Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 42 z 91 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 66 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 3 september 2016 - 9:38

Dnes zlepšenie na 74,0 kg a 92 cm (-0,5 kg, -0 cm).  Cvik 1

Cieľ na dnešnú sobotu splnený ale nebol. Myslím, že za to môžu "kancelárske maškrty" a vyprážané rezne. Možno aj dvanástka Invega nejak povzbudzuje ukladanie tukov, ktovie.  Neviem

Cieľ na budúcu sobotu 10.9.2016 --- 73 kg, 91 cm.  Očko Prispieť k dielu musia tieto opatrenia:

  • žiadne kanc. maškrty
  • 3x v týždni tréning na 35-40 minút behať
  • limit 8000 kJ, prípadne 2x v týždni si spraviť chlebový/rožkový obed, takže vtedy limit 7000 kJ
  • posilňovanie 3x v týždni, ale snažiť sa o riadnejší zaberák + kúpa nejakých proteínov (azda srvátku?  Neviem ), ktoré by pomohli na svalový objem
  • nepoužívať výťah v bytovke


Hurá do boja. Cvik 3 jumping

shooting3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 4 september 2016 - 9:54

Dnes zlepšenie na 73,0 kg a 92 cm (-1 kg, -0 cm). Vybavené

Tréning plánujem až v pondelok/stredu/piatok. Na kúpu proteínov som sa vykašľal. Vylámané zuby Posilňovať som ešte nezačal. Spím Rožkový obed plánujem v utorok a štvrtok. Zeleninovú večeru plánujem v stredu a piatok. Hladný

Očko
Sun 2

Môj cieľ/sen: 70kg, 85cm, index tuku: 10%
Cvik 5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Meretseger Ne 4 september 2016 - 11:42

Mojím cieľom a snom je pribrať 8 kíl a stále nič, tak nezúfajte, ak nechudnete Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  regina Ne 4 september 2016 - 14:08

V januari som s fitshaker.sk zacala výzvu zameranu na chudnutie. Uz som to tu spominala, denne 6x v týzdni som dva mesiace cvicila 1/2-hodinove videa, pricom kazdý den bolo iné cvicenie /kardio, posilnovanie roznych casti tela, intervalový trening, joga, pilates,...). Moja pociatocna vaha kolisala okolo 90-92 kg pri výske 163 cm, podotýkam ze kedysi pred chorobou som mala okolo 65 kg po dvoch detoch. Ciel bol za dva mesiace zhodit 5kg, co som povazovala za realne. Tuzila som vsak uz dlhsie dat dole takých 10 kg, zist teda na 80 kg. Za dva mesiace som zhodila 4 kg, co ma potesilo i ked ciel som splnila "len" na 80%.
Potom vsak uz zacala jar, práce v zahrade, ktoré su prevazne na mne. V cviceni som polavila hoci videa mi ostali v archive kedze clenstvo som si nadalej mesacne platila. Cvicila som vsak stale menej, lebo po celodennej fyzickej praci som to uz akosi nezvladala. Este aj dovolenku som travila aktivne, chodila som po horach, po pamiatkach. Pocas letných horucav som menej spavala, viac pracovala, pribudli aj nejaké stresujuce okolnosti. Neraz som pocas dna sa zbadala ze rano som sice ranajkovala, naobed tiez so synom obedovala, no na veceru som neraz akosi aj zabudla. Bola som zo vsetkeho vycerpaná a zistila, že i moja hmotnost klesá. Vyse 15 rokov som vahou nedokazala ist dolu a zrazu som zvladala mensi prijem - vacsi výdaj.
Od januara sa moja hmotnost znizila na terajsich 76 kg, teda cca -14 kg, zhruba 2 konfekcne velkosti. Vravela som si, že je to dosledok stresu, hormonalnych zmien v mojom veku, ale i mozno nastartovania ineho metabolizmu, pretoze stravu som moc nemenila, ale mam viac pohybu a beriem nizsie davky AP a AD.
V kazdom pripade som rada, ide jesen, prac v zahrade ubuda a verim, ze sa mi znova podari zaradit si cvicenie do rezimu dna, pretoze tuk sice ubudol, no rada by som posilnila svalstvo.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Po 5 september 2016 - 20:42

tyzden + 200g=137,6kg

co k tomu dodat na dalsi tyzden mam ciel 136kg,ak sa mi to nepodari budem musiet zasiahnut a aspon 4-5 krat do tyzdna byt na diete bez kondicky a akoejkolvek namahy,

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Cartoon-weight_small
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 10 september 2016 - 9:21

Dnes 73,2 kg a 92 cm. (+0,2 kg). Idea

V uplynulý týždeň boli aj kanc. maškrty, hoci väčšinu dní sa mi ich darilo strániť. Štyrikrát z piatich príležitostí som išiel po schodoch bez výťahu. Cvičiť/behať som nebol. Limit som často presiahol, 10 tisíc bola bežná vec. very sad3 Takže celkovo to bol čo do chudnutia mierne neúspešný týždeň. Raz som mal aj zeleninovú večeru, ale akosi mi to nestačilo a napriek zjedeniu 400 gramov zeleniny som sa po hodine musel ísť do chladničky dokrmovať. Raz som mal aj rožkový obed, ale kilojoulovo bol obdobný s bežným obedom, nakoľko som tam mal mastné salámy.

Opatrenia a ponaučenia do ďalšieho týždňa:

  • tradičné nejedenie kanc. maškŕt
  • vyhýbanie sa rajčinovej polievke, ktorú si začínam zvykať dávať vo fastfoode po práci
  • 1krát rožkový obed (bez salámu)
  • ísť behať v utorok a v piatok  Cvik 1
  • tréning vyšliapavania schodiska 15 minút na pravidelnej báze aspoň každý druhý deň
  • posilňovačky ramien+pravidelný strečing+brušáky
  • v stredu cez dovolenku a v štvrtok cez štátny sviatok limit 7000 kJ, v ostatné dni limit 8000 kJ
  • preferovať viacej celozrnného pečiva s pomazánkami, zeleninu a ovocie; naopak menej mäsa, žiadny cukor
  • skúsiť viac jesť kofexy namiesto energeťákov, predsa len je to trošku zdravšie (či nie?  Skúmavý )


Cieľ do budúcej soboty 17.9.2016 === 72,5 kg, 91 cm
Ide o odvážny cieľ, tak neviem-neviem, ale asi je lepšie si dávať väčšie ciele, než malé, lebo mám tendenciu splniť len kúsok z cieľa, takže čím väčší cieľ, tým väčší kúsok bude z neho, ktorý sa splní. Tanec

Super! Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 11 september 2016 - 13:30

Dnes zhoršenie na 74kg a 93cm. Dúfam, že ide len o prechodné zhoršenie. very sad3

Pikoškou je, že som zase začal koučovať otca, ktorý má 103 kilogramov pri výške asi 185 cm, pričom má problémy s tlakom, je po 2 mozgových príhodách a obvod pásu má asi 120 cm, čiže výrazná brušná obezita. Robím mu znovu kouča, ktorý ma za úlohu sa ho dotieravo vypytovať, čo zjedol, aby som mu to následne zapísal do jeho vlastného účtu na kalorických tabuľkách.cz, ktorý som mu bol už dávnejšie založil. Začal výrazne priberať po ukončení fajčenia, a teda vlastne v období, kedy šiel na invalidný dôchodok z dôvodu cievnych príhod. Značne sa prestal hýbať, hoci chodí na kluby a občas ide na prechádzku na 2-3 hodinky po nákupných centrách o paličke. Túži schudnúť a zvýšiť si tak kvalitu i dĺžku života. Túži si tak upraviť tlak a tiež chce docieliť, aby sa menej potil, lebo to mu na obezite vadí najviac.

Dneska už zjedol 9000 kJ, limit má 7000 kJ. Ešte ho čaká ľahká pečivová večera. Každopádne tento deň nemá chudnúci ešte, ale význam vidím aspoň v tom, že sa zoznamuje, čo má koľko kilojoulov. Lebo patrí k drvivej väčšine ľudí, ktorí nemali predstavu o energii a sú veľmi prekvapení, keď reálne zistia, čo má koľko kilojoulov. Sú to ľudia, ktorí si myslia, ako málo vlastne jedia, a pritom jedia bežne nad 10 tisíc. Aj otec k takým patrí, tak je teraz v prvej fáze, kedy si robí prehľad o energetickej sýtosti rôznych jedál, čo bežne jedáva.

Druhú fázu vidím až neskôr - spočívala by v tom, že by už začal reálne kalkulovať jedlá tak, aby mu vyšlo čosi v rozpočte aj na obed, aj na večeru, aj na olovrant. A zároveň by dodržal limit. Lebo žiaľ, dnes ešte nevie kalkulovať - zjedol obed a s raňajkami už má 2 tisíc nad limit, a to má ešte zjesť akože nejakú večeru! Embarassed

Naposledy, keď som ho koučoval, som na to nemal moc času, vôle alebo náladu. A tak sme od toho upustili. Pribral ďalšie 2-3 kilá. Takže musím ho ísť koučovať naozaj a svedomito každý deň - pričom ma veľmi teší, že to on sám chce a že súhlasil s "mojim otravovaním". laughing

Prajem Vám, priatelia, hojne úspechov pri zhadzovaní kilogramov a tukových vankúšov. Super!
Držme sa.
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 11 september 2016 - 22:14

tento tyzden - 900 gramov = 136,7kg
a to nepocitam co som pozral neska a vcera

ciel na tento tyzden bol 136kg = + 700gramov ale to sa da napravit,
kondicku stale s nou vaham ale mohol by som od pondelka na nu nabehnut,beh vynehat a odlozit ked budem na to dost fyzicky vyzerat,totiz nechcem namahat kostru a klby pri takejto vahe,ale tesim sa na to,mam v plane zredukovat aj fajcenie,pricom ten beh a spravne dychanie mohlo tomu napomoct,
konec

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Bezec3-185x185
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 14 september 2016 - 10:12

@fajny, držím Ti naďalej silno palce, počínaš si statočne! it is perfect Super!

***

Ahojte,

Dnes zlepšenie na 73,1 kg a 93 cm (-0,9 kg, -0 cm).

Mal som v nedeľu prijatých 6500 kJ, v pondelok 8000 a včera v utorok 7500 kJ, čo výrazne napomohlo zaregistrovanému zníženiu. Naďalej nepoužívam výťah v bytovke, čo je však kilojoulovo isteže len maličký výdaj energie, ale trochu to napomáha svalstvu, takže potom stehná viac "žerú" energie v kľudovom stave v rámci bazálneho metabolizmu. Túžim si spraviť tréning chodiť hore-dole po schodoch aspoň 15 minút, čo som už aj spomínal, ale ešte som sa k tomu nedokopal. Hromžím Celkovo si na pohyb zvykám pomaly, vlastne už som aj viac ako týždeň nebol behať - mám aj výhovorku, boty mi spravili odtlak, tak si to akože liečim, pričom čakám na zahojenie.  Vylámané zuby

Kancelárske maškrty sa mi darí trošku obmedzovať, napr. včera som mal len nejaké kúsky želé a 3 paličky. Koláče, zákusky a čokolády som nemal vôbec, čo považujem za úspech.  Zírám  Super!

Cieľ mávam denne asi 7500 kJ, ako kedy. V aktívne dni 8000, ale napr. dnes by som rád zjedol maximálne 7000 kJ, lebo som doma na dovolenke, takže mám dosť "sedavý" deň.  Spím

Čo sa týka koučovania otca, tak darí sa. Už tretí deň si úspešne zapisujeme. Trochu mi tá aplikácia "kaloricketabulky.cz" na tablete hapruje, samovoľne sa vypína, zatiaľ čo na počítači je stabilná a dobrá. Nedarí sa mu skresať do limitu 8000 kJ, proste jedáva aj viac ako 10 tisíc - včera sa polepšil a zmestil sa do 9500, pričom mohol mať aj menej, ale "pokazil si to" na klube, kde si doprial 4 zákusky. Dnes ide bojovať o zníženie príjmu na 8500 kJ.  Hladný Napr. si dal len 2 párky, namiesto obvyklých troch.  Super! Držím mu strašne palce - verím, že keby sa držal každý deň poctivo na tých 8000, tak aj pri takom extrémne malom pohybe by pomaly s váhou klesal. Je vysoký, mohutný chlap, tak zaiste aj v kľudovom stave spaľuje pekné číslo.  Cvik 2

Čo sa týka môjho cieľu na sobotu, tak zostáva tak, ako bolo. Len sa musím pokúsiť zvýšiť svoj výdaj nejakými doplnkovými cvičeniami, prípadne možno aj reálnym behom vo fitku. Strašne sa mi tam ale momentálne nechce ísť, čím som sám sebou nepríjemne zaskočený. Reálnejšie mi pripadá vyšliapavať schodisko vo vchode, prípadne si pobehať tu v izbe "na mieste", alebo nejaké posilňovačky. Je aj dosť teplé počasie, čo znamená zvýšenú potivosť a tá vie odrádzať od hýbania sa. No, ale kto povedal, že to bude ľahké?  Very Happy

Srdečne všetkých pozdravujem a prajem Vám, priatelia, úspešný boj s kilogramami. I love you
matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 15 september 2016 - 11:21

Ahojte. Poklona

Dnes zlepšenie na 72,9 kg a 92 cm (-0,2 kg, -1 cm). Cvik 1

Včera som zjedol 7900 kJ, pričom som mal poobedie fyzicky trošku aktívnejšie. Vynášal som na viac ráz aj smeti, ale, žiaľ, zakaždým som sa vracal späť výťahom. Bezradný Nejak ma to nedokopalo vyšliapať to peši, pričom to bola super príležitosť pre akýsi tréning. Skúmavý No nič, šancu som nevyužil.  Uf

Koučovanie otca naďalej prebieha dobre. Včera sme sa tešili, lebo sa mu podarilo zjesť iba 7000 kJ.  Polícia Miery má v tejto fáze 124 cm a 103 kg, čiže ešte tam je v porovnaní s januárom pribratie. Najbližšie sa meráme v sobotu, tak uvidíme. Dúfam, že aspoň centimeter pôjde dolu, aby sa nadchol troškou motivácie. On keď sa zatne, tak jeho vôľu nezlomí nič, ale potreba jesť je uňho silná, obzvlášť keď si už roky kompenzuje nefajčenie sladkým a možno ešte viac slaným. Koučovanie ma začalo baviť, som síce otravný, ale zdá sa, že sa nebráni a vždy reaguje pokojne a vždy mi ochotne porozpráva, čo jedol, ba dokonca ho zaujíma, koľko to malo energie a vždy si pofrfle, že ako je to možné, že to má tak veľa.  Very Happy Má celkom výhodu, že jedáva iba 3krát denne, hoci trochu silnejšie jedlá. Svačiny máva len občas kde-tu slané tyčinky na zobnutie a pije veľa minerálok.  winking Dobré je, že ma jeho "koučovanie" motivuje, aby som sa sám snažil dodržiavať svoje limity a predsavzatia. Aby som vodu nekázal a víno nepil.  alien Problematické uňho sú faktory ako vyšší vek (62), kopec liekov na tlak, zrážanlivosť a podobne (aj 4 rôzne tabletky), problémy s hypertenziou, extrémne málo pohybu, ležavý spôsob života po cievnych príhodách. Naopak pozitívnymi faktormi sú: jeho vyššia výška (185 cm), dobré vôľové schopnosti, hormonálne zdravie a relatívne dobrá hladina cukru (okolo 6-7).

Dnes mám u seba limit 7000 kJ, uvidím, ako sa pochlapím. Idem na to.
Všetko dobré.  cheers

matej
Cvik 3  Cvik 5  Tanec

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 18 september 2016 - 11:12

Ahojte, chudnúci priatelia. Cvik 4

Týždňový cieľ som do úplnosti nenaplnil - mám 73,5 kg a 91 cm (oproti minulej sobote +0,3 kg, -1 cm). Na vine je pravdepodobne večerné prežieranie, napr. raz som večer do seba dal až 5000 kJ behom krátkej doby. Maškrtám som sa prevažne vyhýbal relatívne úspešne. Výťah som často nevyužíval, len niekedy, zväčša nie. Keď idem z práce, tak ho nevyužijem, ale v stredu pri vynášaní smetí som ho využíval, zatiaľ čo v štvrtok pri vynášaní som ho až pri štyroch príležitostiach nevyužil. Očko Cvičiť som vo fitku nebol. Strašiak Rožkový obed som mal tuším až dvakrát v týždni. Rajčinovej polievke z fastfoodu som podľahol len raz, tuším hneď v pondelok.

Takže vcelku chudnúci týždeň hodnotím vlastne kladne. Je tu priestor na zlepšovanie, ale tak je tomu vždy. Cieľ do budúcej soboty 24.9.2016 ===> 72,5 kg, ustálených, nemeniacich sa 91 cm.

Opatrenia: také isté, ako v minulú sobotu:
- Chcel by som nastoliť návrat k fitku - najmä hodinové rýchle kráčanie 6 km/h na páse - to znamená tep asi 115 až 125 za minútu (čiže zhruba akurát na spaľovanie). To znamená, že ani nemusím reálne behať, stačilo by hodinu rýchlo kráčať. Tým by som si zase nevylámal kosti, ako naposledy. Možno by som takto mohol ísť do fitka až 3krát v týždni. To zíráš!
- Limit jedla chcem mať 7500 každý deň.
- Žiadne maškrty, rajčinové polievky, fastfoody, čokolády, a dúfam že ani chipsy! Hehe
- Denne aspoň liter čistej vody (a tie ďalšie 2 litre už môžu byť ako doposiaľ, teda sirupové, alebo vitamínové, alebo čajové), teda dosiahnuť v tekutinách aspoň tretinový podiel čistej vody.
- Pokračovať v experimente s kofexami, a teda vyhýbať sa energeťákom a skúmať, ako reagujú nálady na absenciu taurínu.
- Denne 2 minúty strečingu, 20 brušákov, 10 klikov.
- Pokračovať v preferencii celozrnného pečiva (momentálne zhruba 70% jem celozrnného a 30% bieleho). Wink

Sun 2

Čo sa týka môjho otca, ktorého koučujem, tak dnes sa meral. Máme za sebou 7 dní zapisovania, z toho 4 dni bol dodržaný limit. Výsledok: 102 kg, 122 cm (-1 kg, -1 cm). Možno by mal aj 2 centimetre dolu, lebo krátko pred vážením sa napil až 3 deci vody a následne po vážení išiel na veľké WC. Takže myslím, že išli dolu 1 až 2 cm, a zhruba 1 kilo. To je na 4 dni dodržaného limitu na úrovni 7000 kJ a na naozaj malé pohybové kapacity pekný výsledok. Sme spokojní. Workman Otec hodlá pokračovať a poctivo si zapisujeme s tým, že je veľmi rád, že už zhruba vie, ako sa musí stravovať, aby bol pod 8000. Jedno z opatrení, ktoré si naordinoval sám, je že si jedlá rozdeľuje na viac chodov, napr. aj dnes mal ráno 150gramovú jaternicu, ktorej polku si nechal na desiatu, ba možno až na olovrant. Už to urobil takto v tento týždeň aj trikrát, že chody jedáva vo viac fázach, oddelených časovo aj niekoľko hodín. Applause Priznal sa, že občas cíti hlad a diskomfort, ale že hodlá pokračovať. Tornado Myslím, že ak zvládneme tento týždeň, tak v budúcu sobotu môže mať jasných 101 kg, alebo aspoň 121 cm, lebo pri vysokej brušnej obezite idú centimetre o čosi rýchlejšie dolu, než samotné kilá. Generálny cieľ má 90 kg a pod 100 cm. Ale ja si myslím, že má aj na dávnu štíhlosť, to znamená, že by mohol za nejakého polroka až rok mať naozaj aj normálnych 85 kg a 95 cm, čo by na jeho vek a životný štýl bolo parádne. Yes Sme obaja optimisti, tak ideme na to s nádejou. Občas ma on musí tlačiť, aby som mu zapísal a venoval sa mu, lebo nemám niekedy náladu. Ale niekedy zase je to naopak a ja idem dobiedzať, aby som mu zapísal a aby mi povedal, čo jedol, prípadne mu to vlastne vážievam na malej kuchynskej váhe. Tú som dal už do kuchyne, takže už si viac ráz zvykol aj sám odvážiť. Dopĺňame sa tak navzájom a ťaháme sa. Laughing Embarassed

Chudnutiu zdar, priatelia. Prajem Vám peknú nedeľu. it is perfect
matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 18 september 2016 - 22:26

tento tyzden:
+1,7 kg = 138,4 kg

toto je zatial najvacsi hmotnostny tyzdenny narast,tento tyzden som neodolal pokuseniu a po zvacsa dna som jedol viac nez by mal,jeden den som aj chcel chlebovu dietu ale skombinoval som to vecerou,

ciel na dalsi tyzden je 134kg = -4,4 kg,budem muset prijat opatrenia a zaviest trojdnovu chlebovku ci stvordnovu i zo zelom salatom ci ovsenimy vlockami,

a aj by som konecne mohol zacat robit kondicku,mam nanu vyhradeni cas,behat zatial nemusim,este chcem par tyzdnov ci mesiacov pockat ako sa vyvinu kila,nechcem predsa namahat kosti a klby pri takej vahe,
konec

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 42 How-many-grams-in-a-kilogram_1
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 42 z 91 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 66 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore