Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 41 z 84 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 62 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 7 september 2011 - 0:34

Ahojte,
pôvodne som dnes sem ani nechcel písať. Je mi však dosť otupno celý deň. Bol som v okresnom meste pre lieky. Cesta mi ubiehala akosi pomaly. Akosi stále myslím na svoje o ničom perspektívy. Áno, budúcnosť ružovú nemám. V mnohom si to uvedomujem a silno. Cítim prázdno vo svojom vnútri. Som človek bez budúcnosti, ak sa nič nezmení. Som z toho dosť roztrpčený. Niekedy je lepšie byť tými, čo nad nimi leží ten mramorový kameň. Dni sa vlečú. Po jari leto, po lete tu je už jeseň. Väčšina sa stále niekam pohybuje a ja zostávam na mieste nehybný na mojej vratkej stoličke. Som so seba sklamaný, ale môžem inak?

Ešte aj to mesto je také pochmúrne. Iba brechanie psa to trochu spestruje. Ja si uvedomujem tú márnosť svojho žitia. Ten nezmysel kolobehu. Kam spejem? Či skôr len nejako prežívam? Dookola to isté. Praktická samota. Či spím alebo nespím, je to jedno, veď nemám pre čo a ani koho ráno vstať. Je to nanič deň.

Sad
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej St 7 september 2011 - 8:56

clown Pre Tuta:

Ahoj. Mrzí ma, že prežívaš pocit márnosti svojho žitia. Veľmi dobre ten pocit poznám a viem, že je to zaťažujúce a pochmúrne. Mne na to pomáha vlastne veľmi viera. Nechcem tu nikomu nič vnucovať, ani sa robiť múdrym, len sa delím so svojou skúsenosťou. Tá je totiž taká, že moja dôvera v Ježiša, ktorému je zverený môj život, sa krásne pretavuje do pokoja mysle a ubezpečenia, že všetko - dobré aj zlé - mi je na prospech a ja môžem pokojne, zmierený s Pánom, pracovať v rámci svojich možností na projektoch života. Toľko moja skúsenosť - mohol by som o tom popísať stohy strán, ale asi by som až priveľmi pobúril niektorých neveriacich, čo ma vopred mrzí. Tuto, ak chceš, skús to, ten pokoj mysle po zmierení sa s Bohom je úžasný. it is perfect

---------

Ahoj všetci alien

Psychicky sa mám v tieto dni dobre. Myslím viac na školu. Bol som v nej v pondelok, už som definitívne neni študentom pôvodného odboru. Teraz o 2 týždne mám zápis na druhý odbor. Som na pár dní vo vzťahu k štátu a odvodom vo vzduchoprázdne. Laughing Nič priveľmi nerobím, iba si dosť veľa čítam. Rozmýšľam dosť nad vecami. Ale dal som na radu Tuta, aby som sa moc nepozoroval, a vďaka Tuto, vskutku mi to pomáha. Napr. v pondelok tu bola návšteva mojich sesterníc a ja som sa neschoval, normálne som s nimi v rámci svojho charakteru komunikoval a celý čas som s nimi rečnil a venoval sa im. Moje sociálne strachy dosť ustúpili. Som nadšeny. Teraz bude v meste jarmok a ja normálne, hoci sa bojím, že stretnem niekoho známeho, čo je aj dosť pravdepodobné, napriek tomu normálne uvažujem, že pôjdem na ten jarmok pozrieť. A pritom sú v uliciach tisíce ľudí. Je to parádny pokrok, veľmi sa tomu teším. cherry

Dneska začínam zdravo žiť. Urobil som si zoznam, čo treba kúpiť, našťastie treba kúpiť len tri veci. Na nete som si našiel jednoduchý zdravý recept na obed. A prvý raz v živote si sám podľa toho receptu sám ukuchtím obed. Mama bude len komentovať, aby som vedel, čo znamená "udusiť", "zapiecť" a "primerane podliať" a takéto. Budem si zdravé recepty sám variť každý deň. cat

Teším sa z Vás. V poslednom čase ste viacerí prispeli. Len tak ďalej. Pozdravujem všetkých a prajem všetkým pokoj mysle a stabilitu zdravotného stavu. Pa.

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 7 september 2011 - 21:56

Ahoj Matej,
úprimne povedané, že nie som typ na prijatie Tvojho poradenia. Na margo toho čo si napísal len jeden citát:
"Jediným možným ospravedlnením Boha je, že nie je." myslím, že Stendhal

Vzhľadom na úplne odlišnú tematickosť tejto stránky a fóra by som nezabiehal do rozsiahlych diskusií na túto tému.

..........................................................

Ahoj všetci,
včera som mal taký zádumčivý deň. Akosi sa to vo mne všetko rozležalo. Fakt je, že s tým čo teraz fakticky disponujem to nespeje k dobrému koncu. Budúcnosť je však otvorená, takže môžem dúfať...

Dnes bol do pohody deň. Doobeda ako vždy katastrofa s preberaním sa a tak som plne fungoval až na poludnie. Dosť času som strávil v prírode a bol som aj na jazere s kamarátom. Mal som veľa rôznych činností mimo denný plán, ktorý som až podvečer uzavrel.

Teraz je taká večerná pohoda. Príbuzný sú na telke a ja som si chvíľu a potom Net. Veľa chodím na cigaretu na balkón, už aj na môj vkus je toho veľa. Dohovie ako to bude zo zaspávaním. Tipujem tak druhú hodinu po polnoci.

Zatiaľ sa lúčim a pribudol nám na chudnutí príspevok od nového člena, takže vítam.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Št 8 september 2011 - 14:08

ahoj, priatelia...


nebudete tomu verit ale v ostatnom case som pracoval....

.....na tom, ako sa stat alkoholikom very sad2

ale uz som cisty niekolko hodin


drzte palce


inak sa mam sporadicky roznorodo, byvam aktivny striedmo, unavene letargicky niekedy, abulicky i apaticky ale zavse lucidny a plne orientovany.


pa Shocked
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Empty Dnes celkom fajne

Odoslať  psychojane Št 8 september 2011 - 18:12

Ahoojte Smile
Dnes som prácu zvládla na 60%. Najhoršie to je keď som v práci sama, lebo ma to pokúša nerobiť nič a holdovať svojim závislostiam, t.j. surfovanie po rôznych stránkach netu a jedenie a spanie. Potom chcem všetko dobehnúť za 2 hodiny laughing
Pomaly pôjdem domov a budem robiť asi nič. Som teraz trochu pasívna a trápi ma svedomie, výčitky...ale to prejde. Nikam nechodím, iba cez weekend, aj to len do práce - neviem bez nej žiť. Cool
Tak prajem pekný večer!

elephant
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 8 september 2011 - 22:53

Ahoj Lapaj,
takúto "pracovnú" činnosť by som Ti nedoporúčal. Dôvody sú už tak otrepané, že ich nebudem opakovať...

......................................................

Ahoj psychojane,
to s tou prácou, že máš a funguješ je perfektné. Škoda, že ten ostatok času nevyužiješ na svoje záľuby, sebarozvoj, napredovanie, šport, kontakty... jednoducho aby to "nič" bolo "aspoň čosi".

S prácou to u mňa vyzerá veľmi biedne. Som z toho dlhodobo skľúčený.

......................................................

Ahoj všetci,
už tri dni sa pohybujem na hraniciach depresie. Čoraz výraznejšie pociťujem úzkosť. Pesimistickejšie nazerám na svoj nepodarený život. Na facebooku som sa skontaktoval s pár spolužiakmi a pociťujem veľký rozdiel medzi ich životmi a tým mojím. Pripadám si tak biedny. Od prepuknutia choroby je to na nič. Skončil som síce VŠ, bol som ženatý, chvíľu som aj pracoval, osamostatnil sa. Teraz som však zase niekde na začiatku. Bývam u rodičov, mám chabý príjem, práca v nedohľadne, silne fajčím, silu vôle na zmenu mám veľmi slabú a pripadá mi to všetko ako liezť na Mont Everest s odrezanými nohami.

Je mi so seba na nič.

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Pi 9 september 2011 - 6:36

mas pravdu, Tuto...uz som podal vypoved Laughing
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 9 september 2011 - 22:11

Ahojte,
dnes je to so mnou zase bieda. Noc som strávil v polospánku a to pokračovalo, s výnimkou obeda až do poobedia. Väčšinu dňa som preležal teda v posteli. Až o štvrtej v poobedí som sa donútil konečne aj vstať a konať to, čo som si predsavzal. Aj to išlo veľmi sťažka.

Pripadám si stále unavený, spomalený, veľmi ťažko sa mi premáha do aktivity. Cítim sa skľúčený, pociťujem úzkosť, všetko mi začína byť ľahostajné.

Snáď zajtra...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Empty Ako sa dnes máš 3

Odoslať  regina So 10 september 2011 - 22:25

presne viem o čom Tuto, hovoríš.
Aj ja v také dni, ktoré poldňa preležím a druhý poldeň prehliviem, hovorím: "snáď zajtra..." Horšie dni sa striedajú s lepšími a lepšie zas s horšími. Neviem si už predstaviť, že by som mala pravidelne chodiť do práce. Asi by potom boli tie hospitalizácie častejšie. V také dni ďakujem za invaliditu, za to, že si svoj režim môžem prispôsobiť mojej chorobe, ktorá ma zas chytá za pačesy.

Našťastie dnešný môj deň bol iný. Keďže je víkend mám doma deti i manžela a musím sa im doobeda postarat o obed, poobede nieco oprat, upratat. Stihla som poobede aj bicyklovanie po okolí, návšteva rodiny a pár aktivít na facebooku. Takže jeden z tých normálnych veselších dní.

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 644
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 10 september 2011 - 22:30

Ahojte,
polovica dňa dnes bola úplne zabitá. V akomsi polospánku som bol až do poobedia. Potom som sa už trochu zmáhal a dokonca som aj fungoval. Všetko vyžadovalo veľa vôle, ale nakoniec sa to aj dalo.

Tá druhá polka dňa bola mnou prežitá až prekvapivo dobre. Donútil som sa rýchlo vykonať plán. Kamarát ma vytiahol von a aj na kofolu. Trochu som ja v malom športoval. Sám som zo seba prekvapený, že som napriek doobediu a časti poobedia fungoval ako sa patrí. Mám dojem, že časť úzkosti som prekonal autogénnym tréningom. S únavou síce bojujem, ale dnes to pomerne zvládam.

Oproti včerajšku je to podstatne lepšie. Verím, že zajtrajšia nedeľa bude aspoň ako tá dnešná druhá polka dňa.

Myslím si, že stále je to len v hraniciach depresie. Trochu tomu napomáha Lithium a Alventa. Teraz na večer sa cítim síce stredne unavený, ale inak OK.

...

Okrem týchto krátkodobých výlevov nepociťujem zvláštnu patológiu. Verím, že posledných pár dní bol len taký výčnelok z normality. Inak pretrvávajúca patológia u mňa je: občasná úzkosť, pasivita, rôzne problémy so spánkom, tabakizmus, častá- hlavne doobedná únava, nechuť do činnosti, mierna apatia, skôr výnimočne sociálna fóbia, dlhodobé sú psychické problémy so zaradením sa do pracovného života (depersonalizácia, apatia, nevoľnosť a iné fyzické príznaky vrátane trasu, potenia, silná úzkosť, kolapsové stavy, slabosť, tenzia, občas prechod do manickej fázy, depresia, hlasy, precitlivelosť na stres, derealizácia)

.................................................

Ahoj regina,
ďakujem za vyjadrenie. Ja, ako vidíš podobne. Dúfam však, že to bude už lepšie v ďalších dňoch...

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 11 september 2011 - 20:00

Ahoj,
ako tak pozerám prispievam najmä ja. Nehambite sa a naklepte pár slov.

Dnes, oproti predchádzajúcim dňom bolo pomerne dobre. Únava v začiatku dňa je stále prítomná, ale úplne zmizla úzkosť a smútok je tiež v rozumných hraniciach. Pasivitu ako tak zvládam, ale to bolo aj predtým. Takže afektívny výkyv som možno zvládol, uvidí sa zajtra.

Dnes som bol iba na kofole, v meste, trochu som si vonku zašportoval a dokonca sa ku mne pridali akési deťúrence a tak som im nielen požičal loptu, ale si aj zahral, bola to sranda. Veľa som čítal, trochu študoval, tradične autogénny tréning, krátke cvičenie. Priebežne som chodil na Net, minimálne som pozeral TV čo ale dobehnem vo finále "Farma". Zaspanie odhadujem na takú druhú v noci.

Inak Vás všetkých pozdravujem a iste aj vy prispejte niečo z Vášho života. Držím nám palce.

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Po 12 september 2011 - 14:02

caute, decka, ja som z grecka, som mandarinka darinka What a Face
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 41 z 84 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 62 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore