Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 49 z 85 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 67 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Otompotomerik St 4 november 2020 - 12:06

Zdravim chcem sa spýtať či pri poruche f28,a f19.5 zvládnem vodičský kurz Smile
Otompotomerik
Otompotomerik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 45
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 26.10.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 St 4 november 2020 - 13:28

@Otompotomerik Neviem no nemáme skúsenosti s touto diagnózou. Skúsiť môžeš určite, teda keď lekár ťa k tomu pustí...

Ahojte kamaráti, tak dnes sa mám veľmi dobre. Teda mám aspoň príjemné pocity zo seba, aj keď v pozadí cítiť aj depresiu. Emócie necítim žiadne a som v lese. Veľmi ťažko sa premáham dnes do činností. Dnes je to hlavne o šachu, čo ma teší, že dokážem sa tomu venovať. Žeby ma to bavilo nejako tak sa nedá povedať a tak je všetko zle. O tom hovoril aj veľmajster, že je dôležité, aby tréning bavil. Pričom tému tréningu dal som si zábavnú Hodnotenie a plán hry. Škoda, že necítim radosť, ale vediem si statočne. Kladne hodnotím aj to, že zavádzam aj nové aktivity. Dnes som si dal aj ľahké fyzické cvičenie, ktoré by sa mohlo stať tradíciou. Hoci bol to dosť veľký zabijak pre mňa, ale bude lepšie. Pokračujem aj vo včerajšom čítaní knihy, na ktoré sa teším. Som rád, že môžem si prečítať pár strán aj z ťažšej knihy... Ja by som mal čítať len rozprávky a nie romány, do ktorých som sa pustil Very Happy

kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Št 5 november 2020 - 12:15

Včera som písal niečo o depresii a dnes ma sklátila dokonale. Dnes som sa rozhodol si urobiť oddychový deň od všetkého, keďže som sa nedokázal ku ničomu prinútiť. Mám veľký problém začínať s činnosťami a neviem vôbec nič plánovať. V každom pláne zlyhám a neviem ani začať s ničím. Je to ťažké, ale cítim, že potrebujem šetriť energiu, ktorej nemám veľmi na rozdávanie. Navyše momentálne ma ani nič nebaví. Neviem vôbec, že čo s tým mám robiť. Siliť to dnes vôbec nebudem. Dúfam, že kamaráti sa vedie vám lepšie a napíšte nám svoje dni...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 Pi 6 november 2020 - 8:09

Ahojte a dobré ráno,
mám sa celkom fajn. Dnes sú prázdniny a aj pondelok, ale na dnes ešte doma a v pondelok do práce, lebo nemám dovolenku už. Včera som sa bola aj vyvetrať trocha vonku tu po okolí. lebo celých 10 dní som bola zavretá. Celkom mi to urobilo dobre, ale topánky zablatené fest, lebo predtým intenzívne pršalo asi 3 dni. Nemám tu ani nejaké turistické alebo vhodné na prechádzky, tak som si zobrala také členkové a vyzerajú teraz "úžasne" s tým blatom. Ale tak očistím si ich, neni problém. Ak všetko pôjde podľa plánu, zajtra by mal ráno po mňa prísť otec, zoberiem si aj nejaké nepotrebné veci a pôjdem k našim. Už skoro 3 týždne sme sa reálne nevideli. Tak sa aj teším trocha na zmenu prostredia, len je to ešte otázne, či sa tak stane. Dnes ešte neviem čo budem robiť ale asi sa pôjdem aj niekam prejsť zas, celkom pekne sa ukazuje, len je už voľáka kosa vonku.
Inak mám news a to,že by som sa chcela učiť španielčinu. Našla som jednu ponuku od echt španiela na výučbu, tak som mu napísala a píšeme po anglicky, možno sa s ním aj dohodnem a budem mať online hodiny. On písal že keď som začiatočníčka, stačilo by mi 2 krát do týždňa, tak som aj chcela. Čoho sa ale obávam je, že zas ma to prestane po čase baviť ako väčšina vecí, pre ktoré sa ja nadchnem. Neviem čím to je, či chorobou, či povahou, že sa mi toto stáva. Ale fakt by som chcela tú španielčinu vedieť. Je to pekný jazyk.

Tak majte sa zatiaľ, držte sa a veľa zdravia Smile

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Pi 6 november 2020 - 13:53

Ahoj
Dlho Som nepísal, tak sa pokúsim dačo somumarizovať. Po korone testoch, život beží ďalej. Naďalej Som závislí na rodičovi, Som dlhodobo bez práce a druhého príjmu, ktorý by mi finančné problémy akosi skresal.

Stále mne samotnému chýbajú peniaze na akýsi ten minimálný základ žitia a to na stravu a cigarety. Pracovať môžem, ale mám zdravotné obmedzenia. Naďalej (ne)Vyhladávam finančnú príležitosť, ktorá by ma z tohto "shitu" dotala o nejaký stupeň, ďalej. Mám jednu pôžičku a spolu s druhým dlhom to robí cca. 21 000€.

Po psychickej stránke to berem tak, že si vnútorne vnucujem, že Som (anti)Telepat. To znamená, že si (ne)Prípušťam akékoľvek starosti ako problémy, utrpenia, trápenia a bolesti. (Ne)Príjimam a ani (ne)Ovzdávam žiadne informácie, myšlienky.

Totiž ja nie Som telepat, kedysi Som ním bol, nie Som a ani ním nebudem. Čo bolo, to bolo. Už nebude. Bola doba, keď Som tomu veril a doslovne sa žraľ. Ale díky pochopeniu vnútornej podstaty ja, nie Som. Som (anti)...

Vnútorne Som za to, že Som nikto, nič. Čistá a číra prázdnota a ničota. Ono totiž, keď zistíte, že nie ste vnútorne sami, zatúžite po samote, po slobode, voľnosti, nezávislosti...

Rozmýľlaľ Som, že by Som na svojom blogu založil tému na (anti)Telepatiu, niečo ako moja Biblia. Len si na to musím nájsť čas. Mám aj podtémy k nej pridružené, takže sa môžem (ne)Myšlienkovo vyblázniť a poukázať tak na moje sväté písmo.

Takže, milí čitatelia, želám Vám a prajem veľa zdravíčka:

Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/11/ako-sa-dnes-mam-15.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Mischelll So 7 november 2020 - 20:50

Ahojte Wink

mam sa celkom dobre...žiadny corona vírus nemám....mali ste pravdu....nebola som sice na druhom testovaní, v našom okrese nebolo tak som rada....okrem iného neviem moc, co napisať....počas dna cez víkend sa mi moc nechce do ničoho pustiť, aj dnes som toho vela nespravila....ak mám naladu tak sa venujem manikure a pedikure a po novom aj vlasom, a to použitim nie len šampona ale aj kondicionéru a musim uznať ak mam naladu tak ma to aj baví skrašľovať sa...aj ked k tomu aby som si spravila make-up som nedospela ešte....podľa mna čo som použivala davnejšie make-up bol na nič...tvar mi nedýchala a bola som červena...neviem, možno na to mam aj alergiu - neprekvapilo by ma to.....tak tolko skrašlovacie okienko....ach jo...zhruba o mesiac budem mať zase raz narodky a ja už teraz rozmyšlam ake pohostenie pripravim....tak, no vianočne darčeky už zhruba mam....tak, nejako sa zaoberam planovaním počas volných dni...no priatel ma sice pocuva a aj aplikuje moje rady ale ide to ako slimak na pretekoch....proste, nas vztah sa hybe milimeter po milimetri....ale mame pred sebou velmi dlhu cestu a takym tempom sa mi to zda o ničom...ako mne proste tento nas stav nevyhovuje....a viete tak si rozmyslim, čo mu poviem aj temy rozhovoru a potom ich ani nezačnem ked pride...ja neviem....chyba je aj na mojej strane...ja to priznavam....a to sme uz boli aj rozídeny predtým....no uvidi sa čo bude ....

Prajem krásny zvyšok večera .... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 7 november 2020 - 22:20

Dobrý večer.

Mám sa dobre. V lekárni je veľa roboty, ale pomaly mi prax odbuda. Už to nebude trvať dlho, kým skoncim. V tomto čase intenzívne premýšľam, co budem robiť po škole. Stále ostávam pri tom istom a to je, ze chcem ďalej študovať. Ale uvidíme, možno sa naskytne dobrá príležitosť v lekarni. Lenže viem, ze to ma nebude baviť. Chcem niečo ine. Uvidím.

Dnes som dokončil Vetry zimy. Zároveň som presvedčil brata, aby začal maľovať tiež. Tak sa do toho pustil a baví ho to, čo ma teší. Trochu som mu vysvetľoval, ako maľovať. Moje postrehy, čo som zistil. A on mi hovorí, ze to všetko vie. Milo ma to prekvapilo. Len potrebuje pomoc s miesanim farieb. Ale už aj to mu ide samému. Aj teraz stale maľuje.

Tak ja bydem ešte dnes a zajtra oddychovať. Chcel by som začať ešte jeden obrázok. Potrebujem pre otca a druhú staru matku. Možno pre jednu kamarátku, ktorá mi dnes napísala, ze chce tiež. Matka by chcela ešte jeden. No, vlastne nestiham. Treba počítať s tym, ze budú vrcholiť prípravy na štátnice, takže casu bude ešte menej. A pre seba zatial nemam žiaden na plátne. Iba tych malých vojacikov na papieroch.

Pozdravujem a želám všetko dobré. Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej and Tuto like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth Ne 8 november 2020 - 19:03

relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ne 8 november 2020 - 19:07

Ahojte kamaráti, dnes sa mám veľmi dobre. Isté problémy sú stále, ale sú už menej nápadné. Teda možno až na tú emočnú plochosť, ktorá už asi nikdy neskončí. Nevadí, som rád, že som na tom tak ako som. Niekedy to ide lepšie, inokedy zase horšie, ale myslím si, že to ku nášmu ochoreniu patrí. Nemôžeme mať totiž len veľmi dobre dni. Posledné 2 dní som bol aj pomerne činný. Dnes som bol na prechádzke v prírode, ktorá mi veľmi pomohla. Tiež venoval som sa tradične šachu a obdivoval som skoro celý deň A. Aljechina, ktorý vedel hrať šachy skutočne majstrovsky. Tiež rozhodol som sa pokračovať aj v čítaní knihy, z ktorej som hltal každé slovo. Nečítam však veľa strán.

Ďakujem @relouth určite pozriem...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 9 november 2020 - 14:37

Ahojte kamaráti, tak dnes opäť hlásim, že je mi veľmi dobre. Posledné dní ubiehajú neuveriteľné rýchlo, čo je tým, že stále niečo robím. Potom ten čas hneď rýchlejšie prejde. Dnes bol opäť na programe dňa šach, čo ma teší, že sa dokážem mu venovať. Dnes som sa venoval taktike vyriešil som 9 diagramov z 10. Chcel by som napísať aj učebný šachový text, ale neviem vôbec, že ako na to. Uvidíme, že čo z toho bude, či sa mi podarí niečo zaujímavé napísať. Neviem ešte ani tému, ktorú by som mohol napísať. Pravdepodobne niečo o Robertovi Jamesovi Fischerovi vynikajúcom americkom šachistovi, ktorého mám tiež veľmi rád. Prečítal som tiež niečo z knihy Traja Mušketieri, ktorú vrelo odporúčam. Bohužiaľ môžem čítať len pár strán denne, ale nevadí.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kaa Po 9 november 2020 - 17:45

Ahojte, ja som sa bol včera pretestovať vo vedľajšom okrese, nakoľko u nás sa netestovalo. A ako začala zima, začali problémy so spánkom a čo nevidieť sa pridajú ďalšie komplikácie Crying or Very sad Nenávidím toto obdobie Sad

_________________
Before the dawn, I hear you whisper In your sleep "Don't let the morning take him".
Outside the birds begin to call As if to summon up my leaving.
kaa
kaa
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 69
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 30.06.2020
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ut 10 november 2020 - 20:58

Dobrý deň.

Pozeral som s bratom seriál Zaklinac. Celkom sa mi páčil, aj bratovi. Som čítal dávnejšie knihy, takže som bratovi vedel vysvetliť, o co tam ide. Lebo on mal trocha chaos v dejovych linkách.

Vtipná situácia sa stala v lekárni. Mladý pacient prišiel s tym, ze ma lieky predpísané asi telegraficky. Pobavilo nas to.

Inak sa mám dobre. Všetko v poriadku.

Pozdravujem. Jakub

Neviete, co je s Matejom? Zdá sa mi, ze sa dlho neozval.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej and Tuto like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 49 z 85 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 67 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore