca na 5 km za dva mesiace.
Tiez ma inspiroval Tutov denny plan a snazim sa citat denne nejake knihy. Momentalne citam knihu Denjiny Číny a prekladám to knihou Cizinecká legie. NJikdy som nečítal historické knihy, ale možno tobola chyba, lebo je to veľmi zaujímavé. Tiež čítam knižku Čuan Falun, čo je centrálna kniha učenia Falun Gong. To mi pomáha aj po psychickej stránke si odpočinúť a regenerovať.
Tiež som včera čítal články o psychohygiene a rozhodol som sa objednať si knižku Moderní psychohygiena, našťastie som ju našiel na internete v antikvariáte za nejaké 4 eurá, tak som si ju aj hneď kúpil, veď za takú cenu.. Smile

čo sa týka mojich stavov, tak občas mávam stále vizuálne halucinácie, nepokojnú myseľ - najmä keď som v spoločnosti.

o chvíľu začína škola, v piatok mám zápis, tak uvidíme, ako budem zvládať štúdium.

Zatiaľ sa majte pekne jumping2
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 1 september 2011 - 22:29

Ahoj =W=,
mám na Teba: ZMIER SA S TÝM.

Ty si nebodaj myslíš, že dakto je tu pretože túži byť psychotikom a teda duševným kriplom. Sám nie som nadšený poruchou, ktorej som nedobrovoľným vlastníkom. Keby som bol beznohý, ochrnutý, slepý... nezostáva mi nič iné ako sa ZMIERIŤ. Súčasný pokrok v psychiatrii umožňuje omnoho vyššiu kvalitu života aj psychotikom. V stredovekej minulosti boli prevažne likvidovaný a to najmä inkvizíciou, v novoveku pripútaný reťazami a "terapeuticky" bití, začiatkom 20. storočia boli najmä v doživotnej ústavnej liečbe s nevýnimočným použitím zvieracích kazajok. Chceš viac?


..........................................................................


Ahoj Robo,
pekne píšeš. Kamaráti, to je veľmi častý problém u takto chorých ako sme my. Je dobre, že máme aj toto fórum a pocit osamelosti nemusí byť tak výrazný. Váž si, že ich pár máš. Rozvíjaj svoje záujmy tak, aby si mohol navštevovať rôzne kluby, diskutoval o svojich koníčkoch s viacerými. Sú rôzne združenia, kluby, spoločnosti..., ktoré sa zaoberajú záujmovou činnosťou. V práci by si eventuálne mohol nájsť pár známych. Ničím sa netráp z tohoto čo si popísal, hlavná je Tvoja snaha v smere Tvojho zdokonaľovania. Nemôžem Ti zaručiť, že sa čokoľvek zlepší. Približovanie k snom a cieľom Ti však bude veľké zadosťučinnenie. Pracuj na sebe denne. Myslím tým aj stretávanie s ľuďmi. Krátky rozhovor môžeš mať s kýmkoľvek, teda susedom, predavačkou, čašníkom... Rozvíjaj svoje komunikačné zručnosti a malo by Ti to pomôcť.


..............................................................................


Ahoj Sirius,
veľmi dobre sa mi čítal Tvoj príspevok. Myslím, že nielen ja by som bol rád, keby si prispieval aj častejšie.

Je výborné, že takto na sebe pracuješ. Iste budeš aj žať úrodu z toho čo Ti rastie z Tvojej snahy. Veľmi Ti v tom všetkom držím palce a nezabudni nám aj napísať. Rád si čítam príspevky, ktoré sú pozitívne realistické a je v nich vidieť aj výsledky. Tie tvoje sú už na vysokej úrovni.

Bartko: Moderní psychohygiena je kniha, ktorá dáva všeobecný prehľad o psychohygiene ako takej. Jej prečítanie Ti dá základný vhľad do problematiky. Má cca 400 strán, ale stačí si v nej vybrať to, čo Ťa zaujíma a dotýka sa Ťa. Pozorný a dôsledný čitateľ si v nej nájde mnoho inšpirujúceho.

Ja sám som 5 rokov trénoval v skoršej mladosti (do 19r.) Wo-Sho, teda Kung fu. Veľmi ma to bavilo. Je to výborný šport. Trochu ma mrzí, že teraz sa do toho všetkého neviem rozhýbať.


..........................................................................................

Ahoj viki,
sme na Teba, mylím všetci, zvedaví. Ja osobne Ti veľmi držím palce a želám čo najskoršie uzdravenie a konečne dlhodobo neobmedzený kompenzovaný stav.

.............................................................................................


Ahoj všetci,
vzhľadom na veľmi hlbokú krízu spánkového režimu som bol nútený sa opäť vrátiť k liekom na spanie. Cítim tak mierne zlepšenie. Ostatná patológia je v norme. Včera som mal veľmi silné bolesti hlavy. Žalúdok úplne skolaboval. K večeru sa to upravilo. V tieto dni si tak trochu pripadám sám.

Denný plán plním poctivo. Som v tomto so sebou spokojný. Keby nebolo toho strašného chaosu v spaní, boli by to celkom dobré dni.

...................................................................................................
S pozdravom Tuto

PS: Doporúčam svoj príbeh na čítanie a vyjadrenie názoru: TU
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo Pi 2 september 2011 - 13:09

Ahojte kamaráti. včera som zažil nezabudnuteľný letný deň. So slovenského zväzu zdravotne postihnutých sme boli na výlete. Pozreli sme si skanzen Pribylina a okolité budovy, čo ku skanzenu patria, napr.stará evanjelická škola, starý kostol... Potom sme sa mali ísť okúpať do obce Liptovský Ján, ale keďže nie všetci sa kvôli zdravotným dôvodom-napr prechladnutie mohli kúpať v chladnejšej vode, tak sme sa potom rozhodli, že sa okúpeme v kúpeľnej obci Lúčky. V Lúčkach od Liptovského Jána je voda teplejšia, a preto sme sa tam včera kúpali. Mali sme 2-hodinový vstup na vonkajšom termálnom bazéne. Boli sme si aj posedieť vo veľmi horúcej vode, tak asi 15 minút. Proste bolo super, na ten včerajší deň nikdy nezabudnem. Mali sme síce taký jeden menší problém, a to taký, že keď sme sa vracali-išli sme autobusom z toho výletu, tak na 20 minút nás šofér "stiahol", z diaľnice na "obyčajnú cestu", lebo nemal zaplatené mýto. Na tom výlete bola aj jena pani z našej ulice, a trochu som sa obával, že sa dopočuje v autobuse, že mám id a že to všetkým u nás doma na menšej slepej ulici rozpovie každému. Ale už si z toho nerobím vedu, aj mama mi povedala, že je jej to jedno, či vedia ľudia z našej ulice o mojom id. Tá známa suseda z ulice tam bola ako "doprovod", mala tam na starosti zopár mentálne postihnutých ľudí, takže si myslím, že mala s nimi dosť roboty,a nie o mne rozprávať a dovedať sa, čči mám id. Aj tak to raz "všetci" budú vedieť. Ináč idú v mojom meste stavať TESCO a NAY elektrodom. Hurá, konečne, už bolo na čase, že budeme mať Tesco, lebo ja milujem nakupovanie v super a hypermarketoch. Na Tesco sa už teraz teším, lebo tento obchodný reťazec mám veľmi rád, občas zájdeme do najbližšieho tesca v Poprade, alebo aj v Košiciach. Minule som si objednal knihu Slovník znalostnej ekonomiky-prišla mi na dobierku. Ak budem mať čas, tak ju aj začnem čítať, zatiaľ, čo som ju tak námatkovo prelistoval, sa mi zdá dosť zaujímavá, keďže som absolventom študijného odboru technicko-ekonomický pracovník, a možno sa mi v budúcnosti aj zíde. Mám troch synovcov, najstarší pôjde teraz v septembri do 3.triedy na strednej škole, prostredný pôjde tiež do tretej triedy, ale na základnej škole a najmladší pôjde ešte do školky. Mám z nich radosť a niekedy sa-s tými mladšími aj zahrám nejakú hru, ako "správny" ujo. Mama dnes prišla z roboty skôr, lebo išla s babkou na pohreb, zomrela nám totiž suseda vo veku 82 rokov. Mali sme aj Dni mesta-trh ľudových remesiel a kúpil som si tam kožený vzorovaný opasok. Ináč už som doma vyše roka, evidovaný na úrade práce, na úrad práce idem až 27.septembra a mama pochybuje, že mi tam "nájdu nejakú robotu a má aj pravdu.Minule nám aj na úrade práce hovorili, že ak sa hľadá práca u zamestnávateľov ťažšie, takže ak chceme, tak si môžme hľadať prácu aj od personálnych agentúr, ale ani akosi to nevyzerá dobre. Ináč mama rozmýšľa, že by som mohol aj podnikať a mama by mi na začiatku s podnikaním pomohla. Síce ešte neviem , s čím by som podnikal, ale už nad tým uvažujem. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo.
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 39 z 84 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 61 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore