Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 14 z 85 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 49 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  tyx81 Ne 26 júl 2020 - 13:12

Ahoj všetci. Mám sa dobre. Ally ja beriem len s toho hypnogen občas, a mám s ním skúsenosť že sa to dá rozchodiť ale ja mám okolo88kg. A prosím ťa, prečo ti to predpisuje, nemôžeš spávať.
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 280
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally Ne 26 júl 2020 - 13:58

Ahoj, no ja som brala Hypnogen pred 15 rokmi a bola som vtedy OK. Potom som ich vysadila a roky rokuce som bola na Seroxate a frontine a bolo vsetko uplne fajn. Teraz mi pribudli problemy so spankom a tak sme dali Zopiclon - nedobre, skusila som Hypnogen - nedobre. Pravdou je, ze sa mi okrem problemov so spankom vratili pocity uzkosti, strachu ze zomriem, potim sa ako zena v prechode, mavam pocit celkovej unavy, chronickeho nevyspatia, pali ma na hrudi, a som akokeby v neustalom strese. Normalne uz nemozem cez den normalne fungovat. A v noci nemozem zaspat. Ked zaspim okolo druhej, spim dve - tri hodiny. Potom som uz hore. Nerozumiem tomu, lebo taketo stavy som nikdy predtym nemala. Pochodila som interne, kardiologa, endokrinologiu, a tak sme identifikovali, ze to bude psychicke cele.

V minulosti - ked som mala depku, tak som mala depku, ked som mala panicky atak, tak bol atak a potom odoznel. A bolo to ok. Ale teraz sa permanentne necitim dobre. Trva to dva tyzdne. Niekedy mam pocit, ze sa zblaznim z toho.

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

tyx81 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  tyx81 Ne 26 júl 2020 - 14:11

Ahoj, k tvojej diagnoze sa neviem vyjadriť ale tu si na spravnom mieste.Niekto so skusenostou sa k tomu vyjadrí. Ja som mal len socfob. a ta už je asi preč, alebo ju zvladam lepsie. Môžem ti len zaželať veľa štastia.
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 280
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

Ally likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  tyx81 Ne 26 júl 2020 - 14:53

Ally pozral som tie tvoje lieky, vyzera to na vedlajsie ucinky, neviem ci sa mozu objavit aj po case . Umna sa to nestalo. alebo si musela zobrat nieco co je v kontraindikacii s nejakym s tych liekov ktore beries.
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 280
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Ne 26 júl 2020 - 20:41

Ahoj Ally! Srdečne Ťa vítam na schizofóre a verím, že Ti bude k prospechu. Dlhodobo som mával problémy so spánkom a teraz beriem na noc Gerodorm a som s ním spokojný. V našom prípade sú účinky liekov a ich kombinácie pomerne dosť individuálne. Hlavolamom a snáď aj umením je určiť ich tak, aby "sadli". Držím palce...

U mňa nič extra nové, dosť času som doma, ale neulievam sa... Hoci netvrdím, že sa extrémne snažím, ale v rámci možností je to v pohode. Som rád, že sa cítim OK. Všetkých vás pozdravujem a teším sa na vaše príspevky. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally Ne 26 júl 2020 - 22:51

Vedlajsie ucinky to asi nebudu. Zrejme uz liecba nie je dostatocna. Dnes som bola u dokiho na klinike a pichol mi Apaurin. Pomohlo to vyborne... Chcela by som cez tyzden vypichat injekcie, ked mi ich budu chciet predpisat. Zvysovanie davok Frontinu nepovedie k nicomu, uz teraz mam na nom zavilost, hoci beriem len 0,25 mg, 3x denne. Su vraj ludia, co beru 1mg 3x denne. Tu nechcem skoncit. Chcelo by to prestavit liecbu, ale na to by ma chceli hospitalizovat. Ale ja si 2-3 tyzdne velmi nemozem dovolit byt mimo prace. Ale ked to bude nevyhnutne, tak to podstupim. Su na otvorenom oddeleni povolene telefony a notebooky?

Pozn. admina: Reakcie na "Su na otvorenom oddeleni povolene telefony a notebooky?" pokračujú vo vlákne: https://www.schizoforum.net/t9p24-topic#29519


Naposledy upravil Matej dňa Po 3 august 2020 - 22:30, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : odkaz na iné vlákno)

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 27 júl 2020 - 14:54

Ahojte kamaráti, tak som tu opäť. Mám sa dnes veľmi dobre. Dnešok len oddychovejší, aj keď som si bol zacvičiť vo fitness centre, čo mi padlo na úžitok. Dnes chodievam len na krátke prechádzky. Teším sa na zajtra, dúfam že prídu na stacionár už kamaráti a dáme reč... Mám radosť z toho, že už zajtra sa budem socializovať, čo mi v posledných mesiacoch veľmi chýbalo.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and tyx81 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Po 27 júl 2020 - 15:22

To dúfam, že nabuduce nebude. Zle som sa vyjadril.

Ako som asi pisal, matka zistila, ze neberem lieky, a tak ma zobrala do Ba za doktorom. Zbalila mi aj veci v pripade, že by ma poslal na hospitalizaciu. No, vidíte, aj lekar uznal, ze môj stav nie je na hospitalizaciu. Takze lieky vôbec nepotrebujem. Ale uzivam ich znova, lebo som sa chcel usetrit hysterickych vystupov mojej matky.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  EnaXnaY Po 27 júl 2020 - 15:23

JA by SOM tiež najradšej nebral, ale odkedy SOM naposledy nebral tak mi to začali pichať do zadku Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1138
Reputácia Reputácia : 166
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Po 27 júl 2020 - 15:57

Viete, mne to tiez navrhovali. Odmietol som. Priznam sa, mam fobiu z ihiel a krvi. Staci, ze vidim jedno z toho a stracam vedomie.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  EnaXnaY Po 27 júl 2020 - 15:58

JA SOM kedysi tiež odpadával, keď SOM dostal injekciu ale už SOM si navykol Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1138
Reputácia Reputácia : 166
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 27 júl 2020 - 16:01

Iacobus napísal:Viete, mne to tiez navrhovali. Odmietol som. Priznam sa, mam fobiu z ihiel a krvi. Staci, ze vidim jedno z toho a stracam vedomie.

Tak buď brať tabletky alebo injekcie. Injekcie sú lepšie, ale musia byť podávané v stanovené dní. Mne injekcie zrušil môj nový dcktor a beriem len tablety. Aj takto mi to vyhovuje.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 14 z 85 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 49 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore