nedobrovolna hospitalizacia

Goto down

nedobrovolna hospitalizacia Empty nedobrovolna hospitalizacia

Odoslať  radka za Pi 7 august 2015 - 1:43

Ahojte, chcem sa len spýtať, či niekto z Vás sa nesťažoval na nemocnicu, prípadne neriešil veci ohľadom nedobrovoľnej hospitalizácie súdne, prípadne podaním podnetu na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou? Myslíte, že má človek vôbec šancu sa pri zle stanovenej diagnóze domáhať odškodnenia, alebo je to podľa Vás len strata času? Chcem v tejto veci podniknúť nejaké kroky, a zaujíma ma aj Váš názor. Viem na 100 %, že nemám diagnózu akú mi stanovili a aj to, že mi liekmi určite poškodili. Máte niekto aj s týmto skúsenosti?
Anonymous
radka
Anonymný

Návrat hore Goto down

nedobrovolna hospitalizacia Empty Re: nedobrovolna hospitalizacia

Odoslať  Tuto za Pi 7 august 2015 - 9:24

Ahoj radka,
nedobrovoľná hospitalizácia býva v celku problém aj pre nemocnicu. Osobne si myslím, že má zmysel sťažovať sa na psychiatrické postupy, ak je k tomu reálny dôvod. Na druhej strane celkovo oceňujem, ako sa psychiatria v celku humanizovala, pričom mnohé stavy pacientov zostali prakticky nemenné. 

Radka, určite Ti aspoň budem držať palce v Tvojej aktivite a želám aby to dobre pre Teba dopadlo.
S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4478
Reputácia Reputácia : 476
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  filipka za Pi 7 august 2015 - 20:06

Podľa mňa je to bez šance. Stanovenie diagnózy v psychiatrii je podľa mňa nenapadnuteľné, lebo nedokážeš preukázať, že v danom čase si nevykazovala prejavy ochorenia. Práve naopak, oni majú záznamy o prejavoch choroby, o ktoré sa budú opierať. Neviem, k akému poškodeniu liekmi došlo, keďže nežiadúce účinky liekov sú len počas ich užívania, po vysadení vymiznú. Chcelo by to viac podrobností, napísala si všetko len veľmi všeobecne. Koniec koncov si tu anonymne.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1047
Reputácia Reputácia : 118
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax(quetiapín), Arisppa(aripiprazol), Alventa(venlafaxín)

Návrat hore Goto down

Odoslať  radka za So 8 august 2015 - 2:10

filipka: prvá hospitalizácia: diagnóza F 23, druhá: zmenili to na diagnózu F 20. Lieky: neviem čo mi všetko dávali v nemocnici, viem len o haloperidole a seroquell a elektrokonvulzívna terapia bez môjho dovolenia, druhá: olanzapin. Nechcem tu písať moc viac, ale pobyt v nemocnici mi dosť uškodil a lieky majú dosť vedľajších účinkov a hlavne zlých a hlavne ECT je svinstvo, to im neodpustím nikdy. Neviem, či ti stačia takéto informácie. A hlavne viem, že tie diagnózy určite nemám. Len v rámci anonymity tu nechcem písať podrobnejšie informácie.
Anonymous
radka
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať  filipka za So 8 august 2015 - 7:45

nuž, ak si bola nedobrovoľne hospitalizovaná dvakrát a stanovili Ti dvakrát v podstate tú istú diagnózu (F23 sa stanovuje prvýkrát z dôvodu krátkej dĺžky trvania príznakov, F 20 následne pri opakovaných problémoch), tak by som skôr pouvažovala nad tým, prečo sa to stalo, pretože bežných psychicky zdravých ľudí nikto na nariadenie súdu nezatvára a neaplikuje im ECT... Ak mám byť úprimná, Tvoja sťažnosť nebude úspešná. Neber si to, prosím, osobne, skôr sa na to skús pozrieť z pohľadu toho, kto dal podnet na hospitalizáciu-čo ho na Tvojom správaní k tomu viedlo? V čom si sa odlišovala od ostatných, že to viedlo až k podávaniu ECT?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1047
Reputácia Reputácia : 118
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax(quetiapín), Arisppa(aripiprazol), Alventa(venlafaxín)

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.