Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 82 z 91 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83 ... 86 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 27 november 2020 - 11:52

@kimi2028:

Gratulujem, Kimi. jumping

Pamätám si deň, keď som ja klesol pod tých začarovaných 100 kg a váha začala ukazovať dvojciferné čísla. Rodičia boli akurát niekde na výlete zo svojho klubu a hneď som im písal oslavnú esemesku a tešil sa ako malý chlapec. Very Happy

Držím moc palce do ďalších dní a výsledkov. Maj sa pekne. Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 28 november 2020 - 12:01

Ahojte. Super!

Trochu som za uplynulé 2 týždne s mierami klesol... na 64,4 kg a 84,5 až 85 cm (asi -1,6 kg, asi -0,5 cm). Čo sa týka hmotnosti, príde mi to už dosť málo na výšku asi 178 cm, či koľko vlastne meriam. K úbytku však prišlo tento raz necielene, nesnažil som sa vôbec. Minulý týždeň som v práci dokonca jedol veľa maškŕt od kolegýň. very sad3 Stravu si do Tabuliek naďalej ešte stále nepíšem.

Mrzí ma, že už dlhší čas zanedbávam posilňovanie a systematické cvičenie. To, že sa pravidelne ponaťahujem a postrečujem na 5 minút, tak to je fajn, ale aj tak je to celé krok späť oproti tomu, ako som to mal predtým dobre rozbehnuté. Určitým dôvodom pre toto zanedbanie (alebo výhovorkou?) mi je to, že sa snažím čo najviac energie a času investovať vo voľnom čase do vecí okolo školy. Tieto veci sa mi ukazujú minimálne od polky októbra ako veľmi na čas a energiu náročné. Skúšam s tým zápasiť aspoň tak, že skracujem posilňovanie na nejakých iba 15 minút. Vždy je lepšie aspoň trochu, než nič - si vravím. Druhá vec je, že aj tie slabé 15-minútovky ešte nemám pravidelné. Embarassed  

Takže na ďalšie obdobie mám vo veci tejto témy v hľadáčiku nájsť si cestičku späť k pravidelnejšiemu cvičeniu. Yes  

Držím všetkým palce, kamaráti! community together

S pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

kimi2028 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Ne 29 november 2020 - 11:08

Ahoj Matej, mne osobne sa tiež nechce vôbec cvičiť. Urobím každý druhý deň pár brušákov cca. 90 a je koniec. Viac sa mi cvičiť nechce a celkovo neviem sa prinútiť do nejakej aktivity. Divné je, že vôbec chudnem, pretože príjem by mal byť menší ako výdaj. U mňa je to naopak, ale tak nejedávam nárazovo, ale len max. 200 g a častejšie… Na budúci týždeň som si dal cieľ 100,2 kg, tak som zvedavý, či sa mi to podarí. Aj keď je otázne, či cieľ by som si nemal dať na pod 100 kg... Dnes som mal výborných 100,3 kg, čiže už len udržať to nejako počas týždňa a bude to dobre... Radšej pomalšie, ale isto...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 So 5 december 2020 - 10:27

Ahojte kamaráti v tejto téme. Rád by som sa pochválil, že už mám pod 100 kg. Síce nedeje sa to ešte ráno (100,0 kg), ale počas dňa. Teraz som mal výborných 99,1 kg, čo je úbytok 1,2 kg oproti minulej nedeli. Teším sa, že idem pod 100 kg, lebo v toto som už ani nedúfal. Som rád za to, že sa to deje a mám z toho úprimnú radosť. To bude aj môj cieľ na ďalší týždeň urobiť tých 99,5 kg ráno...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 6 december 2020 - 8:16

kimi2028 napísal:Rád by som sa pochválil, že už mám pod 100 kg.

Moc veľmi Ti srdečne gratulujem, Kimi! jumping cheers Applause

Nech sa Ti darí v podobnom tempe a duchu aj naďalej, držím Ti všetky prsty. Super!

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Empty Ahojte

Odoslať  klara333 Po 7 december 2020 - 18:08

Chcem schudnúť. Mám 103,7kg pri výške 178cm. Užívam injekciu fluanxol depot a kventiax. Ako mám schudnúť?
klara333
klara333
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 07.12.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Ut 8 december 2020 - 6:42

Ahoj @klara333, schudneš len disciplínou. Skús jesť každé 2-3 hodiny (5x denne) len max. po 200 gramov. Mne to veľmi pomohlo schudol som zo 119,5 kg na 99,7 kg. Kedysi som bral rovnaký depot a darilo sa mi chudnúť pohybom nie stravou... Chodil som veľa na prechádzky, hral som futbal s kamarátmi atď....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and klara333 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Empty chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Katuska Ut 8 december 2020 - 16:47

Ahojte, dlhsie som sa neozvala kedze som mala nejake problemy zase mi bolo aj horsie psychicky, ale dnes som sa rano vazila a bolo tam krasnych 71 kg strasne som rada . Uz som schudla 10 kg taka som na seba hrda hlavne aby to bolo vsetko ok. Stale si spominam ze este v auguste som mala 81 kg a teraz o 10 kg menej. Som velmi vdacna bOhu , sebe, doktorke , priatelovi. kazdemu kto mi pomohol. Ale este stale nemam svojich vysnivanych 65 kg takze tesim sa ale pokracujem dalej. majte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 19 december 2020 - 13:08

Ahojte.

Za uplynulé 3 týždne sa mi čísla opäť priveľmi nezmenili ... 65 kg, asi 86 cm. Ako však vidno, pás na svojom najväčšom obvode šiel +1 cm, čo jednoznačne možno pripísať môjmu nelimitovanému papaniu v ostatnom období. Maškrty v práci bývali takmer každý deň a ani doma som sa kilojoulovo nejak neobmedzoval. Jedol som vlastne tak, ako sa mi žiadalo. Až posledné zhruba 3 dni som sa vrátil k nejakému kočírovaniu seba samého a vytyčovaniu si nejakých tých hraníc, kedy si už proste jesť nedám, hoci chuť by bola.

K cvičeniu sa mi zatiaľ nejak vrátiť darí. S odretými ušami. Spočiatku v decembri som mával aspoň základné ohýbačky/strečing a tak, pričom približne v tento týždeň už opäť posilňujem. Celkovo za uplynulé 2 mesiace sa mi nezmenili miery na ramenách, avšak som rád aspoň tomu, že hrudník šiel o 2 cm hore. Cítim sa v hornej polovici tela akýsi robustnejší, no prekvapuje ma, že ten obvod biceps/triceps stále zápasí o prekročenie 31 cm (pri napnutí). Oproti tomu, čo čítam na weboch, že chlapiny mávajú aj 37, aj 40 cm... tak si prídem čo do čísel vyziabnuto. Prekvapuje ma to hlavne preto, lebo vizuálne tam ten sval vyrysovaný je už pekne, aj sa mi zdá veľkostne ok. Lenže tí, čo majú aj 35 až 40 cm, tak tí potom čo tam majú? Majú rameno jak stehno? Zírám Alebo to tam majú okrem svalov poobaľované aj tukom? Zronený No... tak či onak, mám teda ešte čo robiť. Embarassed

Pokračujem teda v trende. V nasledujúcich týždňoch chcem vo veci tejto témy čo najviac upevniť návrat k zvyku posilňovať a cvičiť. A držať sa aspoň základných mantinelov pri papaní, hoci k zapisovaniu do Tabuliek som sa ešte nemal chuť vrátiť a zatiaľ to naďalej budem skúšať bez nich. Very Happy

Všetko dobré! community together

matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

rasto and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 St 6 január 2021 - 15:21

Tak hlásim sa opäť v tejto téme. Lúčili sme sa niekde pri váhe ráno 100 kg naposledy pred mesiacom. Dnes mávam ráno výborných 97,8 kg, ale cez Vianoce som to trochu pokazil. Pribral som 1 kg na 98,6 (mal som 97,5 kg pred Vianocami). Myslím si, že dole za mesiac 2,2 kg je aj tak super... Dúfam, že metabolizmus sa mi nespomalil. Chcel by som ešte niečo schudnúť. Cieľom by mohlo byť o týždeň 97,3 kg...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 11 január 2021 - 10:51

Gratulujem, @kimi2028. Applause giving a hug Prajem Ti úspešné pokračovanie v smere Tebou parádne nastoleného trendu. Super!

---

Ahojte. Smile

Po zopár týždňoch žiadna zásadná zmena u mňa. Skúmavý Včera som mal nalačno asi 64,5 kg a asi 85 cm na najtučnejšom obvode. Je to viac-menej dokola to isté, odchýlky tu mám dlhšiu dobu azda nevýrazné. Shocked

Cvičiť sa snažím, ale občas vynechám. Uf Netrénujem úplne každý deň - napr. včera ma bolelo ľavé rameno, tak som cvičenie vynechal. Inokedy zas vynechám z dôvodov zaneprázdnenosti. Snáď však aspoň ten trend je zhruba taký, že sa k tomu cvičeniu vždy vraciam. Na každý týždeň vždy pripadne aspoň niekoľko cvičení. Možnože to aj vzhľadom na moje ciele stačí. Ak mi ide iba o pevnejšiu postavu, kondíciu a zdravie, a nie o spravenie zo seba alfa-samca, tak takáto úroveň snahy asi aj naozaj postačuje. Snáď. Bezradný Embarassed

Srdečne všetkých pozdravujem, držme sa! Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 82 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Št 14 január 2021 - 12:09

Ahojte kamaráti po cca. 1 týždni. Hlásim, že cieľ bol úspešne splnený. Počas týždňa som mal ráno 97,1 trikrát z čoho sa veľmi teším. Ani zle Vianoce ma nezastavili v chudnutí, čo je super. Na ďalší týždeň som dal za cieľ udržať 97,0 kg, ale mohol by som sa v prípade optimistického výhľadu dostať pod 97 kg, čo by bolo skvelé. Pozdravujem všetkých chudnúcich v tejto téme... Nech Vám to ide pomaly, ale isto aj v tomto boji...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 82 z 91 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83 ... 86 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore