Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 40 z 84 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 62 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 2 september 2011 - 23:17

Ahoj Robo,
je dobre, že si sa odtrhol od rutiny a zúčastnil si sa výletu. Je to dobré odreagovanie sa proti bežným problémom. Aj ja občas chodím na výlety, ak mi to financie dovoľujú a zároveň je aj s kým si povyraziť. Každopádne Ti to spestrenie želám a zároveň, ak sa Ti bude dať, neváhaj a využi svoje možnosti v tomto smere.

.....................................................................

Ahoj všetci,
posledné dni to doobedie býva dosť strašné. Akosi sa ani za nič nemôžem dostať z postele. Tak to bolo aj dnes. Sťažka som sa dovliekol k liekom v kuchyni a užil som ich o deviatej. Cestou som pomaly a iste zaspával. Blbé je, že niekto je bez problémov schopný fungovať už po pár minútach po zobudení, niekomu to trvá dlhšie. U mňa sa práve toto počíta na hodiny. Ak som nedospatý tak v podstate aj štyri hodiny po zobudení zaspávam trebárs aj v stojacej podobe. Keď mám niekde ísť na skorú hodinu, tak som radšej, ak celú noc nespím ako by som mal byť z toho "spánku" akýsi polofunkčný.

Ostatné je v štandardnej rovine. Naplánované úlohy plním tak ako treba. Mrzí ma najmä narušené spanie, množstvo vyfajčených cigariet a moja hmotnosť, ktorá je nielen priveľká, ale aj sa nechce pohnúť smerom nadol.

Zatiaľ sa majte a držím Vám všetkým palce. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej So 3 september 2011 - 11:21

Ahoj drahí ľudkovia geek

Uplynul čas a zišlo by sa aj z mojej strany niečo napísať.

Všetkých Vás tu pozorne čítam vlastne každý deň. Aj =W=, aj Roba, aj Tuta, aj Siriusa, aj ivetoth, aj viki, aj hviezdičku a filipku, i Lapaja. A všetkých. Mám okále na stopkách a všetko sledujem. Som jedno veľké bratské oko v trojuholníku. laughing

Čo napísať? Skúšam pod Tutovými radami z témy o psychohygiene ten autogénny tréning. V podstate som ho skúšal aj pod vedením psychologičky ešte v časoch, keď som mal nejakých 16 rokov. Niečo si z toho pamätám. Je to fajn cvičenie, dneska som ho takisto skúšal, hoci iba nakrátko, a bolo to vskutku fajn. Prečítam si o tom viac a začnem to praktizovať pravidelne. cyclops

V pondelok idem na včeličku a porád sa v škole zastavím na študijnom k zápisu. Možno mi iba povedia, že mám prísť v deň zápisu ostatných tretiakov. Každopádne v povolení predčasne ukončiť prerušenie štúdia mi dekan napísal, že sa mám do piatich dní dostaviť na študijné. A v pondelok bude piaty deň. Hoci som aj poslal pred týždňom e-mail, neodpísali mi. Tak tam musím fakt prísť osobne, aj keď nemajú úradné hodiny. Držte palce, aby to vyšlo. What a Face

Moje myslenie je teraz zase také, že sa musím oslobodiť spod toho veľkého jarma stať sa doktorom vo svojom odbore. Musím si jednoducho priznať, že na to nemám mentálne kapacity, výchovu, psychickú stabilitu a zdravie, kogníciu, potenciál, talenty, ani vytrvalosť, sústredenie a ďalšie viaceré potrebné schopnosti. Vždy keď som zlyhal a musel som prerušiť štúdium, tak to väčšinou bolo preto, že som nedokázal ísť na skúšku. Bál som sa, že ju nespravím alebo že ju spravím zle, a zapíšem sa do mysle učiteľa, môjho budúceho akože kolegu, špatne. A to je zotročenie mojich myšlienok. Teraz, keď sa už dlhodobo snažím nemať takúto formu ambície, tak si uvedomujem, že nemusím zďaleka všetko ovládať a perfektne, lebo stačí mi céčko, pri ťažších skúškach déčko. Pri ľahších béčko. Doteraz som sa vedel uspokojiť len s áčkom. Túžil som po všelijakých vedeckých projektoch a po odbornej študentskej činnosti, po prospechovom štipendiu. Teraz som sa polepšil a viem, že škola sa dá urobiť aj pri horších známkach, a pritom nemusím byť lajdák, ktorý z toho študovania v hlave nič nebude mať. jumping

Nie je to uspokojenie sa s priemernosťou. Je to skôr snaha prispôsobiť sa obmedzujúcim podmienkam. A snaha školu naozaj dokončiť. cat

Psychicky sa mám pomerne depresívne. Napádajú ma neblahé pesimistické, čierne a negativistické myšlienky. Už som asi dva razy v týždni kvôli nim aj plakal. very sad2

Tak, asi toľko. Prajem Vám čo najkrajšie chvíle a nech máte všetci dlhotrvajúcu, nezlomnú a pevnú remisiu. Ahoj.

heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas So 3 september 2011 - 17:07

caute - nasiel som na nete zaujimavu nahravku, youtube link: https://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA - je nutne pustit si to na sluchadla, jedna sa o tzv. binaural recording - pre viac info google it. na youtube si mozete najst aj videa, kde vidite ludi pocas pocuvania tohto - vyzeraju dost spokojne a aj mne sa to pacilo...

potom azda poznate z pobytov v nemocnici rozlicne nahravky na terapiach typu tecuca voda v rieke atd, jednu som vam upol - ja si ju obcas pustam ked relaxujem/idem spat - stahujte tu:

http://www.mediafire.com/?pcb4vje0ggmn6d8

enjoy .)

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer So 3 september 2011 - 19:33

ahoj Tuto

nedokážem sa a nechcem zmierovať
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 3 september 2011 - 21:39

=W= napísal:ahoj Tuto
nedokážem sa a nechcem zmierovať

... tak si si zvolil, trp.

.........................................................................................

Ahoj Matej,
ten autogénny tréning by si sa mal učiť pod dohľadom odborníka. Je to dôležité, môžeš si aj poškodiť.

... a stále o sebe nemudruj. Podľa mňa Tebe je sebepozorovanie dosť na škodu.

..............................................................................................

Ahoj všetci,
u mňa nič extra zaujímavé. Doobedie je u mňa ako vždy úplne zabité. Nedokážem v tom čase normálne fungovať. Dnes to bolo rovnaké. Precitol som až na poludnie. Následne som si vcelku užil peknú sobotu. Dosť času som strávil v exteriéri a bol som tomu aj celkom rád. Stále ma inak prenasleduje únava a nechuť do činnosti. Povinnosti, ktoré som si zadal, však primerane a pomerne vzorne plním.

Zatiaľ sa majte. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Ne 4 september 2011 - 13:34

Ahojte,

dlho som sa neozvala ale citam si pravidelne vsetko, co napisete. Som dost mimo z Ketileptu, ktory mi nasadili. Pocas dna s nim fungujem vcelku dobre az na tu unavu a zavrate na slnku. V noci je to ale horsie, znacnu cast noci bluznim a rano si to vobec nepamatam. Chodim do kupelne a otvaram okna, ked idem na WC tak si vobec nepamatam na ktorej izbe byvam a podobne ale doktorka povedala, ze ho zatial nebude menit, pretoze na mnoho priznakov mi zareagoval velmi dobre. Neviete nahodou kolko mg sa bezne podava ludom s nasou diagnozou?

S pozdravom Viki

avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 5 september 2011 - 0:29

Ahoj viki,
som nesmierne rád, že si napísala. Ty si naša sonda do prostredia X, ktoré sme si takmer všetci vyskúšali. Tvoje príspevky sú nám veľmi cenné. Je to však smutná pripomienka starých časov. Verím, že u Teba bude už aj posledná, keď sa odtiaľ dostaneš a budeš primerane fit.

Tvoj liek, čo užívaš nepoznám, ale možno mi je známe jeho nejaké generikum. Snáď sa vyjadrí filipka, keď bude pripojená a prispeje niečím k veci.

V mnohom s Tebou súcitím a viem, že to nemáš jednoduché. Zameraj sa na doby budúce, keď už budeš fungovať v normálnom svete. Nateraz sa venuj činnostiam, ktoré Ti aspoň trošičku robia radosť. Nech Ťa netrápia tie nepríjemné záležitosti spojené s užívaním nemocničnej dávky liekov.

Želám Ti všetko naj, aby si už nám už onedlho v dobrom stave písala z domáceho prostredia. Ja osobne Ťa mám v povedomí a viem, že tam niekde je viki, ktorá bojuje s chorobou.

Drž sa!

........................................................................................

Ahoj všetci,
v zásade nemám až tak moc na srdci. Bol to znesiteľný víkend. Čosi som počítal, poštudoval, porobil, pocvičil... Už som zvedavý, čo prinesie tento týždeň. Ako tak pozerám prvá polhodina z neho sa už takmer skončila. Pod oknom mi tu cvrliká nejaký malý cvrček. Žiadne extra plány nemám.

Keď navštívite toto fórum, tak tu po sebe zanechajte pár slov, radi si ich prečítame.

PA. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius Po 5 september 2011 - 0:45

Ahojte vsetci, dufam ze sa mate dobre, ja sa mam fajne, som na prazdninach u tata v Belgicku. Vcera som sa kupal v mori. Bolo uplne studene, ale aspon ma prebralo. Som tu na pat dni a vacsinou sa flakam po meste a obdivujem architekturu. Ked sa vratim na svk, tak ma cakaju najma skolske povinnosti ale na to sa uz tiez vcelku tesim. Bol som behat podla planu v piatok tu po bruseli, takze som spoznaval krasy mesta. Inak vas setkych pozdraujem a drzte sa! cheers
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anielik-19 Po 5 september 2011 - 17:23

Dobrý deň, vedeli by ste mi niekto povedať aký je rozdiel schizoidom a aspegerom?Aspegerov syndrom (socialna dyslexia)môže byť diagnostikovaný aj v dospelosti.Na slovensku sa o tom moc vela nevie. Vedia ho diagnostikovať len BA . Prípadne poznáte niekoho s týmto syndromom?Dakujem za odpovede.
anielik-19
anielik-19
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 25.10.2010

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš?3

Odoslať  regina Po 5 september 2011 - 21:58

Ahojte,

uz 11 rokov mám F25, 5x som bola hospitalizovaná a stav sa mi stabilizoval až posledné roky, čo som na invalidnom dôchodku. Práca mi však veľmi chýba. Dlho som si nevedela zvyknúť, že nikam netreba chodiť, že sa okrem rodiny a pár priateľov takmer s nikým nestýkam. No zvykla som si a má to i svoje pozitíva - obmedzila som tým stres. Hlavne v práci mi každý problém nedal spať ...a pár prebdených nocí... a relaps bol na svete.

Už dlhšie beriem Abilify a Mollome. Podla mojej psychiatričky oba lieky sú aktivizujúce, no napriek tomu doobeda dlhšie vyspávam. Trvá mi dlhšie kým sa naštartujem, no potom to už ide. V poslednom čase už počas dňa nespávam /predtým som si zvykla aj poobede poležať asi 2 hod/.

Prázdniny som prežila v pohode, venovala som sa synovi a ked bola doma i dcere. Našťastie som na kupalisko so synom musela ist len raz. Ten pobyt na slnku je pre mna velmi vysilujúci a únavný.

Začína sa mi nové obdobie, začína sa škola a ja budem do poobedia doma sama. Vidím v tom i výhodu - aspon budem mat cas nieco so sebou robit. Za tých 11 rokov som pribrala 20kg a rada by som nieco z toho dala dole.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas Po 5 september 2011 - 23:18

ja by som to laicky videl tak, ze obaja to s ludmi nevedia, no schizoid ich ani nepotrebuje, kym asperger sa casto trapi tym, ze nie je socialne zrucny....staci jednoducho pogooglit v anglictine a najdes toho dost...schozoidi su tiez odmalicka "povahovo" taky, kopa aspergerov ani netusi, ze ma nejaky deficit, je to pomerne nova diagnoza (o einsteinovi sa casto hovori, ze bol asi asperger) z autistickeho okruhu...obe diagnozy su si ale casto navonok podobne...a schizoida mozes tiez diagnostikovat aj v dospelosti, casto sa schizoidi dostanu do nemocnice len preto, lebo maju problemy najst si pracu, kedze vyhladavaju skor zamestnania s nizkym socialnym kontaktom...byt schizoidom je v podstate pre niektorych svojim sposobom aj vyhra, kedze samota im vyhovuje.

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 5 september 2011 - 23:42

Ahoj Sirius,
čítam, že prázdniny máš celkovo pekné. Tá voda Belgicku, to je skôr asi na otužovanie ako na kúpanie.

............................................

Ahoj anielik-19,
teší ma, že si po tom čase, čo si registrovaná prispela na fórum. Ohľadom Tvojej otázky asi toľko, že v zásade súhlasím s tým, čo napísal tomas. Aj keď toto fórum, nie je venované práve tomuto napísanému, vitaj.

....................................................................

Ahoj regina,
vitaj na fóre. Ja to mám so zamestnaním v súvislosti s chorobou tiež nie práve najľahšie. Podobne ako ty sa trápim s vyššou hmotnosťou. Slnko ešte ako tak zvládam, ale je u mňa nevyhnutné prijímať veľké množstvo tekutín. Ak tak neurobím pár hodín po slabšej dehydratácii fázujem do depresie a sociálnej fóbie. Problémy so spánkom sú u mňa priam na dennom poriadku.

Držím Ti palce, aby si bola na tom primerane dobre. Nie je jednoduché s F25 fungovať tak, aby sa človek cítil v pohode a aj okolie nič nepozorovalo.

....................................................................

Ahoj tomas,
veď sa ozvi aj častejšie.

................................................................

Ahoj všetci,
dnešok bol celkom pohodový. Konečne nie sú také horúčavy a aj to teplo čo trochu je spríjemňuje vietor. Školáci zahájili nový školský rok. Možno po tých väčšinou nepodarených prázdninách sú aj radi.

U mňa klasika. Všetko predsavzaté splnené. Bol som na pokec s kamarátom. Trochu som športoval. Mrzelo ma ráno, keďže doobedie som predriemal a nedalo sa mi normálne fungovať, ale to u mňa nič nové nie je. Bol som celkom rád, že som vôbec spal.

Zatiaľ a majte sa. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 40 z 84 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 62 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore