Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 84 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  xkrchnav Ut 25 september 2012 - 8:14

Ahojte,
som rád, že sa vám celkom darí. Prispejem aj ja mojou troškou. Moje pracovné dni po-pi vyzerajú nejak takto:
6:00 budíček, lieky, nejaké tie raňajky, väčšinou nejaké ovocie, dnes výnimočne rožky s nutellou
6:30 sadám na bicykel, smer práca
7:30 som v práci, prezliekam sa do "pracovného"
11:30 ide sa na obed
12:00 pokračujem v programovaní
cca 17:00 sadám na bicykel a ide sa domov
18:00 som doma, nejaké to jedlo, lieky a kusa voľno
19:00 kúpem dcérku a potom sme na rade my
20:00 niekedy nejaký film (väčšinou seriál napr. Lie to me)
21:30 ľaháme do postele, kusa podebatíme a ideme spať

A takto to ide každý pracovný deň dokolečka. To je tá moja "sloboda", ktorú som si počas nemocenskej vysníval. Že "môžem" byť dokedy chcem vonku a nemusím sa vraciať do 19:00. Ale z týždňa to využijem fakt len málokedy. V poslednej dobe sa mi v práci veľmi nedarí, no hovorím si, že to prejde a musí byť lepšie. Zdá sa, že som toho dosť pozabúdal. No chce to prax.

Mimochodom, keby niekto z vás bol viac športovo založený, tak mňa celkom motivuje, keď si vyplňujem športový denník. Podporuje to kvantum športov a je možné tam doplniť aj vlastné aktivity.
http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/mytreneek

Majte sa pekne a nech sa vám darí prekonávať prekážky, ktoré každý pred sebou máme.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 25 september 2012 - 22:12

Ahoj sirius,
hej, humanitné obory sú fajn. Často sa s ich fragmentami dá stretnúť v okolitom svete u niektorých oboroch sa dá povedať, že sa im dá bežne aj ťažko vyhnúť.

..........................................

Ahoj x,
no to je fakt slušné. Bodaj by to aj so mnou niekedy bolo tak.

.............................................

Čaute,
dnes som sa dotrepal k ambulantnej a podarilo sa mi vyklopiť, ako to je s tými nepriaznivými účinkami kventiapínu (Seroquel XR). No výmeny za Amisulprid som sa síce nedočkal, ale znížila mi S.XR s 300mg/deň na 200mg/deň. Teraz som v rozpakoch, lebo mám dojem, že ak fáznem, tak tú "megadávku" mánia spláchne ako nič a mňa to vyplaví až na akútnom v nemocnici.

Inak do pohody, tak pokrivkávam na tom otlaku. Extra nemám nič, bol som na záhrade, tentoraz busom. Navečer bola Farma, tak som sa pobavil. No a teraz taký relax: lampička, notebook, film, fórum. ...a dúfam, že o druhej-tretej budem spať ako sa patrí.

Zatiaľ želám všetkým to naj. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  xkrchnav St 26 september 2012 - 14:24

Ahojte,
tak nie každý deň je tak akčný. Niekedy som fakt zdechlý - ako práve dnes - a na bajk nesadnem ale trepem sa vlakom. Potom si vždy nadávam, že sa musím pučiť v preplnenom vlaku.

Tuto - nie je mánia kontrolovaná hlavne hladinou lítia, ktorú máš ty poriadnu, a teda seroquel v nízkej hladine by nemusel predstavovať až taký problém? Som zvedavý či ja sa dopracujem k zníženiu z mojich 800 mg...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 26 september 2012 - 21:38

Ahoj x,
no neísť jeden deň na bajk, a pritom si odrobiť celú pracovnú dobu, mi rozhodne nepríde nejaké neakčné. Podľa mňa si super. Len tak ďalej.

No ono to Lithium nie je celkom všetko. Je síce pravda, že znižuje sínusoidu fázovania na cca rovinu "normálu", ale stačí mierne naštrbiť psychiku v smere bludov, halucinácii, chorobnej vzťahovačnosti... začne sa to rôzne miešať... a to Ti už nikto nič negarantuje. Taktiež čiastočný je aj efekt tlmenia (teda u mňa), ktorý má u mňa významný pri spánku, vlastne mi to spanie uľahčuje, som presvedčený, že vysadenie antipsychotika by sa mi prejavilo v nespavosti a to okamžite. Tak by bol relaps v podstate istý. Z vlastnej skúsenosti však viem, že by som bez neho aj fungoval ako sa má, len by tam nemohli byť tie problémy so spánkom (tradičné metódy ich riešenia sú u mňa na takmer na 0). Moja diagnóza je najmä bipolárna porucha a spánkové problémy, schizofrénne črty sa u mňa objavujú až po dňoch (3-10) strávených s minimom (4-2h/deň) spánku a neskôr úplne bez neho(1-3). A to už začína byť riadna "šajba".

..........................................

Ahojte,
tak dnešok skôr nevýrazný. Ráno som bol na krv - litémia. Zvyšok doobedia som driemal. Zníženie Seroquelu XR na 200mg som pocítil v zhoršení zaspávania, takže aj napriek užitiu Gerodormu a Chloroprotexinu som zaspal až po štvrtej ráno. Nebyť odberu prespím doobedie. A v poobedí do pohody, ešte som išiel so známym a jeho priateľkou po okolí, bol som rád, že si spomenul. Počasie bolo na toto ideálne, na záver sme si sadli na kofolu. Trochu ma zamrzelo, že je pravdepodobné, že sa za mesiac-dva presťahuje za prácou, takže je to síce super, ale sebecky - som bol rád, že občas kdesi vybehneme. No a večer správyTV, čítanie, Net.

Čoraz viac sa zamýšľam nad cvičením - ako začať a hlavne ako pokračovať, aby mi to vydržalo. Čas mám, určité poslabšie vybavenie tiež, len sa do toho "zakúsnuť". Ono, ani nejde, že som pohodlný, ale stále cítim zaťažšie sa prekonávať. Tých 4-5km skorodenne je skôr taká malá omluva, na to, že toho pre svoju fyzičku nič nerobím.

Majte sa. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 27 september 2012 - 8:19

A týmto príspevkom ukončujem túto tému, keďže ide o tisíci príspevok a máme tu tradíciu, že po tisícom príspevku začneme novú tému "Ako sa dnes máš?". Už to bude v poradí štvrtá takáto otvorená téma.

Zamykám.

winter

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 84 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 84 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore