Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 41 z 91 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 66 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 13 august 2016 - 10:12

Ahojte, priatelia. Pretty good

Váha a miery sa mi už trošku pohli, a to som pritom nerobil nejaké extra opatrenia v tento týždeň. Len viem, že jednak mali vedúce smien dovolenky, takže som nemal takmer žiadne kancelárske maškrty, a jednak som mal dosť veľa pohybu, nakoľko v práci bolo toho v tento týždeň viac, než obvykle. Dokonca som si nastavil na účte pohyb "lehce aktivní", namiesto "sedavý", takže mi vyrátalo, že mám zjesť 8300 kJ denne, a nie 7000 ako doteraz. Vraj podľa tabuliek budem pri 8300 kJ denne chudnúť 0,5 kg týždenne.

Momentálne teda:

  • 74,8 kg (za obdobie 2 mesiacov: -3,4 kg) - cieľ: 70 kg
  • 92 cm (za obdobie 2 mesiacov: -4 cm) - cieľ: pod 90 cm
  • BMI 23,64 (tzv. norma)
  • WHR 0,93 (tzv. centrálna postava, obvod pásu deleno obvod bokov) - cieľ: pod 0,9 (teda dosiahnuť tzv. vyrovnanú postavu)


Idem ďalej bojovať. Budúci týždeň už zas nabehnú kolegyne s maškrtami, tak som zvedavý, ako sa mi podarí sa ich strániť. Zostávam optimista - predpokladám, že ako príde september/október, tak v práci začnú návaly, takže zvýši sa mi zaneprázdnenosť počas smeny natoľko, že jednoducho nebudem nič jesť (okrem obeda). Keď som busy, tak mám tendenciu nejesť. To budem môcť využiť pri ďalšom znižovaní brušných centimetrov. Čo sa týka cvičenia, organizované cvičenie ešte zatiaľ vynechávam, ale mám v sebe túžbu a predstavu, že trikrát do týždňa by som mával niečo na spôsob tréningu tu doma. Musím si to ešte premyslieť a hlavne sa namotivovať - presvedčiť seba, že to naozaj chcem. Laughing

Držím Vám palce, kamaráti. Ahojte. Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  opadané lístie So 13 august 2016 - 11:13

super, Matej, ze si prelomil tu svoju zacarovanu hranicu 75 kg. it is perfect

ja mam tiez maly uspech, a sice vazim 81kg, to jest -3 kg za dva mesiace. tesim sa z toho.


Naposledy upravil opadané lístie dňa So 13 august 2016 - 11:25, celkom upravené 2 krát. (Reason for editing : oprava vahy)
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 13 august 2016 - 11:59

opadané lístie napísal:super, Matej, ze si prelomil tu svoju zacarovanu hranicu 75 kg. it is perfect

ja mam tiez maly uspech, a sice vazim 81kg, to jest -3 kg za dva mesiace. tesim sa z toho.

Paráda! dancing it is perfect it is perfect it is perfect


_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan So 13 august 2016 - 19:55

ahoj vsetci,

vidim ze to s vami hybe smerom na dol i ked jedno zradlo za tyzden spravy toho dost,ale de to ako som sa docital,

hodnotim seba,vcera som bol na predbeznej kontrole na vahe a som spokojny,predpoved na koniec tohto tyzdna bude o par megagramov vyborna,ciel bol 139Kg tak som zvedavy ako to zajtra dopadne,

no a na tuto temu co dodat,bol som informovany o liekoch ze z nich sa da aj pribrat a konkretne lieku na tvorbu hormonov stinej zlazy a to l-Tyroxin berlin chemie,o ostatnych liekoch nemam info,musel bych si najst cas a pozert to do blocku od lieku,ak si najdem cas hodim to sem,sam ale ako vidim a vy sa docitate ze sa mi v chudnuti dari,som zvedavy a plny ocakavania ci dosiahnem v januari ciel a to 102kg
konec
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 14 august 2016 - 21:36

+900 gramov Crying or Very sad
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 20 august 2016 - 9:09

Uplynulý týždeň hodnotím ako menej úspešný - totiž hoci som sa snažil o striedmosť, kancelárske maškrty sa splachovali cez moje ústa do žalúdka priam pravidelne každý deň (koláčiky, vexta, torta, čokoládové guličky, pizzové pečivká,...). Takže denne som zbytočne prijímal aj o 2000 kJ viac, než bol plán. Váha sa ustáľuje momentálne na 75,0 kg a obvod pásu na najtučnejšom mieste na 93 cm (+0,2 kg, +1 cm).

Cieľ do budúcej soboty 27. augusta 2016 => aspoň 74,5 kg, nejakých 92 cm
Opatrenia:

  • už tradičné, často omieľané opatrenie nejesť kancelárske maškrty
  • zapisovať si jedlá do účtu, limit 8500 kJ
  • preferovať aktivitu, pohyb, čulosť - využívať každú príležitosť pre hýbanie sa, nevyužívať výťah, sporadicky a príležitostne vysadnúť na rotoped a trochu na pár minút šlapať
  • nepiť mlieko, džúsy, smoothie, žiadne koncentráty, žiadne jaternice (párky len raz za týždeň), snažiť sa namiesto energeťáku využiť účinky tabletkového kofexu, aspoň 2krát týždenne si spraviť zeleninový večer (teda na večeru niečo zeleninové zo supermarketu, nejaký miešaný šalát v miske s dresingom)
  • už som dlho nebol v mcdonalde, tak dať si predsavzatie, že v nasledujúci týždeň tam určite ešte nepôjdem...
  • používať ústny mentolový sprej na dobrý dych aspoň 1x až 2x za hodinu (totiž evidujem, že mi znižuje svojím intenzívnym mentolom chuť do jedla, ale iba na určitý čas, možno to funguje na spôsob cigariet, že aj cigaretová chuť znižuje u fajčiarov chuť do jedla, ale v tomto nemám skúsenosti, takže možno kecám)


Zistil som, že keď v práci prenášam desiatky kíl ťažké krabice s knihami, tak mi už za ten rok narástli slušné svaly na bicepsoch a tricepsoch. Takže možno by som mohol na tieto "náhodné" výsledky nadviazať a začať aj organizovane posilňovať. Mám doma dve činky (asi 3-4 kg). Uvidíme...

Držme sa. community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 21 august 2016 - 20:29

ahoj,
dnes ako pozeram tak pozeram na vahu a ono - 3,3 kg = 137,8 kg,co som si fakt polepsil,zivotny styl obohateni o vhodne potraviny,je sice ze minuly tyzden som mal + 900 g ale tento tyzden som to vysperkoval,ciel mam tyzdenne - 1 kg a do januara celkova vaha 102 kg co je na moju vysku 198 cm mierne nad,

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Set-of-weight-kilogram-barbell-icons_58819192
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 28 august 2016 - 10:43

Uplynulý týždeň hodnotím čo do chudnutia kladnejšie, než ten predtým. Sumárne som sa držal svojich predsavzatí asi nasledovne:


  • už tradičné, často omieľané opatrenie nejesť kancelárske maškrty --- relatívne dodržané  Vybavené  it is perfect - zjedol som len zopár kúskov chipsov, prípadne asi 2-3 minitoboľky čokolády Milky
  • zapisovať si jedlá do účtu, limit 8500 kJ - nedodržané zapisovanie I disagree limit dodržaný  Vybavené , jedol som zhruba 3x denne, raňajky boli zväčša ľahké (nejaký rožok, alebo obložené vajco), obed bol z donášky dvojchodový, a večera bola jednochodová z maminho obedu, darilo sa mi k danej večeri už nič nepridávať, maximálne tak jogurt dvakrát
  • preferovať aktivitu, pohyb, čulosť - využívať každú príležitosť pre hýbanie sa, nevyužívať výťah, sporadicky a príležitostne vysadnúť na rotoped a trochu na pár minút šlapať --- relatívne dodržané  it is perfect  Vybavené - mal som dosť pohybu v práci, vďaka ktorému si do tabuliek zapisujem "lehce aktivní styl", výťah som ale využíval a taktiež som nevyužíval rotoped, no zapísal som sa do miestneho fitka, takže budem chodiť pravidelne behávať na bežiacom páse (alebo minimálne kráčať)  Cloud 1
  • nepiť mlieko, džúsy, smoothie, žiadne koncentráty, žiadne jaternice (párky len raz za týždeň), snažiť sa namiesto energeťáku využiť účinky tabletkového kofexu, aspoň 2krát týždenne si spraviť zeleninový večer ---  Vybavené mlieko, džúsy neboli, ani jaternice, párky boli naozaj len raz, pričom zeleninový večer sa mi nepodaril, nejak som na to pozabudol...  Cloud 3
  • už som dlho nebol v mcdonalde, tak dať si predsavzatie, že v nasledujúci týždeň tam určite ešte nepôjdem... -  Vybavené  it is perfect - mal som síce hojnú chuť, ale nebol som Smile
  • používať ústny mentolový sprej na dobrý dych aspoň 1x až 2x za hodinu - dodržiaval som to, ale s menšou frekvenciou, jedol som aj kudzu-toboľky, ktoré okrem iného majú schopnosť regulovať chute na jedlo závisláckeho typu  it is perfect  Vybavené


Výsledok:

  • 73,8 kg, 91 cm (medzitýždenne -1,2 kg, -2 cm)
  • BMI 23,29


Bol som v lekárni sa dať odmerať na prístroji a odmeralo mi: index tuku 19,5%, hmotnosť tuku 15,2 kg. Také číslo som nevidel rád, zdá sa mi, že na muža môjho veku je 19,5% príliš veľa - predstavujem si ideál okolo 12% s tým, že by bol navýšený zase podiel svaloviny. Začínam teda s programom behávania a kráčania vo fitku, pričom cieľom tohto môjho počínania je skresať podiel tuku v tele na zdravých 12-13%. Sun 1 Predstavujem si, že by som to mohol dosiahnuť do 3-4 mesiacov, pokiaľ v úsilí budem dostatočne pravidelný. Yes Zároveň chcem posilňovať svalstvo a trochu získať na objeme, preto budem v nasledujúcom týždni trochu bádať na googli, že reku čo podnikať, ak chcem viac svalového objemu. Vo všeobecnosti som čo do svaloviny skôr tintítko, obvod ramena na bicepsu-tricepsu je žalostne smiešny a detský. Ale verím, že sa to určite môže zlepšiť, ak sa posnažím.  Tornado Ale alfa-samec zo mňa aj tak nikdy nebude, no to našťastie ani nemám za cieľ.  Very Happy

Opatrenia do budúceho týždňa:

  • začať s pravidelným behaním/kráčaním vo fitku + posilňovačky
  • zistiť si, čo treba na objem svalov a zariadiť sa podľa toho (prípadne sa spýtať Tuta  it is perfect )
  • zapisovať si jedlá do účtu, limit 8000 kJ
  • nepoužívať výťah
  • žiadne kancelárske maškrty, žiadny mcdonald, ani džúsy, chipsy, ani sladkosti, ani jaternice


Cieľ do budúcej soboty: ustálených 73 kg, ustálených 91-92 cm (čiže také trošku pomalšie tempo, lebo budúci týždeň som len 2 dni v práci, takže pohybu bude menej, musím preto uvážiť znížiť limit na 7000 kJ vzhľadom na menšie energetické výdaje).

Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Empty Změna léků + čaj

Odoslať  Jarik Marlowe Ne 28 august 2016 - 13:01

Ahojte milý přátelé,

jsem na tom tak trochu podobně jak každý kdo bere antipsychotika, ale podařila se mi krátkodobě jedna věc, s níž bych se s vámi chtěl podělit a týká se hubnutí.
Byl jsem koncem minulého roku v léčebně a tam si lámali hlavu nad tím, že bych měl nějaké antipsychotika brát, ale takové aby mi nezatěžovali zničené játra. JJ je to tak, jsem abstinent a játra mám zničené jako notor a tak místo zyprexi mi nasadili zeldox a na to jsem si sám naordinoval Čínský čaj Pu-Erh na pročištění organismu. Tato kombinace byla velmi účinná a mě se podařilo asi za půl rok zhubnout 16Kg. Dalo by se říci, že za to mohl hlavně ten čaj. Tak jej zkuste vyzkoušet. Jedno balení 50g stojí kolem padesáti korun a čaj se dá vícekrát zalít.

_________________
Zdravím,
Jara
web: www_tečka_jarik-marlowe_tečka_blogspot_tečka_cz
Jarik Marlowe
Jarik Marlowe
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 27.08.2016
Vek : 84
Bydlisko Bydlisko : Újezdec u Osvětiman, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: http://jarik-marlowe.blogspot.cz/ s mBAP :) jsem jediný :)
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quentiapin, Lithium

http://jarik-marlowe.blogspot.cz/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Po 29 august 2016 - 17:29

ahoj @Jarik Marlowe

je fajn zes se dal na tuhle cestu,z ceho usudzuji i tvoji ochotu s vedomim shubnout,o caji sem uz pocul ale ten asi az cez zimu snad u mna,radsi piju mineral namisto sladke kavy a malinovky,kdysi sem byl tak nejak blize k alko a drogam ale je to za mnou,jediny nasledek tohohle poziti je fakt ze sem z toho mujho spusobbu ziti onemocnel na schizu,a vzdy ked se jdu bavit,co ja vim raz do mesice ci troch taj vysadim na den vsechni pirulky,ale u tebe by to bolo pokuseni a navrat na staru kolej,vid,drzim palce dal v one detoxikaci,

AHOJ.

vnedelu som zaznamenal ubytok na vahe a to - 400g = 137.4kg,
co robi 160Kg(april)-137.4kg(august)=22.6kg za diety,ciel mam jasny cca 100kg v january a konecne nabehnut na 3xdo tyzdna = 1hod.beh,co znamena aj pomenej kourit tabak,idealne 9ks/den,

dnes som uz aj poveceral,kde vcera som mal konecne maso a to kura s ryzu  it is perfect  ,4 jablkove pytéI disagree ,3 chleby s pomazankou  it is perfect ,

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Snidane
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 29 august 2016 - 21:58

Gratulujem, fajny (@fajny) k úbytku na váhe. Počínaš si veľmi dobre. Cvik 4 Super!

***

Ja dnes 73,5kg, 91cm (-0,3kg). Zjedených 8400 kJ, deň skôr pasívny, bez cvičenia, s poobedným spánkom. Celkovo teda v neprospech chudnutia. Cieľ na zajtra: nejesť kancelárske maškrty, večer ísť behať/kráčať do fitka aspoň na polhodinu. Limit: 8000 kJ. Cieľ schudnúť do soboty 3.9.2016:  -0,5 kg. Streda/štvrtok mám voľno - predsavzatie na tieto dva dni: nespať cez deň, ísť do fitka behať/kráčať pod hrozbou smrti Hromžím

Cvik 5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 1 september 2016 - 12:12

Dnes zhoršenie na 74,5 kg a 92 cm (+1kg, +1cm). Uf

Pokračujem v boji. Cvik 3 Cvik 4 Cvik 5 Cvik 2 Cvik 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 41 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 41 z 91 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 66 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore