Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 83 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius St 19 september 2012 - 22:48

Ahojte,
tak prvy den na zapise prebehol v pohode, tesim sa na skolu aj spoluziakov Smile nebol som uplne najstarsi, takze to je tiez fajn. Inak som prisiel zo skoly okolo jednej a bol som strasne unaveny tak som spal asi do osmej vecer. Tak teraz si idem este citat a snazit sa zaspat.

Inak pocity su zvlastne, ked som bol v skole boli relativne fajn. Ale ku koncu sa mi zrychlilo myslenie, myslienky palili jedna cez druhu, co bolo neprijemne. Pripisujem to novemu prostrediu a novym vnemom. Dufam ze ked si uz zvyknem na prostredie aj ludi, tak sa mi podari spomalit myslenie, viac si uvedomovat seba a svoje vnutorne pocity. Dnes som bol zamerany na von az tak, ze som potlacal a nevnimal to vnutri, co bolo vo vysledku velmi unavujuce. No dufam ze sa to casom upokoji a najdem urcitu rovnovahu medzi vnutronym prezivanim a vnimanim vonkajsej reality.

Dnes som si tiez uvedomil ze uz vlastne ani neviem ako normanli ludia vnimaju skutocnost. Moje vnimanie je casto take zlvastne, niekedy az surrealne, groteskne, skreslene, ze si uz ani nepamatam ake to je vnimat iba povrch veci. Anyway je to nieco s cim sa musim pravdepodobne naucit zit, a oproti stavu z pred par rokov tomu nevenujem uz tolko pozornosti, skor sa len snazim 'fungovat'.

Co si o tom myslite? Vnimate vase vnimanie ako 'ine'? Pamatate si ako ste vnimali pred chorobou? Ci toto vobec neriesite a len si plnite povinnosti a snazite sa fungovat? =)

Tolko moje vyplody, dufam ze sa mate dobre =)

_________________
Falun Gong je starodávna čínska metóda, slúžiaca na zušľachťovanie mysle, tela a ducha. Zastavme prenasledovanie Falun Gongu v Číne. Podpíšte internetovú petíciu na falungong.sk
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 20 september 2012 - 22:04

Ahoj Sirius,
som rád, že je to s Tebou teraz práve takto. Dúfam, že o päť rokov tu napíšeš, že II.stupňová promócia prebehla úspešne a ty budeš mať diplom položený niekde naokolo.

Čo sa týka môjho prežívania je najmä v chápaní bipolarity teda pasívne (smutnejšie, pomalšie, únavnejšie) a aktívne (radostnejšie, progresívnejšie, bohatšie) obdobie. Nemám na mysli chorobné stavy, ale všedné dni v chápaní poctivého brania liekov a prakticky nulovej patológie. V súčasnosti od jarnej hospitalizácie som v pasívne ladenej fáze, musím na všedné činnosti vynakladať pomerne dosť vôle. Čo sa týka schizofrénnych fragmentov, objavujú sa u mňa až v akútnom stave, a to až asi po 3-4X24 bez štipky spánku, alebo zdriemnutia, čo znamená minimálne niekoľkodňová "poctivá" mánia.
Vnímanie reality tak závisí od spomínaného.

.................................................

Dnes som mal nanič deň. Bol som od zobudenia unavený. Dalo mi dosť námahy ísť do mesta. Väčšinou som bol v byte, skôr polihoval ako čosi k veci. Navečer mi veľmi dobre padol telefonát so známym a odvtedy som akosi v pohode. Lenže je už večer, takže už sa aj tak nič zvláštne nedá. Pred chvíľou mi skončila aj Farma, ktorú som čiastočne pozeral.

Zatiaľ sa majte. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 21 september 2012 - 22:08

Ahojte,
tak vidím, že tu hromadne pribúdajú príspevky, tak dúfam, že sa tento môj tu medzi tými haldami celkom nestratí. Smile

Tak serióznejšie, napíšte snáď len vetu-dve, rozhodne nech vás neodradí, že sa píšu aj dlhé príspevky. V podstate na tom nezáleží.

A čo náš Matej? Príde mi to, že teraz toho máš veľa, tak snáď v tom nie je niečo s chorobou. Taktiež ostatní, želám "no problem".

U mňa počas dňa z väčšiny taká únava, či skôr nechuť byť aktívny spolu s ťažkosťou sa prekonať. Okolo tej druhej-tretej som bol už celkom Ok. A tak som postíhal, čo bolo akoženutné. Známy ma zavolal na koncert. Skutočnosť, že tu píšem dokazuje, že som na ňom nebol. Keď by som aj na takéto podujatie išiel, tak asi vyložene na to, čo mi je známe. Osobne som bol na niečom podobnom, čo som ani nepoznal a moje "nadšenie" bolo také, že si to niektorí mohli všimnúť. Spojenie neobľúbenej muziky spolu s vysokými decibelmi, tak to je to čo nemusím. A zas naládovať sa chlastom, aby sa mi to páčilo z pochopiteľných dôvodov nemôžem.

A tak čuším piatok večer doma. Odhadujem, že puby, krčmy a putiky sú bez prázdnych miest. He, asi aj ich toalety dostanú zabrať, vzhľadom s vecami s tvrdším pančovaným alkohol v ČR, takže odhadujem, že 3-4 pivá sú minimum.

Tak nech sa vám darí a špeciálne našim študákom to naj.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius Pi 21 september 2012 - 23:48

Ahoj Tuto, ahojte ostatni forumaci,
ja som tiez doma, dnes som mal akysi den ked sa mi nic nechcelo, mal som ist rano na nepovinne prednasky, ale kedze to este nie je zaciatok skoly, (ta mi zacina uz buduci tyzden) tak som tam nesiel, aj som sa rano zobudil na budik, ale samozrejme som zacal meditovat nad dolezitostou a v konecnom dosledku som si nasiel asi nejaku vyhovorku a dalej som sladko spinkal Smile potom som mal ist vecer na seminar wing tzun, moje bojove umenie, ale v poslednej chvili sa mi strasne znechcelo tak som ani tam nesiel, hoci som sa na neho vcelku tesil uz dlhsiu dobu. Nuz. Ale bol som aspon so psom u veterinara, pes ma zapal ucha, tak mu preplachli ucho a dali masticku.
Tiez som zistil ze moj pes je psychicky naruseny, ma separacnu uzkost, tzn. tazko nesie ked ho nechame sameho, zavija, hysaci a stresuje. Tak sme mu kupili nejake 'psie antidepresiva', niesu to benzodiazpiny ani opioidy, je to nieco na prirodnej baze. Takze tak. Aky pan, taky pes ocividne Very Happy

Inak sa uz tesim na skolu v podstate, aj sa trochu obavam toho stresu z pisania prac atp. ale v podstate sa tesim ze sa budem moct zaoberat zlozitejsimi abstraktnejsimi problemami. Dufam ze najdem spoluziakov s ktorymi budem moc hovorit aj o tom co sa ucime a co sa prebera, lebo ma to zaujima, aj ked tak zbezne to vyzera na mladsich ludi, ktori asi maju aj trosku ine priority a zaujmy, presne toto ako pisal tuto, chodenie na party, von do mesta, rozbijacky. Ja uz moc do klubov nechodim, hlasnu hudbu tiez nemusim, alkohol nepijem. Takze tak. Skor ta intelektualna debata a rovina mi vie priniest uspokojenie a zamestna moju mysel.

Inak co si myslite, ako sa ma clovek postavit vo vseobecnosti k tomu ci povedat alebo nehovorit o tom ze som bol hospitalizovany a ze som pacient. Matej ty to ako riesis, povedal si spoluziakom ze mas psychicku chorobu, alebo sa o tom nejako nezmienujes, alebo az na to pride cas. Nuz poradte ako to vy riesite?
Tuto ty si tusim niekde spominal, ze si to povedal jednej spoluziacke, ale to asi tiez az po nejakom case.

Inak sa majte pekne it is perfect

_________________
Falun Gong je starodávna čínska metóda, slúžiaca na zušľachťovanie mysle, tela a ducha. Zastavme prenasledovanie Falun Gongu v Číne. Podpíšte internetovú petíciu na falungong.sk
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa So 22 september 2012 - 11:37

Ahojte kamarati,

ja som uz od stvrtka poctivo na internate a snazim sa adaptovat na nove prostredie. Vybavenie tu nie je nic moc, este aj nemocnicna izba sa i zdala byt utulnejsia ako toto. Tak snad to casom poriesime a trosku si tu sprijemnime prostredie. Spolubyvajucu este nepoznam, bola si tu vo svtrtok priniest veci a hned sa otocila domov ale prvy dojem z nej mam celkom prijemny. Prve dva dni boli zaberacka, hlavne pre cloveka ako som ja, ktory vacsinu svojho casu stravil zatvoreny za dverami bytu, stihla som ist na policiu nahlasit stratu obcianskeho preukazu (to sa moze podarit len mne Very Happy), vyzdvihla som si v skole ISIC, bola som podat ziadost o socialne stipendium a potom som sla k novej psychiatricke tu v Bratislave, aj z nej mam prvotny dojem velmi dobry, posobila milo, uvolnene a vyrovnane. Zaujimala sa o to ako sa mam a kladla spryvne otazky, ziadne zbytocnosti. Predpisala mi lieky a bola som vybavena, odtial som sla priamo do banky, zaplatit este nejake poplatky a vecer som bola s kamaratkou na kavu.

V celku som so sebou spokojna, keby mi niekto pred tyzdnom povedal, ze zvladnem taky aktivny den, smiala by som sa ale teraz je to realita a paci sa mi.

Inac konecne som si vybalila aj posledne ceci a teraz sedim v izbe sama a nechavam volnost svojim myslienkam. Potrebujem ich vyventilovat, tak ako pisal Sirius, v tom mnozstve ludi okolo mna boli moje myslienky niekolkonasobne zrychlene a niektore neboli vobec prijemne. a vedela som ich aspon ciastocne potlacit a aj ked som sa ich nadobro nezbavila a riesim ich teraz, je to tak lepsie.

V pondelok zacinam skolu, mam z toho obavy ale tiez nejaky zvlastne prijemny pocit, uz sa nebudem citit zbytocna a budem vediet, ze robim nieco, co dava zmysel, aspon mne a mojej rodine. Dokonca sa mi na studijnom dostalo pochvaly, ze aj napriek ID idem studovat.



Tak to je v skratke vsetko co som mala na srdci, citam vsetkym prispevky a vsetkym prajem prijemny zvysok dna it is perfect it is perfect
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 33

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej So 22 september 2012 - 15:24

Zdravím všetkých, veľké ahoj posielam do počítača každého, kto si zobrazí tento príspevok Pretty good welcome or bye

Týždeň som sa neozval. Mal som všelijaké nálady a riešil som všelijaké veci. Dá sa povedať, že som sa mal aj zle, aj dobre, avšak v čase, keď som sa mal zle, tak to nebolo kvôli nejakej patológii alebo proste príznakom, ale skôr kvôli takým tým bežným starostiam, a to aj často spôsobených a vyvolaných mnou samotným v snahe dopátrať sa pravdy. Myslím, že moja choroba významne ovplyvnila moju túto spomínanú náboženskú a filozofickú angažovanosť vo "veciach pravdy". Mám proste sklon nad všetkým moc meditovať a všetko rozoberať do posledného dôsledku a podrobnosti. Som detailista a ako viete, v minulosti som mal problémy s perfekcionizmom. Tak som strávil týždeň pátraním, čtaním, hľadaním, riešením, filozofovaním, zamýšľaním sa, ale taktiež som sa aj hral počítačové hry (tie si neviem odpustiť), surfoval som po nete, občas telkáč, záujmová hudba. Ako vidno, všetko to boli činnosti na doma. Von som išiel akurát tak vtedy, keď som sa snažil zistiť, kde majú vibračnú plošinu na cvičenie dostupnú aj pre mužov. Jedno také štúdio a fitko majú skrachované, ďalšie sú len pre ženy, no v jednom penzióne to majú, tak asi začnem chodiť na spevnenie tela a cvičenie práve tam. Zatiaľ som sa ale nehol inak z domu, takže moja povesť domaseda sa v tento týždeň nenarušila. Sleep

Psychicky som sa mal a mám vlastne v poriadku, necítim konkrétne žiadne príznaky, iba tú všadeprítomnú únavu. Zdá sa, že musím spať menej, napr. len 7 hodín. Lebo keď spím 9 ako obvykle, tak je to moc a som doslova unavený z toľkého spania a vylihovania. Fyzicky je to horšie, býva mi od toho brucha slabo, prichádzajú vetry, zápchy, hnačky, dávenie, nízky tlak. Zajačica však pomáha na mäkkú stolicu, takže krv nemám. Neviem, čo mi to môže furt byť. Stále to pripisujem zlému tráveniu a netolerancii nejakej živiny v potrave. Ale viete, ja sa bojím kolonoskopie, tak to radšej trpím takto doma každý deň. sad and unhappy

Chudnutie je momentálne na nič, jedine to cvičenie na vibračnej plošine chcem rozbehnúť. Možno už v pondelok pôjdem na prvé cvičenie, je to cenovo dostupné a aj to nie je ďaleko od môjho baráku.

Školu ja mám neskôr, až prvého októbra. Takže potom to začne a som zvedavý, ako dopadnem, či budem schopný vôbec vstávať a zvládať to všetko. Mám s tým už 7-ročné skúsenosti, tak viem, ako ľahko sa dokážem začať sypať. No Hoci však neviem, či ju budem naozaj navštevovať, na druhej strane sa aj tak už do nej teším. Musím si to nejak odľahčiť, namotivovať sa a snáď to pôjde. Musím si robiť aj záťažové cvičenia a cvičenia na sústredenie. Napríklad typické záťažové cvičenie, aké som si vymyslel, je, že sa musím naučiť jednu kapitolu v nejakej knihe svojho odboru. Je to nanečisto, čiže keď to nezvládnem, tak nebudem mať postih a následky - môžem len získať plusy. Skúsiť sa takto učiť učiť sa. Laughing

Ľudkovia, veľmi dobre sa čítajú Vaše príspevky. jumping Teším sa z Vás, ako to ide a ako kráčate čoraz ďalej. Ste skvelí všetci. Sirius, áno, povedal som to dvom spolužiakom, ja som im dôveroval hlavne preto, lebo oni sú dosť hlboko veriaci a mám skúsenosť, keďže sa v takom prostredí pohybujem dlhodobo, že takí ako oni majú menší záujem o predsudky, ohováranie, výsmech alebo prezradenie tajomstva. A naozaj, sú skvelí, brali to veľmi dobre a ešte mi aj radili. Na druhej strane Tuto má pravdu, ak hovorí "zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať". Ak úplne nedôveruješ dotyčnému, tak najlepšie nehovoriť. Ja som prešiel asi piatimi generáciami spolužiakov a prešli okolo mňa celé takéto generácie, z ktorej ani jeden nič netušil. A som tomu rád. Na Tvojom mieste by som to nehovoril. Ak tento problém riešiš z dôvodu, že "čo povedať novým spolužiakom, že prečo si študoval a nedokončil", tak ja som takúto otázku ohľadom svojho prvého odboru, ktorý som nedokončil tesne pred štátnicami, zodpovedal s tým, že som chcel prestúpiť resp. tento nový odbor sa mi viac páči a chcem študovať ten. Ťažko povedať, čo si pomysleli, ale zdá sa, že tým táto téma padla, lebo už to pre nich téma nikdy nebola. Bola to v mojom prípade polopravda, také akési nie vyslovené klamanie, ale skôr zamlčovanie, zatĺkanie, odsúvanie do off-topic a to všetko aj za pomoci úsmevu a srandovnej nálady. What a Face

Držím Vám všetkým palce a dúfam, že prispejem aj častejšie. Budem sa snažiť. Mám Vás rád.

Ahoj.
Matej
community together flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 22 september 2012 - 20:25

Ahoj Sirius,
ved aj oddýchnuť a načerpať energiu do budúcna. Verím, že to bude ďalej s Tebou Ok.

.........................................

Ahoj venusa,
no vidím, že Ti zmena dokonca prospela, je veľké plus, že takto začínaš. (obdiv) Kávičkovanie je aj pre mňa fajn. Pri tom sa dá príjemne relaxovať, a je to možné samostatne, alebo s niekým len tak poklábosiť. Tak nech to pokračuje tak, ako začalo...

...........................................

Ahoj Matej,
veď sa ešte ukáže ako to bude možné s Tvojou školou. Myslím, že to už zdarne dokončíš, len sa tomu venovať aspoň sčasti denne. Ľahké čítanie, trebárs 10-15 strán textu oboru... ale to už poznáš.

.............................................

Ahojte,
ani neviem ako mám dnešok hodnotiť. Ráno mi volal starý kamarát, exspolužiak a dlhoročný sparing, že je na otočku v meste zo zahraničia a či nejdem poklábosiť. Vzhľadom na to, že som zaspal asi od 4,00-5,00 a na moje doobedné "účinky" liekov, by som všetkých posunul do poobedia, ale tentoraz to nešlo. Stretko (či pochôdzka) bolo aj tak celkom dobré, len sa mi začal lepiť jazyk na podnebie zo suchoty, a tak mi rozhovor bol technicky niekoľko minút nepríjemný, kúpil som si fľašku vody a už sa dalo..., ale úplne Ok to nebolo. Neskôr sa mi už zdriemnuť nedalo a tak som celý deň v nepohode. Inak som bol neskôr pri jazere, na lúke pri mne vyleteli 3 bažanty a jeden chudák plch bol placka na ceste. Deň sa niesol v duchu únavy.

...a tak pre dnešok. Ostatné v rámci rutiny (čítannie, TV, Net...)

Majte sa. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 23 september 2012 - 22:45

Zdravím,
fúha, pekná nedeľa. Taká pohoda. Mimo 2-3km v okolí aj meste, najmä doma s takmer non-stop pusteným notebookom. Zato dúfam, že vy ste si ju užili viac ako ja. Pre dnešok nemám nič na pozornosti, jednoducho podpriemer v rámci dní. Čiastočne čítačka dostala zabrať. Už dúfam, že príde fázovanie, lebo táto pasivita mi žerie nervy. A zas snáď to neprešvihnem do akútneho pomocou ne-spania. A bolo by žiaduce, aby som sa už konečne dotrepal k ambulantnej dôvodom zmeny liekov, lebo, ako som písal, hlavne tie doobedia sú na...

Tak sa majte a želám bezproblémový pracovný/študíny týždeň.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Po 24 september 2012 - 12:54

Ahoj bounce

V podstate to poznám, Tuto, tie rady, čo si spomínal, ale asi si ich budem potrebovať často pripomínať. Yes Som zábudlivý typ totiž. Thumbstone Je to ako s motivačnou literatúrou - má efekt len keď sa pravidelne číta, hoci je to na jedno kopyto. Aj tuná si neustále potrebujem princípy správneho štúdia a zvládania sklonov k prokrastinácii pripomínať a v sebe živiť. Takže ak sa Ti bude chcieť niekedy mi zásady a rady pripomínať, tak tak čiň, lebo mi je to veľmi osožné. it is perfect

-----

Dnes som vstával až o 9:45, čo je katastrofa. A pritom som išiel spať normálne, teda voľakedy krátko po desiatej, možno azda do pol jedenástej. Už teraz som si nastavil budík na 7:30 na zajtrajšie ráno, pretože takto to ďalej predsa nejde. Snáď vstanem. Moje ciele teraz dosť zlyhávajú - zdá sa, že som v akejsi miernej letargii a nič celé dni nerobím. Teším sa však do školy, lebo to bude znamenať pravidelné chodenie medzi ľudí a von, a taktiež reálne povinnosti. Preto dúfam, že budem vtedy aktívnejší a trochu zapálenejší do života. pale

Inak nič nové. Stále ten istý domased. Nikde som nebol. Mojím revírom je len náš byt. Psychicky to v podstate ujde, až na tú únavu, letargiu a ničnerobenie. Ale to asi ani nie sú príznaky, to je len akási bezcieľnosť môjho putovania po byte hore-dolu.

Držím Vám palce. rendeer

heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Po 24 september 2012 - 16:10

Ale predsa len môžem ešte na dnes doplniť nejakú tú informáciu k tomu, čo som už napísal. Pretty good

Akurát som sa vrátil z vonku. jumping

Bol som po mnohých dňoch prvý raz vonku a mal som všelijaké pocity. Bol som sa pozrieť na tú vibračnú plošinu, kde by som chcel spevňovať telo a vybudovať si nejaké tie "továrne" na spaľovanie energie. Recepčná bola trochu prekvapená, lebo tú plošinu u nich nikto nevyužíva vo wellness, a tobôž nie len tak individuálne uprostred dňa. Žiaľ, nevedela ju zapnúť ani po telefonáte s vedúcim, tak sme sa dohodli, že im na recepciu zajtra pošlem mail, či sa to podarilo zapať, keďže vedúci má byť večer v budove. Zajtra sa teda dozviem, či vykročím s novou nádejou do sveta fitka a chudnutia. Inak by to tam bolo fajn, nikto nikde, nával na tú plošinu nie je, cenovo je to dostupné, referencie na internete z diskusných fór sú dobré, a aj vzdialenosť toho wellness od baráku nie je veľká - peši za 12 minút. I love you

Sprvu boli moje psychické pochody dosť vystupňované, bolo mi nepríjemne, cítil som sa sledovaný a hodnotený všetkými tými ľuďmi navôkol, takisto som nevedel, ako sa mám pohybovať, ako mám mávať s rukami pri chôdzi, a aké kroky robiť. Všetky tieto prirodzené veci mi boli zrazu neprirodzené a cítil som preto zahanbený. Myšlienky však boli relatívne v pokoji, bolo to len v rovine nepríjemných pocitov. Neskôr, keď som už šiel z fitka do zdravotníckych potrieb si kúpiť klapky na oči (resp. také tie okuliare na oči na spanie, aby som mal kvalitnú tmu počas spánku), tak som sa už cítil akosi zvyknuto, sebavedomejšie. Nesústredil som sa na seba a v odrazoch okien som už videl, že sa až tak nečervenám. Bolo mi vlastne už fajn, len škoda, že bolo dosť teplo a ja som mal drigovicu.

Najťažšie bolo urobiť prvý krok - oholiť sa a hygienicky sa nejak dať tak do poriadku, aby sa ma ľudia vonku nezľakli. Som trošku hrdý a rád, že som sa prekonal a podarilo sa mi ísť po sto rokoch von. Je to také moje malé víťazstvo.

Prajem Vám veľa veľkých i malých víťazstiev. jumping2

Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 24 september 2012 - 22:39

Ahoj Matej,
myslím, že to bude v štúdiu Ok. Už vieš, čo ako.

Ohľadom tej "plošiny", tréning je však poriadna drina, litre potu, svalový tras-únava, niekedy aj presilenie, discíplína v cvičení a strave...

..............................................................

Ahojte,
U mňa dnes do pohody. Objednal som sa k ambulantnej na zajtra, že čo ten Seroquel... a ako vidí vymenenie za Amisulprid. Trochu toho bolo na záhrade. Zopár km pohyb, otlačili ma topánky (asi 2km som kríval do mesta). Došiel mi balík. Obchod. Čítanie. TV. Net.

... dnes len tak v skratke, ešte pár drobností musím riešiť PA
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius Po 24 september 2012 - 23:48

Ahojte,
u mna fajn, tesim sa ochladeniu, som spokojny s novou skolou, citim sa tam dobre, aj profesori su fajn zatial. Bavi ma to, co je velky rozdiel oproti matike Smile nuz moja dusa prahla cely cas po humanitnych smeroch Smile

inak nad tym som sa zamyslal ze matematika sa v pociatku vyvijala uzko s filozofiou, ale teraz je stav taky ze sa uplne odtrhla a uci sa okliestene. Podla mna je to velmi velka skoda, pretoze matematika vyborne rozvija abstraktne myslenie, ale ak sa tato abstrakcia nepouziva na rozne humanitne otazky, ale je ohranicena len na otazky technicke, je to smutne, a nie len to aj rozvoj cloveka ako osobnosti je znacne neusmerneny. Ale to je asi na kazdom individualne aby sa tym zaoberal. Avsak podla mna by nebolo na skodu pokusit sa opat vniest aj do matematiky (a informatkiky) ten humanitny rozmer =) tolko moja kratka uvaha Smile

majte sa pekne it is perfect

_________________
Falun Gong je starodávna čínska metóda, slúžiaca na zušľachťovanie mysle, tela a ducha. Zastavme prenasledovanie Falun Gongu v Číne. Podpíšte internetovú petíciu na falungong.sk
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 83 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore