Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 17 z 85 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 51 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ut 28 júl 2020 - 13:43

Ahoj @Ally, skús sa porozprávať so svojim psychiatrom o možnostiach liečby. Ja musím lieky meniť každé 1-2 roky, aby som sa cítil ako tak dobre. Našťastie psychiater ma nenúti užívať dlhšie jeden liek. Len horšie je, že možností sa už míňajú. Tých antipsychotík som bral už asi 5 druhov (kventiax, invega, aripiprazol, leponex, reagila). Neviem, čo urobím, keď všetky možností sa minú...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  tyx81 Ut 28 júl 2020 - 19:26

Ahoj všetci. Dnes v pohode. V druhej polovici týždňa budem vybavovať doktorov,a sa uvidí. Prajem príjemný zbytok dňa. Smile
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 280
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ut 28 júl 2020 - 19:50

Ahojte dnešok na figu. Nič nevyšlo. Na stacionár som nemohol ísť pre menšie zdravotné problémy, do fitka tiež detto. Futbal s kamarátmi sa zrušil pre malý počet kamarátov. Inak sa mám celkom dobre...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ut 28 júl 2020 - 20:22

Dobrý deň.

Pred týždňom som mal obdobie, kedy som chcel všetko ukončiť. Nespravil som to. Nieže by som nemal dosť odvahy, neviem nájsť vhodný spôsob. Potom som telefonoval s kamarátkou, ktorá ma z toho dostala. Viete, vtedy bolo obdobie, keď som nebral lieky. Neviem, či to nejako súvisí. Myslím, ze nie. Je to skôr náhoda.

Teraz lieky berem a mám sa znovu dobre. Priam euforicky. To sa mi stáva po znovunasadeni liekov.
Dnes som mal však panický atak. Ani by som nevedel, ze je to atak, keby mi jeden kamarát, ktorý ma panicku poruchu, nehovoril, ako taký atak vyzerá.
Prišiel bývalý učiteľ do lekárne. Hneď som vedel, ze bude zle. Bol som tam v ten čas sam, nemal som sa na koho obrátiť. Jednoducho cítil som sa veľmi zle, ani to neviem opísať. Strasna uzkost, strach. Úplne som sa začal triast. Srdce sa mi rozbusilo atď. Ani neviem, coho som sa tak bal, v škole bol ku mne mily. Zrejme som sa bál, ze sa pred ním ukážem ako neschopný. Co sa vlastne aj stálo, lebo som nedokázal dostať zo seba suvislu vetu a tak sa mi triasli ruky, ze si určite myslel, ze mám abstak.

No, toľko za mňa.

Prajem ešte pekný večer. Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally St 29 júl 2020 - 7:04

Ahoj,

tak som začala s Chlorprothixeom mám za sebou druhú tabletku. Včera som bola unavená celý deň, ale psychicky ok. Problém je, že som bola tak lenivá, že sa mi nič nechcelo a neurobila som nič z toho, čo som mala urobiť, ale... bolo mi to úplne jedno Smile čo je asi cieľom týchto tabletiek, mať v p...

Dnes je druhý deň, tak uvidím ako to pôjde. Unavená som už teraz, ale myslím, že je to aj tým, že beriem ten Apaurin od nedele. Čiže snáď to káva spraví a rozchodím to, musím to rozchodiť, lebo inak budem doma hibernovať už druhý deň.

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Anonymka St 29 júl 2020 - 7:12

Ahojte "hrdličky", čo si tu radi štebotajú.
Včera som sa cítila mizerne. Z toho všetkého čo ma trápi, že nemám žiadnu istotu... keď nemám istotu v sebe, nemám istotu v ničom. Úprimne, asi mám istotu len v dôchodku. Včera sa mi akoby ani nedalo vydržať nažive. Ale chcem bojovať, lebo jeden muž z nášho mesta je nezvestný a ja nechcem, aby mali somnou ťažkosti. Bolo mi ťažké už len existovať. A tým mi bolo ťažké robiť všetky veci, čo k tomu patria. Neviem, ale mňa si asi nejaký skvelý chlap nezaslúži. Toľko k mojej depke 😂
Mám pre vás ešte otázku: chcela by som sa opýtať za môjho kamaráta. On žije v Česku a začal chodiť ku psychiatrovi. Chce s tým prestať, je mu len horšie, nič sa mu nezlepšilo, akurát sa mu tak chce viacej spať .. Myslíte, že môže prestať chodiť k nemu bez obáv a aj mu to povedať s tým, že ho nedá do nemocnice? Proti jeho vôli? Ďakujem

@lacobus tiež som bola iná, keď som nemala lieky. Neviem čím to bolo... a tiež mám problémy s trasením sa

Inak, mám pre vás jeden task! Skúste sa zaćať mať viac radi. Možno sa o to už snažíte...  Nekritizujte sa. Samozrejme, priznajte si svoje chyby. Ale zároveň hľadajte vo svojom vnútri krásu. Ste jedinečný. Áno, ste výnimočný! To vám hovorím ja z celého srdca. Si dokonalý. Tvoja duša je čistou láskou. Chyby robíme len z ľudskej stránky. Skúste sa mať radi takým spôsobom, akým to viete.  Ja napríklad pokladám za jednoduché sa pochváliť. Pochváľ sa za každú maličkosť. Za každý pohyb. Tým nezlepšíš len svoj svet, ale na základe princípu vlnenia pozitívne pvlyvníš náš svet ako celok! A aby som zachovala meno autora a myšlienok odkiaľ čerpám, je to Lorna Byrne. Treba rozširovať lásku.  A najdôležitejšia láska je láska k sebe. Potom môžeš milovať viac aj druhých.
Milovaniu zdar


Pozn. admina: Reakcie na "Myslíte, že môže prestať chodiť k nemu bez obáv a aj mu to povedať s tým, že ho nedá do nemocnice? Proti jeho vôli?" pokračujú vo vlákne: https://www.schizoforum.net/t392-topic#29596


Naposledy upravil Matej dňa Po 3 august 2020 - 22:44, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : doplnenie odkazu na iné vlákno)
Anonymka
Anonymka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 30
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 23.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: abilify maintena 400 mg/mesiac

Matej, Tuto, kimi2028, Iacobus, Hvezdicka and Ally like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  EnaXnaY St 29 júl 2020 - 17:51

Anonymka napísal:Včera som sa cítila mizerne. Z toho všetkého čo ma trápi, že nemám žiadnu istotu... keď nemám istotu v sebe, nemám istotu v ničom.

JA SOM hľadal istotu a našiel SOM Wink

To, že JA SOM, je istota, ktorú sa mi nepodarilo vyvrátiť Wink

Uvedomujem si SEBA a preto musím existovať Wink

Minimálne ako činiteľ a potom aj ako pozorovateľ Wink

Od tejto istoty, že JA SOM, sú potom odvodené ďalšie fakty Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1211
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Ally likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth St 29 júl 2020 - 19:11

Dnes som prešiel na biku 96Km. Tak si teraz užívam endorfíny a som komunikatívny 🙂


Naposledy upravil relouth dňa St 29 júl 2020 - 20:50, celkom upravené 2 krát.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan, kimi2028, anjelik, Neti and Ally like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Empty relouth

Odoslať  Ally St 29 júl 2020 - 19:57

@ relouth - mať tak tvoju energiu, tvoju vytrvalosť a asi chuť... a nepotiť sa toľko ako žena v prechode... a bike mi chýba, ale to už je pri vyššie spomenutom iba maličkosť. Good job bro!

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth St 29 júl 2020 - 20:34

Ja som bol teraz 2 mesiace dobrovolne doma zatvoreny a nerobil som nic okrem hrania hier..Tak som rad sa to zas vracia aj k tym outdoor aktivitam Smile A v prechode som uz tiez Very Happy


Naposledy upravil relouth dňa St 29 júl 2020 - 20:51, celkom upravené 1 krát.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 St 29 júl 2020 - 20:47

No klobuk dole relouth 😊 ja sa pridávam k Ally, tiez som uz ako v prechode s tym potenim, ale piatok sa chystam zas na turistiku, ale sa nic nezmení. Sice funim ako pes do hora, ale stoji to za to 😉pekný vecer všetkým, inak mam sa prijatelne...

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Hvezdicka St 29 júl 2020 - 20:55

Ahoj všichni! Jsou už to asi dva roky, co jsem tohle forum objevila. Od té doby čtu vaše příspěvky-mám období, kdy pravidelně a období, kdy se vracím, když mi není dobře. Všimla jsem si, že tu přibylo i hodně nových členů it is perfect Zrovna teď nemám to nejlepší období. I když nazývat to obdobím, když se to dobrý se špatným střídá po minutách či hodinách. Snažím se chodit ven. Vlastně to je asi ten problém, chodím ven častěji než jsem byla zvyklá, častěji mezi lidi. Dokonce jsem poznala bezva chlapa. Ale...Asi spousta z vás chápe. Je to rozbití komfortu. My zony komfortu, kdy jsem nejradši sama. Uplně sama, maximálně komunikuju s rodinou, jednou, dvakrát do týdne se ozvu kamarádce, když pocituju neskutečnou euforii. Mám teda i další dva výborný kamarády. V tom mám opravdu štěstí, jsem za ně neskutečně ráda. Dřív jsem s každým přestávala komunikovat, se spolužáky ze základky či střední nekomunikuju vůbec. Takže jsem ráda, že jsem to s těmahle nepodělala a "zustali" mi Very Happy Ale když jdu ven s kamarádem, tak si popovídáme, vrátím se domů a konec. Sice mi není chvíli dobře, protože jsem byla mezi lidma, ale za den či dva je vše v pořádku a hnusný pocity se změní v hezký vzpomínky...Ale chodit s někým? On ví o mé nemoci, ale čím častěji se vídáme, tím se cítím hůř. Dává mi prostor, čas pro sebe, ale stejně. Stýkáme se chvíli, ze začátku to byly spíš obavy z budoucnosti, co a jak, myšlenky, že když se budeme vídat častěji, že budu nepříjemná atd...Ale ted, i když se vidíme, i když je všechno v pořádku, tak se prostě objeví uzkost, hororový pocit, který by se třeba objevil i kdybych byla sama. Ale zvládat to, když jsem s někým, to je tak vysilující. Povídat si s někým, když každá minuta, sekunda je jiná...Začala jsem psát, protože jsem měla strasnou uzkost, spíš jen fyzický projevy. Udělalo se mi líp. Strasně dlouho jsem nenapsala něco, co by bylo delší než dva řádky:) Ted mám jen strach, že se nějak blbě někdo vyjádříte k tomu, co jsem napsala. Tak kdyžtak radši nereagujte, pokud by to nemělo být hezký. Jsem citlivka a nechci brečet...Mějte se zatím krásně
Hvezdicka
Hvezdicka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 14
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 01.10.2018
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Dušan, anjelik, EnaXnaY, Iacobus, tyx81 and Neti like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 17 z 85 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 51 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore