Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 32 z 84 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 58 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 5 júl 2011 - 2:51

Ahoj tomixxx,
vítam Ťa na fóre. Verím, že sem zapadneš a získaš tu niečo pre seba, prípadne sa podelíš o svoje skúsenosti.

...........................

Ahoj Laura,
držím palce na posudkovej, dúfam, že to dopadne všetko v Tvoj prospech.

........................

Ahoj Viki,
dúfam, že ten Pezinok nepotrebuješ akútne. Kým sa tam dostaneš môže sa všeličo pomeniť.

..............................

Ahoj všetci,
akutuálne je niečo pred treťou v noci a ja už nemám chuť len ležať, tak, že Vám napíšem. Spánok mám posledné dni prehádzaný a to dosť výrazne. Inak v zásade v pohode. Pomaly znižujem Amisulprid na základe inštrukcií. Priznám sa, že tak trochu v tom cítim katastrofu, už som tu o tom písal... Všetko je ešte však v znesiteľných rozmeroch. Hnevá ma, že deň často ležím a som unavený. Porúchaný spánok tomu len prispieva. Snažím sa premáhať, ale o nejakom nadšení nemôže byť ani reči. Občas cítim úzkosť a začínam sa vyhýbavo chovať k cudzím ľuďom. Pripadám si na akejsi hrane medzi normalitou a chorobou. Naťahujem ruky preč od patológie a neviem kde ma to "vcucne". Dúfam, že sa pohnem správnym smerom.

S pozdravom v nočnej hodine všetkým Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Ut 5 júl 2011 - 19:03

čav ľudia


frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomixxx Ut 5 júl 2011 - 22:03

zacalo sa to cele zhruba pred 2 rokmi..na party som si prvý krat dal perviíin a potom to islo ako z rychlika.Uzival som ho asi rok.kym sa neobjavili v mojej hlave hlasy...hlasy mi hovorili ze som vyvoleny a podobne.megalomansky blud,porezal som si zily.nezvladol som skolu.chcel som umriet.dnes sa citim lepsie aj ked citim dost casto unavu.beriem lieky a stale spim.2x som bol na psychiatrii v Levoci
tomixxx
tomixxx
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.07.2011

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Št 7 júl 2011 - 21:12

Ahoj tomixxx,
mozno priblizne viem ako si to s tymi drogami mal. Aj ja mam svoju skusenost s pervitinom. No moja choroba sa nevyvinula kvoli nemu. Okusila som ho vo svojej prvej a jedinej manii, ktoru som v zivote mala. Vtedy som si akosi neuvedomovala co robim, co som neskor aj trpko olutovala. Viac mi uskodil ako pomohol. Som velmi rada, ze som sa vtedy nedostala k niecomu tvrdsiemu. Mala som velke stastie. Pretoze neviem, co by so mnou dnes bolo.


V poslednych dnoch som dost na dne. Velmi sa mi zhorsila derealizacia / depersonalizacia a silna paranoia. Som takmer cely den zatvorena v jedinej miestnosti bez okien, ktoru v byte mame a cakam na vecer, ked sa vykradnem z domu a do noci bludim ulicami.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Pi 8 júl 2011 - 9:13

mne sa furt zasekne kohútik na zbrani, keď sa snažím vystreliť si mozog Sad
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 11 júl 2011 - 13:57

Ahojte všetci.

Ako sa máte tieto teplé dni?

Ja tak tradične. Som o čosi viac vonku a prirodzene si mierne užívam leto. Rád by som sa už kúpal na miestnej priehrade, ale voda sa mi zdá ešte trochu studená. Predsa sa za tých pár dní nevyhriala. Včera som tam bol pozrieť a vo vode bolo už kopec odvážlivcov a plávali. Bola vtedy veľmi teplá nedeľa, ale ja by som ešte nešiel.

Zdravotne som relatívne OK. So spánkom mám turbulencie, raz tak, inokedy opak. Znížil som si Amisulprid zo 600mg na 400mg, ako mi povedala doktorka. Niekedy mi je z toho trochu divne, ale inak pohoda. Myslel som si, že to bude omnoho horšie.

Pracovne to je veľká bieda. Budem nútený ďalej hľadať a snáď budem mať aj šťastie na niečo, čo bude fajn. Akosi ma to dosť mrzí. Na druhej strane si nemôžem nič vytknúť. Odviedol som všetko výborne a chyba nie je na mojej strane.

Vďaka dennému plánovaniu pravidelných aktivít nielenže mám čo robiť, ale aj sa trochu zlepšujem. Zabrať by som mal viac v chudnutí. Práve pri tomto bode mám problémy, konám, ale výsledky žiadne. Ostatné ako štúdium, čítanie, cvičenie, pomoc v domácnosti... je na dobrej úrovni. Trápi ma fajčenie. V tomto prípade dosť zlyhávam. Vždy ma môj "zlozvyk" nejako prekabáti a ja som tam, kde som bol predtým, teda na balkóne s cigaretou.

Napíšte ako vám plynie život, čo nové, ako ste zdravotne na tom... a čo vás napadne.
Matej, aj ty si dávno nepísal...

S pozdravom Tuto. Želám vám všetko naj.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Laura Št 14 júl 2011 - 16:46

Ahoj Tuto,ahojte všetci,
no ja fajčím teraz strašne veľa.Ináč chodím von,aj k jazerám a už som sa aj kúpala,predvčerom to bolo celkom slušné.Trochu ma štve,nebaví ma už tak toto fórum,aj k čítaniu sa musím nútiť.Pred nemocnicou som brigádovala,urobila som štátnicu z angličtiny a neviem pri súčastnom braní liekov,koľko budem vládať,Pritom peniaze potrebujem,lebo chcem bývať sama a na to dôchodok nestačí.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Št 14 júl 2011 - 19:39

ahoj, laura...s haloperidolom je tazke pořízení...pamatam si ako si ma pred nim varovala very sad3
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Št 14 júl 2011 - 19:41

ahojte, súputníci dancing
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 15 júl 2011 - 5:23

Zdravím všetkých,
verím, že sa vám v toto leto aspoň trošku darí a využívate tento čas v svoj prospech.

Momentálne mi hodiny ukazujú 4:57 a pred chvíľou som sa zobudil z dva a pol hodinového spánku. Pripadám si však odpočinutý a pripravený na dnešný piatok. Vlastne sa teším na dnešok a dúfam, že mi prinesie aspoň čosi pekného.

V zásade sa u mňa nič nemení, až na to, že mám taký malý úspech. Pred dvoma týždňami som sa pustil do chudnutia. V prvom rade som so svojho jedálnička vypustil zbytočne veľké porcie a na minimum zmenšil prijímanie sladkého. O čosi viac som si nariadil konzum pohybu, ktorý som si naordinoval denne. Za tento pomerne krátky čas sa mi podarilo schudnúť už dve kilá. Ja viem, poviete si, že to nič moc nie je, ale ja osobne som na tento malý úspech pomerne hrdý. Samozrejme, pri mojej váhe je to ešte len akýsi chabý štart, ale aj tak som pomerne spokojný.

Ostatné v mojom živote sa zdá byť v starých koľajách. Som zase nútený hľadať si prácu. Príliš sa mi do toho nechce, lebo viem, že nájsť si niečo pre seba nebude jednoduché. Viackrát v mojom živote som nastúpil do práce a po asi mesiaci som sa v tejto činnosti utrápil až k zhoršeniu choroby. Výnimkou boli práce na doma a jednorázové brigády, ktoré som dobre zvládal vždy. Musím byť tak opatrný. Bol by som rád, keby sa mi vyrysovalo niečo opäť na doma.

Posledné dni, teda asi týždeň, mi plynú akosi radostnejšie. Vážne povinnosti nemám a navyše som konečne dostal výplatu za dva mesiace dozadu, ktorú mi zamestnávateľ dlžil. Na základe toho som si tento týždeň vcelku v pohode užil. Disciplinovane plním svoj denný plán, takže po čase vidím aj zlepšenie v niektorých oblastiach, ktorým sa denne venujem. Asi päť hodín každý deň sa týmto činnostiam venujem. Dosť ma to napĺňa. Samozrejme, ak sa dá, aktivity si potiahnem aj na dlhšiu dobu, v zásade však za denný plán považujem za splnený, ak aspoň sčasti vykonám všetky aktivity.

.......................


Ahoj Laura,
dodatočne Ti gratulujem k významnému úspechu, teda k štátnici z jazyka. Vidno, že si šikovná a dokážeš zvládnuť aj náročné úlohy. Cudzí jazyk je cesta na dlhú trať a ty si jednou s tých, ktorá bola úspešná. Ja sa priznám nie som na jazyky vôbec talentovaný. Už roky bojujem s angličtinou a stále to nie je primerané mojej snahe. Vážim si Tvoj úspech a tak trochu si myslím, že môžeš byť za neho patrične hrdá.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Pi 15 júl 2011 - 10:35

dnesna davka asociacii:

pakostica sa nadnasa nad polevou z katakomb, ktore panuju v alopenistickom lasturniku. dokazu vplyvat na odumieranie anakond v astralnom ponimani sveta. prejdi do utrob mimickych plytvani na aliteracii, s ktorou velmi suvisia mlandrave melancholicky. kazu ibalgin, ale vietor sa toci vzdy na akonkagvu (pis ako pocujes:))
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa So 16 júl 2011 - 0:11

Ahojte,

v poslednych prispevkoch som spominala, ze mi radikalne znizuju davky liekov. Planovala som ist na hospitalizaciu v septembri, pretoze ambulantne som znizovanie znasala velmi zle. Vsetko sa ale zmenilo. Posledne dni fungujem len na apaurine a v pondelok nastupujem na hospitalizaciu v dost zlom stave. Prosim drzte mi palce, obacas sa ozvem cez mobil.

Prajem prijemny vikend, Viki
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 32 z 84 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 58 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore