Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 58 z 85 Previous  1 ... 30 ... 57, 58, 59 ... 71 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 22 október 2017 - 11:35

Ahojte priatelia. winking

Dnes zhruba dobre. Včera doobeda som sa venoval upratovaniu, čistil som wecko, kúpeľňu, utieral prach, zametal, umýval riady a takéto. Vysávať koberček, ktorý mám pri gauči, sa mi už nechcelo, na to rad ešte len príde. Okolo obeda mi doniesli z Nayky pračku a televízor. Pračka je tu vyrátaná presne do linky, skúšal som ju osadiť a je na centimeter presne. Ešte som ju nezapojil, budeme to robiť s tatinom niekedy cez týždeň, lebo rád si nechám poradiť, než by som to mal spustiť a vytopiť poschodia pod sebou. Nie je to nič zložité... ale sám otec sa mi ponúkol, že to zapojí, jeho to nejako aj baví sem chodiť mi na byt pomáhať. Televízor som ešte tiež nezapojil, chýba mi šrobovák na osadenie do stojančekov, musím si ho ísť vyzdvihnúť k našim, lebo všetky si zobral otec späť. Je to zvláštne, že tu vôbec nemám takú vecičku, človek by povedal, že ide o vec základnej výbavy každej domácnosti. No zariaďujem si takéto veci za pochodu už... Smile

Poobede som sa hral celý čas na počítači. Chcel som ísť pôvodne do solárka a holičke, ale nejak som sa nemal k činu. Embarassed

Nálady sú zhruba dobré, psychiatricky v norme. Telefón 2

Stav hodnotím asi na 2.  Polícia
Srdečne pozdravujem. Vitaj

Matej
Muzika

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  danka Ne 22 október 2017 - 13:28

Ďakujem za rady aj tebe Matej. Nemám pod kontrolou hlavne sladké, skúsim to nejako zvládnuť a zoberiem si k srdcu vaše rady na oklamanie chutí. cítim sa ako neberiem olanzapin skleslo to je fakt, psychicky prázdne a smutne skôr, ale na druhej strane telesne oveľa lepšie, na ďalšej návšteve u psychiatričky ju poprosím o výmenu lieku. Ale existuje liek na psychozu s ktorej nebudem ako vagón? to je non sens také veľké a rýchle priberanie a napriek tomu neovladateľný hlad  sad and unhappy , skoro 20 kil za necelé tri mesiace ..budem ho vynechavat aj tak fakt neviem. Čo sa týka práce to sa ešte rozhodne v utorok.
Majte sa dobre, mám vás rada, držte sa.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger Ne 22 október 2017 - 18:03

Ahojte,
dnešok je úplne nezaujímavý, sedím pri notebooku a mierne sa nudím. Ale došla som na to, že sa mi vlastne darí veľmi dobre, neubližujem si (hoci občas by som chcela), darí sa mi vo vzťahu, psychicky v poriadku, až na tie večery, ale tie nebývajú zlé vždy, akurát teda netuším, ako som na tom s cukrovkou, ale to ma ani netrápi (čo je zle, samozrejme). Proste pohoda... až ma to udivuje.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ne 22 október 2017 - 18:50

Ahojte kamaráti/tky!
Dúfam, že sa vám víkendovalo čo možno najlepšie a nestrašili vás žiadne zásadné symptómy v zmysle našich diagnóz.

Aj by som sa rád pochválil, ale dnes je to skôr na varovný prst, lebo som z dôvodu popŕchania ani nešiel von, na vzduch. Doma som sa tak najmä venoval knihe a bol som veľmi rád dvom telefonátom. Klasikou bolo udržiavanie poriadku a poprípade malá výpomoc v byte, kuchyni. Prekvapila ma menšia chuť na cigaretu oproti bežnému dňu, čo považujem za malý úspech.

Ako čítate u mňa nič extra zaujímavého. Čo sa týka symptómov F25, tak mierne cítim úzkosť a klasikou je únava, hoci v najmenšom netuším, že z čoho. Ostatné na čiare, alebo pod ňou, takže to sa celkom dá.

Onedlho je tu pracovný víkend, a verím, že ho čo najlepšie zvládnete a bude pre vás minimálne fajn.
S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Ne 22 október 2017 - 19:22

Ahojte,ako viete som v Pezinku.
Na mňa je tu pomerne nuda.
Strava zlá,veľmi zlá.
Ešte neviem nič sa tyka mojej dg.
Na krku mam zdurene uzliny ale hrdlo ma neboli sopel nemam...
Zajtra to poviem dr.
Pozdravujem Vás vsetkych a držte sa.
Ahojte

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Ne 22 október 2017 - 19:42

Ahojte ľudkovia, momentálne sa mám dobre. Bol som na dvoch prechádzkach a neskôr som ešte išiel si zahádzať basketbalkou do koša. Filozofickým témam sa vyhýbam, ale vždy ma niečo napadne. very unhappy  Mám sa veľmi dobre, s dobrou náladou, mínusové príznaky sú prítomné vo väčšej miere, ale inak sa to dá.

Danka, veď práve to, že ťažko nájsť niečo z čoho by sa nepriberalo. Osobne ja som schudol len na depote xeplione. Kventiax bol tiež horor, aj keď ktovie čím všetkým ma v nemocnici ladovali počas prvej hospitalizácie... Možno by sa dalo schudnúť na invege ta je približne podobná xeplionu. Vraj je to skoro to isté len jedno je injekcia a druhé tableta, ale nevyznám sa do toho... Takto mi to vysvetľoval aspoň môj dr.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger Ne 22 október 2017 - 19:51

Ako to, že tu zo všetkého priberáte? Mne pri prvej hospitalizácii v PK lekár povedal, že kvôli cukrovke mi dá niečo, z čoho práve nepriberiem, naordinoval mi Abilify... a hoci hypománie zlikvidovalo a nepribrala som, s depresiami nenarobilo nič. To je mi liek!

Veroni, áno, zabudla som Ťa varovať Very Happy PK má svoje špecifiká... strava, že by si to ani psovi niekedy nedala, je jedným z nich.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici Ne 22 október 2017 - 19:53

Veroni, a lieky beries stale rovnake? Vikendy byvaju asi v kazdej nemocnici take menej činné..mozes si ist aspon kupit nieco do bufetu?
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Ne 22 október 2017 - 22:39

Meret dakujem inak by som si hospitalizáciu rozmyslela.
Niekedy to vyzerá ako uz raz zjedene.
Moncici v liekoch žiadna zmena.
Zajtra chcem ist za dr kvoli uzlinam a shorsila sa mi kratkodoba pamäť a vypadok zorneho pola som mala niekolko krat.

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici Po 23 október 2017 - 10:41

Veroni, drz sa tam a daj vediet ked bude nieco nove...
Mne tieto dni pred nemocnicou trvaju vecnost. Coraz sa mi moje priznaky zhorsuju. Aj ked stale si este uvedomujem absurdnost mojich myslienok a.
zrakovych halucinacii.
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Po 23 október 2017 - 11:57

Ahoj,moncici ak ti nevadi opytam sa ako prezivas tie zrakove halucinacie?a kde to vidis v oku alebo normálne v priestore?
Stiskam vas vsetkych kiss

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici Po 23 október 2017 - 12:14

Veroni....u mna je to tak, ze mam to akoby len v oku- v priestore to realne nevidim ..aj ked sa mi napr. Stava ze si napr. "Akokeby predstavim nieco v priestore".. Napr. Vidim cloveka- a sa mi na nom vy avi predstava napr. Lebky ( trva to kratko- max. 3 sekundy)....takze tolko k tomu...neviem ci sa to vobec da nazvat pravou halucinaciou alebo len nejakou iluziou..
Man pocit ze poslednu dobu pri tych liiekich co man je to na nevydrzanie- zacinaju mi vadit aj bezne silnejsie zvuky( buchot, vrzganie...).
Podla mna mi zacina psychoza alebo mi nesedi ta kombinacia liekov.
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 58 z 85 Previous  1 ... 30 ... 57, 58, 59 ... 71 ... 85  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore