Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 66 z 91 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 78 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 2 február 2019 - 9:00

Ahojte.

Nedarí sa mi zastaviť žranie a veľkú chuť do jedla. Jem denne okolo 13 tisíc až 14 tisíc kJ, boli aj 15-tisícovky. Pribral som na 67,5 kg (+0,3 kg) a 88,5 cm (+1 cm). V najužšom mieste pásu mám už 84 cm a ešte pred mesiacom som tam mal 82 cm.

Dosť jedla do seba dávam z emočných dôvodov ako kompenzáciu svojich rozpoložení (zajedanie psychických problémov). Časť jedla dávam do seba len čisto kvôli zvýšenej chuti do jedla, ktorú pripisujem rozožranosti, skrátka som si za uplynulé 2-3 týždne zvykol dosť veľa jesť a je mi ťažké sa vrátiť na rozumné množstvá. Musím sa s tým naďalej pokúšať niečo robiť, lebo takto čoskoro presiahnem 89 cm... už teraz, keď som najedený, tak mám 90 cm na najtučnejšom mieste. Ten pás na bruchu je strašne citlivý, hneď reaguje väčším obvodom. Na rozdiel od kíl, ktoré mi našťastie zatiaľ prudko nestúpli. Hoci je pravda, že kilá by pokojne mohli ísť vyššie, skôr tie centimetre sú rozhodujúce a problematické.

V uplynulom týždni som si trochu plánoval aj svačiny, aby som pokryl hlad počas medzijedál a aby som to neriešil sladkými/slanými maškrtami, čo podonášali kolegyne. Zaberalo to len sčasti, resp. čiastočne som znížil príjem maškŕt, no celkovo aj tak bol v ten deň kalorický rozvrh premrštený vysoko nad normál. Skúšal som aj jemne perlivé minerálky, ktoré nemajú kalórie a ich oxid uhličitý mi čiastočne pomáhal bojovať proti hladu/chutiam. Opäť len čiastočne. No stojí za to v tomto pokuse ešte pokračovať, vidím v ňom určitú perspektívu v kombinácii s nízkokalorickým energeťákom, čo sa týka zníženia žravosti medzi hlavnými jedlami.

Cieľ do budúcej soboty: ísť späť dolu na 88 cm, dosiahnuť priemer papania za týždeň niekde medzi 9-11 tisíc kJ

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 10 február 2019 - 10:02

Ahojte.  Wink

- referenčné meranie v sobotu včera ráno nalačno: 67 kg (-0,5 kg), 88 cm (-0,5 cm)

Miery sa mi teda trošku stabilizovali, stabilizovalo sa mi aj jedenie na priemere okolo 11500 kJ až 12 tisíc kJ. To je naďalej veľmi veľa, ale menej, než týždeň predtým. Čiastočne som znížil príjem bieleho cukru, ale len v priemere... na asi 50-60 g denne. Má to dobrý trend, lebo treba to dať dole až pod 40 g, len teda zjesť 50 g cukru je bežné aj vtedy, keď sa nejedia sladkosti a maškrty. Stačia na to bežné potraviny z obchodu a varené jedlá, všetko je všade sladené. Trochu ma neteší, že som v tento týždeň zanedbával príjem ovocia, vlákninu som totiž načerpal do povinných 30 g len čisto z vločiek a celozrnných výrobkov. Preto to povinné večerné jablko a obligátny pomaranč často chýbali. Toto musím zmeniť ako prvé.

Predsavzatia do nového týždňa: vrátiť sa späť k obligátnym porciám ovocia, naďalej udržať cukor na úrovni okolo 50 g denne, redukovať sladkosti, pokračovať v cvičení svojej zostavy (v týždni som odcvičil 4 dni)  Vybavené Limit energie medzi 9000 až 11 tisíc kJ.

Cieľ do budúcej soboty: čosi pod 88 centimetrov... presvedčivo poklesnúť smerom k 87,5 cm aj pri rôznych "polohách" brucha (napr. vydýchnutie), mať odcvičené aspoň 4 dni, z toho v 2 dňoch použiť rotoped aspoň na základných 10 minút v rámci kondičky a "hýbania sa"

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Ut 12 február 2019 - 20:56

ja som v poslednom case pribral 3 kg teraz mavam na lacno 133 zhruba plus minus niejake dk ono je to stim chudnutim u mna ako na hojdacke raz nieco schudnem a inokedy zasa priberem a ani nezalezi kolko jem ci jem trochu viac alebo menej tak sa mi zda ze ten metabolizmus sa niekedy trochu zrychli a vtedy trochu schudnem a ked sa spomali tak nieco priberem ale som vlastne rad ze to dlhodobo nejde rapidne hore lebo pri mojej lenivosti sa vobec nehybem.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 493
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 16 február 2019 - 10:45

Ahojte. Pretty good

Dnes referenčné meranie: 67,2 kg (+0,2 kg), cca. 88 cm

Zvesené paže: 28 cm (+0,5 cm za posledné 3 mesiace)
Napnuté paže: 30,5 cm (+0,5 až +1 cm za posledné 3 mesiace)

Týždeň nebol zrovna asketický... boli aj maškrty a sladkosti, aj prejedačky. Škoda reči. V druhej polke od štvrtka si v zmysle dohody s mojou doktorkou, ktorá mi chce písať do papierov poruchu OCD, už nezapisujem stravu, a teda ani nemám jasný prehľad o prijatej energii. Jediným vodítkom mi je počet jedál, ktoré sa snažím nejak dodržať v racionálnom počte. Vlastne sa odznovu učím jesť rozumne bez podpory čísel a gramáže, poviem Vám, je to po toľkých rokoch náročné. Resp. "náročné" iba v tom zmysle, že to neviem odhadnúť od oka, ale zas je to istým spôsobom ľahké v tom zmysle, že si nerobím z toho nič. Doktorka cieli hlavne odbúranie autoakuzácií (pocitov viny z prehreškov, sebaobviňovania z prekročených limitov a z konzumácie nevhodných jedál). To sa jej zatiaľ prekvapivo dosť rýchlo darí - už hneď v štvrtok som cítil akési oslobodenie, že idem jesť dovtedy, kým nebudem sýty, a nie dovtedy, kým nenaplním určité číslo. Cítil som sa akosi uvoľnene, slobodne. Smile

Cvičím zhruba každý deň, niekedy každý druhý... väčšinou strečing, chrbát a svoju zostavu (kliky, drepy, brušné cviky, činky). V tomto týždni som mal 2 razy rotoped, raz na 10 minút, raz na 15 minút, takže sa mi podarilo našťastie predsavzatie z minulého víkendu splniť. Smile Chcem na ten rotoped dávať čoraz viac dôraz - kardio u mňa by malo znamenať tep aspoň 110, pričom laicky súdim, že pri rotopede mám po 5-7 minútach rýchleho pádlovania tep asi 90-95. Nie je to síce kóšer, ale možno to aj stačí. Ktovie. Uvidím z dlhšie-dobého hľadiska. Cielim tým hlavne kondíciu a dobrú náladu, čistú hlavu.

Činky slušne zaberajú - ako píšem hore, tak o nejakých pol centimetra až centimeter už vzrástol obvod bicepsy-tricepsy. Ono sa to zdá dosť málo za 3 mesiace, iste, ale opticky to vyzerá už celkom krásne vyrysovano. Až sa čudujem, že na metri to dáva iba centimeter, lebo na pohľad je to už pomerne zväčšené. Vnímam evidentné výsledky, tiež mi tam navierajú žily. Embarassed laughing Bojím sa toho deprimujúceho efektu činiek u mňa, ale snáď to budúci Sertralín vyrieši... prvý deň užitia je naplánovaný na utorok. Smile Chcem s činkami aspoň obdeň pokračovať.

Zostavu už mám tiež celkom rád, dokonca mi už nevadia ani brušné cviky, ku ktorým som pridal plank asi na 30-40 sekúnd. Ešte zopár týždňov dozadu to boli moje najneobľúbenejšie cviky, teraz nie sú síce aj tak nejak lákavé, ale nevadia mi aspoň. Cítim všademožné rysovanie. Iba ma trápi ten tuk na bruchu... ale to strašne veľa ľudí... tam aj 5 centimetrov navyše vie strašne esteticky pošpatiť. Stránky fitness mi radia, že musím jesť normálne a proste cvičiť kardio+sila, a brucho pôjde dolu. Inak to nepôjde, cesta nízkokalorickou stravou už nie je vôbec v tomto bode cesty vhodná. A navyše, čo je teraz nízkokalorické, keď si to nemôžem zapisovať a počítať? laughing Sľúbil som si od toho mesiac dať pokoj, tak teda dohoda je dohoda. Inak mi napíše OCD do karty. Embarassed (to už asi aj napísala, keď píše správu po každom našom stretnutí, že reku, čo sme preberali).

Cieľ do budúcej soboty: zachovať miery, prípadne s bruchom klesnúť o čosi pod 88 cm

Prostriedky k cieľu: 2-3x rotoped cez týždeň (už nejsť pod 15 minút), pravidelné cvičenie zostavy, obmedzovanie sa v sladkostiach a maškrtách, rozumné stravovanie (rozumný počet denných chodov), každý deň jablko+pomaranč, neštítiť sa ani 2 jabĺk v rovnakom dni (kvôli vyprázdňovaniu), spánok aspoň 7 hodín (povinná večierka krátko po 22:30, ponocujúci bývajú totiž viac hladní, zvyknú zjesť aj chod navyše, a majú na druhý deň tiež bláznivejšie chute)

Ďakujem
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Empty Ako dobre schudnúť

Odoslať  ValeriaRabco So 16 február 2019 - 23:15

Našla som na internete jeden jedálniček ako schudnúť a aj s medikamentmi a je úplne zadarmo tak posielam tip :-)
ValeriaRabco
ValeriaRabco
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 16.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 23 február 2019 - 8:52

Ahojte, chudnúci priatelia.

Týždeň som si nezapisoval stravu, ani kilojouly, a celé zle. Pribral som na 69 kg a 89,5 cm (+1,8 kg, +1,5 cm). sad and unhappy

Už vo štvrtok som cítil jasne zväčšené brucho a nepohodu, takže som sa vrátil k zapisovaniu. Nesúhlasím s doktorkou, že ide o niečo chorobné si to takto evidovať, práveže som presvedčený, že ide o dobrý zvyk, ktorý má len samé pozitíva. A čo sa týka autoakuzácií, s tými predsa dlhodobo dobre pracujem, vôbec nemám pocit, že by mi prerastali cez hlavu - skoro každý týždeň tu vypisujem, ako som sa prežrával a podobne, a nikdy tu nedeklarujem z toho nejaké smútky, výčitky alebo depresie. Aj včera som zjedol pomaly 15 tisíc kJ a bez problémov nad tým len myknem plecami. Neverím proste, že toto je OCD. Na tabuľkách je v súčasnosti zaregistrovaných už cez 2 milióny užívateľov z ČR a Slovenska, z toho takmer milión si každý deň vypĺňa jedálniček, a teda im to ráta energiu. To všetci títo akože majú OCD? Aké sú reálne výsledky tohto môjho konania? Nejaké zlé, alebo práveže žnem benefity? Je nad slnko jasné, že dlhodobo, celé roky, z tohto svojho koníčka žnem len benefity. Už vyše roka som nemal nad 69 kg a tu hľa, zrazu, keď si nerátam, tak behom 5-6 dní takto priberiem. Jednoducho nikto ma nepresvedčí, že takéto zapisovanie je škodlivé, vždy som mal z toho len samé benefity, mojich schudnutých 37 kíl v priebehu rokov je hádam dostatočným svedectvom. A nijaké zaťažujúce autoakuzácie si z toho nerobím, to ma dr. iba škatuľkuje možno na základe nejakých iných svojich ortorektických pacientov a dovtípuje si to, že ma skoro až presvedčila o svojej pravde.

Navyše ja keď k nej idem, tak vôbec ma nezaujíma žiadne stravovanie, OCD, tabuľky a ortorexia, či autoakuzácie. Veľmi som nahnevaný, že takéto niečo otvára, pričom moje depresívne rozlady sa vždy týkali úplne, totálne iných tém a podnetov. Toto zapisovanie naopak vždy patrilo už vyše 5 rokov medzi svetlé stránky môjho života, medzi niečo, čo ma vedelo tešiť, lebo mi to dodávalo pocit kontroly nad vecami a sebaúctu. A hlavne reálne VÝSLEDKY. Keď už nie za posledný rok extra chudnutie, tak aspoň železné, zabetónované udržiavanie si dosiahnutých mier. Je predsa pochopiteľné, že človek, ktorý bol niekedy obézny, sa už musí doživotne kontrolovať, lebo má proste v sebe zažratú tendenciu to s jedlom hocikedy prehnať. A to robím a len vďaka tomu, naozaj len vďaka tomu mi miery nerástli späť.

Od štvrtka si teda znovu zapisujem. A je to tak správne, som o tom presvedčený. Je to moja cesta. Možno niekto má inú cestu, v pohode, mier medzi nami. Ja viem prísť k výsledkom najlepšie takto. Yes A to najmä pri zvážení, že už mám pohybu v živote relatívne veľa a je mi náročné doňho pridávať ďalší v podobe koncentrovaného cvičenia. Iste, aj to robím a mám to v hľadáčiku navyšovať, s tým rotopedom sa ešte len rozbieham, keď som na úrovni začiatočníckych 10-15 minút, a 10-12-minútové činky takisto. Ale už aj takto je to dobré a tá kontrola príjmu energie zostáva u mňa proste gro, hoci by som robil aj trebárs športového atléta. Embarassed

Cieľ do budúcej soboty: späť na úroveň 88 cm
Opatrenia: najmä limit okolo 9500 až 10500 kJ, pravidelné jablká/pomaranče, probiotiká, strečing, cvičenie zostavy, spánok aspoň 7 hodín, snažiť sa o večierku už krátko po 22:00 (zdá sa, že pri 8 hodinách spánku som menej hladný na druhý deň, čo potvrdzujú aj viaceré články z webu) Smile

cherry Cvik 3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 2 marec 2019 - 9:20

Ahojte, kamaráti.

Dnešné referenčné meranie prinieslo tieto údaje: 69 kg, cca. 88,5 až 89 cm (cca. -0,5 cm).

Teším sa, že sa mi podarilo asi pol centimetra v priemere na páse dať dolu, čiže smerovanie sa nastolilo, dúfam, dobré. Žiaľ, ide len o smerovanie, nakoľko konkrétnosti v jednotlivé dni neboli ideálne. Trebárs keď si vezmem takú stredu a štvrtok, tak vtedy som sa vypásol na asi 15 tisíc kJ. V ostatné dni som jedol medzi 10 500 až 12 tisíc. Čiže aj tak vcelku dosť, keď si predstavím, že voľakedy hádam dva roky dozadu som jedával okolo 9 tisíc najviac. Už je to fakt dlhodobé obdobie, kedy jedávam priveľa. Pravdepodobne však v spolupráci s excesívnym množstvom kofeínu a relatívne bohatším pohybom až tak prudko nepriberám - jediný skutočný negatívny dôsledok to má taký, že dlhodobo neklesám na obvode pásu, prešľapujem na mieste už celé mesiace.

Opätovné zapisovanie energie a jedla som realizoval v tento týždeň veľmi rád a páči sa mi to. Len som sa utvrdil, že je to užitočný zvyk, ktorý ma navyše baví. Takže doktorkin názor-nenázor, v tomto si zachovám tvrdú hlavu. Smile

Smutnou informáciou je, že som v uplynulý týždeň nemal takmer žiadne kardio a činky boli tuším len raz. Nie som naďalej v tejto veci dôsledný a kupodivu sa stále nedá hovoriť o pravidelnosti. Raz-dvakrát za týždeň si cvičenie dám, to je pravda, v tom sa dá už hovoriť o zvyku, ale takáto frekvencia nie je taká efektívna, treba častejšie...

Cieľ do budúcej soboty: opäť trochu poklesnúť... tento raz už na 88 až 88,5 cm (zdá sa, že tých pol centimetra je za týždeň pri mojom životnom štýle reálny cieľ)

Opatrenia: 10 tisíc kJ limit energie, vyhýbať sa bielemu cukru, v denných porciách ovocia určite aj jablko, strečing/chrbát každý deň, činky aspoň 2krát, rotoped aspoň 2krát

Prajem Vám mnoho zdaru vo Vašich snahách o chudnutie... a Meret i Lolitke o pribratie. Smile
Držme si palce. Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Hulk DF 365 2 Pi 8 marec 2019 - 20:28

Ahoj

Tymto dňom sa pokúšam o spaľovanie tukov a zásadné chudnutie. V kalorických tabuľkách som prednastavil aktivity a údaje ktoré budem Sledovať. Žiaľ, či si budem do jedálnička pravidelne zapisovať jedlo, ešte neviem.

Základná energetická potreba je 20 - 24 kcal/na každý kilogram telesnej hmotnosti
Pri sedavom zamestnaní to je + 30%
Pri strednej náročnej fyzickej aktivite to je + 30% - 50%
Pri náročnej fyzickej aktivite + 50% - 100%

Ak je cieľom redukcia telesnej hmotnosti to robí - 500kcal/deň
Ak je cieľom prírastok telesnej hmotnosti to robí + 500kcal/deň

Podľa mojich výpočtov, teda kalorických tabuliek mi vychádza, že denne požeriem v priemere 3520 kcal + 30% energie, čo je kvantum, môj cieľ pri výške 198cm a 100kg hmotnosti má prijem energie 2200kcal + 30% energie, čo je veľký rozdiel.

Moje údaje:
Obvod hrudnika : 140cm
Obvod pása : 147cm
Hmotnosť : 160kg

Cieľ do najbližšieho merania je nejaký ten úbytok v nameraných hodnotách. U hmotnosti je ideálne -1000g/ týždeň
Denne mínus 500kcal prijmu energie
Raz do týždňa merať hmotnosť
Raz do mesiaca merať obvod pása a hrudníka

Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 9 marec 2019 - 8:29

@Hulk, strašne moc držím palce v chudnutí! Som veľmi rád, že tu v tejto téme mám po dlhšom čase parťáka, ktorý sa k príspevkom pridá. Podľa toho, čo si písal, ideš na to veľmi dobre, tie čísla si si nastavil a vyrátal vzorne. Yes Takže hurá do toho, drž sa, Hulk! Applause Super!

---

Čo sa týka mňa, tak, žiaľ, priberám. Mám dnes 69,4 kg a 90 cm (+0,4 kg, +1 až +1,5 cm). sad and unhappy

Priemerne som jedol okolo 13 tisíc kJ. Podľa viacerých vzorcov kade-tade po webe by moje maximum malo byť niekde okolo 11 tisíc, pri namáhavejšom dni 11 400 - 11 800 kJ, pri menej namáhavom okolo 10 500 kJ. Pravidelne papať 13-14 tisíc, nečudo, znamená už pre mňa priberanie. Tie kilá že sa približujú k sedemdesiatke mi až tak nevadia, stále mám v rámci normálneho BMI dobrú rezervu, ale mrzí ma strašne ten pás. To brucho nevyzerá dobre veru. Je vypuklé. very sad2 Ideálne by som to mal stiahnuť pod 85 cm, takže takých dobrých 5 centimetrov z obvodu by bolo krásne dať preč.

Zlé je, že ako som teraz v týchto mesiacoch rozožratý, tak sa mi už príliš nechce obmedzovať, resp. neviem si tak dobre rozkazovať. Voľakedy vo svojej histórii chudnutia som mal kvázi pevnejšiu vôľu. very sad3

No nič, musím proste zabojovať. Ísť papať len okolo 8500 až 9500 kJ. To je režim, ktorý je dosť na mňa nízko-položený, je vyslovene chudnúci. Dr. Google mi radí skôr viac cvičiť a stravu ponechať na normálnej úrovni, a to vzhľadom k tomu, že mám hmotnosť v norme. Ale ako sa mi ťažko už obmedzuje v papaní, tak musím priznať, že ešte ťažšie je pre mňa pravidelne cvičiť. To je pre mňa veru ešte náročnejší postup. Aj preto som drvivú väčšinu (95%) vo svojej histórii dosahoval výsledky len pomocou stravy (resp. zápisu stravy), lebo sa mi to javilo vždy ako o čosi ľahší spôsob. Shocked Ale dokážem jesť len 9000 kJ? Ja taký žrút obecný? Som šrotovač jedla, vo mne nemilosrdne končí všetko, čo sa ponáša na potravinu. Very Happy

Tak teda idem zabojovať. Ide o zdravie, lebo v tom viscerálnom a brušnom tuku spočíva pre zdravie najväčšia neplecha. A zároveň ide aj o estetično. V práci, keď sa prezliekame do firemného trička, tak ja sa roky chodím prezliekať na náš záchod, lebo sa hanbím ukázať to brucho pred kolegyňami. Juj, mať ho tak ploché... to by bolo. Verím, že to nie je nereálne. Len teda musím niečo preto poriadneho robiť. Embarassed Embarassed Embarassed Hanbím sa, že som taký, ehm... že mám taký silný apetít do jedla.

Cieľ do budúcej soboty: 88,5 centimetra
Opatrenia: papať okolo 9000 kJ, pravidelné cvičenie svojej zostavy

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Hulk DF 365 2 So 9 marec 2019 - 17:04

Tak @Matej mám dve brožúrky od diabetologa. Raz sa mi podarilo schudnúť 28 kilo/ behom pol roka, ale potom ani nebudem radšej hovoriť.

Dnes som naštvaný na seba! Mama totiž urobila jablkový koláč a už mám v sebe dva malé. Ži s rodičom! Mama mám ťa rád!

Dnes to šlo, ráno jablko, na obed fazuľová polievka a teraz zelo šalát. So spaľovaním tukov na dnes môžem zabudnúť nakoľko som mal tie spomenuté koláče. Totiž metabolizmus funguje tak, že najprv telo spaľuje sacharidy a pri ich nedostaku ich prepne na druhú a omnoho večiu palivovú enzymovú nádrž a to tuky. Diéta alebo zdravé stravovanie, ako údržba štíhlosti spočíva v nizkom príjme sacharidov a pohybe tela. A tak si telo potom navyká na enzymovú revolúciu, čo jest schopnosť prepnúť na spaľovanie tukov.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 16 marec 2019 - 8:25

Ahojte, bojovníci s tukovými zásobami. Super!

Myslím, že sa mi vcelku tohtotýždňový cieľ podaril splniť, hoci som sa o to neusiloval zakaždým vedome... mám dnes 68,1 kg a 88,5 cm (-1,3 kg, -0,5 cm).

Tri dni, konkrétne utorok, streda a piatok, boli premrštené čo do prijatej kalorickej energie. Bežne vtedy išli aj 14-15-tisícovky. V ostatné dni som jedol v priemere okolo 9500 až 10500 kJ. Papanie sladkostí a maškŕt v tento týždeň nebolo zvlášť zlepšené, iba miestami, nie všeobecne. Vďačný som ale za každú odmietnutú maškrtu... Yes Verím, že má význam odmietnutie tretieho koláča, hoci som si predtým dal koláče dva - skrátka vždy je lepšie premrštiť na 13 tisíc, než na trebárs 15 tisíc. Už veľa ráz sa mi stalo, že na mňa premrštenie na 13-tisícovku nemalo zvlášť zlý dopad, zatiaľ čo 14-tisícovka už hodila na druhý deň o centimeter viac. Zírám

V druhú polku uplynulého týždňa som sa chcel posmeľovať ku kalorickej reštrikcii na úroveň nejakých 7000 až 8000 kJ, nakoľko sa množia štúdie o zdravotných benefitoch kalorickej reštrikcie (napr. vo vzťahu k dĺžke života a skúmania Modrých zón, teda svetových oblastí, kde žije najviac sto a viac-ročných ľudí - všetky modré zóny majú spoločný znak kalorickú reštrikciu okrem ďalších znakov). Žiaľ, zatiaľ čo vo štvrtok sa mi reštrikcia na úrovni nejakých 8500 kJ podarila, v piatok včera som sa už prežral. Takže neviem, aké sú u mňa vyhliadky v tejto veci, nakoľko ja som pod 11 tisíc dosť hladný. Ani neviem, prečo mám takú potrebu jesť, keď  ani nie som nejaký robustný, svalnatý, ani príliš nešportujem, ani nie som vysoký (len nejakých 178 cm), hmotnosť relatívne nízka. Pravdepodobne v tom naozaj budú mať prsty moje lieky, ktoré mi ten vlčí hlad nejak podporujú... plus môj zlozvyk zajedať emočné napätie, čo je istá forma neurózy. Strašiak

Do nového týždňa si odnášam pôvodné opatrenia: usilovať sa o kalorickú reštrikciu... cvičiť svoju zostavu + rotoped.

Cieľ do budúcej soboty: 88 centimetrov Vybavené

Cvik 5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 66 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Hulk DF 365 2 Po 18 marec 2019 - 20:24

Včera bola váha a o proti minulej nedele, som pribral kilo a pol na 156.5kg.

Včera v posteli v noci som mal stavy pred spánkom ako keď by stačilo stlačiť červený gombík tak by som vybuchol. Prežral som sa jak ta chovná sviňa. Popil silne dávky sódy bikarbóny abych tu kyselinu a nadutost vygrgal, a tim pádom mi to sadlo dole.

Prvé dva dni boli zdravé, snažil som sa obmedziť sacharidy a hýbal som sa dve hodiny pri terči.
Potom mi došli peniaze a nabehol som na maminu stravu. Nuž keď chcem zdravo jesť a vobec jesť musim si to kupovať a aj variť.

Zo dva razy som mal v minulosti kyselinove prihody, kde počas spánku mi tá sviňa vbehla do krku a ja som sa začal dusit. Vyskočil som z postele a lapal po dychu. Kombinacia prehltania a nádychu bola komplikovaná. Hrozilo mi udusenie. A takto som pochodoval po izbe a bojoval o život niekoľko minút.

Iná príhoda, a to dávam za zlé lieku na štítnu žľazu som pri jedeni suchej ryže sa jej nacpal tak, že bola potreba to niečím zapiť. Problem nastal, keď voda nesklzla spolu s ryžou ďalej ale dostala sa mi do dýchacích ciest. To ste ma mali vydiet. Lapal som po dychu, skakal po zemi, otca som vyzval aby ma udieral po chrbte, nič nepomáhalo, tak som si sadol, sople z nosa až po zem, a reku je so mnou konec! Až po chvíle sa situácia stabilizovala a Hulk znovu nabral dych.

Od vtedy sa mi trasú kolená, keď idem zapíjať zaseknuté jedlo, je to i dost bolestive.

Po tejto skúsenosti som si všimol , že mam poškodený aparát na prehltanie potravy a tekutin. Ako keby sa mi ten konec alebo š... aparatu odtrhla. Ale dosť je možné že aparát bol poškodení aj jeho skrtenim pri policajnom zakroku.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 66 z 91 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 78 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore