Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 62 z 84 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 73 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  regina Ut 10 január 2012 - 17:49

Ahojte, priatelia,
Vianoce, Silvester i Nový rok v pohode prešli. Strávila aom ieto sviatky s rodinou a v pohode. Moja hypománia polavila, no depresia ju zatial nevystriedala. Citim sa fajn a fungujem úplne nornálne, tak ako zdravý človek.
A čo mám nové? Kedže sa manžel zamestnal a má aj živnosť, ktorú som kedysi robila i ja, rozhodli sme sa ze tu zivnost znova prevezmem ja (budu nizsie odvody). Dala som sa preto zaevidovat na urade prace a chcela by som po 3 mesiacoch požiadať o prispevok na SZČO. Už som si stihla čo-to o tom zistit. Mohla by som zriadit pre seba i chránené pracovisko, no je tam vela schvalovacích procesov, ktoré by nemuseli vyjst, a tak asi poziadam len o ten prispevok na SZČO. Musim absolvovat skolenie pre podnikatelov na UP a vypracovat podnikatelský plán, ktorý by mi UP mal schvalit. Tolko moje plany na najblizsie mesiace. Zaevidovala som sa s velkým nadsením, ktoré vsak uz polavilo a obcas sa ozývaju obavy ci to budem zvládat. Som rozhodnutá skusit to, nejaké financie z UP by sa na rozbehnutie zivnosti zisli. V kazdom prípade to skusim, za pokus nic nedám, bude to dalsia skusenost. Inak sa mi ukazovala i moznost zamestnania na 4 hod. denne, no aj tam bola podmienka byt evidovaný ZŤP, aby zamestnávatel mohol čerpat nejaku dotaciu na mna, no mali sa mi po novom roku ozvat a akosi sa neozývaju, co ani nelutujem, pretoze by sa mi to menej vyplatilo ako to SZČO cez UP. Uvidime, ci to vyjde.
Co ma vsak hnevá je moja hmotnost, ktorá sa zas po sviatkoch zvýsila. No stále mám menej ako bola moja hmotnosť kedysi, namiesto 88kg mám teraz 85. Takze vlastne zo 6tich kil co som kedysi schudla, som 3 znova nabrala Evil or Very Mad
Všetkým prajem pevnejsie zdravie v novom roku a láska nech Vás sprevádza po všetky dni r. 2012 sunny
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo St 11 január 2012 - 18:33

Ahojte kamaráti. Včera som bol na kontrole pri svojej psychologičke sa "porozprávať" a dopadlo to dobre, tak ako vždy, čo ma veľmi teší. Dnes som bol pre zmenu na kontrole pri svojej psychiatričke a tiež mi tá kontrola dopadne dobre. Doktorka často píše, že som lucídny, vzťahovačný, mám znížené sebavedomie a tak podobne. Ale čo narobím, už som si na to aj zvykol. Som doma, nepracujem a dostávam dôchodok. Dnes som bol na úrade práce. Popočúval som tie "reči", čo nám rozprávali a potom mi do kontrolného preukazu napísali, že mám znova prísť na úrad práce 24.januára 2012 a 10.februára 2012. Minule, keď som išiel s mamkou ku sestre, tak potom, keď sme boli už u nej doma, tak som dostal takú menšiu triašku, bol som napätý, nervózny. Občas sa trasiem aj keď sme v kostole-chodíme do kostola v nedeľu ráno na ôsmu a ja s mamkou ešte k tomu na lačno, to chodíme autom a potom ideme na cintorín poupratovať hrob. Nechodíme ale do mesta do kostola, ale do kina, ktoré je v našom najväčšom sídlisku a v ktorom každú nedeľu a utorky sú sväté omše. Od Nového roku som ešte kamaráta-vozičkára ešte nenavštívil. Nie že by sa mi nechcelo,ale Martin neurobil skúšku a tak ho v piatok čakajú "opraváky". Dúfam, že bude mať väčšie šťastie a že tú skúšku urobí. Budem mu držať palce. Aj keď idem sám napr. aj na úrad práce, tak aj tam sa občas trocha zatrasiem, ale potom to našťastie prejde. Pochodil som s mamkou obchody s nábytkom, mamka aj ja sme vybrali do mojej detskej izby novú študentskú izbu, ktorá sa čiastočne bude podobať na obývačku. Tešíme sa, že "konečne" budem mať naozaj peknú izbu. A včera, keď som išiel ku psychologičke, keď som prechádzal z našej slepej ulice na druhú stranu, tak som sa pošmykol na ľade a spadol som na zadok-včera ma celý zadok bolel. Našťastie som si nič nezlomil, ani ruku,ani nohu, chvála bohu. Babka mi dala 2 € a povedala mi, aby som jej kúpil Pravdu a Slovenku. Lenže mne tie 2€ zrejme vypadli z vrecka v tom momente, keď som sa pošmykol na tom ľade. Prišiel som na to ale už neskoro, keď som už bol pri psychologičke. Ku koncu psychoterapie mi napísala na lístok, že kedy mám presne o mesiac prísť sa "porozprávať", tak ako vždy a ja som povedal doktorke, že "pani doktorka, môžem Vás o niečo poprosiť? Je mi to síce trápne, ale chcel by som sa Vás opýtať, že či by ste mi nepožičali 2€, lebo som ich stratil pri tom už spomínanom páde. Ona mi povedala, že ešte dobre, že som sa nedolámal a pýtala sa ma, že "Robo, načo potrebujete 2€. Ja som jej povedal, že bake na Slovenku a pravdu. Potom som ešte jej povedal: "naozaj tie peniaze potrebujem na noviny a časopis a nie na cigarety, lebo ja nefajčím. Ona aj sestrička sa zasmiali a psychologička mi naozaj tie 2€ požičala a zajtra jej ich pôjdem vrátiť. Knihu Miluj svoj život som ešte nezačal čítať, ale ak ju budem mať prečítanú, tak Vám určite napíšem, že či sa mi kniha páčila, či ma prekvapila a aký mám na ňu názor. Silvester som prežil s kamarátkou na západnom Slovensku, bol som tam 3 dni a štvrtý deň som už cestoval domov. Kamarátke som poďakoval za nádherný Silvester, ktorý bol pre mňa a určite aj pre ňu jeden z najkrajších zážitkov v našom živote. Aj sme si potancovali, pozerali sme vonku, ako ľudia púšťajú petardy, svetlice, prskavky... O pol noci sme si pripili šampanským a pred tým sme pili, síce trochu slabší, ale o to lahodnejší punč, v ktorom bolo aj ovocie. Boli sme hore do 5 rána. A aby ste vedeli, 5.januára mala moja sestra meniny, volá sa Andrea a 9.januára mal môj najstarší synovec okrúhlych 18. Preto mám rád ešte mesiac január, lebo posledný január 31.januára mám narodeniny, budem mať 23 rokov. Určite mi mamka upečie tortu a oslávime moje narodeniny v rodinnom kruhu, tak ako doposiaľ. Ešte raz Vám všetkým tu na diskusnom fóre v rubrike "ako sa dnes máš" želám v roku 2012 veľa šťastia, zdravia, pohody, optimizmu, elánu. Nech Vám vyjdu všetky vaše plány podľa Vašich predstáv!. Možnože sa niekedy stretneme v kúpeľoch Vyšné Ružbachy. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. pig rabbit pirat flower elephant kiss heart hen sunny Basketball albino alien
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 16 január 2012 - 5:35

Zdravím všetkých, čo sem chodia,
dúfam, že sa máte aspoň trochu dobre a nič zásadné vás netrápi.

Momentálne bude ráno a ja som ešte nespal. Aj som sa pokúšal o to, ale nulová šanca. Možno si zdriemnem počas dňa, ak sa mi to vôbec podarí.

Posledné dni sa mi dosť vlečú. Väčšinu času trávim v pohodlí domova. Občas vyrazím na nejakú tú prechádzku a z času na čas vybehnem aj do pubu na kávu, alebo kofolu. S priateľmi som v kontakte teraz skôr telefonicky a po facebooku. Každý má toho teraz akosi veľa a ja som zabudnutý. S rodičmi je to niekedy nie jednoduché a celkovo nie je dobre, že sme tu takto stále spolu. Cez leto je možností omnoho viacej, ale v zime je to hlavne o pobývaní v byte.

O pár dní idem na pohovor, tak mierne dúfam, že by to aj mohlo... Trochu mám dojem, že nás tam bude aj viacej a miesto je len jedno.

Samozrejme denne stále plním svoj "denný plán" a tieto činnosti mi dávajú hlavný program dňa. Momentálne som zaznamenal pokrok v angličtine, lebo som sa pustil do knihy z UK a takých 80% rozumiem a teda sa mi to dá aj čítať.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ut 17 január 2012 - 9:13

Zdar súpútníci alien

Nejako často nepíšem. Je tomu tak preto, lebo mám skúškové a tradične sa snažím nútiť k povinnostiam. Ešte som ani nevymenil vianočno-silvestrovský vzhľad fóra - avšak my doma máme ešte stromček, tak ma k tomu nejak nič nesúri. Ivanko sa nám tu priam nádherne rozpísal, za čo mu zo srdca veľmi gratulujem a ďakujem. Vyjadril sa snáď ku všetkému - všetko som si poctivo čítal každý deň, a nebyť školských tlakov aj by som odpísal. Teším sa. Len tak smelo ďalej. it is perfect jumping

Ako sa mám? Mám sa striedavo-oblačno. Celkovo som už urobil tri písomné testy, jednu seminárku, tri skúšky. Ešte mám urobiť iné tri skúšky a jednu seminárku. Som teda vo veci v plnom prúde, kdesi uprostred. Získal som zatiaľ 19 kreditov z 37, čiže vlastne už som za polovicou.

Psychicky sa mám obstojne. Kúpil som si ďalšiu motivačnú knihu od Briana Tracyho. V nej sa zatiaľ dozvedám účinné povzbudenia, ako žiť najlepšie, ako viem. Chcem fakt žiť najlepšie, ako viem. Idem cestou, akú mi radil Tuto, že totiž cestou budovania zvyku. Dnes som si "natiahol budík" už na 6:52. O siedmej som sa vysypal z teplučkej postele a už čoskoro bolo osem hodín, a ja som mal za sebou rannú hygienu, raňajky, jeden mail do školy, druhý mail istému profesorovi a vybavené ďalšie veci. Ranní ptáče dál doskáče - som nadšený, aké je to super, keď je ešte len teraz momentálne 9 hodín a ja už mám toľko vecí vybavených. Obvykle ešte len rozdrapujem oči o takomto čase. Leňoch jeden! Ale už pracujem na systematickom zavraždení leňocha v Matejovi. Držte palce.

Takže psychicky obstojne. Keď mám skúšku, som veľmi zničený. Ale akonáhle ju spravím, alebo mám po nej, je všetko zase normálne, ba skvelé. Uvedomil som si zásadnú vec. Ak chcem fungovať, musím sa z celej sily snažiť dosiahnuť stav, kedy nebudem tak často potrebovať upokojovadlá typu Akineton alebo Oxazepam. Dnes ráno som si ich vôbec nedal, a to s doktorovým požehnaním. Proste netreba, ak netreba. Posledné dni som si ich dával a umieral som od únavy. Cítil som sa takmer tak unavene, ako pri užívaní Kventiaxu. Bola to bieda. Skúšam sa namiesto týchto upokojovadiel upokojovať sám, napr. vnútornou rečou, kedy si afirmujem, že sa mám dobre a že je všetko vlastne fajn. A vôbec - vcelku začínam študovať tzv. umenie správne a dobre žiť. Verím, že si človek do značnej miery môže aj sám pomôcť pomocou laických psychologických počinov a krokov voči sebe a voči svojej mysli. Akási sebavýchova a sebaovplyvňovanie. Niekedy to nejde, uznávam. No musím sa snažiť, aby som si nemusel tak často dávať Oxazepam a Akineton, keďže s nimi sa mne osobne len veľmi ťažko výkonne funguje. No

Tutovi prajem všetko dobré do toho pohovoru. Máš také úžasné charakterové kvality (trpezlivosť, nazeranie na život z dlhodobej perspektívy, pracovitosť, sebadisciplína, ochota na sebe pracovať, sebavzdelávanie,...), že Ti odporúčam staviť aj na ne. Keby sa Tvoj potenciálny zamestnávateľ dozvedel, akétože kvality máš, tak by zaiste neváhal a privítal by Ťa v organizácii. Držím Ti pevne prsty. it is perfect

Sirius, je mi ľúto to s tou školou. Si šikovný pracant, preto verím, že sa v živote aj tak nestratíš, a buď skúsiš niečo iné študovať, alebo vykročíš smelo do zodpovedného pracovného života. Nebojím sa o Teba, že to dokážeš. Drž sa a pravidelne píš, isto Ťa budeme viacerí podporovať v Tvojich krokoch. it is perfect

Pozdravujem aj psychojane, reginu, Roba a ďalších.

Prajem Vám všetko dobré a nech sa Vám darí. Poprajme si zdravíčko a pracujme na sebe, aby sme žili život najlepšie, ako vieme. jumping2

Váš forumák - Matej community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius St 18 január 2012 - 20:16

Ahojte,
v prvom rade, dakujem Matej aj Tuto za povzbudive slova.
Co sa skoly tyka tak kamarat ma este vytiahol ze skusit poprehovarat ucitelov trochu, tak sme boli za jednym a dovolil nam este odovzdat nejake veci, ulohy a projekty, takze mozem to este skusit. Tak cely tyzden zurivo programujem a snazim sa este dorobit veci. Aj ked cim dalej to vyzera biednejsie ako sa mi blizia terminy. Ale aspon nakoniec si budem moct povedat ze dal som do toho vsetko.

Inak sa mam dobre, na treningy chodim pomenej koli uceniu. Ale mam sa vcelku fajn. Momentalne citam Richarda Dawkinsa. Taka popularna fyzika, pise aj co to o sebe, a je skutocne obdivuhodny, ze aktivne vyskumne pracuje, pise knihy a prednasa aj napriek tomu ze je tazko invalidizovany fyzicky. Respekt Smile Aaa tiez si este obcas citam nejaku poeziu.

Tak dufam ze aj vy sa dobre mate, Matej drzim palce v skole v skuskovom Smile aj tutovi s dennym planom, vela prijemneho vzdelavania a citania Smile


-------------------------------------------------------
Falun Gong je starodávna čínska metóda, slúžiaca na zušľachťovanie mysle, tela a ducha.
Zastavme prenasledovanie Falun Gongu v Číne. falungong.sk
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 19 január 2012 - 9:53

Ahoj I love you

Sirius! To je super. Teším sa, že ešte sú šance. Držím Ti pevne palce a myslím na Teba. Klobúk dole, ako sa snažíš. it is perfect

----

Včera sa mi podarilo spraviť ďalšiu skúšku. Ešte mám dve skúšky a jednu seminárku. Obzvlášť do tej seminárky sa mi nechce, lebo treba byť kvôli nej v BA. A mne sa tam nechce trepať. Čo už narobím ale, keď potrebnú literatúru majú iba tam. No A tie dve skúšky? Obzvlášť jedna je zabiják.

S rodičmi sme sa dohodli, že pravdepodobne, ak sa zase nezmenia moje mozgové vlny, by som doštudoval bakalára a zatiaľ to nechal tak. Ak by som chcel a mohol, tak by som sa možno hádam neskôr prihlásil na magisterské, ale nateraz by som to už nechal. Už budem mať 26 rokov a potreboval by som vlastnú pracovnú skúsenosť a takisto skutočný zárobok. Stále visím len na rodičoch a to mi dosť vadí. Všetko, čo si chcem kúpiť, musí prejsť ich bolestným schvaľovaním, a keďže žijeme len z tatovho invalidného dôchodku, tak je to vskutku neľahké. Počúvam, že bakalárske vzdelanie sa čoraz viac stáva rešpektovaným, hoci to ide veľmi pomaly a ešte v súčasnosti sa naďalej považuje za neúplné vysokoškolské vzdelanie. Situácia však má tendenciu sa zlepšovať. A keby to bolo vážne zlé, tak môžem skúsiť magisterské ešte, ale to by bol ďalší problém vzhľadom na to, že aj tak hlavný dôvod, prečo na vyššie štúdiá zatiaľ nejdem, je môj výrazný problém s učením.

Aspoň sa budem môcť viac venovať webu a fóru. alien

Len teraz vydržať. Vydržať! Joj, je mi to zaťažko.

Psychicky sa mám obstojne. Žiadne extra patologické prejavy nevnímam. Iba vlastne to, že keď som si nedal včera Oxazepam predtým, ako som šiel na ulicu, tak som mal červenavú úzkosť. Takže na jednej strane je fajn, že nechcem byť z neho unavený, ale na druhej strane ho niekedy skutočne potrebujem. Musím urobiť zdravú rovnováhu.

Tak všetko dobré všetkým. Držte sa. community together

winter

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 20 január 2012 - 14:36

Ahoj Sirius,
je dobre, že sa nevzdávaš a naďalej živíš šancu na pokračovanie v škole. V podstate máš veľmi prestížny a žiadaný obor, ktorý sa dá navyše realizovať aj doma. Určite vymíňaj všetky šance, aby si si prinajhoršom nemohol nič vytýkať.

....................................................

Ahoj Matej,
perfektné s tými skúškami, len tak ďalej a opri sa do toho.

.................................................

Ahojte,
pred chvíľou mi došla SMSka ohľadom pohovoru, že som neprijatý. Na ňom bolo okrem mňa ešte 15 ZTP-čkarov, takže šance boli aj tak pomerne malé. Mnohí boli zle s nohami a mali palice, čo však nevadilo, lebo sa jednalo o sedavé zamestnanie. Vlastne som bol trochu v nevýchode s psychickým ochorením. Priebeh bol celkom v pohode, dali nám malý test s PC a všetci urobili. Na pohovore sa ma vypytovali ohľadom zdravotného stavu, že o čo sa jedná, len som povedal, že dlhodobo mám kompenzovaný zdravotný stav. Logicky mali veľký výber, tak som zostal na ocot. Škoda.

V zásade sa mám celkom dobre, dokonca aj spanie mám primeranejšie oproti minulosti. Venujem sa naplánovanému programu. Fajčím rovnako. Sem tam vybehnem von, alebo na kávu. Celkovo som však dosť fyzicky pasívny, čo ma mrzí. Počasie tu je nič moc, prepŕcha a sneh, čo bol, sa topí.

Majte sa krásne a nech sa Vám darí. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  psychojane Ne 22 január 2012 - 13:01

Ahojte!

Tento týždeň bol celkom fajn. Darilo sa mi v práci a aj doma bola pohoda. Jediná zlá vec, čo sa u nás deje, že nám zateká do takmer nového domu, hlavne v mojej izbe :-( Problém je so strechou, budú ju rozoberať. Už veľa vecí sme museli dať opraviť, takže ďalšie výdavky. Bola som u psychiatričky, lieky mi nezmenila, všetko po starom. Včera tu pekne nasnežilo a dnes sa to zas pekne roztopilo.

Tuto, mrzí ma, že Ti to s tou prácou nevyšlo. Skús ešte aj iné možnosti. Nevzdávaj to.

Matejovi a Siriusovi prajem veľa úspechov k skúškam, držte sa! Napíšte, ako ste dopadli.

Všetkým prajem pekný, pohodový týždeň!

psychojane winter

psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Po 23 január 2012 - 11:15

Ja viem, že tu asi už všetkých otravujem tou témou, že sa učím a že je skúškové a že to a ono. Ale žiaľ, je to dominantná téma týchto mojich dní. Nemôžem sa chváliť, lebo výrazne nezvládam svoje povinnosti. Už mám len 2 skúšky a jednu seminárku. Tie skúšky by sa dali možno, ale najhoršie je tá seminárka, pre ktorú treba byť aj dva dni v Bratislave a ja na to proste jednoducho nemám čas! V piatok skúška, nič ešte neviem, v pondelok druhá skúška, v utorok včelička u doktora a od budúcej stredy až do nedele som odcestovaný zo školských dôvodov, takže nemôžem vtedy nič. A potom mi zostáva 5 dní na ukončenie skúškového. To je strašne málo. Ale čo sa budem sťažovať - veľmi ma mrzí, že Vás tým zaťažujem alebo zarmucujem. Sú to malé problémy oproti problémom iných ľudí.

Asi by som si mal fakt uvedomiť, aké problémy sú v súčasnosti vo svete a možno by som trochu získal odvahy a spôsobilosti riešiť tie svoje malilinkaté. Len škoda, že ak neurobím tú seminárku, ktorá je dosť náročná, tak môžem prepadnúť a my už žiaľ nemáme ďalších 600 eur na zaplatenie školného za rok, ktorý by som opakoval kvôli jednému predmetu. (Nehľadiac na to, že by to znamenalo, že už 8 rokov by som študoval bakalára!) Takže by to znamenalo koniec vysokoškolských pokusov.

Asi cesta fakt vedie cez uvedomenie si malosti mojich problémov skrz nahliadnutie do problémov sveta. Potom by som pochopil, že som vlastne na tom ešte veľmi dobre a nemal by som sa tak sťažovať. A potom by som sa preniesol aj cez svoju poruchu učenia a donútil by som sa s voľačím pohnúť.

Držte mi prosím prsty, lebo moja myseľ je veľmi divná a stále myslí iba na to, ako nič nezvláda, aká je hlúpa, aká je neschopná. A pritom by mohla energiu využiť aj trochu účelnejšie. Držím palce aj ja Vám, majte sa čo najlepšie a prajem Vám čo najviac úspechov.

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Po 23 január 2012 - 23:33

Mám dobrú správu. What a Face

Dnešný deň hodnotím ako úspešný. Prebral som síce len temer necelé dve otázky z predmetu, z ktorého mám v piatok skúšku, ale aj tak som nadšený, lebo v predošlé dni som vyslovene leňošil a nič nerobil - nebol som schopný sa nielen prinútiť, ale ani sústrediť. Dúfal som, že dostanem nejaký nápad, ktorý mi pomôže, ako sa mám efektívne učiť. Napokon som si dal poobede trochu kávy a 2 energetické nápoje, začal som žiariť ako slniečko, obrátky vystúpili na 120% a hoci som si robil dlhé pauzy na "prechádzky po byte", dokázal som sa pomocou novej metódy učiť. A to až dve otázky, čo je pre moje pomery skvelý úspech. cherry

Tá metóda je vlastne jednoduchá, prečítam vetu a hneď ju nahlas spamäti zopakujem, prípadne vlastnými slovami ju môžem aj obkecať nejakými asociáciami, ktoré mi k nej napadnú. A takto prebrať vetu za vetou celý text. Zdá sa, že je to zdĺhavé, ale jednak to napokon tak priveľmi dlho netrvá, a jednak mám z učenia skutočnú radosť, lebo si veci dosť pamätám a mám pocit, že je to celé efektívne. Že sa tomu nevenujem zbytočne. alien

Dokonca mám takú radosť, že som nadšeny. A ak prežije táto metóda dnešnú noc a ja sa zajtra budem môcť s ňou opäť učiť, tak začnem normálne koketovať s myšlienkou, že by som predsa len na magisterské štúdium šiel. Ale to je ešte vzdialená budúcnosť a nejaký ten týždeň uplynie, kým sa zodpovedne budem môcť rozhodnúť. Toto tu sú len také výjavy, ktoré plynú čisto z môjho aktuálneho nadšenia z veci. jumping

S tou seminárkou som to vyriešil tak, že štruktúru práce spravím v pondelok po poslednej skúške, v utorok po doktorovi (ktorý je tak či tak v Bratislave) pôjdem tiež do školy a dokončím štruktúru a prípadne niečo začnem na práci robiť s tým, že už kým v stredu odcestujem, musím štruktúru mailom poslať na schválenie. Po príchode z odcestovania prácu hneď v pondelok celú zmakám a pošlem. Budem dúfať, že si za tie 4 dni to učiteľka v mailovej schránke nájde, prečíta a oklasifikuje. Inak neviem.

Viem, že Vás takéto detaily až tak nezaujímajú - ospravedlňujem sa, iba som sa chcel vyrozprávať, lebo som veľmi radostný, ako tento deň dopadol.

Mám Vás všetkých moc rád. Všetko dobré, držte sa! A píšte aj Vy, ako sa máte a aké ste mali dni. Wink

Ahoj. jumping2

winter

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 24 január 2012 - 0:07

Ahoj psychojane,
akosi si ma potešila, že si ma podporila po tom pohovore. Rátalo sa mi to, ďakujem.

............................................

Ahoj Matej,
želám Ti, nech Ti to nadšenie čo najdlhšie vydrží, alebo aspoň na dni, ktoré sú skúškové. Na druhej strane si myslím, že aj dni, ktoré ie sú dobré netreba len úplne premárniť, ale prekonať sa a drieť naprek duševnej bolesti. Dokonči to, a ako pauzu si daj nie behanie po byte, ale nám namiesto toho napíš. Drž sa.

............................................

Ahojte,
tieto dni mám v zásade poslabšie. V mnohom ma premáha únava a pasivita. Kôli pseudohalucináciam mám Amisulprid na dávke 600mg a cítim na sebe, že ma to ťahá k zemi. Doktorka vie len o 500mg, ale bolo nutné si to upraviť na vyššie. Mal by som sa asi dohodnúť na iný liek. Ubíja ma aj spánok, ktorý je znesiteľný, ale v zásade len s Gerodormom a potom to vstávanie ráno je často hororové. Navyše mi nehrozí žiadna povinnosť, prečo ráno fungovať a tak mám v podstate až tri dôvody, prečo doobedia preležať v posteli. Psychicky sa momentálne spamätávam okolo tej druhej hodiny popoludní, keď chodím na krátku prechádzku. Tieto dni sú v zásade na nič a navyše sa reálne preberám až k večeru a na noc, keď nasledujú večerné lieky a treba ísť spať. V takomto zajatí som už síce len asi týždeň, ale nábehy k tomu mám v podstate neustále.

V rámci zvyšného času, teda od poludnia až po takú druhú hodinu nočnú, čítam, študujem... jednoducho naplánované činnosti. V tomto sa mi darí pomerne disciplinovane napredovať, ale často mi to pripadá trochu celé nezmyselné, len zabiť svoj čas. Občas sa naskytnú domáce práce, čo s prekonávaním zvládam. Občas sa ozve niekto známy, čomu som spravidla rád. Zima v zásade neteší, keby nie Vianoc, bolo by to úplne na nič. Navyše teraz je tu všade len čľapkanica a v podstate sa vonku toho veľa nedá. Väčšinu času som tak v byte s príbuznými a už si trochu leziame na nervy. Vlastne je tak aj dobre, že doobeda pospávam, lebo nie sme stále v tej zimnej ponorke. Celkovo ma ubíja moja pasivita, otázny spánok, mierna depresia, driemanie počas dňa, fyzická takmer nečinnosť, fajčanie a iné.

Majte sa krásne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ut 24 január 2012 - 9:31

Ahoj Tuto Shocked

Dnes ráno som si zapol fórum a čo nevidím? Príspevok od Tuta. Žiaľ, bol smutný a vyvieral z neho neblahý pocit akejsi nezmyselnosti vlastných dní, pocitu miernej prázdnoty a neúčelnosti.

Dúfam, Tuto, že Ti nevadí, že som prebral Tvoje pocity s mojím tatinom. On je totiž invalidný dôchodca, pred asi 3 rokmi mal tatino mozgové príhody, zostal čiastočne ochrnutý, napokon sa podarilo mu rozhýbať a hoci má ešte s mobilitou mierne problémy, našťastie dokáže chodiť, aj použiť čiastočne obe ruky. Napadlo mi opýtať sa jeho na Tvoj prípad, že čo Ti poradiť, lebo on je doma už tri roky, má takisto problém so spánkom, bolieva ho často hlava, nemá žiadne povinnosti, na rozdiel od Teba nemá zmysel pre sebadisciplínu, takže iba celé dni lúšti sudoku a pozerá telkáč. Je Ti, Tuto, v niektorých životných okolnostiach trochu podobný, resp. podobnejší než ja. Preto som si ho zvolil za "radcu".

Pýtal som sa ho na Tvoje pocity a či ich tatino nemá tiež, keď je celý čas doma a či nepociťuje akúsi bezútešnosť alebo absenciu perspektívy do budúcna.

Tato povedal, že občas predovšetkým v zime, keď sú chladné, pochmúrne a krátke dni, máva určité - nazvime to - depky alebo smútky, keď mal podobné pocity ako Ty. Je presvedčený, že je to predovšetkým vec ročného obdobia a počasia. Keď sú takéto krátke dni a sme, ako hovoríš, v ponorkovom byte a nič sa nedá vonku, tak podliehame viac takýmto pocitom.

Viem, že si vravel viackrát, že sa Ti ťažko premáha k fyzickej činnosti, no tatino vidí práve v nej kľúč k dobrému pocitu zo seba a k zdravej sebaúcte. Keby sa Ti podarilo našetriť na nejaké činky, alebo nebodaj na nejaký kardio-stroj, bolo by to viac než super. Ja mám osobne doma eliptický trenažér a rotoped. Je síce pravda, že mi nedokážu zvýšiť tep nad 110, ale aj tak sú fajn. (Hoci teraz dávam skôr prednosť prechádzkam.) Činky mám doma dve také malé do ruky a sú fajn. A ešte mám v skrini aj boxovací mech a boxovacie rukavice, pričom mech si môžem hocikedy zavesiť v izbe a môžem sa vyblázniť. Ja by som Ti odporúčal postupne si zaopatriť nejaké tie hračky, možno ich ešte máš z čias, keď si aktívne športoval.

Viem, že je Ti to zaťažko, ale je to vskutku kľúč k veci. Prekrvíš sa, fyzicky sa unavíš na spánok, lepšie Ti to bude páliť, získaš kondičku, lepší pocit zo seba a sebaúctu, a keď si to zvolíš ako svoju náplň alebo akýsi centrálny motív Tvojho terajšieho životného úsilia, bude to veľmi motivujúce. Môj bratranec bol ešte pred rokom obézny a začal chodiť do posilky, resp. si doma zaobstaral činky, a ani tak nechodil na nejaké kardio, skôr tie posilňovačky, a naozaj je teraz chudý a svalnatý. On je takisto neveriaci ako Ty, takže ľahšie našiel zmysel svojich dní aj vo fyzickom budovaní svojho tela a zdravia.

Ja by som Ti aj odporučil vieru, no viem že si asi neveriaci, takže to nechám tak. Každopádne nejaký zápal pre nejakú vec alebo myšlienku, pre ktorú sa oplatí pohnúť prstom, to je skutočná motivácia, ktorá môže priniesť do monotónneho života trochu vzruchu a čerstvého prievanu. Trebárs sa môžeš nadchnúť pre zdravý životný štýl, šport, posilňovanie a tak, jednoducho predovšetkým niečo, pri čom sa tak veľmi nerozmýšľa. Lebo je dobré sa zaoberať aj filozofiou apod., ale človek musí byť vyvážený - nemáme na rozvoj len ducha, ale aj telo. Smile

Prepáč, ak som moc mudroval - Tebe sa ťažšie, Tuto, radí, lebo si v mnohých veciach zbehlý, a si skúsenejší, a obzvlášť v tom športovom životnom štýle si býval macher. Uvedomujem si to. Ale Ty sa vyjadruješ ku každému príspevku, ktorý Tu niekto napíše, čo si ja veľmi vážim, preto som mal potrebu aj hneď z rána Ti odpovedať. A to hlavne pretlmočiť radu môjho tatina, ktorý je v mnohých životných okolnostiach na tom podobne ako Ty.

Držím Ti pevne palce a myslím na Teba. Ahoj Tuto. it is perfect

giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 62 z 84 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 73 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore